Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

+2
трендафил
osa
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Нед Мар 07 2021, 10:45

Ова е очигледен пример дека постојат две врсти на Македонци. Јас не сум ист Македонец како Љубчо или Заев. Можеби селаните од околината на Делчево или Струмица не знаеле на кој јазик зборуваат. Татко ми роден во 1916 година што матурирал во Скопје заедно со Киро Глигоров и дипломирале во слично време (на различни факултети) бил Македонец за цело време. Дедо ми не се сметал за Грк затоа што матурирал во Солун затоа што таму била најблиската гимназија. Никој од нив не зборувал Бугарски како што сакаат да не убедат Заев и Љубчо. Тоа е негово право, но ако е Македонец зошто Љупчо неговото родено име Љупчо го има сменето според бугарската граматика? Затоа ли по форумите СДСМовците го викаа ЉуБчо Бичка, алудирајќи на Пичк. .Сега кога врховист е дојден на чело на СДСМ Љубчо ви е срце.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Нед Мар 07 2021, 11:03

Нема никаква врска бугарштината со името на Љубчо. И неговото име не е сменето. Така е запишан во матичната книга на родените уште од неговото раѓање. Медиумите го користеа името Љупчо и кога им беше обрнато внимание на тоа беше измислена приказната дека го сменил името.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Нед Мар 07 2021, 16:32

Во тоа време медиумите беа под контрола на СДСМ. И симпатизери на оваа партија на форумите го викаа ЉуБчо Бичка. Веќе приложив видеа на кои тој има исто мислење за историјата и идентитетот како мене. Зошто сега мисли како Заев не би можел да кажам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Нед Мар 07 2021, 17:26

Заев и Љубчо добро мислат, јасно и гласно рекоа не на бугарските барања за почеток на преговори со ЕУ. Вие дпне оФците баравте оставки за неприфаќањето на бугарските уцени и со тоа непочнување на преговорите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Нед Мар 07 2021, 20:42

Традицијата продолжува. Кога Грција стави криминално вето за наше членство во НАТО и после го пренесе на датум за почеток во ЕУ ја обвинувавте тогашната власт дека е против НАТО и ЕУ. За цената што на криминален начин (по неуспешен референдум) ја плати Заев за членство во НАТО, никогаш не би се приближил до оваа антимакедонска организација. Истото важи и за ЕУ. Референдумот имаше двојно и лажно прашање дека со Преспанскиот договор наводно е брз и патот до ЕУ, што излезе дека е гнасна лага.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Пон Мар 08 2021, 09:09

Цената за НАТО е географска додавка на името Македонија. Таа цена што вие сакате да ја платите е признавање дека македонците се бугари а македонскиот јазик е бугарски јазик. Баравте оставка од владата точно затоа што таа одби да го прифати тоа. Нема потреба да се приближуваш до никаква антимакедонска организација ти веќе си дел од најголемата антимакедонска криминално мафијашка структура.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Пон Мар 08 2021, 18:36

Не важат правилата за забрана на лични навреди кон членовите само за твојата бот копија PRVOBOREC туку и за тебе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by defo Пет Мај 19 2023, 14:48

Љупчо во добро интервју спрема мене, на гости во политиканти кај Сашо Ораноски и Бојан Јованоски. Добри и релани поенти. Добра анализа за моменталнава состојба.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Саб Мај 20 2023, 15:49

Не знам како тогаш добив бугарско државјанство. Се разбира доколку таму не дал лажна изјава дека е од бугарско потекло што не би било исклучок туку повеќе е правило. Луѓето се чувствуваат тоа што се, Македонци, а поради садистичкото изживување врз Македонија од страна на евроатлантската меѓународна банда и економската и политичка изолација на Македонија од почетокот на нашето осамостојување во обид да се изнуди национална етничка ЕУтаназија си заминуваат од државата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by defo Пон Мај 22 2023, 09:27

трендафил напиша:Не знам како тогаш добив бугарско државјанство. Се разбира доколку таму не дал лажна изјава дека е од бугарско потекло што не би било исклучок туку повеќе е правило. Луѓето се чувствуваат тоа што се, Македонци, а поради садистичкото изживување врз Македонија од страна на евроатлантската меѓународна банда и економската и политичка изолација на Македонија од почетокот на нашето осамостојување во обид да се изнуди национална етничка ЕУтаназија си заминуваат од државата.


Грујо е најголем патриот точно. Напрај мадиња на Букефал....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Вто Мај 23 2023, 21:22

Реално СДСМ и партиите на Албанците имаат направено антимакедонски фронт, не само во врска со човековите права на Македонците како народ, туку и во поглед на задолжувањето, иселувањето и други полиња што се важни и за етничките малцинства во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Luxor Пет Сеп 22 2023, 18:05

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 F6obrl10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2023, 20:35

Интересно ми е кога власта, во случајов лидерот на ВМРО-НП, партија која СДСМ не ја нарекува НП како што прави во случајот со најголемата партија во Македонија ВМРО-ДПМНЕ, застанува во одбрана на поранешниот премиер кој беше симнат од власт од страна на колонизаторите на Македонија. Ако ВМРО издржи пред притисоците на колонизаторите и не потклекне прес притисоците на странците и домашните предавници, сигурно е дека ќе победи на следните избори.
Сигурно е дека ниту еден Македонец што нема намера да лаже дека татко му или дедо му бил Бугарин нема поради Груевски да гласа за СДСМ или ДУИ. Може да добие Левица, но кога се работи за најважните работи, борбата за човековите права на македонскиот народ, кои се нападнати од страна на светските либерали и енормното крадење на народни (буџетски) пари, разликата не е голема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by трендафил Вто Дек 19 2023, 21:36

Македонците само реагираат на новото понижување од страна на евроатлантската меѓународна банда. Чудно е и тоа што барањето за внесување на Бугарите што се македонски државјани во македонскиот Устав не е нивно, туку се работи за договор на Бојко Борисов со претходниот наш премиер кој беше инсталиран со Шарената револуција за да ни ја свитка кичмата што повеќе. Според последната анкета за внесување на Бугарите во Уставот се 25% од граѓаните на Македонија од кои поголемиот дел се со албанска етничка припадност. Инаку прашањето може да се стави на референдум каде што е доволно просто мнозинство. Така се решаваат на демократски начин политичките проблеми. Не со наметнување на волјата на колонизаторите и марионетската власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски - Page 2 Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКАГеоргиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот