Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 14 of 24 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 29 2022, 12:01

Добар ден небањати. Интересна конверзацијава.

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1170

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 03 2022, 11:53

Добар ден небањати.

НОВИ АУДИО СНИМКИ | Камчев му реферира на Груевски за сведочењето за „Плацевите на Водно“: Мафија бре шефе!?

https://www.slobodenpecat.mk/novi-audio-snimki-kamchev-mu-referira-na-gruevski-za-svedochenjeto-za-placevite-na-vodno-mafija-bre-shefe/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 10 2022, 12:56

Небањато лицемерие.

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1176Небањатите сами против себе - Page 14 Fp-ypx10Небањатите сами против себе - Page 14 Fp-ypx11Небањатите сами против себе - Page 14 Fp-ypx12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Апр 10 2022, 16:13

За разлика од порано кога синдикални функционери повикуваа нивните членови да гласаат за една партија со црпнат лидер што е противзаконско, мислам дека во случјов нема ништо незаконско. Во држави во кои има режим нормално е да соработуваат синдикатот и опозицијата. Интересни се обидите на власта да им забрани на наставниците и воспитувачите да штрајкуваат. Секој што барем малку ги следи настаните знае дека образованието штрајкувало во повеќе земји во соседството и светот. Правата на децата и правото на штрајк се рамноправни. Посебно кога штрајкот е најавен порано, па државата имаше време да спреми луѓе што ќе ги згрижат децата. Не мора да им држат настава. Веројатно ќе работат тие што се со договор на одредено време, затоа што знаат дека властодршците ќе им го прекинат договорот.
Властодршците изгледа дека ќе научат не може селективно на него да му дадеш (на тие со минимална плата) и како што владата сама вели им ги дуплирала парите, а на друг да не му дадеш ништо. Цените се покачуваат и за едните и за другите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by OPOZICIONER Нед Апр 10 2022, 16:29

Vo toa i e licemerieto. Politicarite nastrana ama samo tie od vlasta sto mozebi ke usoeat da postignat dogovor so sindikatite. Ama tie od opozicijata sto samo ke gi huskaat ne treba nastrana. Moze Micko e vo pravo, tie od dpmne ne se ni politicari tuku politikanti.

PRVOBOREC напиша:Небањато лицемерие.

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1176Небањатите сами против себе - Page 14 Fp-ypx10Небањатите сами против себе - Page 14 Fp-ypx11Небањатите сами против себе - Page 14 Fp-ypx12
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 10 2022, 17:08

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1178

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by SHARENI Пон Апр 11 2022, 15:00

Micko vo ista izjava sam sebe se pobiva. Bara ubistvoto da ne se politizira a tocno toa go pravi. Laze deka se zataskuva i ne e reseno, iako dvajca od osomnicenite se vo pritvor, eden vo begstvo so raspisana poternica. Nikoj nisto ne krie, osven Micko koj si ja iska muvata od kapata.

https://kajgana.com/mickoski-sluchajot-so-rakometarot-tot-da-ne-se-politizira-instituciite-da-odgovorat-zoshto-go
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Апр 11 2022, 17:04

Случајот многу потсетува на тој со Мартин Нешовски. Има многу сведоци колку што се гледа на видеото од надзорната камера што полицијата го имала видено во време кога даваше изјави дека немало насилство.

https://twitter.com/i/status/1513506181603639300

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by alienmk Пон Апр 11 2022, 17:13

Cudno zosto sdsovci go kriele drugarceto na Micko. Zatoa Levica.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 11 2022, 17:19

Квиз за небањати.


Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1182

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 11 2022, 19:37

За добра ноќ небањати.

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1185

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by zozoti Вто Апр 12 2022, 17:56

Pa zatoa li vi ja glasavme kmeticata idioti edni. Za da gi sproveduva proektite na Silegov.

СДСМ повторно лаже и ги манипулира граѓаните за новиот билет на ЈСП. Имено, билетот кој сега ќе се продава за 120 денари и граѓаните ќе можат да го користат во текот на еден ден неколкукратно, односно неограничено во времетраење на 24 часа, е веќе решение кое што поранешното градско раководство го вовело, а истото сега се имплементира, реагираа од Градот Скопје после обвинувањата од владеачката партија.

https://lokalno.mk/grad-skopje-biletot-od-120-denari-mozhe-da-se-koristi-niz

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2022, 19:51

Еден од пратениците клучен за оваа власт е Мендух Таши, актуелен пратеник. Двојцата што сега се ставени на црна листа веќе 5 години не се активни во политиката, а Мијалков е исклучен од ВМРО исто така одамна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Вто Апр 12 2022, 21:09

Ќе ви дојде умот на сите кои мислевте дека Апасиев е нешто повеќе од пион на дпне.

zozoti напиша:Pa zatoa li vi ja glasavme kmeticata idioti edni. Za da gi sproveduva proektite na Silegov.

СДСМ повторно лаже и ги манипулира граѓаните за новиот билет на ЈСП.  Имено, билетот кој сега ќе се продава за 120 денари и граѓаните ќе можат да го користат во текот на еден ден неколкукратно, односно неограничено во времетраење на 24 часа, е веќе решение кое што поранешното градско раководство го вовело, а истото сега се имплементира, реагираа од Градот Скопје после обвинувањата од владеачката партија.

https://lokalno.mk/grad-skopje-biletot-od-120-denari-mozhe-da-se-koristi-niz
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 13 2022, 09:06

Добро утро небањати. Другарчето на Жмицко во притвор, вие на апарати.

https://www.slobodenpecat.mk/811829-2/

PRVOBOREC напиша:Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1178
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Апр 14 2022, 11:15

Ц ц ц, Мицкоски стана познат. Барем во Балкански рамки.

Lider oporbe
Snimka brutalnog premlaćivanja Denisa Tota procurila je u javnost s porukom da se nešto želi zataškati i za sve se optužuje i ministra Spasovskog, ali i makedonskog premijera Dimitra Kovačevskog. Kolege nam kažu da je, nažalost, ova tragična smrt iskorištena samo kao dio domaćeg političkog folklora da bi se izvukao još jedan slučaj koji bi trebao poslužiti za provociranje izbora. Ali ono što se primjećuje jest to da opozicijski lider Hristijan Mickoski, nakon što je objavljena fotografija osumnjičenog Angela Georgijevskog, u javnim istupima djeluje prilično "benigno" i traži da se slučaj ne politizira.

Znakovito je da su nam kolege ukazali na jednu od fotografija prvoosumnjičenog Georgijevskog i Mickoskog na društvenoj mreži te da je Mickoski sigurno znao da je u društvu osuđivane osobe.

Također smo doznali da zaštitarska tvrtka koja osigurava diskoteku Privilege, odnosno njezinu ljetnu pozornicu, vodi i osiguranje Mickoskog.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/prvoosumnjiceni-za-ubojstvo-denisa-tota-ima-dosje-slikao-se-i-s-liderom-makedonske-oporbe-15183175
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by alienmk Нед Апр 17 2022, 09:10

Zosto vmro ne bese vo Bitola i si toa odat sami protiv sebe.

https://mobile.twitter.com/levica_partija/status/1515310957710487552

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2022, 20:19

За волја на вистината и на чевствувањето на Јане Сандански во Бугарија присуствуваа само од Левица кога станува збор за парламентарните партии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 19 2022, 18:02

Знае ли Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ дека другар му Јохан Тарчуловски го гушка основачот на Културен центар Иван Михайлов - Битола, кој го покани Каракачанов за да промовира книга за Тодор Александров?

https://mobile.twitter.com/Seir_mk/status/1224438320886775809

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Апр 19 2022, 21:41

Требаше да употребиш минато време. Треба да ти биде јасно дека бугарофилите не користат знамиња со Сонцето од Кутлеш. Основната разлика помеѓу Македонците и Бугарите е во тоа што сме Словени, но едните со мешање со античките Македонци, а другите со Татарите. Во Македонија на никој не му паднало на ум да направи споменик на хан Аспарух, на пример, а во Бугарија на Александар или Филип Македонски. Од таа причина не ми е чудно зошто СДСМ води бугарофилска политика во името на ЕУ. Организација што си игра мајтап со нас, но и другите земји од западен Балкан.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 09 2022, 11:08

Нимфомакс против Жмицко.

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1198

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Чет Јун 16 2022, 12:40

Ц ц ц.

(ВИДЕО) БОМБА НА ЈАКИМОВСКИ: МИЦКОВСКИ Е МНОГУ ГЛУП, КОГА ТРЕБАШЕ ДА ЈА РУШИМЕ ВЛАДАТА МУ СЕ ЈАВИ НА ЗАЕВ НА МОБИЛЕН И МУ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА СМЕ СОБРАЛЕ 61 ПРАТЕНИК, ЈАС МУ СЕ ЧУДЕВ НА ПАМЕТОТ!

https://maktel.mk/makedonija/video-bomba-na-jakimovski-miczkovski-e-mnogu-glup-koga-trebashe-da-ja-rushime-vladata-mu-se-javi-na-zaev-na-mobilen-i-mu-se-pofali-deka-sme-sobrale-61-pratenik/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Јун 16 2022, 15:48

Изгледа дека Јакимовски заборавил дека тие 61 пратеник беа потпишани во барањето доставено до Собранието, па немало што да се крие. Тоа што еден од нив откако жена му му пренела дека дознала (ваљда од некоја комшика) дека Македонија ќе добие датум за преговори што го навело да смени страна, нема врска со интелектот на лидерот на опозицијата.
А да прашам колку памет има Црпко кога изјавуваше дека ќе витка кичма пред преговори со соседните непријателски земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 30 2022, 21:33

Честито небањати. Гледам сте го фатиле и овој воз за влез во историјата.

Небањатите сами против себе - Page 14 Img_1200
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Jул 01 2022, 08:10

Приложеното е пример дека на социјалните мрежи секоја будала може да објави што сака. Мицковски вчера изјави дека договорот не му е познат, а го отфрли единствениот познат детал, дека Македонија треба бугарското малцинство да се уфрли во Уставот без реципроцитет, македонското малцинство да се признае во Бугарија. Реално предлогот го прифатил Ахмети преку неговиот Османи, а на Ковачевски му рекле дека ќе излезат од власта ако и тој не го прифати. А за некој ден власт СДСМ е спремен да прифати се. Инаку ако Македонците треба да станат Бугари поради зачленување во ЕУ има и побрза опција. Да се споиме со Бугарија во една држава и веднаш, без повеќедецениски преговори да станеме членка на ЕУ (како што стана Источна Германија). Само тогаш и Албанците ќе треба да станат Бугари, затоа што бугарскиот Устав не предвидува малцинства. Поради високиот степен на демократија што владее таму. Слично е и со Уставот на Франција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 14 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 24 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот