Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV Empty ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пет Мај 01 2020, 22:23

Не се сликаат и не го објавуваат а небањат? Ве прочитале како отворен буквар пошто матрицата ви е ептен проста и злобна.
ZORAN ZAEV Img_2443

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 03 2020, 16:03

Децата сакаат да се сликаат. Тоа не им доликува на возрасни.

Да одбележиме уште еден настан. Во среда, на Ѓурѓовден, навивач на Вардар кој при прославување на шампионската титула на Вардар веел македонско етничко знаме (со Ѕвездата од Кутлеш) ќе се најде пред суд. Изгледа дека во Македонија може да се вее секое знаме на странска земја, а се санкционира веење на македонското знаме. Македонскиот патриот тоа не го бара, но веќе се имаат јавено повеќе патриоти што се спремни да ја платат казната. Изгледа дека Македонија е под окупација, па окупаторот забранува наши етнички симболи.
Треба да се запаметат две имиња. На тој што го веел знамето, Жарко Масларковски и на режимскиот полицаец Марко Јованов. Во моментов не знам кој ќе биде судија и дека истиот нема да биде слеп послушник на вазалската власт.

https://sport1.mk/rakomet/domashno-prvenstvo/borko-ristovski-kje-ja-plati-kaznata-za-navivach-na-vardar-gonet-za?fbclid=IwAR2sBhW63KQgKPVnLBKy_hcipX9dHZ5qCSP3t8TcH8kGhFpE0Pq5i_KwniI

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Нед Мај 03 2020, 17:13

Ova gejskoto zname shto ne smeevte da go napravite so dovolno kraci li go veel tvojot sopartiec vanchemihajlovist?


ZORAN ZAEV Exbho910
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Нед Мај 03 2020, 17:17

Ili mozhebi ova shto go izbrusivte od grbot za da bidete chisti vanchemihajlovisti?

Teo напиша:
трендафил напиша:По талибанскиот чин, брусењето на Сонцето од Кутлеш кое голем дел Македонци го сметаат за национален симбол и кое едногласно беше избрано за државно знаме на почетокот на самостојноста на нашата земја и беше сменето под брутални уцени на евроатлантската меѓународна банда има повеќе реакции. Никој не го поздрави настанот, а повеќе луѓе го осудија. Брусењето беше извршено педерски, како карактер, да се изразам

vsmro dpsmne vanchemihajlovistichko talibansko pederska (kako karakter)...

ZORAN ZAEV 95556310

ZORAN ZAEV Img_2232

ZORAN ZAEV Exaa9g10
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 03 2020, 17:44

Во секој случај за тоа ќе треба да ги прашаш членовите на ВМРО што го сменија своевремено грбот на партијата. Тоа може да го сторите на првиот проширен состанок на владината коалиција затоа што лидерот од тоа време и еден од неговите најблиски соработници од времето на менувањето на грбот ќе бидат на него. Се работи за Љубчо Георгиевски и Љубе Бошковски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Нед Мај 03 2020, 17:47

A vie sto gi pravevte so pomalku kraci kao podobri ste.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Нед Мај 03 2020, 18:09

Gledaj shto vika tvojot bivshi lider. I toj kako i Vanche, Todor i Grujo potvrduvaat deka ste predavnici. Mozhebi zatoa Todor go ubivte, od Ljubcho se otkazhavte a Grujo i Vanche pobegnaa shto podaleku od vas predavnicite gejsko antichki.

ZORAN ZAEV Exgmsu10
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мај 09 2020, 20:04


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Саб Мај 09 2020, 20:22

Како што и мислев, таму каде што е виден разговор паузи нема, но таму каде што е монтирано паузите се големи а речениците неповрзани. Ова е само почетен обид, ако помине ќе продолжат со подрски лаги и монтажи, но ако Заев и СДСМ се обратат на обвинителството со барање случајот да се истражи и Заев да биде обвинет доколку се докаже криминал можам да гарантирам дека се ќе заврши како со оној криминалецот словенечки што објавуваше лаги во италијанскиот фашистички медиум.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Саб Мај 09 2020, 20:34

Хахахахахаааа небањатиии си пукавте во колено.

ZORAN ZAEV Img_2466

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мај 09 2020, 20:42

Се согласувам дека обвинителството треба прво да ги вештачи објавените записи, а не да ги зема здраво за готово како што направи СЈО со бомбите на Заев кои да повторам не беа подложени на вештачење ниту на обвинетите (нивните адвокати) не им беа давани како копија, туку можеа да ги слушнат во просториите на судот. Ако добиева копии можеа да ги испратат на експертиза и постојат начини да се утврди и датумот кога е снимени и датумите кога е интервенирано, ако тоа е сторено.
Сигурен ли си дека Заев секогаш зборува поврзано. Ако некој монтирал, зошто би оставал паузи. Снимката е снимена во кафена, па паузите може да бидат и поради јадење или пиење. Мислам дека е сменет гласот на соговорникот за да остане анонимен.
Не ни очекував дека Заев ќе признае вина и ако е виновен. Таа е наменета за тие што се дресирани да прифатат се што ќе каже вождот. На другите не им значи ништо. Очекувам во секој случај по допрен глас обвинителството да отвори постапка и да го истражи случајот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Саб Мај 09 2020, 20:54

Direktno od portalot na predavnikot, za da ne se machi Trendafil. Nema da dokazhuvam deka na snimkite nema nikakvi indicii za kriminal toa na site duri i na vsmro dpsmne ovcite im e jasno. Sakam samo da kazham BRAVO GOSPODINE ZAEV. Tochno e deka vashiot sogovornik razmisluva kako zakoraven vsmrovec. Tochno e deka del od snimkite trebalo da se prevedat od albanski i vie ste imale pravo toa da go doverite nekomu komu mu veruvate. Tochno e i deka vo vremeto na koe se odnesuvaat snimkite site nevladini organizacii i slobodoumni gragani bea na vasha strana. A najtochno od se e deka na kriminalecot Kamchev treba da mu se ebe mamata. Od takvi stradaat i narodot i drzhavata.

ZORAN ZAEV Img_2242ZORAN ZAEV Img_2243ZORAN ZAEV Img_2244ZORAN ZAEV Img_2245
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мај 09 2020, 21:20

Не ми беше мака туку задоволство пред еден час да ги поставам бомбите за Заев и линк до објавата на порталот Инфомакс, Не знам зошто истото си го повторил, но добро е да ги има двојно. Да видиме што ќе следи понатаму. Колку што гледам во изјавата на Заев (ако е автентична) тој не ги става записите под сомнеж за интервенција во нив. Напротив смета дека објавеното е позитивно за него, односно дека е нормално дека Заев знаел за инженерингот на евроатлантската меѓународна банда на изборите во 2016 година (за нив станува збор во разговорот), дека дел од разговорите му се дадени на Чауш дома, односно дека подоцна лажеше дека не се изнесувани од СДСМ и не се правени копии, дека е точно тоа дека Шарената револуција (од сегашна гледна точка бугарското востание во Македонија) било од страна на странски платеници кои работеле за СДСМ и конечно дека и СЈО работи за оваа партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Саб Мај 09 2020, 21:30

Ne sfakam kako vmro misli deka mu nanesuva steta na Zaev so ovie snimki za koi postoi konsenzus deka se od 2016 koga sdsm bese vo opozicija. Vo glavnite poenti izneseni kako negativnost ne postojat indicii za bilo kakva krivicna odgovornost. Ona sto Mitovski se obidel da go pretstavi kako negativmo vsusnost kako takvo go dozivuvaat samo clenovite i simpatizerite na vmro dodeka gledajki ili slusajki neutralno nema nisto sto bi dovelo da promena na mislenjeto kaj clenovite na sdsm, nivnite poddrzuvaci ili pak kaj neopredelenoto glasacko telo.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 10 2020, 09:45

Не знам за разлика од тебе дали Митовски е член на ВМРО. Но колку што го разбрав новинарот кој се занимава со власта, а не со опозицијата, што е нормално за мене има основа за кривично дело во повеќе случаи, но ти очигледно не ги ни слушаш разговорите. Ни по стариот закон не беше дозволена давање на илегално снимени разговори на друг, во случајов на Чауш кој беше осуден (мислам ја одлежи казната) за фалсификување на пасоши. Многу јасно е нагласена и врската на Сорос и бугарското востание во Македонија - Шарената револуција. По нашите закони странци не смеат да се мешаат и да финансираат политички партии. Митовски ништо не претставува како негативно или позитивно, туку објавува нешто што е од јавен интерес. СО минимален коментар. За разлика од Заев кога ги објавуваше т.н. бомби. Се разбира дека за следбениците на Заев јавен интерес е да се објавуваат работи против опозицијата, а криминал ако истото се објави против власта. Во секој случај ова изгледа дека е само загревање. Во секој случај бидејќи нема реакција дека профилот на Заев е хакиран, поранешниот премиер признава дека разговорите се автентични. Ајде да видиме со што ќе се продолжи. Дали овие разговори ќе станат дел од предизборната кампања доколку изборниот процес не почне одново, затоа што на овој начин на тие што станале полнолетни од 12 април до денот кога ќе се закажат изборите, ако се оди со старите листи им е одземено уставното право да бидат кандидати за пратеници.
Еве одговор и од самиот новинар и уредник на Инфомакс.

https://infomax.mk/wp/како-што-му-кажав-и-на-заев-извори-не-из/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Нед Мај 10 2020, 10:26

Prvo, posoci mi kade jas Mitovski go deklariram kako clen na vmro, zatoa sto formulacijata "se obidel da go pretstavi kako negativno" ne e partisko etiketiranje. Vtoro, toa e ad hominem napad kon sogovornikot isto kako i diskvalifikaciite od tipot "ocigledno ne gi ni slusas razgovorite" sto poveke od jasno te opredeluvaat kako partiski bot koj namesto argumenti koristi ad hominem napadi za da nametne mislenje proizlezeno od linijata na negovata partija. Spored toa zaklucuvam deka sekoj ponatamosen razgovor e bespredmeten. Nema namera da gubam vreme dokazuvajki se so partiski botovi na koi licnite napadi kon sogovornikot im se edinstveniot argument.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Нед Мај 10 2020, 10:58

Begaj od blsavi partiski botovi, i jas ednas mu odgovoriv i me napna so tie blesavite partiski spinovi sto im gi serviraat vo stabovite. Jas pak mu go citav odgovorot na Mitovski koj nicim izazvan se falel sam sebe na svojot portal deka zamisli cudo bil gostin kaj sopartiecot Momirovski. Ne izdrzalo srce junacko da se pofali kako on e heroj i ne izdava izvori makar sto nikoj vo slucajov ne go baral toa. Najblesavi se obidite da se izvlecat kvalifikacii za krivicni dela od indicii za koi sekoj student od prva godina na praven znae deka se neodrzlivi.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Zhane Нед Мај 10 2020, 11:06

Klienti kolku sakas, pecurki po dozd.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Нед Мај 10 2020, 11:09

I pacienti.😂

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 10 2020, 11:38

Во секој случај има нешто позитивно на форумов. Прв пат по долго време на врвот ни е тема што се однесува на власта. Излегува дека ДУИ била уценета со прислушувани разговори, па затоа отишла во коалиција со СДСМ. Од тие разговори нема судска разврска. Во овој случај не е барано од уредникот на Инфомакс да ги издава изворите, но кога беше осуден на условна затворска казна тоа му беше барано на суд. Не знам дали вие живеете во Македонија или т.н. северна е во некој друг свет, па не знаете дека единствениот новинар во Европа осуден на затворска казна е токму овој. И дека пред Европскиот суд за човекови права сигурно ќе добие.

Знам дека никој од симпатизерите на СДСМ не е спремен (или не е способен) за нормална дискусија и дека колку повеќе бомби ќе има против Заев толку повеќе ќе бидат прогласувани за ненормални тие што ќе ги коментираат реално.

Во денешните пуштени снимки не ми се допаѓа како Заев вели “Мамето мамино ќе му го ебам на Орце”.
Прво таа жена која сакаш да ја е… е Анѓел, и можеш под прозор да и плукнеш.
Нашиот другар Мете умре од стресови поради вас, и многу од вас му дојдовте на погреб. Зошто не му помогнавте додека беше жив, кога се разболе, ожени, кога им се роди ќерќичка. Кога во државна му велеа ништо не ти е, оди дома, еве ти апчиња за болка ќе ти помине.
Е таа Ратка што ја пцуваш сега, ни ја отвори вратата, пружи рака за Мете да го прегледаат и ни помогна. Му открија рак и за 10 дена почина. Ве мразам Заев, знаете зошто? Затоа што на тие што се бореа за тебе како кутренце им нудевте пари, ако им требат а замисли тие луѓе горди ги одбија вашите пари зошто не се купуваа, бидејќи вредеа! Има многу да се каже за вас, и што се крие зад вашето ангелско лице. Ќе дојде време, “каменот од блиску доаѓа”.

Ова го има напишано Мери, на фотографијата подолу.

Ајде да одговориме заедно на неколку прашања. Кого го прикривал Заев од ДУИ, а со доказите што ги поседува го уценувал за да стане премиер? Дали без таа уцена Груевски ќе беше премиер? Што му направил Орце на Заев. Дали на Зоран или на Вице Заев, на пример? Дали снименото е од домашни извори или од странски (бугарски на пример) и што снимки му претставиле на Заев за да потпише договор за (не)пријателство со таа земја.

За крај ако навистина се работи за Вмровско масло ако ова излезе на не распишани избори, што ли ќе излезе после.

ZORAN ZAEV Meri-Nikolova-Zoran-Zaev-696x371

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Мај 10 2020, 12:02

Прво да одговириме на парашањето што повеќе ја налутило госпоѓата Буџаку. Дали тоа што Заев го пцуе нивниот куќен пријател и бизнис партнер Камчев или тоато Заев поседувал и сакал да објави снимки за нивниот лидер Ахмети во што беше спречен со законот за СЈО според кој сите снимки мораше и ги предаде во таа институција. Или можеби во снимките има и докази за криминал извршен од страна на нејзиниот Агрон, кој долги години вклучително и во моментов зазема високи државни позиции како кадар на ДУИ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мај 10 2020, 17:14

Генерално може да заклучам, бидејќи темата е Зоран Заев, а пишуваш за сосема други, дека едни се гонети, според мене и повеќе отколку што треба, а други се ослободени само затоа што се дел од владеечкото мнозинство. Аргон Буџаку не беше избран за раководител на Центарот за управување со кризи со гласови на ВМРО, туку на СДСМ. Ако сте знаеле дека е криминалец, како што изгледа дека тврдиш, зошто не сте го испратиле во Шутка туку во функционерска фотелја.
Немам што да додадам на првите 4 бомби за амнестираниот криминалец црпнат од нива во Муртино. За промена нешто друго. Човекот што според Заев (во време на како изгледа бугарското востание, Шарената револуција, тој беше директор на Сорос Македонија воопшто не се согласува со лидерот на СДСМ. Тој пишува:

ПРОТИВ ЗАБОРАВОТ
Ќе ги потсети некој Бугарите дека Георги Димитров ги признал и Македонците и македонскиот јазик и дека во Горна Џумаја (денес Благоевград) имало театар на македонски, а ширум Пиринска Македонија имало читални и библиотеки? И тоа траело до Резолуцијата на Информбирото! Тие што ме следат на ФБ би можеле да му кажат на Заев, па ќе му напишам детално. И уште нешто: Не ги измислил Тито Македонците во 1945-тата, со своите животи Мирче, Страшо, Кузман и да не редам понатаму, го овериле македонскиот идентитет и јазик, рака под рака со антифашизмот. Треба да се гордееме со тоа, а не да го распродаваме!
https://expres.mk/milchin-do-zaev-da-se-gordeeme-a-ne-da-gi-rasprodavame-identitetot-i-jazikot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Нед Мај 10 2020, 17:44

Ааа Владе што и Сорос го откачи од што дрпаше премногу и трупаше во Фрфље проекти. Тој што мислеше дека по победата СДСМ ќе формира совет на мудреци во кој ќе седат заедно со Фрфље и ќе носат одлуки а владата ќе биде само извршител на нивните хирови. На што спаднале небањатите да им го дудлаат на еден Владе и Фрфље.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Нед Мај 10 2020, 17:52

Хахахахааа свашта ќе смисли. А бе кажи си убаво дека ти тече низ ногавици од господинот Заев како што вика твојот пастир, полесно ќе ти е.

ZORAN ZAEV Img_2467ZORAN ZAEV Img_2468

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Нед Мај 10 2020, 20:04

ZORAN ZAEV Img_2164
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот