Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

2 posters

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa Нед Дек 15 2019, 20:15

[size=32]ВМРО-Народна: Една изборна единица ќе ја забетонира демократизацијата[/size]

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Image1-150x150Од ПОЛИТИКА Последно ажурирано 13/12/2019  1,026

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Ljupco-georgievski

ВМРО-Народна партија на експремиерот Љубчо Георгиевски реагира дека опструкцијата на измените на Изборниот законик со цел формирање на една изборна единица е дело на непринципиелната коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.
„Не нѐ изненадува постапката на старо-новите партнери. Илјадниците амандмани на контото на предлог-законот за измени во Изборниот законик го покажува нивниот страв но и „демократскиот“ порив на политичките партии кои самите милуваат да се препознаваат како „демократски“, се наведува во партиската реакција.
Од таму посочуваат дека едната изборна единица вистински ќе ја забетонира демократизацијата и плурализмот во Македонија односно, како што велат, ќе отвори широко поле за фер натпревар помеѓу сите партиско-политички чинители во државата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by defo Пон Дек 16 2019, 20:48

Љупчо знае како победи 98, точно знае кое е методот да се удри в корен на некои работи. Не е ни мутав ни глуп. Само беше преотворен, малце пре-демократ кои трупци го искористиа за да воведат анархија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот