Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

+2
трендафил
osa
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by osa Сре Мар 25 2020, 13:09


[size=41]Георгиевски: Да се затворат сите државни и приватни работни места еден месец со исклучок


24/03/2020
[/size]
ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Ljubco-Georgievski

[size]Со оглед на новонастаната ситуација која станува се покомплицирана и од аспект на ширење на вирусот но и од аспект на падот на економијата, ВМРО-Народна партија предлага затворање на сите државни и приватни работни места со исклучок на оние кои се витални за функционирањето на државата.
– За имплементација на оваа предлог-мерка која би траела од 27 март до 21 април, предлагаме принцип на споделено финансирање и три чекори од кои:
Секој вработен ќе биде должен првата седмица да ја земе од својот одмор.
За втората седмица сите вработени ќе добијат неплатен одмор од пет дена.
Третата седмица ќе биде платена како субвенција од буџетот на Македонија.
На овој начин сметаме дека ќе добиеме 25 дена општ прекин на движењето во Македонија и ќе се приближиме до идеалниот карантин или изолација.
Да речеме дека во моментов имаме ирационална состојба, имаме полициски час во 21 часот, а од друга страна имаме полни автобуси и полни фабрики каде што луѓето се во постојан ризик и лесно можат да го пренесат вирусот.
Со оваа мерка најмногу ќе и помогнеме на економијата која во овој момент е во своевиден хаос, а и ќе се спречи отпуштањето на илјадници вработени во Македонија, соопшти ВМРО-НП.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by osa Сре Мар 25 2020, 13:12

bravo ....super predlog ...malku okolu parite ne se soglasuvam ....jas poveke sum za dva meseci po minimalna plata ...nishto nema da izgubime ,no mnogu ke dobieme

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Пон Апр 13 2020, 19:29

Време е да го послушаат.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2284
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Сре Мај 06 2020, 20:43

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2346
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Саб Мај 16 2020, 18:33

Има и Македонци што се изјаснувале како Југословени во време на комунистичката диктатура, па тоа нема врска со сегашноста. Не значи ниту дека крстените пред прогласувањето на автокефалност на МПЦ биле Срби. Бугарија го злоупотребува тоа што под притисок на Русија Отоманската империја дозволила постоење на Бугарска егзархија која ја злоупотребувала верата за административно побугарчување на Македонците. Исто како што сега се искористи нашето влегување во Тројниот, пардон во НАТО пакт за рушење на темелот на македонскиот народ, античкиот, а влегувањето во ЕУ ќе биде и обид за побугарчување на Македонците. За жал божем демократските НАТО и ЕУ го потхрануваат грчкиот и бугарскиот империјализам кон Македонија и Македонците. Јас знам дека дедо ми роден во 1884 година и татко ми роден во 1916 година беа Македонци. Не можам сега ниту јас уште помалку Зоран Заев или Љубчо Георгиевски да ги прогласат за Бугари. Кога се спротивставувале на секое ропство, посмртно да ги прогласам за робови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Саб Jул 11 2020, 17:27

ВМРО НП со поддршка за коалицијата МОЖЕМЕ.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2401

https://iportal.mk/makedonija/vmro-narodna-partija-za-poddrshka-na-koalicijata-mozheme/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Пет Jул 17 2020, 14:00

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2403
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Чет Окт 01 2020, 17:24

Во времето на Љубчо ВМРОвците ги викаа СДСМовците србокомунисти, а овие им возвраќаа со Бугари. Сега изгледа дека СДСМовците се лутеле дека не ги викаат бугарокомунисти. Барем според продавадениот цар Самоил и преговарањето окулу продажбата на Гоце на источните непријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Чет Окт 01 2020, 17:28

Тресење зелени од недостаток на идеи е ова твоето.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Саб Окт 17 2020, 11:03

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by osa Саб Окт 17 2020, 16:14

dobar tandem za dobroto na drzavata ...za dobrite odnosi so Bugarija ...tandem Zaev -Georgievski ...bravooo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Саб Окт 17 2020, 21:53

Фали само уште Ахмети да замине во Бугарија. Да бидам искрен, ако Германија (Меркел) не успее да ја принуди Бугарија да не прави проблем со почетокот на преговорите (без гаранција дека нема да ги прават при отворањето на поглавјата) тешко дека успех ќе има Георгиевски. Да потсетам дека доаѓањето на Меркел во Скопје пред референдумот не донесе резултат, па мораше да се премине на криминално м,енувае на Уставот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Нед Окт 18 2020, 12:13

Уставот беше сменет според волјата на гласачите кои излегоа и се изјаснија на референдумот. Тоа што вас дпне оФците не ве интересираше како ќе ви се вика државата и не сте способни да сфатите дека во договорот од Преспа јасно стои македонски народ и македонски јазик па се нарекувате самите себе северџани е ваш проблем а не на македонците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Чет Окт 22 2020, 14:38

Повторно функционална неписменост. Ние што не сме за додавката северна на нашата држава со природно име Република Македонија не се нарекуваме себе си северџани, туку вас што се издвоивте во нов народ со кастрирана историја, со самото тоа и идентитет, од Александар и другите антички Македонци по договорот со Грција, но и од цар Самоил до сега по договорот со Бугарија и уште не знаето уште што ќе кастрирате до крај на пполитичкото креирање на историјата, односно дали вашите татковци и дедовци биле Бугари или Македонци. Гледам и дека Бугарите напаѓаат и на македонскиот јазик. Дали ќе го браните или за определен надоместок би се откажале од јазикот не верувам дека во моментов сте сигурни. Зависи од тоа што ќе одлучи Заев. Не знам дали ти е јасно дека по Преспанскиот договор не сме повеќе припадници на еден народ, затоа што немаме ист идентитет. Иако безобразно го задржавте истото име, Македонци, за да вршите притисок за насилна промена и на мојот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Чет Окт 22 2020, 15:50

Вие што не сте за додавката северна сте некаква аморфна маса која се идентификува со антички гејови и нивните симболи и заслужено сами себе се нарекувате северџани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Чет Окт 22 2020, 17:13

Бадијала ќе му напишеш на некој функционално неписмен било што, затоа што не го разбира напишаното. Пред доаѓањето на Заев на власт никогаш немало ваква оценка за никој во Македонија.
СДСМ е тој што си го менува идентитетот. На почетокот и вие се индентификувавте со античките Македонци и гласавте за заедничкиот предлог Сонцето од Кутлеш да биде знаме на Република Македонија. Сега не сте сигурни ни дали Гоце Делчев бил Македонец или дека Илинденското востание било македонско.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 22 2020, 18:49

Само небањатите морони во државава се функционално и буквално неписмени.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2720ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2721

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Чет Окт 22 2020, 21:35

Каква врска има ова со ЉуБчо Георгиевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Пет Окт 23 2020, 21:16

Специјалниот пратеник на Зоран Заев во Бугарија, Љубчо Георгиевски изненади со својата изјава дека во Македонија имало „длабока држава“ која ги труе односите со Бугарија. Добар коментар за очајничкиот обид на власта да купи уште некој ден власт со тоа што Бугарија би дозволила почеток на преговорите за ЕУ, а договореното со Заев би се испорачало подоцна.

https://plusinfo.mk/ne-dlabokata-skap-ubcho-tuku-plitkata-drzhava-gi-true-odnosite-me-u-skop-e-i-sofi-a/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Bosonoga Саб Окт 24 2020, 12:39

Ajde moze crepovite dpneovski naprazno se raduvaat.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Img_2128

ВМРО-Народна партија денеска објави соопштение во кое се наведува дека нивниот претседател Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија имал повеќе состаноците на кои се обидел да го објасни неговото мислење и позиција дека сепак во македонско-бугарските односи има напредок.

Тој остварил средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, потпретседателот на Владата и министер за одбрана, Красимир Каракачанов и со генералниот секретар во кабинетот на престедателот Румен Радев, Димитар Стојанов.

Како што информираат од ВМРО-Народна, Георгиевски во рамки на состаноците, тој ставил „ посебен акцент на работата на заедничката историска комисија која и покрај тоа што можеби не работи со идеално темпо, сепак, има направено големо поместување напред што треба да биде позитивно оценето од нашите соседи“.

Соговорниците, пак, потенцирале дека тие не бараат нова промена на Уставот на Македонија, ниту нов посебен договор, но инсистираат на спроведување со јасно темпо на досега договореното помеѓу двете држави, со акцент на историската комисија, информираат од политичката партија.

Било заклучено и дека во наредниот период ќе се интензивира работата за да не дојде до ставање вето на патот на Македонија кон Европската унија.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Саб Окт 24 2020, 13:32

Тоа напредување значи дека Бугарија напредува, а Македонија предава дел од својата македонска историја. Бугарија не бара законски измени, тукуизмена на идентитетот на Македонците, со тоа што би прознале дека до 1944 година сме биле Бугари (во некои варијанти 1945 година, односно Второто заседание на АСНОМ). Чудно е што никој не споменува варијанта дека ако сме биле Бугари, што е будалаштина но пишувам теоретски, да не се вратиме кон божемните корени и да нема две наводни бугарски држави, туку да се споиме во една, па да не минуваме низ повеќегодишни или повеќедецениски преговори за членство во ЕУ, туку веднаш да влеземе во унијата како што тоа беше со Источна Германија.
Според Георгиевски веројатно преговорите би завршиле успешно доколку Македонија прифати целосна капитулација.

--------------------------------------------------------------

Да ви изразам на сите од коалицијата Можеме сочувство за смртта на еден од лидерите на коалицијата што имаше голем допринос за нејзината победа со 12 илјади гласови на последните избори - Амди Бајрам. Бог да го прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Вто Дек 01 2020, 21:24

https://plusinfo.mk/ubcho-georgievski-za-bgnes-od-deca-ne-ubeduvaa-deka-bugari-a-e-ne-napadne-video/

Љубчо Георгиевски лаже дека во времето на ЈНА посебно внимание се обрнувало на Бугарија. Таа е гледана како дел од Варшавскиот пакт, а не поединечно, затоа што во тоа време и не беше посебен политички субјект туку верен слуга на СССР, претпоставувам на Брежњев во времето кога Љубчо служел војска. Исто така во тоа време во Штип поголем дел од војниците не биле Македонци, туку од другите републики на СФРЈ. Повеќе имаме учено како деца за офанзивите на Германците во Босна и Херцеговина, отколку за бугарската фашистичка окупација на Македонија. Не се спомнуваа злосторствата против човештвото во Првата светска војна. Тажно е кога жртвата се набедува дека е виновник за тоа, а не насилникот, фашистите, во конкретниот случај кај нас Бугарите на најголем дел од територијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Сре Мар 03 2021, 16:15


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Чет Мар 04 2021, 20:37


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 07 2021, 09:30

Навистина ви тргна денот небањати. Џабе го кодошевте Горгиевски.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Screen11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот