Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 20 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мар 04 2023, 11:13

Идеологот на северизацијата на Македонија и на бугаризацијата на Македонија по идеите на Ванчо Михајлов и лидер на шарената куртон револуција Зоран Заев изјавуваше, а будали му веруваа дека „ Ќе отвориме преговори со ЕУ, тоа значат пари, фондови, систем, перспективи. НАТО и ЕУ не се мачкаат на леб, но носат леб.  “
Колку носат леб видовме деновиве. За прв пат во мојот живот од 1953 година три дена во продавниците немаше основен леб. Откако станавме членка на НАТО константно осиромашуваме, а уште побрзо откако наводно го почнавме процесот за членство во ЕУ, кој ќе застане ако не продолжи бугаризацијата на Македонците.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Саб Мар 04 2023, 17:56

Nemase leb deka svinjite pekarski voenoprofiterski ne se zasitija od ograbuvanje na narodot.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мар 05 2023, 15:24

Профитот не е кај лебот, туку кај струјата. Затоа жените и децата на политичарите од власта влегуваат во бизнис со струја, а не во производство на леб.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Нед Мар 05 2023, 17:54

zozoti напиша:Nemase leb deka svinjite pekarski voenoprofiterski ne se zasitija od ograbuvanje na narodot.


Оваа сага нема да се заврши лесно. Ќе има циркузи. Овие ќе се жалат, државава ќе им испраќа инспекциии итн. Никој не излегол на крај со држава. Ама овие или се силни, до толку да не и се плашат, или се налудничави.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мар 05 2023, 19:42

Не треба да се заборави дека пекарите скоро една година струјата ја плаќаа по повеќе стотини евра за мегават час, дури и 800 евра. СО цените на гориво голем трошок им е и дистрибуцијата на лебот до маркетите. Ако пратениците добиваат по неколку илјади евра за неколку десетици седници годишно, колку треба да добијат по возило пекарите што возат над 300 дена во годината. Не знам ниту колку смее државата да одредува цена на лебот кога кај нас е прогласена само енергетска, а не и криза со храна. Повеќе би требало да бидат лути на власта тие што поверуваа дека НАТО не се мачка на леб, но дека носи леб, отколку тие што не дозволија да бидат излажани.  Проблем е што и пекарите не и веруваат на власта. Нормално не сакаат да плаќаат казни и затоа почнаа со производство на леб, но ќе ја тужат државата о ќе бараат отштета, што ако се случи да добијат пак ќе платат граѓаните. Се споменува бројка од 4,5 милионо евра, што е помалку итколку што ќе платиме за раскинувањето по Шарената револуција на договорот за изградба на Клиничкиот центар, раскинувањето на договорот со ОКТА, одовлекувањето на изградба на автопатот Кичево-Охрид
За жал станавме држава во која се викаат новинари да го снимат премиерот како прави чудо, купува леб во маркет.

https://www.expres.mk/nekogash-kameri-se-vikaa-za-avtopati-stadioni-sali-sega-novinarite-se-kanat-za-leb-status-na-denot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Пон Мар 06 2023, 08:58

Ti dade Kendo besplatno lepce za muabetov vo odbrana na pekarskovoenite profiteri?

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Пон Мар 06 2023, 13:01

трендафил напиша:Не треба да се заборави дека пекарите скоро една година струјата ја плаќаа по повеќе стотини евра за мегават час, дури и 800 евра. СО цените на гориво голем трошок им е и дистрибуцијата на лебот до маркетите. Ако пратениците добиваат по неколку илјади евра за неколку десетици седници годишно, колку треба да добијат по возило пекарите што возат над 300 дена во годината. Не знам ниту колку смее државата да одредува цена на лебот кога кај нас е прогласена само енергетска, а не и криза со храна. Повеќе би требало да бидат лути на власта тие што поверуваа дека НАТО не се мачка на леб, но дека носи леб, отколку тие што не дозволија да бидат излажани.  Проблем е што и пекарите не и веруваат на власта. Нормално не сакаат да плаќаат казни и затоа почнаа со производство на леб, но ќе ја тужат државата о ќе бараат отштета, што ако се случи да добијат пак ќе платат граѓаните. Се споменува бројка од 4,5 милионо евра, што е помалку итколку што ќе платиме за раскинувањето по Шарената револуција на договорот за изградба на Клиничкиот центар, раскинувањето на договорот со ОКТА, одовлекувањето на изградба на автопатот Кичево-Охрид
За жал станавме држава во која се викаат новинари да го снимат премиерот како прави чудо, купува леб во маркет.

https://www.expres.mk/nekogash-kameri-se-vikaa-za-avtopati-stadioni-sali-sega-novinarite-se-kanat-za-leb-status-na-denot/

ti izgleda sakashe da ja slikaat Boneva kako go mesi lebot koj go prodava 90 denari

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 06 2023, 19:42

Сакам камери што снимаат пуштање во употреба на фабрики, патишта и други објекти од општествен интерес.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пон Мар 06 2023, 21:40

Баш беше така во време на ДПМНЕ.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2023, 12:13


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Пет Jул 21 2023, 14:39

Osven baknuvanje gazovi na publikata sostavena od bolni dpmneovci Spasen drugo i ne znae i ne moze da pravi. Rezultatite od ona sto go pocna Zaev se opiplivi.

Просечната нето плата во државата рекордни 36.465 денари
21/07/2023 14:06

https://nezavisen.mk/prosechnata-neto-plata-vo-drzhavata-rekordni-36-465-denari/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2023, 15:39

Со исклучок на корупцијата и криминалот не гледам дека нешто друго е зголемено во Македонија. Пардон, се зголемија платите на функционерите за 78%.
Што се однесува до наводниот разговор на Латас со Мијалков 9колку може нормален човек да верува дека Мијалков наредил да биде прислушуван тој самиот) нема потврда од ниту една институција дека не се работи за обработен текст. Што е веројатно причина што во македонското судство откако го контолираат ДУИ и СДСМ довербата е во ранг на статистичка грешка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Вто Окт 03 2023, 22:16

МАКЕДОНИЈА Заев: Добре дојде во Струмица за другарот Алексис Ципрас

„Добредојде во Струмица за другарот Алексис Ципрас кој денеска ми е на гости во приватна посета. Се потсетуваме на нашите заеднички напори и придонеси кон мирот и стабилноста на Балканот и разговараме за предизвиците пред кои регионот е денес исправен. Особена чест ми е што пријателството меѓу Северна Македонија и Грција и моето другарство со Алексис преминуваат во трајни и скапоцени вредности“,

Браво, ваков човек, ни треба, човек кој ќе гради мостови а не да ги запалува. Секако обострана е подадената рака. За разлика од некој други „пријатели“. Браво за Ципрас и Заев. Покрај се и сите недостатоци, Преспанскиот беше чекор напред, не само кон ЕУ и НАТО, него и кон подигнувањето на една скоро урнисана држава.
Секоја чест момци.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Окт 14 2023, 11:40

Очигледно е дека Преспанскиот не внесе во НАТО, но не и во ЕУ. Само ги зголеми апетитите на Бугарија за спроведување на идеите кои воено ги поразивме во Втората светска војна победувајќи ги бугарските фашисти. Вообичаено е кога има судир да се рушат мостовите кон непријателот, затоа што нема што да се бара таму, а треба да се оневозможи непријателот да дојде.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 20 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот