Pod vodstvo na SDSM, od mvro-vmro, MVR stanuva vistinski servis na graganite

Go down

Pod vodstvo na SDSM, od mvro-vmro, MVR stanuva vistinski servis na graganite Empty Pod vodstvo na SDSM, od mvro-vmro, MVR stanuva vistinski servis na graganite

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 23, 2019 4:19 pm

Планинар скршил нога на Кожув, го извлекле со хеликоптер на МВР

September 23, 2019 15:45026

На 22.09.2019 во 14.00 часот во Полициската станица Гевгелија, А.Д.(28) од Богданци пријавил дека на планината Кожуф, на место викано „Сува рупа“, на непристапен терен, се лизнал и ја скршил ногата. Од екипа од Единицата за специјални задачи при МВР, со хеликоптер на МВР, повредениот бил извлечен и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија.

https://24info.mk/планинар-скршил-нога-на-кожув-го-извле/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот