Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 4 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Ное 11 2020, 13:36

Што има според тебе погрешно во текстот па да можеме да дискутираме. Знаеме дека го мразиш секој што не е со Заев, па нема ништо ново во тоа што го мразиш и Геровски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 15 2020, 21:45

Ајдеее отидоа пасошите небањати морони. Затоа ли молчите како пички и за блокадата ги обвинувате македонските власти а не вашите бугарски газди.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2762

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Пет Ное 27 2020, 19:00

Se setija deka odat sami protiv sebe, sega ke se presmetuvaat vmro i levica.

Небањатите сами против себе - Page 4 En2pcj10

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Вто Дек 15 2020, 18:05

Ќе има ли јунак од дпне, Хер Флик на пример.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2499
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Bosonoga Саб Дек 19 2020, 18:51

Crepce dpmneovsko.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2141
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Дек 19 2020, 20:32

А што е со небањатите ботови од СДС-велепредавничка. Дали службите за разузнување платени со парите на сите граѓани соработуваат со нив? Затоа ли немаа ниту едно наговестување дека Бугарија и спрема вето на Македонија. Ги следат ли само критичарите на власта во Македонија. Дали истото го прават и пријателте на Заев од Бугарија, па и тие беа изненадени од ветото на Чешка и Словачка како прва официјална реакција во ЕУ против изживувањето на Грција и Бугарија со Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 21 2020, 16:07

Од самата најава почнаа да плачат мороните од небањатото дувло. Реализацијата ќе ги смести директно во кома.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2780

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Дек 21 2020, 16:44

Владата изгледа очекува дека корона кризата ќе потрае и дека е добро оправдување за неисполнување на се што ќе се вети. За жал со оглед на тоа дека Србија на пример планира да ја почне вакцинацијата до крајот на оваа година, а ние се надеваме дека тоа ќе се случи најдоцна до март следната година. Најнебањатиот меѓу небањатите денеска призна дека судството е корумпирано (што вклучува и политичка корупција), па вети дека наводно во следната година ќе се реформира. Па во следната пак че биде за наредната следна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пон Дек 21 2020, 17:24

А тебе ти е криво што корупцијата на судството што ја направи дпне конечно ќе биде тотално отстранета па нема судии корумпирани од вас да спречуваат и одолговлекуваат процеси против криминалното здружение дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Дек 21 2020, 19:02

Корупција во судството има откако јас паметам за себе, а пометам повеќе децении пред самостојноста во Македонија. Што би рекле корупција имаше и кога СДСМ беше единствена партија во Македонија. Можеби твоите политички сеќавања почнуваат во времето кога ВМРО беше на власт, но моите не. Затоа кај мене не може да помине приказната за наше бугарско потекло ниту дека Македонците не заспале како бугари во 1943 година и се разбудиле како Македонци во 1944 година. Како да биле во зимски сон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 31 2020, 09:27

Добро утро небањати, владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев ви ја честитаат нова година.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2790

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Јан 01 2021, 19:47


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 02 2021, 13:40

Ааааа небањатите вицкасти станале.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2793

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Јан 02 2021, 19:53

Секој што го користи мозокот за мислење гледа дека снимката е направена кога времето било топло. Листопадните дрва се со зелени листови. А тие што следат неутрални медиуми знаат дека Мицкоски пешки денес се искачи на Петлец, Малешевски Планини, кај што е убиен Даме Груев во 1906 година. Очигледно е дека некој манијак или некоја служба по наредба на манијак го следи лидерот на најголемата македонска политичка партија.

Небањатите сами против себе - Page 4 Mickoski-dame-gruev-480x640

Зоран Заев и Венко Филипче пак со четвороцикли со синовите се качија на Беласица. На сликата се гледа дека нема маски ниту социјално растојание.

Небањатите сами против себе - Page 4 Filipce-zwev-600x375-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 02 2021, 21:40

Ахахахахааааа морони небањати. Објавиле Заев и Филипче со децата а Жмицко сам ко манијак по планините и мислат нешто ќе ќарат некој политички поен.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2794

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Јан 03 2021, 15:52

Оставив време да ти одговорат сопартијците, но гледам молчат па јас да ти напишам дека поздраво е да пешачиш отколку да се возиш. Да ви изразам сочувство за пожарот во Глобал и да се надеваме дека ќе одговараат тие што ставиле неисправни новогодишни светилки што го предизвикале пожарот и што во објектот не работел ниту еден хидрант.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 14 2021, 16:49

Добар ден морони небањати, уште едно мочање од високо за вас од вашиот чобан Жмицко.

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2800


https://mobile.twitter.com/UBKvoVMRO/status/1349053070496264192

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Јан 14 2021, 17:59

А кој суд ја осудил. Дали тој на Заев. Не гледам снимка дека стоката е изнесена од продавницата. Низ историјата СДСМ има егзекутирано многумина без воопшто да ги суди или на наместени судења, па не знам дали е така и во овој случај. На сите анкети мнозинството не му верува на судството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Јан 14 2021, 19:05

трендафил напиша:А кој суд ја осудил. Дали тој на Заев.

А зошто ти пред да лажеш дека судот бил на Заев сакајки да прикажеш дека пресудата е политичка затоа што осудената криминалка била член на твоето криминално здружение дпне не го отвараш линкот и не читаш што пишува. Почна да ми паѓа жал да те фаќам со спуштени гаќи на секоја лага. Ако си го направел тоа ќе знаеше дека видеото нема врска со пресудата и дека се работи за сосема друг случај во кој обвинетата признала вина.Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2508Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2509Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2510
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Јан 14 2021, 19:25

И уште нешто колку да ти стане јасно, судот одлучувал по приватна тужба од друга припадничка на дпне која на социјалните мрежи јавно била навредувана од обвинетата, а тужителката за возврат го објавила видеото каде Славица краде шноли.

ПС. Името на темата е одлично погодено.

https://mobile.twitter.com/LicnaMakedonka_/status/1294254174918586368

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Јан 14 2021, 19:37

Според прикажаното изгледаше дека е осудена за кражба, а нема таков доказ во прикажаното видео. Во врска со насловот на темата и очигледниот говор на омраза од најпримитивен вид во него не сакам да дискутирам затоа што на форумов тоа е забрането.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 19 2021, 18:41

Треба да си неверојатен морон па да се наместиш вака. И после небањатите се бунат кога тврдам дека мозокот во штабовите им го менуваат со.......они си знаат.

Небањатите сами против себе - Page 4 Image10

Небањатите сами против себе - Page 4 Img_2812
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2021, 19:40

Причината за недобивање на НАТО сертификат можеби е настаната во последните години. Не мора да постоела во минатото. Во секој случај ваљда пред да ги предложат во НАТО, воените власт направиле дополнителни проверки на кандидатите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Јан 20 2021, 17:32

Ајде не треси зелени, ти ако не читаш или се правиш будала некој прочитал. Дпне оФцата тврди дека сертификатите се дадени од оваа власт иако знае дека едниот сам го потпишал.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Јан 20 2021, 18:14

Најважна улога во добивањето на сертификати тогаш имаше вашиот Сашо Мијалков. Тој што потпишал потпишувал врз основа на извештаи од тајните служби, не правел истрага самиот, ниту може да направи. Очигледно е дека СДСМ има доверба во Мијалков, па затоа и ги испраќал тие што НАТО ги одби. Инаку ме заболе мене, како што повеќе пати напишав на форумов на пофин начин што очигледно останал незабележан за членство во НАТО или било која друга воена заедница, доколку не носи и членство во економска заедница. Очигледно е дека ние не сакаме во Евроазиската заедница, која е во формирање, но со големи шанси да биде водечка за многу кусо време. Од друга страна со сила се правиме будали и не сакаме да разбереме дека не не сакаат во ЕУ. Пред се поради корупцијата, што јасно го кажа денес холандскиот амбасадор.
Не знам каква врска има ВМРО со безбедносниот сертификат што за само 5 дена го доби новинарот Сашо Ордановски. По тоа прашање не одговори ни СДСМовскиот, да не кажам северџанскиот полковник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 4 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот