Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Сре Ное 10 2021, 20:12

трендафил напиша:Сега и Заев е со фрустрација. Не сум го видел никогаш со ваква фаца како вчера вечер.

ZORAN ZAEV - Page 18 255640988_10227122557752628_5660359653607290415_n-960x336.

i zMICKO DO SEGA NAJAVUVASHE OSTAVKA OD LIDERSKATA POZICIJA VO PARTIJATA I POSLE SI MOLCHESHE KAKO GLUSHEC ....gubeshe na sedum izborni ciklusi i ne si zamina ,zoshto moralo Zaev da si zamine da go ispochituval sopstveniot zbor ..a zmicko koga ke go ispochituva sopstveniot zbor ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Ное 10 2021, 21:23

Ајде те молам да ги наброиш тие седум изборни циклуси за кои тврдиш дека ги загубил Мицкоски. Потоа спореди колку изборни циклуси има загубено некој од коалиционите партнери за Заев, ДУИ, ДПА и други. Нели не беше важно кој е победник на изборите, туку кој е подобар за коалицирање. Не сум видовит, но ми изгледа дека од утре Заев нема да има мнозинство во Собранието. Дали ќе биде пата пата ќе видиме утре. 
Не пишувам за оставка од партиски лидер. Тоа е право на членовите на партијата, а јас не сум член на ниту една. И сега според мене Заев може да остане лидер на СДСМ ако таму го сакаат. Но тогаш на мене ни на крај на памет нема да ми биде да гласам за партијата или коалиција во која е Заев. Со Венко Андоновски или некој друг лидер би биле во конкуренција кај мене, со напомена дека власта секогаш е во предност. Ако е добра, не ги загрозува моите човекови права како што прави цело време Заев и овозможи пристоен живот, глупавп е да се размислува за промена и ризик, иако конкурентот можеби е подобар. СДСМ долго време ќе биде хендикепиран по лагите на премиерот во заминување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Ное 11 2021, 06:08

Заев изгледа мислеше дека народот толку многу го сака шѕо ако најави заминување ако не победи СДСМ ќе има масовно гласање за Шилегов. Излезе дека е обратно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Чет Ное 11 2021, 10:47

Имаше масовна идиотарија, разно разни структури, кои повикуваа за гласање ваму или таму, од нив познати причини.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Ное 11 2021, 17:41

Има и сега. Според Груби една линија води кон запад, што би рекле кон Албанија, а друга кон изолација. Се надевам дека пратеникот нема да помине како 12те киднапирани од ДУИ во 2001 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Саб Ное 27 2021, 21:05

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Ное 28 2021, 14:01

Не сум слушнал до сега дека јаглен се користи за добивање на соларна енергија, а колку што знам Македонија увезува јаглен за ТЕЦ Осломеј. Мислам дека во Македонија има доста пусти простори, за жал од ден на ден се повеќе, кај што можат да се постават фотонапонски елементи, а оваа централа можеше релативно евтинио да се пренамени на гас. Исто и РЕК Битила и ТЕЦ Неготино.

Еве го последниот поздрав на Геровски до Заев. Завршува со:

Ајде, бегај сега!
И не окреќи се, сине!

Писмо до кандидатот за ебиветер во грбот на СДСМ – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga Пон Ное 29 2021, 11:38

Zaev ke zamine kamo pobednik a Frflo ke ostane ebiveter kogo Palco ke go poleva so boi a Milenko ke mu ja sledi kerkata i ke pisuva gnasni komentari za nea kako vo gruevizmot.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Дек 04 2021, 16:33

Изгледа деја кога опозицијата нема најмалку 61 пратеник, власта може да си тера до крај на мандатот и ако ома помалку пратеници, дури и помалку од 60. Само нема да се закажуваат седници на Собранието до крај. Ако опозицијата го бојкотираше Собранието сега кога треба да се донесе буџетот ќе имаше масовно јадење на фекалии по медиумите и социјалните мрежи. Сега тоа го прави власта и никому ништо. Ваљда на сите им е јасно дека бојкот е нормален политички инструмент. Обично го користи опозицијата, но ние секогаш сме исклучок (имаме нова реалност) откако Заев се дограби до власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI Саб Дек 04 2021, 21:12

Micko pomosnik gradonacalnikot nema nisto. Zaev ima mnozinstvo.

https://www.brif.mk/alternativa-odluchi-ke-se-prikluchi-na-vladata/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Дек 05 2021, 12:19

Ако цената на тоа мнозинство е бугаризација на Македонците веројатно ќе имаме војна наместо мир во државата. Интересно е што владата ќе има два вицепремиера, едниот од ДУИ, другиот од Алтернатива, добро е што конечно ќе си замине Филипче, чудно е што и претседателот и заменикот претседател на Собрание ќе бидат припадници на албанското малцинство. Повторно се бара меѓународна истрага на судските случаи за терористичките напади кај Смилковското Езеро и во кумановско Диво Насеље, а не и за изгорените во тетовската болница и во автобусот на Беса транс. Ако причина за катастрофата што и се случува на Македонија била БЕСА, а не СДСМ и ДУИ, може да очекуваме подобрување на состојбата, а не влада што ќе изврши геноцид врз македонскиот народ. Мислам на мнозинството Македонци, а не на тиа што во српско биле Срби, во бугарско Бугари, во Грција Грци и за во Европа имаат намера повторно да станат Бугари.
Дали пратениците се купуваат за да се продаде државата?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Нед Дек 05 2021, 13:40

Botu partiski a koj toa ke vojuva vo Makedonija? Polovina vmrovci ste so bugarski patni ispravi a na ostanatite  ne vi precese da ja izberete Daniela Jovanovska Arsovska so promeneto ime i prezime za da se sokrie kokainsko bugarskata pozadina za gradonacalnicka na Skopje. Realno poglednato ne ste mrdnati ni milimeter kon demokratizacija a najindikativna e novata uloga na Stavrevski ko jke gi uci vmrovskite gradonacalnici da kupuvaat cokoladi iako nemaat ni za leb.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Дек 05 2021, 13:57

За Македонија претпоставувам дека ќе се борат или ќе ја поддржуваат борбата сите граѓани на земјата и сите борци за човекови права од цел свет доколку некоја будала се обидува да не укине како народ. Тука сметам и на твое учество бидејќи нели не си партиски бот. Не знам зошто мислиш дека сите тие чии претци не биле Бугари и сметаат дека имаме поголемо право на Македонија од Грците (таму до 1989 година беше забранета употребата на зборот Македонија во сите иблици и никој не се бунеше) се ВМРОвци. Не е така. За промена на Уставот ќе ви требаат повеќе партии на Албанците отколку што ги има.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Нед Дек 05 2021, 14:45

Mene za promena na ustavot ne mi treba nisto zatoa sto ne sum vo pozicija da go menuvam. Od druga strana reciprocitetno vmetnuvanje na bugarite vo makedonskiot i makedoncite vo bugarskiot ustav e poveke od pozelno. Kako narod ne moze da ne ukine nikoj zatoa sto samoopredeluvanjeto e zagarantirano pravo na sekoj poedinec. Prasanje e samo kako toa vmro se bori za makedonstinata so kandidiranje i glasanje na osvestena bugarka za gradonacalnicka na Skopje bidejki za nea sigurno ne moze da se najde opravduvanje od tipot "ekonomski pricini'. Istoto vazi i za Milososki, Dimovski, Nikolovski i red ostanati na koi egzistencijata ne im zavisi od bugarskata patna isprava a se del od vmro pro toa i na visoki pozicii.Zatoa sekoj so pravo moze da se somneva vo vistinskite motivi na vmrovci za "odbranata' na makedonskiot nacionalen identitet. Mnogu poverojatno izgleda deka se raboti za doaganje na vlast i so toa vo pozicija na podelba na plenot ili potocno kriminalno bogatenje. Na koe ne moze da se kaze deka se imuni i sdsm ili bilo koi drugi koi dosega sednale vo fotelite.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Дек 06 2021, 18:01

Ако податоците ти се добиени од СДСМ и нивните пропагатори, сметај дека се вистинити колку тврдењето дека Преспанскиот договор обезбедува почеток на преговорите со ЕУ. Според тоа колку луѓе гласаат на бугарските избори во Македонија нивниот број не е голем. Во секој случај и поранешните пописи не го потврдуваат тврдењето на бугарските шовинисти, а изгледа дека така ќе биде и на последниот попис.
Во моментов е поважно колку има Бугари или бугарофили во СДСМ, ДУИ и Алтернатива. Очигледно не се малку, затоа што сакаат и татко ми да го прогласат за Бугарин иако се борел против бугарските фашисти. А не бил комунист никогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Дек 15 2021, 09:18

Интересно е што амнестираниот криминалец Заев го избра Владо Бучковски, човек што требаше да биде во затвор, за преговарач за крѓење на македонските човекови права.

Најчевска: Штом Бучко повторно стана фактор, не е на добро работата - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Фед 28 2022, 19:50

Син му на Зоран Заев, тинејџерот Душко, стана сопственик на фирма за производство на електрична енергија. Се вика Тотал енерџи.

https://faktor.mk/sinot-na-zoran-zaev-stana-sopstvenik-na-firma-za-elektrichna-energija?utm_source=pocket_mylist

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2022, 22:34

Ако власта знаела на 5 моември дека се спрема војна, зошто место да купува стокови резерви купуваше златен прибор за јадење за свои потреби?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Мар 18 2022, 06:49

Уапсен


Си ја погрешил темата.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Апр 09 2022, 19:18

Интересно е што сите (двојцата) генерални секретари на владата поставени од Заев се криминалци. По Рашковски и Зекори штп му остана во наследство на Ковачевски од денес е во притвор. Рашковски му беше пријател, а Зекири кумашен на црпнатиот лидер на Македонците спремни на бришење на идентитетот засилени со најголемото малцинство во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Апр 10 2022, 11:08

трендафил напиша: лидер на Македонците  спремни на бришење на идентитетот засилени со најголемото малцинство во Македонија.

Потполно те разбирам што така го опишуваш твојот проактивен пастир и лидер на дпне оФците. Ајде што му вети на Бојко дека „всичко ште прифатите" туку почна заедно со докажаниот македонофоб и албански национал шовинист  Села тоа и да го остварува на дело. Прво ви кандидираше бугарка за кметица на Скопје, ве натера да ја изгласате па сега уште и ве присилува да се срамите и да ја браните на социјалните мрежи  и во јавноста. За срамот да биде поголем ве тера дури и да ја ословувате со кралица и царица додека таа се восхитува на неговата проактивност. Твојот револт е сосема оправдан.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Апр 10 2022, 17:14

Темата е Зоран Заев, на кој двајцата генерални секретари што ги постави во владата се под сомнеж за криминал. Човек кој прогласи самиот дека е црпнат, а времето ќе покаже од што и од кого.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пон Апр 11 2022, 08:20

трендафил напиша:Темата е Зоран Заев, на кој двајцата генерални секретари што ги постави во владата се под сомнеж за криминал. Човек кој прогласи самиот дека е црпнат, а времето ќе покаже од што и од кого.

И за разлика од вашето (или веќе и вие незнатете со кого сте и како сте, според последната бомба, кога човек,чии татко со помош на СДСМ, стана олигарх, човек кој во куси пантолончиња алијас Пинокио се сликаше до Б.Ц, сега наеднаш вика ние, во наше време кога зборува за ДПМНЕ) време, кога влакно од коса не му фалеше на Кирил Божиноски(и ден денес не му фали), ниту на било кој министер, денес летаат главите на првите соработници на премиерот. Е тоа е до негде правда и  држава, фали уште да станеме тоа. Ќе станеме држава, кога ќе ги видиме сите од т.н афера, случај  „Титаник“, со лисици на рацете, немора со главата  према WC да лежат таму, и да ги сликаат новинари и народ  да гледа.
Тоа е големината на една власт, тоа е она за што се бориме, правда и еднаквост пред закон. Уште многу треба да се работи. Ама мислам ќе биде. Таче, новиов премиер, т.н Чурка, не е Зоран Заев, е малце посуров. Малце по не спремен за „дилови“ и слично, па ќе видиме. А Заев заборавете го. Си замина. Сфати дека ја носи пред се државата во крив правец, па после СДСМ, со некои свои постапки. Да му дадеме шанса на Чурка сега.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Апр 26 2022, 19:30

За најважните работи што живот значат, економијата и достоинството на македонскиот народ, Таче продолжи кај што застана Зајко. Економијата е во слободен пад, задолжувањето расте, а се правиме будали и ништо не научивме од дупењето дека наводно Преспанскиот договор е последното понижување на Македонија и Македонците и дека членството во НАТО ќе донесе нови инвестиции.
Ни се повторува приказната од вицот во кој некоја простотутка отишла во менувачница да ги замени заработените евра и и рекле дека тие се фалсификувани и не е можно нивно менување. Таа констатирала дека значи дека била силувана, но си продолжила со работата, но не го примала повеќе муштеријата што ја измамил. Ние продолжуваме со работа со истите земји кои не лажеа при приемот во НАТО. Заменет е премиерот кој продолжува да им верува под изговор дека немаме друг избор. Членовите на СОНК очигледно не му веруваат на Ковачевски и неговите министри,па го одбија договорот на раководството на нивниот синдикат и го продолжуваат штрајкот.
Ниту еден од криминалците во власта не е пронајден од државните органи, обвинителството или некоја од полициите, туку ос новинари. За мене е поважно оваа власт да си замине поради загрозувањето на македонскиот идентитет. Парите кога тогаш ќе ги вратат. Со мило или со сила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Сре Апр 27 2022, 13:29

Ај Мицко и Апасиев ќе дојдат на власт, и се ќе средат да живее ДПМНЕ!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот