Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

5 posters

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa Нед Aвг 11 2019, 21:19

[size=41][Видео] Љубчо Георгиевски: Ако Македонија во 2001 се поделеше, денесе ќе бевме побогати од 10 држави во ЕУ[/size]

11/08/2019

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Ljubco-696x398

[size]Новинарот Васко Ефтов, на својот профил на социјалните мрежи објави старо интервју со поранешниот Премиер и лидер на ВМРО-ДПМНе, Љубчо Георгиевски и го нарече едно од најконтроверзните и најгледани негови интервјуа.
Во него Георгиевски како и многу пати претходно предвидува некои настани, кои по многу години навистина се случуваат, а тој во моментот на соппштување на неговите размислувања е остро напаѓан од колегите политичари и јавноста.
На крајот од интервјуто, Васко Ефтов го прашува Георгиевски дали мирно ќе спие, по сите ставови изнесени во емисијата, а најмногу поради неговите тези за Гоце Делчев и многу друго.
Разговорот е воден некаде пред десетина години, а ставовите и тезите на Георгиевски се обистинуваат токму овие месеци. Погледнете го интервјуто:
 

[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa Нед Aвг 11 2019, 21:20


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by Luxor Чет Сеп 05 2019, 11:55

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2059
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 17 2020, 22:30

Уште една лага или кај што има чад има и оган?

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2161

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa Пет Јан 17 2020, 22:41

shto vika on ?  politikata e kurva ili ushte edna laga na dpmne ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 17 2020, 23:00

Уште не се јавил. Веста е ептен свежа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 17 2020, 23:12


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by OPOZICIONER Саб Јан 25 2020, 12:10

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2048
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by defo Саб Фед 01 2020, 09:50

Ќе видиме. Како ќе биде. Природно е да се врати назад во десницата (десница <> вмро-дпмне), природно е ида има окрупнување на десница и слично. Проблем е со кого ќе се прави тоа. Со Мицкоски, со Филип Петровски, Александра Николовски, и слична багра нема смисла да оди таму Љупчо, тоа би било баш проституција, и ситни интереси.

П.С Затоа му реплицирав и на Тео во врска со Твоја на Партија, ако држи десничарски или центриситичкки ставови пеким, мегутоа ако е само на крај параван за одземање на гласови на некоја партија и слични мајмуналци тури му к*ро

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by Luxor Пон Мар 23 2020, 19:07

Идејата е добра ама тешко да се оствари.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2248ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2249ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2250
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот