Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 7 of 23 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Апр 08 2021, 17:32

Станува збор за ботовите, кој ги терал да тресат зелени за на крај да излезат будали.

Luxor напиша:Пак ги насамариле.


PRVOBOREC напиша:Ало морони небањати, зошто ги дупите вака вашите штапски магариња. Гљупче ќе објави лага, небањатите моронски медиуми ќе ја пренесат, штапските морончиња ќе се силат на социјалните мрежи па на крајот да не јадете кривични признавате дека лажете а на вашите штапски морончиња тоа што ги мочате од високо им се чини божја росица.

Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2992Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2993Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2994Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2995Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2996
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 17:37

А ботовите што мислат дека сме добиле датум за преговори со ЕУ што тресат. Дали е коњот, кој навистина е украден, поголема лага од тоа дека нема да ни се смени Уставот поради промена на уставното име? Или дека со промената на името по лагата ќе добиеме датум за преговори со ЕУ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Апр 08 2021, 17:50

Каде ти тука гледаш други ботови? Освен ако не сакаш сам да се вброиш во нив.

Luxor напиша:Станува збор за ботовите, кој ги терал да тресат зелени за на крај да излезат будали.

Luxor напиша:Пак ги насамариле.


PRVOBOREC напиша:Ало морони небањати, зошто ги дупите вака вашите штапски магариња. Гљупче ќе објави лага, небањатите моронски медиуми ќе ја пренесат, штапските морончиња ќе се силат на социјалните мрежи па на крајот да не јадете кривични признавате дека лажете а на вашите штапски морончиња тоа што ги мочате од високо им се чини божја росица.

Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2992Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2993Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2994Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2995Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2996
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 17:57

Не можам да бидам бот кога сум единствен на форумот што мисли дека од партиите што имаат реални шанси да дојдат на власт ВМРО е најдобро, а СДСМ најлошата опција. За да се сомневаш во бот, треба да има барем двојца што пласираат исто мислење.
Во случајов Лидер самиот објави демант на веста. А Заев гледам уште дише иако вети дека додека дише нема да се смени Уставот поради промена на уставното име. Уште после неуспешен референдум за кој ботовите на СДСМ лажат дека бил успешен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Апр 08 2021, 18:04

Заев е политичар, лидер на партија и премиер. Овде зборуваме за ботовите од интернет армијата на дпне кои ја залапале лажната вест како кленови дудинка.

Luxor напиша:Каде ти тука гледаш други ботови? Освен ако не сакаш сам да се вброиш во нив.

Luxor напиша:Станува збор за ботовите, кој ги терал да тресат зелени за на крај да излезат будали.

Luxor напиша:Пак ги насамариле.


PRVOBOREC напиша:Ало морони небањати, зошто ги дупите вака вашите штапски магариња. Гљупче ќе објави лага, небањатите моронски медиуми ќе ја пренесат, штапските морончиња ќе се силат на социјалните мрежи па на крајот да не јадете кривични признавате дека лажете а на вашите штапски морончиња тоа што ги мочате од високо им се чини божја росица.

Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2992Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2993Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2994Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2995Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2996
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Апр 08 2021, 20:26

Ботовите како дудинки залапаа дека со Преспанскиот договор ни гарантира почеток на преговорите се ЕУ. Промената на името, бришењто на македонската придавка, бришењето на историјата и друго, потоа двојазичноста во целата земја и покрај изјавата дека сигурно нема во Берово да има двојазичност за мене е покрупен проблем од коњот. За вас коњот е поважен и тука за мене приказната завршува. Прифаќам дека секој има право сам да определи што му е поважно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 08 2021, 21:05

Добровечер за небањатите морони и нивните другари криминалци со лажни пасоши.

„Пекер ни е стар пријател, додека престојуваше во Македонија, имаше средби со бизнисмени, инвеститори, уметници, политичари, тоа не е нешто тајно. Имаше средба и со албански политички партии, ВМРО-ДПМНЕ, како и со градоначалниците. Имаше средби и со дипломати. Според моите информации, за г-дин Пекер нема потерница или меѓународна потерница и често патува низ разни држави и во регионот и надвор од регионот.“, рече Ибрахим.

https://mk.tv21.tv/peker-se-sretnuval-so-pochitichari-biznismeni-i-diplomati-pratenikot-enes-ibrahim-raskazhuva-za-poznanstvoto-so-nego/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Чет Апр 08 2021, 23:06

Ke bese cudno da nemal sredbi i so vmro. Tie imaat iskustvo kako na primer so Subrata Roj.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 12:51

Денес во Турција се уапсени 63 лица од организацијата на Пекер.

Турција уапси 63 членови од криминалната банда на Седат Пекер - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Пет Апр 09 2021, 17:49

Ako navistina ovoj e uapseniot kako li dpmneovcata zaklucil deka e drugar na Spasovski od slikata koga jasno se gleda deka e vo nekakva delegacija koja go precekala ministerot i e daleku nazad. Lazgovcite ostanuvaat lazgovci.

Небањатите сами против себе - Page 7 Img_2267Небањатите сами против себе - Page 7 Media-10Небањатите сами против себе - Page 7 Media_10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 18:38

„С.М. (31) од Матејче не го убил куршумот што го погодил во главата, туку вирусот Ковид-19 со кој бил заразен неговиот сосед во моментот кога пукал со пиштол кон него.“ – вака вели заклучокот од истрагата што ја спроведе МВР, откако расправија помеѓу двајца соседи заврши со еден мртов.

Иако случајот отпрвин беше третиран како убиство, аутопсијата на телото на С.М., покажа дека тој се наоѓал во одлична форма, но по инфицирањето со Ковид-19 му ослабнал имунитетот и ѝ подлегнал на една прилично лесна повреда, за каква што се смета дупката во глава.

Човекот кој беше обвинет за неговото убиство е ослободен од обвинението, со објаснување дека несвесно го заразил куршумот што завршил во главата на соседот и ќе добие казна од 200€ за загрозување на јавното здравје, но таа ќе му биде намалена затоа што ја почитувал „социјалната дистанца“ кога пукал.

Починал од Ковид-19 откако инфициран куршум го погодил во глава – Кооперација (kooperacija.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Пет Апр 09 2021, 19:54

Smislata za humor kaj vmrovci padnala pod nulata.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 20:20

Ова не е многу далеку од вистината кога обвинетите се од ДУИ. за жал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пет Апр 09 2021, 20:35

Одлична антиреклама си правиш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 20:39

Го најде ли полицијата коњот или не е нивен, па не го бара. Можеби ќе се замени со тренираното магаре на Лидија Димова.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пет Апр 09 2021, 20:55

Коњот е најден објавија медиумите, но магарињата од дпне никако да престанат да лажат за обуката на средношколците во Хрватска.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by zozoti Саб Апр 10 2021, 16:18

lol!

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Апр 10 2021, 16:52

Некој лаже за магарињата, друг дека нема да се менува Уставот поради промена на уставното име, па дека со сменето име ќе почнеме преговори со ЕУ, па дека сме добиле датум за преговори ... За некој името на државата и идентитетот е поневажна работа од статусот на магарето за кое се потрошени пари што можеле да се искористат поефикасно. На пример да се обучи Заев како се набавуваат вакцини и за себе и за други, како што тоа го направи Вучиќ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Апр 12 2021, 18:13

Конечно владата попушти под притисокот на јавноста и го објави списокот на свои платеници што ги криеше подолг период. Очигледно е дека некои личности од списокот на Сорос се префрлени на списокот на владата. На пример тие што се што е негативно за власта го прогласуваат за лажна вест. Изгледа дека земал кој како се пазарел и дека сега кога податоците се познати ќе има незадоволници што земале помалку отколку што „заслужуваат“.

angazmani-avtorski-dogovori.pdf (vlada.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пон Апр 12 2021, 19:16

Koja od tie licnosti e nekompetentna ili nema soodvetno obrazovanie za toa sto e plakana? Ako taka gleme na rabotite vmro 10 godini imale platenici a ne sovetnici. Ili toa ne cazi za vasite? Niv im trebale sovetnici a segasnite ministri ne smeat da gi imaat, moraat se sami da znaat.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Пон Апр 12 2021, 19:27

Kakva vreva krenaa kako vmro da rabotele super transparentno i redovno objavuvale kolku sovetnici ima vladata.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пон Апр 12 2021, 19:37


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Апр 12 2021, 21:47

Тогаш се знаева сите советници. И сега има познати, а ова се екстра чии имиња се криева од јавноста. Генерално изгледа не ви пречат вишок  советници доколку се партиски војници на вашиот хибриден лидер. Било што што ви пречело кај ВМРО, не ви пречи кога го прави Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Вто Апр 13 2021, 09:26

Пак си лажел, не се никакви екстра туку вкупниот број советници  на Заев, кои се двојно помалку од тие само на Грујо. Да ја одбележиме и додатната лага дека се знаеја Грујовите советници иако сеуште не се обработени сите податоци а дпне оФците никогаш не објавија таков список. СДСМ трошел 37 000 € месечно, годишно би било околу 440 000 €. Дпне само за Грујовите трошеле 17 000 000 € што е  околу 4 пати повеќе.

Ова е од линкот погоре:


Преку соопштение прес-службата ги објави имињата и трошоците за плати на вкупно 91 советници и надворешни соработници на Груевски, за кои годишно се издвојувале 1,73 милиони евра. Според владата, сумата за плати која била потрошена во тој период е тројно поголема од вкупната сума која оваа Влада ја издвојува за сите советници, посебни советници и надворешни соработници на премиерот. Но, како што додаваат оттаму, „поради обемот на архивирана документација и нестандардното архивирање сѐ уште не се обработени податоците за периодот 2006-2010 година за ангажирани лица како советници и соработници на поранешниот премиер Никола Груевски. Исто така, недостасуваат податоци од авторски агенции преку кои биле ангажирани надворешни соработници, што значи дека оваа бројка од 91 советници и надворешни соработници, не е финална.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 13 2021, 18:08

Што ве учеа нацистите од Конрад Аденауер небањати моронски говна? Како да го поддржите спроведувањето на планот на вашите сестрински партии предложен од фашистот и ваше омилено другарче Јанша за поделба на Босна и Херцеговина меѓу Србија и Хрватска, на Косово меѓу Србија и Албанија и Македонија меѓу Србија, Албанија и Бугарија? Среќа Заев навреме се свести и го префрли тежиштето на надворешната политика кон САД кои се единствени што отсекогаш цврсто стоеле зад територијалниот суверенитет и интегритет на Македонија.

Небањатите сами против себе - Page 7 Img_1008

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 7 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 23 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот