Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa on Нед Сеп 23, 2018 10:55 pm

Георгиевски: Да, јас ќе гласам на 30 септември

Меѓународната заедница тотално ќе се олади, ние ќе останеме со референцата ПЈРМ (Поранешна Југословенска Република Македонија), лично не верувам дека во иднина ќе има храбри македонски политичари кои ќе влезат во ваква битка и затоа сметам дека ова е шансата што треба да се искористи, изјави поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во интервју за Радио Слободна Европа (РСЕ) во пресрет на закажаниот рефендум на 30 септември.Георгиевски на претстојното изјаснување гледа како на натпартиско прашање, пристап како што смета дека треба да имаат и останатите фактори во македонската политичка сцена. Во разговорот за РСЕ, меѓудругото, истакна дека ќе излезе на референдумот во недела со надеж дека иницијативата нема да пропадне

https://novatv.mk/georgievski-da-jas-ke-glasam-na-30-septemvri/

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Georgievski-da-jas-ke-glasam-na-30-septemvri

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by nino on Вто Сеп 25, 2018 5:31 pm

neli

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 25, 2018 6:04 pm

Super si Ljubco i site sto sakaat evropska Makedonija.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот