Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 2 of 24 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Teo Пет Ное 29 2019, 17:49

Gledam deka se pravish glup tvrdejki deka ne sfakjash shto e poentata.A taa e deka eden glup chlen da dpsmne se obidel da lazhe i go fatile i razotkrile.
Sega mozhesh da kvichish deka PRVOBOREC e moj nik ili deka sum mu advokat. Isto kako shto kvicheshe za moderatorot.

PS. Go chitam forumot i gledam deka ako nekoj pogreshi vo izrazot tvrdish deka e nenormalen. E sega primeni go istoto ova na sebe, ama prvo nauchi ahto e rasizam i kako se manifestira. Nebanjat ne e rasna navreda osven ako ne si teshko glup i mislish deka vie dpsmne predavnicite ili nebanjati kako shto ve narekuva PRVOBOREC ste posebna rasa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 29 2019, 18:07

Небањат, за жалење сте.

Небањатите сами против себе - Page 2 Ekjcfx10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Ное 29 2019, 18:32

Набањаат е израз што расистите го користат за црнците со векови. Кога некој го користи за целата македонска етничка заедница сигурно е дека се работи само за омраза. Не знам од каде знаеш дека Амди Бајрам како пратеник од власта почесто се бања од Игор Дурловски на пример. Да не ѕиркаш по бањи.
Може ли некој со нормална функција на мозокот да смета за човек (Димитров) дека не е загубен во времето, а тврдеше дека сме добиле датум за преговори пред една година, а го немаме ни во сегашно и не знаеме кога ќе го имаме во идно време. Човекот е очигледно загубен во времето. Поочигледно здравје.
И со полицајците што по сопствена проценка МВР му ги доделил на Мицковски, Заев има повеќе полицајци обезбедувачи што го следат. Не сум знаел дека тоа е поради бројноста на митинзите. Благодарам за информацијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Teo Пет Ное 29 2019, 19:46

Mora da si teshko glup za da mislish deka chlenovite na dpsmne predavnichka se celata makedonska etnichka zaednica. A pritoa da napravish kvorum, da dadesh dvotretinsko mnozinstvo i da obezbedish cenzus za promena na imeto i zacvrstuvanje na istata na drzhavata na makedonskiot narod. Vie ste samo del potochno predavnichkiot del od makedonskiot narod.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Ное 29 2019, 20:09

Сите знаеме на кој начин се дојде до 2/3 мнозинство кога и покрај неуспешниот референдум Собранието изгласа промена на уставното име, па за тоа немам што да дискутирам. Јасно е дека Крсто Муковски не го извади од притвор Мицковски, туку Заев, за да може да гласа во Собрание пред да си замине дома да се види со семејството.
Во врска со Македонците со целосна историја мислам дека не се сите ВМРОвци. Има и противници на ВМРО за кои знам. Не знам, дали тие што се северџани се сите за СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Teo Пет Ное 29 2019, 20:52

Znaeme, i do kvorum, i do dvotretinsko mnozinstvo i do cenzus za potvrduvanje na promenata na imeto se dojde so predavstvoto na tvojata partija dpsmne. Za zhal i vas predavnicite od dpsmne morame da ve priznaeme za makedonci.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 09 2019, 12:51

Оооо небањати почнавте и со убиства да се заканувате. Така ќе дојдете на власт, со убивање на сите што не мислат како вас?Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2104
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Саб Јан 04 2020, 18:54

Duri i koga se privremeni ne se otkazuvaat od partiziranje na drzavata.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2025
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 08 2020, 11:36

Забегал начисто небањатиот.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2134Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2135

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 09 2020, 16:46

Може Мизрахи да биде Еврејка ама тоа не и дава никакво право, злоупотребувајки го антисемитизмот да ја сокрива сопствената неспособност и да одработува  партиски агенди со лажење.

Загрижувачко е слабото ниво на познавање на законите на техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Со денешната прес-конференција таа уште еднаш потврди дека воопшто не го прочитала новиот Закон за социјалната заштита и начинот на кој функционираат 15 комисии, реагираат од Министерството за труд и социјална политика.

„Ако Мизрахи го прочита новиот Закон за социјалната заштита, ќе дознае дека рокот за постапување за предметите за помош и нега од друго лице е 60 дена, а не еден месец, како што тврди. Мизрахи во својата прес-конференција се повикува на погрешен закон, а тоа е Законот за општата управна постапка. Како за појаснување, рокот е утврден во членот 282 од Законот за социјалната заштита и тој е утврден на 60 дена.

За потсетување, оваа Влада изгради децентрализирани комисии за помош и нега од друго лице за разлика од едната централизирана комисија, која беше воспоставена во време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и им наплаќаше 2.000 денари за поднесено барање.

Во интерес на граѓаните, сега поднесувањето барања за помош и нега од трето лице е бесплатно, а со тоа што сега функционираат 15 комисии во повеќе градови во државата, услугата е доближена до граѓаните. Ја повикуваме министерката да не наседнува на текстовите што ѝ ги пласираат од штабот на ВМРО-ДПМНЕ, туку самата да се информира за законите и измените што се направени“

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 09 2020, 21:01

Kaj mu tekna.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2137

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 10 2020, 10:27

Уште еден небањат лажливец со обид да ги оцрни граѓаните на Скопје. Учесниците во шарената револуција ниту кршеа, ниту уништуваа а уште помалку ја запалија канцеларијата на фикусот. Тоа беше дело на нивниот небањат платеник Апасиев и небањатите кои со него се обидоа да одвлечат гласови од тогашната опозиција, воедно и да си добијат оправдание за репресија над граѓаните прикажувајки ги протестите за насилни. Небањатиот кој го напишал ова не смеејки дури ни име и презиме да стави туку ставил лажни иницијали и се надева дека одработува во корист на неговото што подлабоко увлекување во шупакот на в.д. пастирот се заебал. Навредите кон оние што бараа правна држава само ќе потврдат дека небањатите се исти и со пастирот и со в.д. пастирот на чело и јасно ќе им укажат на граѓаните за кого треба да го дадат гласот.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2138Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2139

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 10 2020, 18:15

Кого лаже набањатата будала, профилот на апворк уште стои. Ете такви сакаат да бидат власт што при очигледни докази лажат та сушат.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2140

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Саб Јан 11 2020, 16:15

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Саб Јан 11 2020, 21:53

Pravo vo centar.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2035
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Сре Јан 15 2020, 14:30

Znaci za 3 godini SDSM od siromastija napravil bogata drzava i situirani gragani pa moze da si dozvolat novogodisni proslavi. Fino sto samite dpmne si go priznavaat toa.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2042
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Јан 16 2020, 11:56

Дали Мицкоски со најавите дека кога ќе дојде на власт ќе открие кој му помогнал во бегството на Груевски го уценува техничкиот министер Чулев наместо професионално да работи за интересите на дпне? Има ли вистина во гласините дека Чулев е последниот со кого се сретнал Груевски пред бегството?

https://www.slobodenpecat.mk/shto-sakashe-pobogu-da-kazhe-miczkoski/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 16 2020, 17:22

Кутрата Невенка, откако Дамјан Манчевски веќе ја завршил работата она би да собере некој поен за небањатите на негов грб.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2155Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2156

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 20 2020, 12:53

Како крлежи ќе се закачат на добротворна иницијатива и се обидуваат да спечалат по некој политички поен. Што навистина мислат јасно и гласно кажал гласноговорникот на небањатите козарот Миленко. Ужасно лицемерие.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2169Небањатите сами против себе - Page 2 Eoubj710

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 21 2020, 18:45

Тоа и сакаат небањатите, сто илјади луѓе да остават без сопственост на домовите за да можат ако евентуално дојдат на власт да ги уценуваат и да им бараат мито.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2181

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 23 2020, 09:52

Нов обид за лаги, нов пораз за небањатите.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2183

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2184

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 05 2020, 16:58

Какви луѓе поставувал Чулев за началници.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2208

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 06 2020, 20:13

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2211

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 07 2020, 13:19

Влегоа небањатите во владата и оп парите одат за шетање, наместо како кога владата беше само на СДСМ да се враќаат кај народот.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2214
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 08 2020, 17:20

Лажго, зборува за просечна плата и пензија. Лесно се постигнува тоа, качуваш плати и пензии процентуално и тие што земале повеќе ќе земаат уште повеќе. Некој ќе јаде месо, некој зелка ама во просек сите јадат сарма. Нека каже колку ќе ги качи минималните плати и пензии што 12 години неговата партија ги држеше на 8 000 денари. И нормално ќе намали данок на богатите, и тој спаѓа меѓу нив како и целата негова врхушка што се збогатија крадејки од народот.

Небањатите сами против себе - Page 2 Img_2217
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 2 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 24 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот