Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 11 of 23 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 17:58

Само сликата е додадена или Даниела од Струмица личи на идната градоначалничка на Скопје. Ајде сега да се правам дека фотографијата не е обработена, па да прашам како тоа СДСМ дојде до личната карта. Од каде си сигурен дека при претражувањето не се дадени податоци за некој друг, за Заев на пример, па после не се сменети бројките? Којзнае каква анкета добил Заев што, се реши на оќаен потег како овој со наводната бугарска лична карта. Инаку, мислиш ли дека ниту еден министер нема лична карта од Косово, Албанија или некоја друга земја?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 19:41

Небањати абе зошто Данелче не објаснила тогаш дека не е ДАниелче? Дури и на сајтот на парламентот е ДАниела. Многу нешто и го грешеле името. Или го променила за да го сокрие минатото, бидејки  нашите закони дозволуваат промена на име.

Небањатите сами против себе - Page 11 Media-15
Небањатите сами против себе - Page 11 Media_16
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 20:57

Дозволува промена, но со писмено барање и писмено решение од надлежен орган. Порано беше тоа МВР. Но не е можна промена на матичниот број.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 21:08

Maticniot broj i ne e promenet. Imeto e skrateno za edna bukva i od Daniela go promenila vo Danela.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Окт 28 2021, 17:56

И да е така, што има тоа врска со изборите. Да го направеше Шилегов тунелот под Кале и другите работи што ги вети пред 4 години, не ќе му беше поребно да не замајува со една буква во името на идната градоначалничка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29 2021, 18:39

Данела кметицата и небањатите блгари од Македонија пролупале, мислат дека на изборите за градоначалник на Скопје ќе се гласа во маика им Блгариа.

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1108
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 07:39

Добро утро небањати вемерџани. Добредојдовте во новата реалност. Овој во Бутел го изгласавте.

Небањатите сами против себе - Page 11 Media15

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Ное 03 2021, 09:21

И порано сум пишувал на форумов дека тоа што една будала може да го направи подоцна стотина паметни тешко може да го поправат. Треба време и одредени услови. Има и луѓе што се разочаруваат, на пример Македонци меѓу двете светски војни и на почетокот на Втората кои биле разочарани по „ослободувањето“ од османлиската власт па мислеле дека Бугарите би биле добри владетели и дека барем падежи не ќе мораат да учат, а веќе на крајот од војната и еден Ванчо Михајлов не сакал да биде поставен на власт во Македонија од Германците. Благодарение на нашиот будала сега сме Северна Македонија, но уште не мора тоа да го применуваме во секоја прилика, посебно не кога се обраќаме интерно во државата и не во секоја изговорена реќеница како што тоа го прават заевистите. Во оној момент кога ќе ни стане јасно дека западните земји, во моментов преку ЕУ, се заебаваат со нас и не не сакаат во свое друштво (не сме биле дел од Тројниот пакт), ќе најдеме решение. Кина на пример е идниот светски лидер па колку побрзо и се придружиме толку повеќе ќе имаме шанси да им вратиме на тие што сега си поигруваат со нас кога тие ќе сакаат да се придружат наидниот нов поредок. Работата е дали ќе мислиме само на себе или и на нашите внуци, правнуци и т.н.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 10:44

Смирете се вемерџани. Еве кај и да е ќе го прогласите Зоран Заев за светец и ќе ставате слики од Жмицко у црква како се клања и пали свеќи пред неговата икона. Ама пак предавнички од Алексис Ципрас сте почнале. Може оти името на Ацика пешкото го носи. Следно очекуваме вемерџаните со ѕвездата од Вергина на геј парада. Дпсмне небањато вемерџанско.

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 16:53

Вемерџани и ИРИ ве предаде. Во очекување Конрад Аденауер да ве измоча од високо.

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1118

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 04 2021, 23:42

Алооо вемерџани, од која партија беа амнестираните? Морони глупави не знаете ни да излажете. Сами себе се мочате од високо.

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1124

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1125

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Ное 06 2021, 11:07

Настаните го потврдуваат насловот на темата. Небањатите сами против себе. ДУИ поддржан од СДСМ со одлуката во ДИК со која поништија едно гласачко место во Желино за да му овозможат на ДУИ да украде гласови и да ја добие власта во општината на недемократски начин ја срушија владата. Кај нас не падна владата поради Преспанскиот договор, промената на Уставот со рекетирање и уцена на пратеници по неуспешен референдум, доведувањето на државата пред банкрот поради партиски вработувања и тендерашење, бугаризацијата, корупцијата  и друго, туку поради Желино.
П.С.: Останува да видиме дали власта ќе успее да уцени или купи некој пратеник и да го сруши новото мнозинство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by osa Саб Ное 06 2021, 11:46

PRVOBOREC напиша:Добро утро небањати вемерџани. Добредојдовте во новата реалност. Овој во Бутел го изгласавте.

Небањатите сами против себе - Page 11 Media15

po golem idiot zdravje ...a site gradinki i uchilishta na teritorija na butel renovirani komplet so pod ,so prozorci i novi energetski efikasni fasadi i oni ne glasaat za dobroto na svoite deca za toj od SDSM shto go zavrshil toa tuku za ovoj moron ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Ное 06 2021, 18:24

Политичкиот бонтон предвидува на нова власт да и се остават 100 дена грејс период, па дури после да се почне со критики. Локалната власт што си замина ја имаше таа предност што градинките не работеа повеќе од една година, а родителите плаќаа по 500 денари месечно за да ги задржат местата на своите деца. Општините имаа и погодност што имаа дополнителни пари затоа што владата му дозволи на ТАВ наместо да гради карго аеродром кај Штип да ги вложи парите во локалната самоуправа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 08 2021, 17:42

Ајдеее Џафери немало да дозволи гласање во скафандери за Апашиев да не му поднесе уште една кривична.

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1127

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Пон Ное 08 2021, 18:44

Ne eden tuku dvajca pratenici se vo izolacija. Vlasta napravi presedan i opozicijata verojatno ke go iskoristi toa. A doslednost od Apasiev nema da docekate.

Двајца пратеници на ВМРО-ДПМНЕ се во изолација пред гласањето в четврток
360степени | 8 ноември, 2021 18:26
https://360stepeni.mk/dvajtsa-pratenitsi-na-vmro-dpmne-se-vo-izolatsija-pred-glasaneto-v-chetvrtok/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 10:41

Не сака да оди против своите нели небањати? Пошто на тој ден комунистите ја ишутирале бугарската администрација сосе дедото на Ганка у п.м.Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1128
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Ное 14 2021, 14:50

Причината е јасна. Убиецот од небрежност на повеќе луѓе, Венко Филишче е еден од добитниците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Nebula Нед Ное 14 2021, 14:57

Partiski botovi, vo vreme na osloboduvanjeto na Skopje bugarite veke smenile strana. Borbata se vodela protiv germanskite sili.
Kako gradonacalnicka Dan(i)ela Jovanovska Arsovska morala da prisustvuva na nastanot. Namesto da go  omalovazuva osloboduvanjeto na gradot mozela i od tamu javno da kaze sto ne i se dopaga.
Zatoa namesto partiski blesavi izjavi imajte makar malku doblest da priznaete deka nema razlika megu vasite blesavi ppartiski idoli i site nivni postapki se vodeni od megupartiskata omraza. A i vie ne ste nisto porazlicni.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Ное 14 2021, 17:25

Имало и балисти кои сакале да ја минираат браната на Матка. Очигледно е дека градоначалничката на Скопје не се согласува човек одговорен за 14 живи изгорени да добие награда од градот. Се надевам дека за 13 ноември следната година нема да има партиска комисија што ќе ги доделува наградите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Нед Ное 14 2021, 19:46

Ocigledno e deka otisla da glasa vo Petric pa nemala vreme za Skopje. Majka Bulgaria i e povazna. Inaku letna bugarskiot pasos.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 21:27

Што вика депешата од штаб небањати вемерџани? Она ли била?

Небањатите сами против себе - Page 11 Img_1129

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 30 2021, 16:23

Небањати абе нешто слабо ви го има мандатарот Жмицко во јавноста. Што викаат депешите од штаб кога ќе формира влада која ќе биде изгласана од мнозинството што го имате во парламентот?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 06 2021, 18:09

Ахахахахааааа.....го изгоре.

Небањатите сами против себе - Page 11 Ff6lfk10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Дек 06 2021, 20:58

Ако помалите партии на Македонците излезат од власта поради грубо кршење на Рамковната спогодба со новата влада во која нема повеќе Македонци од Албанци ќе има влада. Инаку не. Секогаш може да им се компензира на пратениците со пари, но тогаш имаме кванташка, а не демократска власт. И така Заев успеа да го влоши рангирањето на Македонија од заробена држава во хибриден режим.

П.С.: Насловот на темата по кој сите што не се Албанци или чии предци не биле Бугари до 1944 година се сметаат за небањати е фашистички во најусраниот смисол на зборот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 11 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 23 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот