Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 13 of 24 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Фед 12 2022, 21:54

И јас понекогаш се чудам зошто разговарам со партиски ботови (или можеби со еден бот во еднина). Веројатно од навика. Ме чуди и тоа што на социјалните мрежи уште има луѓе што мислат дека ако тие напишале нешто за дедо на некој политичар, друг нема право да напише за дедо на друг. После се чудиме зоштп имаме само 0,02 поена над границата за хибриден режим, па сме станале демократија со многу дефекти според оценка на газдите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Сре Фед 16 2022, 19:12

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Фед 16 2022, 19:57

Во секое семејство има расправии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 17 2022, 16:30

Еден од членовите на небањатото семејство.

Небањатите сами против себе - Page 13 Img_1164

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Чет Фед 17 2022, 19:25

Moze slagot e kvaliteten kako sladoledite na Grujo.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Фед 17 2022, 21:34

Ова е една од новите реалности што ги донесе Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Чет Фед 17 2022, 21:53

Spored blesavite partiski botovi za vreme na Gruevski site funkcioneri od politickite partii na albancite vo kancelariite imaa samo makedonski znaminja, albansko ne smeeja ni da pomislat da istaknat. Navistina im e vkusen slagot.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Пет Фед 18 2022, 07:54

Vo vreme na vmro vo Makedonija bese razveano najgolemoto albansko zname vo svetot i bea oslobodeni lica osudeni zaradi neistaknuvanje na makedonskoto zname. Ama togas bea koalicija, a Gruevski i Ivanov begaa od drzavata vo tie momenti. Cudno kako botovite brzo zaboravaat i spinuvaat. Od edna strana go prisvojuvaat vmro na Mihajlov, od druga vo nego vmetnuvaat licnosti sto bile mrtvi vo vreme na formiranjeto na nivnoto dpmne a od treta ne priznavaat nikakva vrska so istorijata sto ne im odgovara. Lupco go donese Gruevski, Gruevski go donese Mickoski, site kadri im se od vremeto na Gruevski ama tie vrska nemaat so kriminalite i politickite kiksovi sto nivnata partija gi pravela. Ama na sdsm spored niv treba da im se vpise vo dosieto se, od pocetokot na formiranjeto na komunistickoto dvizenje vo svetot pa se do denes.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 18 2022, 16:17

Послушајте небањати, новата реалност на кој?!?!?!


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Фед 18 2022, 21:21

Во Франција на саем на виното вината од Македонија не може да се именуваат како македонски вина. Пардон, вината од северна Македонија, како што црпнатиот и наметна име на нашата држава. Вината од Грција може да бидат и грчки и македонски и како што ќе посакаат.

https://denesen.mk/saem-vo-francija-ako-ste-severna-vinata-ne-mozat-da-vi-bidat-makedonski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Bosonoga Саб Фед 19 2022, 09:56

PRVOBOREC напиша:Послушајте небањати, новата реалност на кој?!?!?!


Sega crepovite dpmneovski pokraj bugarski ke mora da vadat i albanski pasosi.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Фед 19 2022, 16:42

Ако било тогаш така изгледа дека сега Македонија е сопственик само на еден народ, Албанскиот. Затоа што Заев не подели до тој степен што сме толку раскарани што најголемото малцинство се однесува како да е мнозинство. Артан Груби и Бујар Османи, на пример одредуваат кое дете ќе ја претставува Македонија во нашите конзулати во САД. Во некои ситуации се однесуваат и повеќе од мнозинство, па Османи преговара за идентитетот на раздвоените Македонци (и тое како мене што се од праисторијата до денес што се случило на македонско тло го сметаат за македонско) и тие што уште не знаат дали 2 август треба да се слави или да се осудува, да не кажам северџаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Саб Фед 19 2022, 18:41

Ц ц ц, не знаев дека Заев ги  тера дпне оФците насилно да им го променат идентитетот на околу два милиона Македонци измислувајки нови нации како  северџани или северномакедонци. Иако никакви северџани  ниту пак северномакедонци не постојат. Во ОН како и во Уставот јасно е дефиниран народ Македонци и јазик македонски. И немој да ми почнуваш со приказните за името на државата или граматиката на не знам кои се јазици. Nebula тоа совршено ти го објасни.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Фед 20 2022, 22:15

Во дијаспората скоро и да нема поддржувачи на т.н. Северна Македонија, како што по неуспешен референдум е уставното име на нашата земја. А изгледа дека во земјата нема 2 милиона жители. Северна е натурено име од странство што го спроведоа домашните предавници. Сега нашето вино не смее да се именува како македонско на саемот во Франција, по некое време (некоја генерација) ако се наметнат предавниците нема да бидеме Македонци ни како луѓе. Во ЕУ не ни е гарантирано ниту името, ниту јазикот. Тоа што е запишано во ОН може и да се смени на ист начин како што се смени името. Референцата за меѓународна употреба се користеше само во меѓународни организации, во НАТО и ЕУ, на пример.
Ајде овде да напишам овде и дека Александар Николоски, потпретседател на ВМРО, се најде на списокот на 40 највлијателни европјани помлади од 40 години.
И дека обидот на евроатлантската меѓународна банда да си поигрува со Русија како со Македонија изгледа нема да помине.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Вто Фед 22 2022, 17:59

Nova grupa, cetvrta ili petta po red ja napusta Makedonija. Histerijata dpmne ja sirese samo za politicki poeni. Padnaa lagite za iljadnici begalci od Avganistan sto ke ni ja zemea drzavata.

https://info.mk/makedonija/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B0-%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B2/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Фед 22 2022, 19:15

Дали си сигурен дека ќе беше така ако не се шитеше таа „хистерија“. Или дека ќе беше така ако бевме пристојно место за живеење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Чет Фед 24 2022, 17:13

Vmro nema nikakvi zaslugi za zaminuvanjeto na begalcite. Posebno najmalku pridonesoa za toa so populistickata histerija sto ja sirea za politicki poeni. A sto ne sme pristojno mesto za ziveenje zaslugite ramnopravno gi delat sdsm, vmro i dui.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Фед 24 2022, 21:20

Веројатно тие што ги испраќаа бегалците, соросоидите на пример, сега ослободуваат простор за бегалци од Украина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Фед 27 2022, 13:05

Небањатите од власта повторно си дадоа автогол. По Фрчковски одбиен од САД им е и предлогот Теута Арифи да биде наш амбасадор во Вашингтон. Интересен е обидот сите конзули и амбасадори во САД да бидат етнички Албанци, сонародници на министерот за по надвор, а ниту еден од нив со дипломатско искуство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 20 2022, 09:31

Добро утро небањати. Ајде почнете со плачење дека владата на СДСМ е крива што за викендов точевте поскапи горива во Грција.

На Балканот бензините се најевтини во Македонија, најскапи во Грција


https://m.mkd.mk/makedonija/ekonomija/na-balkanot-benzinite-se-najevtini-vo-makedonija-najskapi-vo-grcija

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Мар 20 2022, 10:48

А колку литри скап бензин може да се наполни со просечна грчка плата или евтин во Македонија со наша плата? Но во секој случај со мерките што ги предлагаше ВМРО горивата ќе беа уште поевтини. И истото ќе се случеше неколку недели порано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 23 2022, 17:26

Според небањатиов морон прво треба да се почекаат неколку сообраќајки со десетина дваесет мртви па да се проверува исправноста на автобусите.

Небањатите сами против себе - Page 13 Foeynr10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Мар 23 2022, 20:43

Не сум сретнал никаде вест дека кај некој од автобусите е пронајден некаков дефект. Се работи за чисто изживување како со затворањето на сите маркети на КАМ поради наводно наплатување на данок, а истото е видливо на секој фискален печатар кој е во секое време поврзан со УЈП и може да се исчита секоја фискална сметка. За истото не е потребен попис. Такво нешто не правел ни бугарскиот фашистички окупатор во Втората светска војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Чет Мар 24 2022, 09:23

Sproveduvanje zakoni i kontroli dali se pocituvaat e izzivuvanje? Bolni ste site vo dpmne.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Мар 24 2022, 19:14

Се прави брза контрола и ако се најде нешто се продолжува. Не може да бидат затворени сите профавници на една фирна, а крајниот резултат да биде дека нема никво прекршување на законот. После ова Лукаревска требаше да си даде оставка, а не сега истото да го повтори со Кипер. Доколку и таму не се најде ништо затоа што на нив им дадоа време од два дена за евентуална корекција на сметководството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 13 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 24 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот