Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekonomija

+23
Albatros
Bosonoga
misterija
SHARENI
OPOZICIONER
Dino
Kalinda
nino
PRVOBOREC
TRAJCHE
Teo
Luxor
IVA
defo
ribar1
osa
Hamad bim Khalifa
трендафил
Sotir
sokoli
kiBik
Arhimed
tmoro
27 posters

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Aвг 08 2015, 13:42

Fakt e ova:
1. Italija kapitulirashe "43 i vednash potoa Musolini bese zatvoren, povtoruvam ZATVOREN. Imashe realni shansi da zavrshi na nekoja "Sv.Elena" i ostane vo nekakva izolacija i pishuvanje memoari. Ne se povlece, tuku so pomosh na drugar mu Hitler se vrati i ostana uste nekoe vreme na tron, za nabrzo da zavrshi - OBESEN NAOPAKU, i kako takov, mrtov plukan i obescestuvan.
2. Hitler uste "42-3 imashe dosta jasni soznanija za ishodot na vojnata. Da imashe barem malku zdrav razum u tikvarnicata, ke ponudeshe i ke dobieshe svoja "sv. Elena" a mozebi dobro ke zarbotuvashe od izdavanje memoari. Kako sto znaeme ne go stori toa i morashe dvojno da se osigura : cijankalijum + metak, za da ne go ebe na suvo pola ruska armija.
3. Causesku se zatvori vo zamokot i cekashe da se ispotepaat megju sebe narodot i armijata. Nazalost(negova) narodot ne se ispotepa ama svojata tvrdoglavost i nepopustlivost ja plati na preki sud pokraj shupata kaj sto mocaat kucinjata.

Ovakvi primeri ima mnogu, Sadam, Gadafi...... Ima dodushe i po nekoj Kastro!
Verojatnosta nashiov da zavrshi kako Kastro se meri vo decimali od edinicata. Verojatnosta da zavrshi kako nekoj od gore nabroenite e opasno blizu 100ot procent. Od isti pricini - nemanje oset za stvarnost i realnost!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Нед Aвг 09 2015, 20:29

А кај нас по потпишувањето на т.н. Рамковна спогодба Црвенковски прво стана премиер, а потоа и претседател на државата. Но не гледам каква врска има тоа со економијата. иначе нема никаква сличност на диктаторите што ги спомнуваш или со диктаторот Тито што не си го спомнал и демократски избраниот премиер на нашата држава. Ниту пак некој имал храброст да ги прислушкува диктаторите, да ги монтира разговорите и да ги објавува тие дела јавно. Како што злоупотребувајќи ја демократијата правеше Заев и неговата партија кај нас. Претпоставувам дека таквиот однос ќе биде казнет од гласачите на уште едните во низа предвремени избори во април наредната година. А предвремени избори немало ниту ќе има во ниту една диктатура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by sokoli Нед Aвг 09 2015, 20:46

трендафил напиша: и демократски избраниот премиер на нашата држава. Ниту пак некој имал храброст да ги прислушкува диктаторите, да ги монтира разговорите и да ги објавува тие дела јавно. Како што злоупотребувајќи ја демократијата правеше Заев и неговата партија кај нас. Претпоставувам дека таквиот однос ќе биде казнет од гласачите на уште едните во низа предвремени избори во април наредната година. А предвремени избори немало ниту ќе има во ниту една диктатура.
I demokratski izabraniot premier na nasata drzava.Vic na denot.
Za predvremeni reghullarni izbori nemallo ni kaj nas nikogas.Svezhi se slikite so maloprespancite i fiktivnite gllasaçi

sokoli

Број на мислења : 1
Join date : 2015-08-06

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Нед Aвг 09 2015, 21:22

Да немаше во секој избирачки одбор представник на СДСМ и на секое гласачко место нивен набљудувач, туку во изборните комисии да имаше само представници од власта, можеби ќе поверував во ова тврдење. Иначе на сите избори, вклучувајќи ги и тие за градоначалник на Кичево, на пример, гласаат многу повеќе жители на Косово отколку на Мала Преспа. Според изборниот законик право на глас имаат сите државјани на Македонија. А државјани имаме и со потекло од Косово, кои сега се вратени таму или одселени во некоја западна држава, нив ги има со илјади, и од Мала Преспа неколку стотини. А не 200 илјади колкава што беше разликата на последните парламентарни избори. Иначе сите анкети ја предвидуваа изборната победа на владеечката коалиција. Ја потврдуваат и сега. Во пресрет на предвремените избори. Очигледно е дека обидот на Заев без избори да дојде на власт не успеа. Дека повеќе нема подршка од мешународната заедница, доколку ја исклучиме подршката на Џорџ Сорос. Кој исто така ќе мора доколку сака да успее барем делумно да успее во своите намери ќе мора да се откаже од услугите на Џабир Дерала, Љубомир Фрчковски, Рамадан Рамадани, Бранко Геровски и другите контаминирани негови платеници. А СДСМ доколку сака да победи на избори ќе мора да се откачи од поврзаноста (како слеп за стап) со Сорос. Во меѓувреме има и други промени. Исламска држава од сојузник на САД и нејзините следбеници сега е непријател на истите. Па затоа и се поздравени и ликвидирањето на терористичката група во Куманово и апсењето на исламистите од пред некој ден. Чудно е но на овој форум не се спомна апсењето на членовите на ИД, посебно тоа што еден од притворените е и Стефан Стефановски. Кој од скоро е муслиман.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by osa Пон Aвг 10 2015, 00:04

трендафил напиша:Да немаше во секој избирачки одбор представник на СДСМ и на секое гласачко место нивен набљудувач, туку во изборните комисии да имаше само представници од власта, можеби ќе поверував во ова тврдење. Иначе на сите избори, вклучувајќи ги и тие за градоначалник на Кичево, на пример, гласаат многу повеќе жители на Косово отколку на Мала Преспа. Според изборниот законик право на глас имаат сите државјани на Македонија. А државјани имаме и со потекло од Косово, кои сега се вратени таму или одселени во некоја западна држава, нив ги има со илјади, и од Мала Преспа неколку стотини. А не 200 илјади колкава што беше разликата на последните парламентарни избори. Иначе сите анкети ја предвидуваа изборната победа на владеечката коалиција. Ја потврдуваат и сега. Во пресрет на предвремените избори. Очигледно е дека обидот на Заев без избори да дојде на власт не успеа. Дека повеќе нема подршка од мешународната заедница, доколку ја исклучиме подршката на Џорџ Сорос. Кој исто така ќе мора доколку сака да успее барем делумно да успее во своите намери ќе мора да се откаже од услугите на Џабир Дерала, Љубомир Фрчковски, Рамадан Рамадани, Бранко Геровски и другите контаминирани негови платеници. А СДСМ доколку сака да победи на избори ќе мора да се откачи од поврзаноста (како слеп за стап) со Сорос. Во меѓувреме има и други промени. Исламска држава од сојузник на САД и нејзините следбеници сега е непријател на истите. Па затоа и се поздравени и ликвидирањето на терористичката група во Куманово и апсењето на исламистите од пред некој ден. Чудно е но на овој форум не се спомна апсењето на членовите на ИД, посебно тоа што еден од притворените е и Стефан Стефановски. Кој од скоро е муслиман.pa ti shto ke pravish ke SPOMNESH ....ha ha ha ...mislish nie sme kako vas glupi da poveruvame vo vakva "prikazna" ....he he he ...pa tie shto gi iznajmi pastirot za da napravat GUZVA ,trebashe sega da im isplati za srabotenoto ,no poshto nema pari GI UAPSI ....prosto kako grav ,neli ???i za ova da se SPOMNE na forumov ???? he he he ,nie ne pieme benzin i NAFTA...onaa shto ja KRADEVTE od gradinkite i ustanovite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Пон Aвг 10 2015, 18:46

Морам да кажам дека се работи за многу оригинално мислење. Секаде во светот се загрижени за појавата на екстремни верски фанатици во своите средини. Вие изгледа дека сметате дека Груевски е Бог и како таков одговорен за се што се случува во државата и светот. Веројатно мислите дека тој го црпнал Заев од нива во Муртино и го донел на лиерската позиција во СДСМ затоа што може да го победи на избори кога ќе посака. Што се однесува до тие што крдеа мазут од градинките и училиштата истите се осудени. Не значи дека ако порано немало такви пресуди дека немало ни крадење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 10 2015, 19:49

Kako sto e osudena Cocorovska za kamionot so kokain, od koj za divno cudo vo skladot na MVRO se nashlo samo 50 kg, odnosno dve kanti polikolor. A na Cocorovska ja premestile vo nov zatvor - Letnica!Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by osa Пон Aвг 10 2015, 21:28

трендафил напиша:Морам да кажам дека се работи за многу оригинално мислење. Секаде во светот се загрижени за појавата на екстремни верски фанатици во своите средини. Вие изгледа дека сметате дека Груевски е Бог и како таков одговорен за се што се случува во државата и светот. Веројатно мислите дека тој го црпнал Заев од нива во Муртино и го донел на лиерската позиција во СДСМ затоа што може да го победи на избори кога ќе посака. Што се однесува до тие што крдеа мазут од градинките и училиштата истите се осудени. Не значи дека ако порано немало такви пресуди дека немало ни крадење.

ubavo vikash ; sekade vo svetot ...he he he pa nie da ne sme del od SVETOT ???? aj bre trendo kazi kaj ima vakvi fanatici ?? vo koj SVET ima vakvi lopovi ?pa aj shto kradele kradele ,aj shto se IZZIVUVALE so lugeto i so nivnite SUDBINI,sega ushte ne ubeduvaat deka toa shto sami go kazuvaat vo bombite shto ZLODELA PRAVELE deka pu pu pu ne vazi ,ne e tochno ...aj sramota ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 10 2015, 23:23

Da be i ova tepacov od Australija- pratenikov....dal izjava u policija deka nema vrska! Se mu bilo namesteno i izmontirano, t.e. sestrata na zenamu (svastiche ?) sama sebe utepuela so boksovi?!?!?! MORONI!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by osa Пон Aвг 10 2015, 23:28

Hamad bim Khalifa напиша:Da be i ova tepacov od Australija- pratenikov....dal izjava u policija deka nema vrska! Se mu bilo namesteno i izmontirano, t.e. sestrata na zenamu (svastiche ?) sama sebe utepuela so boksovi?!?!?! MORONI!


ajdeeeee ,daj podobjasni ja prikaznava...ne sum ja slushnala ....ha ha ha ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2015, 13:15

osa напиша:
трендафил напиша:Морам да кажам дека се работи за многу оригинално мислење. Секаде во светот се загрижени за појавата на екстремни верски фанатици во своите средини. Вие изгледа дека сметате дека Груевски е Бог и како таков одговорен за се што се случува во државата и светот. Веројатно мислите дека тој го црпнал Заев од нива во Муртино и го донел на лиерската позиција во СДСМ затоа што може да го победи на избори кога ќе посака. Што се однесува до тие што крдеа мазут од градинките и училиштата истите се осудени. Не значи дека ако порано немало такви пресуди дека немало ни крадење.

ubavo vikash ; sekade vo svetot ...he he he  pa nie da ne sme del od SVETOT ???? aj bre trendo kazi kaj ima vakvi fanatici ?? vo koj SVET  ima vakvi lopovi ?pa aj shto kradele kradele ,aj shto se IZZIVUVALE so lugeto i so nivnite SUDBINI,sega ushte ne ubeduvaat deka toa shto sami go kazuvaat vo bombite shto ZLODELA PRAVELE  deka pu pu pu ne vazi ,ne e tochno ...aj sramota ....
Дали има нешто во вашите бомби ќе се произнесе прво специјалниот јавен обвинител, а потоа и судот. Сигурно е дека нема да подржувам криминалци, како што вие го подржувате аболицираниот Заев. Се разбира доколку не дојдам во ситуација да одбирам меѓу двојца криминалци. Тогаш ќе мора да се одлучам за еден.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Гостин Вто Aвг 11 2015, 14:15

Не лажи. Ти не само што поддржуваш криминалци, ти дури сакаш да останат на власт и да продолжат со криминалот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Гостин Вто Aвг 11 2015, 14:16

Во меѓувреме Сем Вакнин за девизните резерви. Како и за се друго, пастирот на дпмне-овцата Трендо лажел и за ова.

Како се зголемија државните девизни резерви за 448 милиони евра?


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Сре Aвг 12 2015, 23:55

luхor напиша:Не лажи. Ти не само што поддржуваш криминалци, ти дури сакаш да останат на власт и да продолжат со криминалот.
Не лажи. Никогаш не сум се поставил во улога и на обвинител и на судија како што правите вие. Следбениците на црпнатиот. Секогаш сум се злагал за тоа секој да одговара за своите (зло)дела. Со напомена дека Црвенковски не е единствениот што има право да амнестира. Под услов помилуваниот да не продолжува со криминалот. Како Заев на пример, кој по аболицијата за Глобал гледаме дека на едно евро за државата бара двојно повеќе да се уплати кај брат му Вице.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Чет Aвг 13 2015, 00:09

luхor напиша:Во меѓувреме Сем Вакнин за девизните резерви. Како и за се друго, пастирот на дпмне-овцата Трендо лажел и за ова.

Како се зголемија државните девизни резерви за 448 милиони евра?

Ајде да почнам со тоа дека Нова не е воопшто телевизија како што лажно се претставува. А што се однесува до девизните резерви се користи истата Методологија како во времето кога СДСМ беше на власт. Доколку се смени методологијата нема да имаме реална споредба со поранешните времиња/ При проценка на кредитниот рејтинг на нашата држава се зима во обзир и методологијата по која се пресметуваат девизните резерви. Тука нема забуна. Колку пари има во трезорот на Народната банка и во банки во светот, толкави ни се девизните резерви. Со падот на цената на златото Македонија не загуби ништо затоа што не дојдовме во ситуација да продаваме злато. Бог да чува што се нема да им падне на ум на платениците на Сорос. Вклучувајќи го и барањето сега да има друга методологија на пресметка на девизните резерви само за да може да се каже дека сега е полошо, кога имаме за прв пат во нашата историја поголем развој од најголемиот дел на европски земји, односно кога за прв пат ја намалуваме разликата со нив, наместо да ја зголемуваме односно да имаме помал пораст на БДП од нив како што беше пред да стане Груевски премиер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Гостин Чет Aвг 13 2015, 22:57

Trendo, a bre mi dosadi da te fakjam vo lagi...Metodologijata za presmetka na BDP ja promeni tvojot pastir vo 2007 godina...Kolku shto lazhesh za pastirot vo najmala raka bi trebalo da te postavat za zamenik direktor na centarot za lagi i manipulacii... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Aвг 14 2015, 08:14

Centarot da go krstat: Sluzba za Organizirano Radikalno Otstranuvanje na Sdsm! Ili skrateno, za polesno da si go zapamtat shupelkive: SOROS  !!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Чет Aвг 20 2015, 14:35

Точно е дека во 2007та година од социјалистичкиот се префрливме на ЕУ метод на пресметка на БДП. Но и дека никогаш порано Македонија не била во врвот на пораст на БДП, сметано по исти норми. Што значи намалување на разликата со земјите кои имаат помал пораст на БДП од нашиот, а такви се мнозинството не само во регионот туку и во Европа. Пред доаѓањето на Груевски тие имаа поголем пораст, односно ја зголемуваа разликата споредено со нас. Во времето кога на вас ви беше убаво. Затоа што ништо не се градеше, не се купуваа автобуси, противпожарни авиони, опрема за здравството и покрај повисоките давачки за здравство, не се зголемуваа пензиите ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 15:14

JBG, mi dosadi da pishuvam na sekoja tema deka lazhesh...Ama ajde ushte ovoj pat...Pastirot ti ja smeni metodologijata za da gi lazhira rezultatite...Nikogash porano ne e raboteno spored taa edinstvena kriminalna metodologija po koja se raboti samo vo Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Чет Aвг 20 2015, 15:44

Јас пак мислам дека не си лажго но им веруваш на лажговци. Во секој случај, ајде кога тврдиш нешто напиши што е всушност сменето во пресметката на БДП. И зошто нашата пресметка, за која тие што им веруваш тврдат дека е погрешна е прифатена од ЕУ и сите светски финансиски институции. Јас не зборувам за мој впечаток туку за официјални извештаи на ЕУ, европската банка, ММФ, СВетската банка, Фич, Стандард и Пурс и други организации кои не се црпнати од нива во Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 15:47

Za da ne zxaglavat povekje vo dolgovi...I posle da mozhat da ne ucenuvaat da si go smenime imeto./..Inaku zoshto Talo bi bil proteruvan odn Grcija, koga tatkomu se borel i zaginal kako grchki vojnik...Trojanski konj, ti rekov...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Чет Aвг 20 2015, 15:52

Татко ти бил неспособен за војска или бил југословенски војник. Дедо ти веројатно војник на кралството Југославија (или прадедо ти ако си помлад). За жал судбината на македонскиот народ била таква што некогаш Македонци се бореле на двете страни. И брат против брат. Зависно од тоа која војска го собрала во своите редови. Тажно е кога Македонци се обидуваат да се мајтапат со тешките денови од македонската историја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 15:55

Site moi Trendafile se borele i zaginale kako makedonski vojnici...Nemoj predavstvoto na tvoite koi ginele za srpski, grchki i bugarski vojski da go pripishuvash na drugite...

Eve ti malo pojasnuvanje...Pradedovcite mi ginele kako komiti...Dedo mi ubien zatoa shto sakal da odi na Solun...Tatko mi moral da ja napushti drzhavata za da ne bide ubien od onie istite koi go ubile dedo mi, a chij chlen si bil ti Trendafile...Nema nikoj od mojata familija koj sluzhel na tugi vojski, drzhavi i interesi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by osa Чет Aвг 20 2015, 22:17

трендафил напиша:Поголем дел од автопатот СКопје Тетово е граден во поголем дел во времето кога премиер беше Љубчо Георгиевски.


Lazesh ...najgolem del od obikolnicata e izgraden od sdsm ...a shto toa ovie gradat avtopat i pat ?  ah be tendo ,oni tri pati ja rekonstruiraa ulicata kaj "sok banki " vo Skopje  i TOA TRI PATI VO ROK OD EDNA GODINA i zamisli pak im propadna ....I DEMEK GRADAT !!!!


A OVIE SHTO KUPIJA ? AVTOBUSI ?ne me smej molimte bounce bounce bounce
pa ova se shkolski avtobusi i toa za kinezi ,mali po rast ....plus i se iskrshija za samo nekolku godini ...znachi samo ispraa pari i ukradoa ,ne deka mu napravile na narodot dobro ...ko onaa pogovorkata AKO E KUSKO NEKA E NOVKO

: I GLEJ CHUDO !!!!!VEKE NIKOJ NE PODMETNAL POZAR ZA DA GO GASNAT NEPISMENITE SO AVIONI
HA HA HA ...MISLISH NA ONAA OPREMA SHTO JA NABAVI IVONA TALEVSKA ....ABE TRENDO ,PA TI SI BIL STVARNO SMESHEN CHOVEK .....TE IZLAZALE TRENDO ...OPREMA NEMA ,A MILIONCHETO E KAJ IVONCHETO ....

: OVIE NE ZGOLEMUVAAT PENZII ! ovaa vlast gi dupi penzionerite ama veke svatia ...ne im pokachuva penzii ,gi laze ...spored zakon mora da im gi USOGLASI PENZIITE SO PORASTOT NA ZIVOTNIOT TROSHOK I TOA DVA PATI VO GODINATA ...A OVIE LOPOVI IM DAVAAT SITNO NESHTO EDNASH VO GODINATA I IM VIKAAT DEKA IM POKACHILE PENZIJA

P.S. neznam na koja vozrast si ,no da pishuvash vakvi postovi javno na forum i tolku mnogu da LAZESH ,NAVISTINA E SRAMOTA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 3 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот