Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+9
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
трендафил
OPOZICIONER
13 posters

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Апр 13, 2021 6:18 pm

ЗНам дека ги мразиш сите што се противници на Заев и дека ВМРО е најголемата опасност, но ваљда тоа можеш да го кажеш и на подруг начин  Мицкоски не разговараше со фондација, туку со државен функционер на САД пред десетина дена. Од друга страна САД беше таа што го истурка Преспанскиот договор. Но и Германија. Пред референдумот дојдоа многу личности. Заев изгледа дека со САД најповеќе разговара во последно време преку ДЕА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Вто Апр 13, 2021 6:26 pm

PRVOBOREC напиша:Што ве учеа нацистите од Конрад Аденауер небањати моронски говна? Како да го поддржите спроведувањето на планот на вашите сестрински партии предложен од фашистот и ваше омилено другарче Јанша за поделба на Босна и Херцеговина меѓу Србија и Хрватска, на Косово меѓу Србија и Албанија и Македонија меѓу Србија, Албанија и Бугарија?  Среќа Заев навреме се свести и го префрли тежиштето на надворешната политика кон САД кои се единствени што отсекогаш цврсто стоеле зад територијалниот суверенитет и интегритет  на Македонија.

Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1008

Ako gi izzememe nepotrebnite navredi i vulgarnosti ne e losa analizata. Poglednato od toj agol i so tie soznanija stanuva jasno zosto prvo Francija a potoa i Germanija go blokiraa pocetokot na pregovorite na Makedonija so EU. Uste poveke se ocrtuva i otsustvoto na reakcija na EU na nastanite vo Makedonija i blokiranjeto na funkcionalnosta na instituciite od odredeni politicki subjekti od redovite na EPP vo koi e i partijata na Jansa. Bi se soglasil deka Zaev pravi dobra rabota potpirajki se na SAD za odreduvanjeto na pravecot vo koj vo idnina ke se dvizi Makedonija zatoa sto edinstveno SAD projavija zagrizenost i izvrsija pritisok za deblokiranje na instituciite i normalno funkcioniranje na drzavata, a kako sto se gleda davaat i polna poddrska za eliminiranje na kriminalot i korupcijata

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Апр 14, 2021 8:24 pm

Поделба на Македонците направи Заев па сега не има ајде ќе напиша амтички и северни. Прекина пописот по кој вештачки ќе се зголеми бројот на наводни жители на Македонија, кои всушност живеат во странство. Хипотетички, не знам дали постои нонпејпер, но Македонија е поделено уште со Букурешкиот договор. Новина е само да се зголемат деловите на Албанија и Бугарија. Бугарија ја сака цела Македонија, Албанија голем дел вклучувајќи ги и Охрид и Струга  што хипотетички Бугарија тешко би го дала, а Србија како држава не гледам дека има аспирации кон Македонија. Дури не сум сигурен дека српската црква бара промена на државните граници и на Македонија и на Црна Гора, туку само сака црковна управа. Таква промена не е можна без војна во која и Македонците би си ја бранеле татковината. За власта не сум толку сигурен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Сре Апр 14, 2021 9:07 pm

Во антички ве промовираше вашиот пастир Грујо, во северни се промовираа самите дпне оФци. Или поточно сами себе се нарекоа северџани, како претходно антички.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 15, 2021 5:10 pm

Ајдееее чобанот на небањатите пак откри афера од 1981 при крај на решавањето на истата од МВР а која министерот Спасовски ја објави ден претходно.Лоши времиња за небањатите.


МВР: Проблемот со двојните матични броеви почнал во 1981, најголем дел се поништени
April 15, 2021 16:46

За ова зборуваше и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вчерашното интервју за Канал 5 во емисијата „Само вистина”.

https://24info.mk/%D0%BC%D0%B2%D1%80-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BE-%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D1%80%D0%BE/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 15, 2021 7:07 pm

Во врска со античките Македонци дедо ми е починат пред да се роди Груевски, а од него ми е пренесен тој дел од идентитетот. Затоа ми изгледа многу глупаво кога некој мисли или уште полошо без да мисли пишува едка Груевски го „измислил“ тој дел од нашата историја. И Љубчо Георгиевски како лидер на ВМРО го зборуваше истото. Иначе не да не ќе беше лидер, туку веројатно на клоци би бил набркан од партијата. Заборавате дека првото знаме на независна Македонија, што после еднострано и под присила го смени СДСМ со албанските партии (тогаш ПДП) беше со Сонцето од Кутлеш, беше озгласано едногласно, и со гласовите на СДСМ. 

На организација што издава пасош со една биометриска фотографија и отисоци на прсти, а со друго име и матичен број, не може да им се верува дека ја зборуваат вистината. Интересно е што поголем дел од тие што се дадени како пример се од албанската етничка заедница, Дали тие ќе бидат влезени во пописот бидејќи во моментов критичен датум е 1 април, а во моментов, на 15 април документите на двојниците постојат. Интересно е и дали гласале на последните избори. Теоретски можеби ВМРО победи со 8 илјади гласови разлика, а со 20 илјади двојници ако гласале загуби со 12 илјади.

Истрагата за Лидија Димова и парите доделени на фризерница и магариња рокот на завршување на истрагата истекува за две недели. Нема најава дека до тогаш ќе се подигне обвинение. Се работи за едноставна истрага што во нормална држава би завршила за неколку дена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Апр 15, 2021 7:29 pm

Точно и бидејки дпне е таа организација бидејки сигурно СДСМ не му издаде двоен идентитет и пасош на Горан Грујовски со кој побегна во Грција и кој практично е украден од неговиот колега Владимир Варелов и плус го има во избирачкиот список јасно е дека не смее да им се верува на дпне оФците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пет Апр 16, 2021 7:05 pm

Dobro bre blesavi, so ova priznavate deka ste go planirale upadot so cel da sprecite  mnozinstvoto pratenici da izbere pretsedatel na parkamentot sto bi ovozmozilo formiranje vlada od dotogasnata opozicija. I ste bile dovolno blesavi da go ostvarite toa pa uste mislite deka ke ubedite nekoj deka vinovni se sdsm i dui sto ostanale vo parlamentot. Pa duri tvrdite deka trebalo da begaat i da dopustat  vasite nasilnici da izvrsat drzaven udar sprotivno na ustavot i voljata na graganite. Poblesavo nesto dosega nemam procitano.


Небањатите сами против себе - Page 8 Img_2579

Nebula

Број на мислења : 855
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Апр 16, 2021 8:58 pm

Кога веќе се враќаш во историјата пред 4 години мнозинството избра претседател на Собранието со кршење на деловникот. Опозицијата ги користеше средствата што се дозволени. Под сомнеж е и тоа дали имаше 61 пратеник што гласаше за Џафери. Не знам за каков државен удар зборуваш. Немаше напад врз единствениот во моментот функционер од новата власт, Талат Џафери или врз било кој друг орган на власта, најмалку прогласување на друга власт. Изборот на Џафери беше надвор од пропишаната процедура, па тоа може да се смета за државен удар.
Во времето кога Горан Грујовски има добиено пасош со лажни податоци беше еден од шефовите на разузнувањето. Не е невообичаено во светот такви луѓе да добијат пасош со лажен идентитет. Тој е и амнестиран за делото поради кое избега. Амнестијата му ја призна грчкиот суд, а се очекува тоа во текот на оваа година (не само за него) да го направи и Судот за човекови права во Стразбург. После тоа ќе треба да има судење за повеќе обвинители и судии што не ја признале амнестијата. Заев за разлига од Грујовски не мораше да бега од земјата по амнестијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 16, 2021 11:35 pm

Добровечер небањати морони. Поздрави од Јовевски. Ќе биде вистинско задоволство да се слуша кога ќе квичите дека е местено сечено лепено монтирано. А трагите водат директно во вашето дувло.

Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1010

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Апр 19, 2021 7:37 pm

Новиот директор на Шриродно научниот музеј јавно признава дека е партијски војник е се заблагодарува на својот лидер Биљал Касами. Не и на лидерот на коалицијата. 

ДМ on Twitter: "Директорот на природно научен музеј. Благодариме господине Касами. Без компас. https://t.co/BfjZp5mvCg" / Twitter

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 20, 2021 10:44 am

Пак го испушивте небањати морони. Еве зошто упорно блокадата на 32 седница.Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1012
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by zozoti Вто Апр 20, 2021 9:11 pm

Zosto ne mu kaze nekoj na covekov da ne se bruka. Pa toa sovrseno ja opisuva svojata partija. Ne vratija okolu 500 godini pred novata era.


Небањатите сами против себе - Page 8 Img_2580

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 22, 2021 7:00 pm

Македонија сега и за во иднина е принудена да прифаќа историја што други ни ја пишуваат. Сега на барање од ненормални уште поненормални брусеа шахти на пример. И сето тоа бадијала. Не добивме датум за преговори со ЕУ. Нас во континуитет и сега и за во иднина ни ги кршат човековите права и идентитетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 23, 2021 11:29 am

Небањати, абе нема веќе кој не ве исмева. Кого ќе пуштите на пресот да се брука?

ВМРО-ДПМНЕ треба да му плати надомест на штета од еден денар на градоначалник на Куманово Максим Димитриевски, за повреда на честа и угледот, одлучи Основниот суд во Куманово. Димитриевски го тужеше ВМРО-ДПМНЕ за клевета и навреда, за инцидент пред 4 години на семејна прослава во еден кумановски ресторан, по што партијата на прес-конференција го обвини градоначалникот дека го предизвикал инцидентот.

За ваквите обвинувања Димитриевски поднесе тужба и бараше симболичен 1 денар и јавно извинување.

Во пресудата, која денеска Димитриевски ја објави на Фејсбук, стои дека се утврдува граѓанска одговорност на тужените ВМРО-ДПМНЕ и Д. П. за навреда и клевета спрема тужителот, па се задолжуваат тужените солидарно да му исплатат на име на надомест на штета за повреда на честа и угледот паричен надомест во висина од 1 денар, како и тужените солидарно да ги надоместат на тужителот трошоците на постапката. Истовремено се задолжуваат тужените на свој трошок, пресудата по нејзината правосилност да ја објават на прес-конференција во рок од 15 дена.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/vmro-dpmne-treba-da-mu-plati-1-denar-za-kleveta-i-navreda-na-gradonachalnikot-na-kumanovo-dimitrievski-odluchi-sudot/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 27, 2021 6:08 pm

Се додека постојат небањати морони со говна место мозок како тебе што мислат дека народот трева пасе нормално дека вас небањатите нема да ве биде, ќе го јадете курот на секои избори.


Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1026

Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1027
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Апр 27, 2021 6:34 pm

Владата го разреши Стојко Пауновски, директорот на пазарниот инспекторат. Тоа е веројатно дел од дресурата на хибридниот режим со порака биди послушен кон власта, не се држи за законите како слеп за стап.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 28, 2021 10:12 am

Поздрави за небањатите од Фридом Хаус.

Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1034

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Апр 28, 2021 6:30 pm

PRVOBOREC напиша:Се додека постојат небањати морони со говна место мозок како тебе што мислат дека народот трева пасе нормално дека вас небањатите нема да ве биде, ќе го јадете курот на секои избори.


Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1026

Не знам 

Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1027

Изгледа дека има небањати што подобро би размислувале да имаат говна наместо мозок. Толку им работи мозокот. Повеќе пати напишав и јас дека полицијата треба да ги казни тие што на последниот протест не носеа маски, а дека во двата случаја требаше да реагира да ги спречи во прекршувањето на законите. Со напомена дека како што немаше пријава против организаторите на првиот протест кај што имаше напад на полицијата со повредени полицајци што предвидува поголема казна отколку за неносење маска за што казната е 20 евра (10 ако се плати во рок), не би требало да има ниту сега. Разликата не е во тоа што за монструм протестираа Албанци, а сега Македонци но и од други етнички заедници, туку затоа што во протестите за Монструм се работи за поддржувачи на ДУИ, што би рекле на власта. Никаде во светот не протестира власта. 

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Мај 03, 2021 12:53 pm


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Мај 03, 2021 7:26 pm

Сите знаеме дека Македонија ги исполни условите за членство во НАТО уште во 2008 година, а за членство во ЕУ веднаш потоа. Зборувам за оценка дадена од самите организации. Но во двата случаја ни поставиа дополнителен услов, поради ветото на Грција. Будалетинката од Муртино мислеше дека по предавството со Преспанскиот договор и Договорот за пријателство со Бугарија (плус Тиранската платфорна која никој не ни ја постави како услов за членство) завршил работа до крај, но излезе тоа што секој умен го знаеше од почеток дека на тој начин ги отвора апетитите на другу, во случајов на Бугарија. Атерџика мома стомак до заби, вели една народна мудрост, нели? 
Да одбележиме тука и дека Шилегов набави противпожарни скали. За нив градот плати 1.700.000 евра. Интересно е тоа што за исти такви скали Загреб има платено 800.000 евра. Скоро двојно помалку.
Дали ќе се обистинат гласините дека Бранко Црвенковски ќе формира нова партија која ќе учествува на локалните избори. Ако тоа се случи предлагам таа партија да се вика СДСМ-НП, политички конкурент на ВНРО*НП на Љубчо Георгиевски. Да се потсетиме на конкуренцијата од крајот на минатиот и првите години на овој век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пон Мај 03, 2021 10:31 pm

Пак те насамариле од штабот. Или можеби ти мислиш дека нема да се појават точните информации.

Шилегов до Мицкоски: За загребската скала кажуваш цена без ддв, а за скопската со ддв, така ти изгледа поспектакуларно?
May 3, 2021 21:47

Реакција на Петре Шилегов на фејсбук статусот на Христијан Мицкоски

Ех, Христијане, Христијане …
Да бидам искрен, воопшто не сум изненаден од продолжетокот на твоите манипулации со фб постови. Но, да одиме со ред:
1. Манипулативно, кога зборуваш за цената, за цената на загребската скала кажуваш цена без ддв, а за скопската со ддв. Така ти изгледа поспектакуларно, нели ? Тогаш, скопската не е 1.7 милиони евра, туку 1.4
2. Ова е список на дополнителната опрема која што ја има скопското, но го нема загебското возило (дополнителна опрема во доградбата):
– компјутерска стабилизација на корпа
– РЦ 400 корпа за 4 луѓе плус
– монтажа на корпа носилка за повредени
– фен или чафовлекач кој се монтира на самата корпа
– електромагнетна стабилност
– агрегат за струја (за работа на скалата без погон на возилото)
– негативен нагиб на корпа до 8 метри во минус
– сајла за спуштање на пожарникари
– дополнителна скала за од корпа до кров
– довод на вода за употреба на млазницата за гасење монтирана на сама корпа
– подвижен под на корпа
– компјутерска нивелација на цела надградба лево десно
Списокот е подолг. Ова се основните разлики. Веројатно сега ти е појасно зошто и каде има разлика во цената ?
3. Загреб во изминативе 30 години набави 5 вакви возила. Ова им е шесто. Скопје ниедно. Ова е прво. 27 години владеевте во Скопје. Ниту ЕДНО возило …
Не се љути на тие што те наместиле да се излеташ денес. Со задоволство ќе ти ја доставам целокупната документација. И на скопското и на загребското возило. Сам да ја воочиш разликата. Дури и кафе ќе те почастам (за брља, барај си ги твоите од пратија што денес дадоа такво соопштение (одговор)).

https://24info.mk/%D1%88%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%B4%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BA/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Мај 06, 2021 1:43 pm

И после говна место мозок имале у глава небањатите. Е па говна се морони небањати. Нема зошто да се лутите.


Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1039Небањатите сами против себе - Page 8 E0iuqp11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Мај 06, 2021 8:06 pm

Бидејќи сум единствениот на форумов за кого другите учесници сметаат дека има говна наместо мозок (нели и молчењето е одобрување) да прашам во што е штосот што владата на Ахмети и Заев сака да ги укине македонските учебници како книги, а го поедноставува увозот на пропагандни книги од Бугарија што ги увезуваат бугарофили и платеници (разузнувачи) платени од источниот непријател на Македонија. Наводно царинската постапка трае десетина минути.  Оваа групација, евроатлантската меѓународна банда и истава домашна структура успеа и да ја забрани Македонската енциклопедија па таа кружи само на интернет ( Books about Macedonia (promacedonia.com) ),

Царовска укинува македонски учебници, царината со експресен увоз на бугарски книги - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Мај 07, 2021 8:44 pm

Остајте ги бе, природната селекција не бива да се попречува.

Небањатите сами против себе - Page 8 Img_1042

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 8 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот