Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 3 of 24 Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Фед 09 2020, 19:21

И што ќе бараат на избори?

Зрновци е и единствената општина во источниот регион со градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2178
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 11 2020, 15:09

Другарчето Фрфљо независниот правдољубив демократ усран до даска.

Небањатите сами против себе - Page 3 Eqfpbv10
Небањатите сами против себе - Page 3 Eqfpcj10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 12 2020, 23:15

Гад од човек. Бедно лажливо ѓубре.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2227

Да се потсетиме.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2228

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Саб Фед 22 2020, 18:56

Se falat so tugi proekti i rezultati.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2090
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 25 2020, 20:28

Небањати и неписмени.

Небањатите сами против себе - Page 3 Ero2xz10

Небањатите сами против себе - Page 3 Erpist10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Вто Фед 25 2020, 20:35

Nikolovski gi istrola dpmne.


Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2078
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Чет Фед 27 2020, 12:29

Go ispusila vo 10 i 23 pa se zabrisuva vo 11 i 05. A rekonstrukcijata e realizirana ama se rekonstruirase fasadata koja si stoi na mesto dodeka letaat fasadite od SK 2014.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2080Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2081
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 27 2020, 13:15

Еве го вашиот лажлив и завидлив Жмицко. Плачеше кога Заев даде 2 000 денари на бездомник, биле повеќе од неговата дневница. Сега нека каже од каде тогаш има 30 000 евра да донира за небањатите чиј лидер е.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2252

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2253Небањатите сами против себе - Page 3 Donato10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 01 2020, 09:34

Еве уште една причина да се испратат небањатите во заборав. Ако толку подло се однесуваат во опозиција тогаш замислете што се ќе прават ако дојдат на власт.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2262

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 25 2020, 10:22

Еј море морони небањати се изгубивте начисто.

Небањатите сами против себе - Page 3 Image_10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Окт 25 2020, 13:07

Ние пред есенскиот имавме и јулски бран. Всушност немало пауза од првиот бран кој беше најмал, вториот беше поголем, а ово се надевам дека е најголем и последен. Иако со Филипче ништо не се знае. Во врска со монтажните болници за кои министерот Филипче излажа дека ги нема затоа што тогаш заменската министерка за финансии не го потпиша кредитот од Светска банка мислејчи дека сите се будали или извеѕреани па не паметат дека ДИК донесе одлука дека за тој потпис не треба потпис од заменичката, па прашање е зошто истиот кредит не го потпиша министерката Нина Грубер. Нејасно е и зошто владата се задолжи за 100 милиона евра помалку со еврообврзницата (700 наместо 800 милиона евра) бараше дополнителни 100 милиона од Светска банка, а каматата и условите за враќање на еврообврзницата се поповилни од тој на Светска банка. Нејасно е и каде исчезна 1/3 буџет за наводна борба со корона кризата. Мене ми е јасно, отидоа за изборен поткуп.

https://expres.mk/kade-ischezna-edna-tretina-od-makedonskiot-budzhet/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Нед Ное 01 2020, 12:31

Navistina, se ima Rasela izjasneto po toj povod ili povazna i e partiskata agenda? Posebno zatoa sto vmro ja napravija zrtva na sdsm obvinuvajki gi za antisemitizam zaradi nejzinoto evrejsko poteklo.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2086Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2087

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Ное 01 2020, 15:04

Во ниту една земја во светот никој не побарал Евреите да се изјаснат кој ги одвел нивните предци по логорите. Тоакво нешто може да им падне на ум само на чипирани северџани.
Еве еден судир на небањати меѓу себе. Во Струмица директорот на болницата побара на социјалните мрежи донации за набавка на амбулантно возило. Изгледа веднаш доби шамар од партискиот пастир или некој од неговата придружба, па го повлече барањето. Подоцна дојде објаснување не од портпаролот, туку од поранешниот портпарол на СДСБ, дека наводно итно ќе се набавело ново возило , а тоа итно е за два месеца, а дека во следната година ќе добијат уште некое од милостината во вид на 60 брзи помоши што ќе ни ги подари Кина. Ниту збор дека со ребалансот на буџетот пратениците од ВМРО од струмичкиот регион побараа со амандман набавка на 3 возила за струмичката болница, а СДССМ(со бугарски корени) и ДУИ амандманот го одбија со образложение дека такбва набавка не е потребна. Во тие два месеца додека дојде првото возило (ако не помине и тоа како ветувањето дека нема да се менува Уставот поради името) дали некој ќе одговара ако се загубат животи поради ненавремена интервенција. Мислам дека ќе одговара. Ако не пред државниот, пред народниот или Божјиот суд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 01 2020, 16:37

Внимание, внимание, уште една нова лага од небањатите дека барале три амбулантни возила за Струмица а нема ниту еден документ за такво нешто, да имаше ќе го покажеа амандманот што не постои, и тоа откога господинот Заев експресно реагираше и за два месеци во Струмица ќе стигне ново амбулантно возило плус уште 60 од Кина за кои лично Заев и Филипче се заслужни.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 02 2020, 22:40

Кај сте бе набањати, не мислите ваљда дека сум ве заборавил.

ВМРО-ДПМНЕ на страна на короната и против јавното здравје
2 ноември , 2020
Како тргнале Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, ниту се грижат за своето, а уште помалку за здравјето на другите, ним сѐ им е низ призма на политички поени, низ призма на промили личен и партиски рејтинг.

Од денот кога за првпат беше прогласена вонредна состојба заради поефикасно справување со коронавирусот, во време без собраниски состав и со Влада по „пржински модел“, ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски со неодговорно однесување застана на страна на коронавирусот и спротивно на здравјето на граѓаните.

Но, времето ќе покаже дека конструктивноста што граѓаните ја очекуваа од Мицкоски тој ја разбира на поинаков начин. Оспорувајќи ги капацитетите на здравствените власти, Мицкоски „без срам и перде“ понуди доктори од редовите на ВМРО-ДПМНЕ кои би помогнале во справување со кризата, небаре докторите членови на ВМРО-ДПМНЕ работат во паралелен здравствен систем, а не во македонското јавно здравство.

И додека поради заштита од ширење на вирусот се затворија угостителско-туристички објекти, фитнес центри, шопинг-молови, во јавноста се појавија снимки како Мицкоски влегува во теретана која во тој период не смее да работи. И како тоа да не беше доволно Мицкоски беше „жив фатен“ како седи во затворен дел од ресторан кој исто така не смееше да работи, притоа правејќи се дека не ги разбрал протоколите што секојдневно ги критикуваше, патем ангажирајќи ги сите структури на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев да се обидат да му го исперат срамот. За деструкцијата на ВМРО-ДПМНЕ да биде што поголема, се погрижи уште еден кадар на Мицкоски во тогашната преодна Влада. Гордана Кочовска-Димитриеска од позиција на заменик-дополнителна министерка за финансии, свесно го блокираше заемот од Светска банка од 90 милиони евра.

Последниот во низата примери за несериозното и опасно однесување на ВМРО-ДПМНЕ се нивните барања за создавање нова паралелна или контра комисија за заразни болести составена и со претставници од нивната партија. Наместо ефикасни, брзи измени на Законот за заштита на населението од заразни болести, ВМРО-ДПМНЕ со денови го блокираше овој Закон условувајќи го расформирање на Комисијата за заразни болести (постојано тело во Министерството за здравство) и создавање на нова паралелна комисија, во која најверојатно би бил вклучен и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Вело Марковски, човекот кој велеше дека вирусот не е опасен, дека пандемијата ќе заврши за еден месец и слични ставови преку кои внесува конфузија меѓу граѓаните.

Една изрека вели колку си внимателен за другите, толку си повеќе внимателен за себеси. Како тргнале Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, ниту се грижат за своето, а уште помалку за здравјето на другите, ним се им е низ призма на политички поени, низ призма на промили личен и партиски рејтинг. Но и во тој есап се далеку од математички прецизни, целосно несвесни дека деструкцијата што ја предизвикуваат е општа, но штетата од неа е само нивна.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Ное 03 2020, 13:59

PRVOBOREC напиша:Внимание, внимание, уште една нова лага од небањатите дека барале три амбулантни возила за Струмица а нема ниту еден документ за такво нешто, да имаше ќе го покажеа амандманот што не постои, и тоа откога господинот Заев експресно реагираше и за два месеци во Струмица ќе стигне ново амбулантно возило плус уште 60 од Кина за кои лично Заев и Филипче се заслужни.
Документот не се доставува до тебе, туку до Собранието на Република Македонија.
Што се однесува до обвиненијата против Мицкоски тоа за теретаната е лажно. Така утврди обвинителството. Што се однесува до седењето во кафеани тоа одамна е дозволено. И сега кога има експлозија на короната.
Зошто лажеш за комисијата. СПоред предлогот на сите партии од опозицијата комисијата ја предлага Владата и во неа по службена должност се двојца функционери од власта, а другите се од одредени специјалности.
Треба ли да ти го напишам списокот на заболени од корона од СДСМ и ДУИ, па да видиш дека е многу поголем отколку од заболени опозиционери, иако болеста не бира по политичка определба, Но според тебе тоа покажува дека вкласта не е способна да се чува самата себе си, а колку го чува народот покажуваат бројките секој ден. Посебно кога се работи за починати, Бог да ги прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 03 2020, 15:27

Ајдеее небањатите откога излажаа дека барале три возила со амандман сега лажат дека немаат примерок од тоа што го доставиле во парламентот. Ако имаше таков амандман ќе осамнеше на секој говнарски небањат портал.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Ное 03 2020, 15:33

Што вели твојот избањат мозок. Ќе ги започнеме ли преговорите за членство во ЕУ или тие што излегоа на референдумот за промена на име поради членство во ЕУ беа будалетинки што веруваа на лажговци?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 03 2020, 15:42

Само небањатите со нивната небањата логика знаат каква врска има лажењето дека поднеле амандман со приемот на државата во ЕУ и НАТО. Уште една пропадната лага, уште еден пораз за небањатите.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 19:36

„Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
Кој знае да чита гледа дека во референдумското прашање се лаже дека со изјаснување ЗА се обезбедува членство во ЕУ. Никој не спомна дека секоја будала, бугарска или од друг народ, вклучувајќи ги и тие што сметаат дека нивните семејства до 1944 година биле Бугари, може да го блокира зачленувањето во ЕУ, кое е прво ставено во прашањето. Се разбира дека не ги обвинувам тие што се излажани и поради тоа гласаа на референдумот, туку тие што бесрамно лажеа. При тоа уште се надевам дека Германците ќе успеат да ги натераат Бугарите да престанат да се изживуваат со Македонија, но не треба да заборавиме дека на пролет во Бугарија има избори и дека таму е жива историјата наметната од Тодор Живков, да не кажам живеат со вештачка историја. Можеби треба да очекуваме дека целата вселена е од бугарско потекло ако одлучува бугарското Собрание. А Заев прв тоа да го прифати ако брат му Борисов е уште на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Ное 04 2020, 22:05

Излажани нема. Прашањето беше јасно. Тебе и сличните на тебе не ве интересираше како ќе се вика државата во која живеете. Тие што беа заинтересирани го кажаа своето. А дека договорот со Бугарија е во интерес на Македонија сведочат безуспешните напори на Бугарија да го оспори и да не го исполни тоа на кое се обврзала со него.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Ное 05 2020, 16:34

Ајде да ја цитирам Шеќеринска ваша дека има прашања што не заслужуваат одговор. Референдумот поради бојкотот беше неуспешен и покрај тоа што на некои гласачки места во западна Македонија имаше скоро 100% излезност. Но тоа е неважно, немам што да дискутирам за резултати од неуспешен референдум. Дискутирам за прашањето во некој бесрамно лаже дека со Преспанскиот договор стануваме и членка на ЕУ. Такво нешто не е сигурно. Не верувам ни дека ќе има референдум со прашање
„Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот помеѓу Република Македонија и Република Бугарија?“
Па ако Србија влезе пред нас во ЕУ дали ќе бара да признаеме дека сме биле Срби до 1941 година и дали некој нов Заев тоа ќе го прифати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 05 2020, 20:34

Ајдеее небањатите почнаа да се повикуваат на изјави на Шеќеринска. Браво за СДСМ, успешно ја спроведувате програмата и до крај на овој мандат ќе ги направите небањатите барем полуцивилизирани. За да се цивилизираат небањатите потполно предвидено е во третиот мандат на господинот Заев.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Ное 07 2020, 22:05

Небањати почнаа шамарите по вашиот газда Каракачанов. Брзо ќе стигнат и до вас неговите слуги.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2755

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Ное 11 2020, 10:00

Медискиот полтрон на дпне стана и експерт за заразни болести.

Небањатите сами против себе - Page 3 Img_2474
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 3 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 24 Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот