Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+9
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
трендафил
OPOZICIONER
13 posters

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Јан 20, 2021 6:29 pm

Џабе се правиш будала. Таму стои потписот на Ковачки. А тој тврди дека оваа власт ги издала сертификатите иако докажано е дека тоа е лага. И кога веќе тресеш зелени зошто лажгото Ковачки му верувал на Мијалков а сега лаже кој и кога го издал сертификатот. Немате ни срам ни образ. Сепак убаво е што барем некој ќе прочита какви бараат да гласа за нив.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Јан 20, 2021 6:59 pm

Сериозно ли веруваш дека сертификатите се издаваат доживотно?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Сре Јан 20, 2021 7:22 pm

Za tvoja zal ovoj sertifikat bil vazecki i potpisan tokmu od Kovacki. Samoto licemerie e nevideno. A toa sto go branis so manipulacii mnogu kazuva i za tebe licno no i za site clenovi na vmro.

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 24, 2021 12:22 pm

И Миленко почна да ги моча небањатите. Бруки едни.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2824

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 24, 2021 8:44 pm

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2828

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Пон Јан 25, 2021 2:32 pm

Uste edna laga, mislat oti nekoj ke nasedne.

Небањатите сами против себе - Page 5 Eskpqn10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 01, 2021 8:47 pm

Масакрот меѓу левите и десните небањати продолжува.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2850

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 02, 2021 6:49 pm

Изгледа ништо од плановите на небањатите да ги привлечат албанците правејки ги 30% уште пред да почне пописот. И на нив им се има скурчено од популустички морони.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2852

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пет Фед 05, 2021 7:21 pm

Se izgubi covekot, ne znae sto zbori. Popisot e opasen po zdravjeto ama predvremeni izbori ne se.
Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2136Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2137

Nebula

Број на мислења : 854
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 11, 2021 3:55 pm

Поздрави од Ахен небњати морони.

Небањатите сами против себе - Page 5 15-52-10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Фед 11, 2021 6:28 pm

Nebula напиша:Se izgubi covekot, ne znae sto zbori. Popisot e opasen po zdravjeto ama predvremeni izbori ne se.
Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2136Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2137
Никој не зборува за предвремени избори во април туку за октомври заедно со локалните избори. Со нормално вакцинирање, до тогаш би требало лороната да се сведе на поединечни случаи, да не кажам на исклучоци. Ако не дај Боже нашата влада не биде успешна во борбата со короната изборите може да се одложат, но таква влада не ни треба, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Фед 11, 2021 6:42 pm

PRVOBOREC напиша:Поздрави од Ахен небњати морони.

Небањатите сами против себе - Page 5 15-52-10
Доколку ова не е графички обработена слика говори за неколку работи. Прво дека судот не ја избришал од евиденција казната која би требало да се избрише по 3 години. Едната во 11. 2007, другата во 11.2008 година. Тие што го потпишале документот и тие што го објавуваат прават кривично дело. Се разбира новинарите имаат право да го истражат случајот и да објават на пример за што е осуден, ако е осуден Милошевски. Објавеното (ако не се работи за фотошоп) значи и дека Антонио нема бугарски пасош, затоа што во тој случај извештајот од германскиот суд би бил испратен во Бугарија. Ваква вест би била интересна за портпарол на политичка партија во 2006 или 2007 година. Сега и тоа е кривично дело. Од сликата се гледа и дека тој што го подготвил, проверил и одобрил документот не знаат македонски јазик, па во последната реченица напишале фалсификуванје. Не знаат дека во македонскиот јазик постои буквата Њ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Фед 11, 2021 7:56 pm

А каде и во кој германски закон пишува дека после три години треба да се избрише пресуда за кражба и фалсификување?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Фед 11, 2021 9:29 pm

Не знам за каков фалсификат се работи ако казната е 1/4 од просечна германска плата и нема забрана  за одредено време за влез во Германија. Многу ми е жал што сметам дека ова е уште една лага од типот на таа за Смилковското Езеро на пример. Во секој случај очекувам доколку се работи за вистински случаи некој истражувачки новинар да напише за што станува збор, а од казнената евиденција која во македонските судови се води по македонските закони (не ги знам и не мора да ги знам германските треба да биде избришана, а кривично дело ако некој го обвинува некого за правно дело што не постои. Конкретно има криминал од судот, од СДСМ и од порталите што порано ги плаќаше Сорос, а сега ги плаќа власта со наши, народни пари. Па после се чудиме зошто сме земја со хибриден режом и екстремно висока корупција. Да не говорам за тоа дека власта го смени името по неуспешен референдум и се обидува насилно да го менува идентитетот на граѓаните. Заедно со Бугарите кои тврдат дека македонскиот јазик е бугарски дијалект, а гледам во Штип се договориле со новиот градоначалник во градот факултативно да се ули бугарски. За Бугарите тоа би требало да биде како во Скопје да се учи струмички или муртински.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 12, 2021 6:45 pm

Ќе се испотепаат небањатите сами меѓу себе.
Небањатите сами против себе - Page 5 Zombod24

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 18, 2021 7:01 pm

Чесниот хер флик и небањатите морони што дозволуваат да ги моча од високо.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2883

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 20, 2021 8:56 pm

Добровечер небањати, колку да ве потсетиме каква катастрофа сте.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2888

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Фед 20, 2021 9:45 pm

Потписите се собираат на отворен простор со маски, па според протоколите опасноста е помала отколку во нило кој маркет. Интересна изјава на СДСМ. Дека ВМРО било ненародна партија па затоа собирало потписи од народот. А народната СДСМ по неуспешен референдум со уцени и корупција го менува Уставот. Изгледа Заев е народот, а сите други се овци.
За волја на вистината незаконско е и собирањето на потписи против пописот од страна на ВМРО, но тука имаме одбивање на режимот за законско собирање на потписи откако власта одби тоа да се прави законски во канцелариите на министерството за правда. Според договорот со Грција и Уставниот закон Македонија е обврзана да ја користи натурената додавка северна 5 години по потпишувањето на капитулацијата со Грција, не и сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 20, 2021 9:47 pm

Ахахахааа небањатите паднати од Марс.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2891

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Фед 20, 2021 9:49 pm

Јас мислев дека Македонците бегаат од хибридниот режим на Заев во земјите од ЕУ, САД, Канада и Австралија. Не знаев дека почнале да бегаат и на Марс.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 20, 2021 9:58 pm

Да живее.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2893

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Нед Фед 21, 2021 6:57 pm

Ismevanje na Micko po socijalnite mrezi.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2258
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Bosonoga Нед Фед 21, 2021 7:59 pm

Lele tocno e ova?

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2142
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 933
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 21, 2021 9:12 pm

До кај сте со потписите.

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2898

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 25, 2021 4:39 pm

Здравејте небањати блгарчиња. Какво става?

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2901

Небањатите сами против себе - Page 5 Img_2902

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 5 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот