Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 15 of 24 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Пет Jул 01 2022, 11:19

Bravo za Micko.


PRVOBOREC напиша:Честито небањати. Гледам сте го фатиле и овој воз за влез во историјата.

Небањатите сами против себе - Page 15 Img_1200
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Jул 01 2022, 13:34

Ајде и овде да напишам дека секоја будала може да напише на социјалните мрежи што ќе посака и дека секој одлучува сам дали да го вклучи мозокот пред да го прифати или отфрли напишаното. Ќе излезе дека Мицкоски преговарал со Бугарите и Макрон, а не Бујар Османи Бугаринот.
За Мицкоски (веројатно и за сите нормални Македонци) е неприфатливо да се менува Уставот пред да почнат преговорите затоа што нема гаранции ни дека ќе завршат ни ако завршат после колку време ќе биде тоа. Тие што тоа го предлагаат се истите што тврдеа дека со Преспанскиот договор завршуваат проблемите на Македонија на патот кон ЕУ, а сите сме сведоци дека се работи за гнасна лага на ЕУ и нашата власт. Некој очигледно одлучил да не брише на рати. До нас е дали ќе се одбраниме или не од непријателите и домашните предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 02 2022, 15:24

Добар ден небањати.

Објавено на: July 2, 2022
Советот за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и официјалноста на македонскиот јазик

https://infomax.mk/%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%98%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BA-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Jул 02 2022, 15:45

Прочитај го текстот повнимателно, па ќе видиш дека се работи за совет при владата. Што би рекле за владини службеници. Платеници на СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 02 2022, 19:06

Ќе ги запалат ли на протестот бугарските пасоши и зошто не.

Небањатите сами против себе - Page 15 Fwrgqz10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Jул 03 2022, 09:52

Интересна конструкција, но барем авторот да се потрудел да бидат отворени пасошите со податоци, но очигледно го мрзело да вметнува податоци за секој поединечно. Но не разбирам ни што е поентата на овој фотошоп. Дека ако божем некои од протестантите потпишале дека се Бугари, треба да станеме сите Бугари затоа што така сакаат Ахмети и Ковачевски. Првиот поради тоа што и Албанија е блокирана со нас, а вториот за да купи уште некој ден власт. Уште некој тендер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Jул 05 2022, 15:02

Небањатите од ДУИ и СДСМ се договараат со странска земја за внесување на Бугарите во Уставот на Македонија. Такво барање нема од тоа малцинство. Ако тоа не е мешање во нашите внатрешни работи, не знам што е.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Вто Jул 05 2022, 19:22

Предлогот оди во парламентот.

https://novatv.mk/utre-frantsuskiot-predlog-se-seli-vo-parlamentot-na-poteg-pratenichkite-grupi/

П.С. Престани да лажеш.

И Бугарите од Македонија изготвија Декларација, имаат барања

Бараат Бугарите да влезат во Уставот и сметаат дека ова е историски момент.
https://faktor.mk/i-bugarite-od-makedonija-izgotvija-deklaracija-imaat-baranja
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Jул 05 2022, 20:30

Таа декларација не е доставена како барање до соодветен државен орган во Македонија. Не може собранието да врши измена на закон , а не на Уставот врз вест на некој портал.
Ајде да напишам о нешто за бетонираниот јазик. Во извештајот на групата за корупција на Советот на Европа (ГРЕКО) во извештајот за Северна Македонија, како што се вика Македонија и покрај неуспешниот референдум пошува:
Link to the report: English - French - * MK
* unofficial translation, as provided by the authorities of North - Macedonia

Ем само МК, а не Macedonian како за другите два јазика, ем со ѕвездичка.

https://www.coe.int/en/web/greco/-/north-macedonia-publication-of-4th-evaluation-round-addendum-to-the-second-compliance-report?fbclid=IwAR1x64wGCSaV8PHrWqgath6lV-3vqGdsZfjuef91lktIsiXFGHobFcwJNT8

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 06 2022, 21:57

Море небањати, стварно сега ќе протестирате да ви го ослободат коалициониот партнер?

Небањатите сами против себе - Page 15 Img_1209

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 07:30

Алијанса на Албанците го поддржува договорот на СДСМ и ДУИ со Бугарија. Цуфи Кока беше и на списокот за издавање на дипломатски пасош.

https://www.expres.mk/osmani-da-gi-raschisti-navodite-dali-funkcioner-na-dui-vo-mnr-izdal-diplomatski-pasosh-za-chovekot-so-pishtolot-kaj-skenderbeg/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Чет Jул 07 2022, 11:23

Ovoj neli bese clen na forumot?

Небањатите сами против себе - Page 15 Img_2270
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 12:50


Северџани не постојат. Со таа кованица дпне оФците ги навредуваат македонциите на национална основа а тоа е забрането на форумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by zozoti Чет Jул 07 2022, 17:37

Cvrsto sednat vo skutot na Sela i Taravari. Prvo objavuva " ovoj e covekot koj trebase da me ubie" za potoa da bara da ne se politiziral slucajot. Lazgo i kukavica zelna za vlast.

Новинарско прашање до Мицкоски: Зошто коалиционен партнер би сакал да Ве убие?

Мицкоски: -Реков да не ја политизираме работата, најмалку што ни е потребно е да ја политизираме работата. Упатив порака за обединување. Дали е член или не е не ме интересира. секој што сторил криминал треба да одговора. и родена сестра да ми е треба да одговара. овој човек стори криминал, впери пиштол кон народ и треба да одговара.

https://telma.com.mk/2022/07/07/tragedijata-izbegnata-atentat-vo-opozicionata-koalicija-nemashe-pishtoldzhijata-uapsen-se-bara-ostavka-od-spasovski-no-odgovornosta-na-politicharite-ne-zhivee-tuka/

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 18:52

За инцидентот вчера виновни се тие што фрлаа камења и шишиња врз протестантите од платото и лошата интервенција на полицијата што предизвика дел од помладите протестанти да појдат во напад врз нив. Од тие што го предизвикаа инцидентот никој не е уапсен. Човекот што пукаше само си го бранеше имотот кој реално беше легитимна цел затоа што пред него се наоѓаа напаѓачите што веројатно по наредна на власта требаше да предизвикаат меѓуетнички инцидент. Нели министерот Османи го најави уште на почетокот на протуркување на бугарскиот предлог запакуван во Франција.
Во време на прес конференцијата уште не беше познат идентитетот на едниот што пукаше. Другиот, што веројатно е од ДУИ уште не и е познат на јавноста.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Jул 07 2022, 22:16

Мицкоски...

Небањатите сами против себе - Page 15 Fxaxhu10

Трендафил...

трендафил напиша:Човекот што пукаше само си го бранеше имотот

Заклучок...

Мицкоски напаѓач и уништувач на туѓи имоти. Штеточина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Jул 08 2022, 14:57

Тој што е десно на сликата што си ја објавил е вработен во МВРто на Спасовски.
Еден од тие што пукаа, брат на опозиционер од Алијанса е во притвор. Другиот е казнет со 1.200 евра (‚)) ако плати во предвидениот рок) и е ослободен. Тој е од ДУИ и шура на командирот на полицијската станица Бит Пазар, инаку одговорна и за подрачјето на плоштадот Скендербег.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 09 2022, 17:09

Убава вест. Се накотија лажни невладини и експерти во скутот на небањатите.

https://zoom.mk/e-seknat-li-eu-fondovite-za-zdruzheni-ata-koi-se-protiv-francuskiot-predlog/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 10:51

Лично мислам дека на странци треба да им се забрани да финасираат политички невладини организации. За жал не е така, па затоа ни се случува Македонци да бидат против Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Jул 18 2022, 16:39

Добар ден небањати.

Небањатите сами против себе - Page 15 Fx8lwp10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Zhane Вто Jул 19 2022, 08:52

Kazuvanjeto da za francuskiot gi pravi vlast i vo naredniot mandat? Zosto ako kazea ne sega nemase da padnat, do izborite ima vreme a EU sigurno nemase so voena agresija da ja menuva vlasta.

СДСМ и ДУИ водени од болна амбиција за власт, дозволија Бугарија да го оспорува македонскиот јазик, вели ВМРО-ДПМНЕ

https://skopje1.mk/archives/192087

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 19 2022, 18:56

Многу лажете небањати.

Небањатите сами против себе - Page 15 Fyb44l10Небањатите сами против себе - Page 15 Fyb44-10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Jул 19 2022, 21:38

А кој ја договорил донацијата. Владата е зафатена со распродавањето на македонизмот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Bosonoga Вто Jул 19 2022, 22:24

Makstil donirale crepu, ne se dogovara donacija  tuku se prima ili odbiva.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 14:26

А зошто мислиш црепче дека се работи за дивоградба, а не за легален објект. Сакаш ли да ти доставам список за колку работи донирани од странски држави и разни донатори владата се фали дека се нејзино дело. Може ли за почеток да ги споменам ковид вакцините и респираторите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 15 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 24 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот