Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политичко профитерство од епидемијата на корона

+12
SHARENI
OPOZICIONER
трендафил
TRAJCHE
Bosonoga
cvetka
PRVOBOREC
Nebula
Zhane
Luxor
Albatros
osa
16 posters

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER Чет Јун 11 2020, 10:42

A koga ke otide na doktor Culev ili nekoj od negovata familija da mu go kazat istoto? Moze ke sfati kako se cuvstvuvaat graganite koga tie sto treba da gi izvrsuvaat merkite dozvoluvaat sirenje na virusot i gi zagrozuvaat site gragani.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by SHARENI Чет Јун 11 2020, 10:52

Nake zaboravil deka ne glasaat samo policajcite tuku i tie na koi im se zagrozuva zdravjeto so policiskoto nesproveduvanje na merkite.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 11 2020, 11:02

Наќе неспособен ни колку Гоца и баш него Жмицко го избра да прави мвро вмро за цел свет да ги дознае и да им залепи заушка.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Eanu9x10Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Eanu9x11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by SHARENI Пет Јун 12 2020, 11:07

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2225
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Teo Пет Јун 12 2020, 13:07

Gospodinot Mickoski neka odgovori zoshto lazheshe deka dpsmne ima tim lekari koi se vrvni eksperti. Zatoa shto pod uslov i da postoi toj tim so ova Mickoski jasno kazhuva deka ne veruva vo nivnata struchnost.

P.S. Mozhe i da objasni zoshto gi potcenuva makedonskite lekari.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2266

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2267
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by defo Пет Јун 12 2020, 13:59

Поголема идотарија немам видено, чоеков има некој комплекс гарант.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил Пет Јун 12 2020, 20:46

Не е срамота да се добие помош од пријателска земја што успешно се избори со епидемијата. Земја која од 17 мај има само 22 нови случаи, а бројот на заболени е намален од 1.089 на 20. Кај нас постои катастрофална разлика на развојот на епидемијата во истиот период.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Teo Саб Јун 13 2020, 15:10

Nejasno e dali namerno go pravi pridonesuvajki za partiskata agenda na dpsmne so shirenje na zarazata da gi odlozhuvaat izborite ili samo e totalno glup kako i site vsmro dpsmne ovci.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2268

https://a1on.mk/macedonia/pretsedatelot-na-stopanskata-komora-za-energetika-kovid-19-ne-e-smrtonosen-ni-go-unishtivte-zhivotot/
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил Вто Јун 16 2020, 09:47

Гледам дека Македонците од албанско етничко потекло не ги потпишуваат изјавите за самоизолација. Причина е што не се во согласност со законот за јазици што со просто мнозинство го изгласа последниот состав на Собранието, односно изјавите и решенијата на позитивните во Чаир и други места им се даваат само на македонски јазик, а не се двојазични. Барем формалната причина, но законот им ја дава таа можност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by defo Вто Јун 16 2020, 09:53

Тео, читам веста од погоре читам Трендо....тоа е тоа, не дај боже да ти влезе ДПМНЕ-оски вирус во телото.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил Вто Јун 16 2020, 10:12

Немам што да одговорам на мислењата на Заев или претседателот на стопанската комора за енергетика дека вирусот ослабел или не е опасен. Се работи за лаици, а изјавата на првиот е поопасна затоа што беше званична изјава на конференција за печат и ја пренесоа сите медиуми и голем дел граѓани слепо му веруваат. Гледам дека од 25 мај кога е објавена веста на А1он (се надевам не се работи за лажна вест) до вчера бројката на заболени е повеќе од двојно поголема. Не би рекол дека ФБ статусот е виновен за тоа. Мислев дека не заслужува посебно внимание, но еве кога сум на некој начин прозван одговорив. И покрај тоа што некој си дава право на најголемата политичка партија да и го менува името со додавање или бришење на негови делови. Но се работи за политичка култура и секој има право да се претстави таков каков што е.

Еве уште еден „бисер“ во ресорите со кои раководат Македонци од албанско етничко потекло. По марката со карта на фашистичката НДХ и германското езеро Конигсе на страната за промоција на домашен, македонски туризам, сега на истата страна е ставена фотографија од француското езеро Анисе. Зошто плаќаме еден куп советници. Како луѓето ќе веруваат дека е подобро да се отиде на наше езеро наместо на германско или француско.

https://denesen.mk/ne-se-pri-zdrava-svest-slikata-od-konigse-germanija-ja-zamenija-ama-so-slika-od-ezeroto-anise-vo-francija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Luxor Вто Јун 16 2020, 12:55

Сите што ќе се заразат за време на изборите и не дај боже и починат ќе ги носат на душа Жмицко и вро дпне. Да не беа алчни за власт и да не инсистираа изборите да се одржат на 15 јули туку да се согласеа да се свика парламентот и да се врати политичка влада немаше ова да се случува.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2385
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Zhane Вто Јун 16 2020, 13:14

😂😂😂😂😂

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил Вто Јун 16 2020, 14:32

luxor напиша:Сите што ќе се заразат за време на изборите  и не дај боже и починат ќе ги носат на душа Жмицко и вро дпне. Да не беа алчни за власт и да не инсистираа изборите да се одржат на 15 јули туку да се согласеа да се свика парламентот и да се врати политичка влада немаше ова да се случува.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2385
Можеби мислиш дека требаше да се прогласи Зоран Заев за доживотен премиер и да се укинат сите други партии освен СДСМ. ВМРО во моментов има само половина од министрите што законски му следуваат. Веројатно затоа што Заев не е алчен за власт. СДСМ е партијата што инсистираше на брзи избори и една од причините за вториот бран е токму таа желба, прво со додворувањето на Македонците со албанско етничко потекло и паузата во полицискиот час за Бајрам, после со тотално укинување на полицискиот час.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by SHARENI Вто Јун 16 2020, 19:55

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2226
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Nebula Сре Јун 17 2020, 15:48

Ako se pocituvase ustavot i zakonite i se svikase parlamentot namesto grupa blesavi da teraat partiski kalkulacii i nepostoecki normi od tipot liderski sredbi da se stavaat nad se, nemase sega da se izlozuvaat graganite na nepotreben rizik.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2089

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Luxor Сре Јун 17 2020, 17:12

Мене ме интересира зошто дпне упорно
се противеше на брзи избори во јуни или јули и бараше избори во септември кога од изјавата што ја дале се гледа дека очекуваат нов пик точно тогаш, и дека пиков што сега ни се случува не бил очекуван.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2386
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER Сре Јун 17 2020, 17:24

Oni ne sakaa izbori do totalen kolaps, samo ke rovarea odnatre i ke sabotiraa dodeka ne unistea se.

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил Сре Јун 17 2020, 22:14

Nebula напиша:Ako se pocituvase ustavot i zakonite i se svikase parlamentot namesto grupa blesavi da teraat partiski kalkulacii i nepostoecki normi od tipot liderski sredbi da se stavaat nad se, nemase sega da se izlozuvaat graganite na nepotreben rizik.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2089
Најдобро ќе беше ако имавме предвремени избори во минатата година, кога немаше корона кај нас, како што бараше ВМРО. За жал Уставот е шуплив и не предвидел ништо за ваква ситуација. Епилогот инаку ќе беше ист. Сега министрите од СДСМ, кои се мнозинство во владата се послушници на владата и носат уредби со сила на закон, а ако не се распуштеше стариот состав на Собранието послушници на лидерот што загуби на изборите, а ја освои власта ќе им наредуваше на пратениците. ДО предавничките договори со Грција и Бугарија цела влада решаваше изгледа проблеми од меѓународната политика, и тие за економија, образование и друго. Се знае дека за здравствени проблеми одговорен е министерот за здравство, за финансиски, тој за финансии и т.н., а за работата на целата влада премиерот.
Во врска со короната да напишам дека во мојата општина, Чаир, ома 87 потврдено заболени (според тестовите правени вчера, по новите веројатно повеќе) на 1 километар квадратен. Тоа е по еден заболен на 100 х 115 метри. Општина Аеродром има 5,7 заболени на 1 км2, општина Гази Баба 1,24, Центар 15,16 ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Luxor Сре Јун 17 2020, 22:46

Ц ц ц.

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2387
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by TRAJCHE Пет Јун 19 2020, 16:55

Zabegal covekot. A da vi teknese da pobarate nalog? Ili vi odgovara da se siri zaraza?

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2180
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER Саб Јун 20 2020, 11:15

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2183
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER Саб Јун 20 2020, 19:52

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2184
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by трендафил Саб Јун 20 2020, 20:09

Не знам дека некој симпатизер на опозицијата на нашиов форум не поскал оздравување на било кој забиолен од власта, па истото важи и за Шилегов. Му посакувам оздравување исто како и на сите до сега заболените. Посакувам не само кај политичирате туку кај сите луѓе во Македонија и во светот да нема заболени не само од корона, туку од било која болест. Иначе има секакви луѓе на двете страни. Тричковски на пример не е со добри желби кон било ој што не е од СДСМ. Може човек да се посомнева и во менталното здравје на пишувачот на постот што повеќе стотици илјади луѓе ги смета за болни до последен затоа што не мислат како него.

Сосема друга работа е што мислам дека ако Боки 13 доби 9 години затвор, тој што ги зема парите треба да добие повеќе, но тоа веќе нема врска со епидемијата и оваа тема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by OPOZICIONER Нед Јун 21 2020, 21:19

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Img_2185
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политичко профитерство од епидемијата на корона - Page 12 Empty Re: Политичко профитерство од епидемијата на корона

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот