Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by EVITA Вто Мај 08 2018, 21:06

Георгиевски со лекција за домаќинско работење за Груевски и Заев: Го завршил премиерскиот мандат со 14 советници!

Деновиве актуелно на македонската политичка сцена е назначувањето на Џезаир Шакири алијас командант Хоџа за соработник односно советник од областа на внатрешната безбедност и борба против радикализмот во Владата на Република Македонија. Шакири не е единствениот советник во Владата, напротив, тој е еден од 56-те советници ангажирани во периодот откако на премиерското столче е Зоран Заев.
За разлика од него, претходникот Никола Груевски имал 86 советници, кои од година в година се зголемувале се до крајот на неговото 10 годишно владеење.

Најмал број на советници или соработници ангажирани од кабинетот на премиерот имала владата на Љубчо Георгиевски, која мандатот го почнала со 9 советници, за да својот крај на мандатот го заврши со вкупна бројка од 14 советници.


EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот