Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Окт 18 2021, 21:36

ZORAN ZAEV - Page 17 Zaev-car


Интересна колумна за лидерот на СДСМ во заминување.

Заеб – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Сре Окт 20 2021, 14:49

Подадена рака, од кога се одмерија силите, се подаде рака, СДСМ е глуп ако не ја прифати. Мора обединување,сите заедно злото да не се врати.
да не се врати.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 20 2021, 16:03

Сонот за власт на Апашиев и Жмицко пропаѓа, тоа ми се допаѓа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Сре Окт 20 2021, 16:28

ZORAN ZAEV - Page 17 Kezu_g10
Ја не би брзал со заклучоци, како СДСМ шо може сам да се заебе никој неможе. Знаеш од кога почна падот на СДСМ, со Стојче Пркос, и овде смена на 7директори на болници, од туку така. А Филипче остана нечепнат после Тетово.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Окт 20 2021, 19:20

Право е на народот да си ја избере власта. Не знам дали е нормално некој да очекува дека Заев овој пат ја говори востината иако во петте години колку што директно или од позадина е на власт тоа не го направил никогаш, освен ветувањето дека ќе јадат живи луѓе.
Партија со коалициони партнери како Љубчо Георгиевски, Тито Петковски, Али Ахмети и други не треба да се грижи за својата иднина. Опасност за Заев има и од друга страна. Ако Алијанса на Албанците и ВМРО-ДПМНЕ дадат гласови за БЕСА и оваа партија може да се здружи со актуелната опозиција.
Ако сме кај режим, ВМРО беше домашен режим, а СДСМ е квислиншки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 20 2021, 19:34


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пет Окт 22 2021, 09:29

Зоки треба да се пази, што би се рекло (Мијалков)  каменот од блиску доаѓа..    По се што слушам, лошо ни се пише, Наташа од Битола, работи контра Кондовски, луѓе блиски на Бранко,  преку Твоја работат за Данела. После овие избори во стил на Гордана Јанкулоска, треба здраво стапнување.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Окт 22 2021, 18:38

Изгледа почна борбата за рушење на квислиншката власт, односно борба за слобода на Македонија. Јас мислев да не излезам ни во вториот круг бидејќи не очекувам разлика од само еден глас, но сега решив да гласам затоа што не сакам да останам забележен како еден од кукавиците во македонската историја. Во борбата за слобода се обединуваат сите без разлика на нивната политичка определба.


Во врска со Заев еве дел од една колумна:
„ Сите вие што се секирате, ич да не му се секирате!

Сите вие што се радувате, да не се радувате!

Зоки Заев нема да поднесе оставка ако ги изгуби локалните избори. А веќе ги изгуби. И ќе ги доизгуби на 31 октомври.

Он ќе дал оставка. И цела влада ќе дала оставка. Иди бегај бре!

Уште не го научивте муртинецот? Уште не ве излажал? Со ручето на градите?

Што бидна со камшикарот? А со метлата? Што бидна со сите други негови ветувања?

Зоки Заев не си стои на зборот!

Ви реков еднаш, тој е човек кој не игра според ниту едни познати правила на игра. Да играте со него е како да играте шах со мајмун – ќе ви се смее, ќе цивка па ќе врска, ќе рипа на столчето, ќе ви краде фигури и на крајот ќе ви ја растури таблата.

Најмногу што може тој да стори после поразот е да поднесе некаква лажна оставка. Како онаа на Венко Филипче. Која ќе биде прифатена или отфрлена дури откако ќе заврши истрагата за тоа кој е виновен за поразот.

А истрагата, нормално, ќе покаже дека виновен е продужниот кабел. Кој ќе биде кабелот? Љупче Путеро можеби?

Целата колумна е на линкот
Ево ти га нá, Зоки! – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga Пон Ное 01 2021, 17:16

Zaev ne smee da podnese ostavka od premier. Celata vladina koalicija e protiv. Toj e niskata sto gi obedinuva. Moze od pretsedatel na SDSM za da moze do krajot na tie dve i pol godoni od mandatot na ovaa vlada noviot pretsedatel da ja iscisti partijata od profiteri i lazni socijaldemokrati. Najdobro e da ostane na celo na vladata kako nepartiska licnost dodeka novoto rakovodstvo ja vrati vitalnosta na partijata i konecno izbrise pod so brankovistite koi uspesno odrabotija za Zmicko na ovie izbori.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/31539834.html

https://mk.tv21.tv/ahmeti-za-tv21-sinoka-imav-tenzichen-razgovor-so-zaev-ne-se-soglasuvam-so-negovata-odluka/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Ное 01 2021, 19:20

Бидејќи се работи за партии штго не знаат што е тоа морал и важно им е само да дрпнат што повеќе пари, сигурно е дека не сакаат избори што ќе ги загубат. Си знаат колку заработуваат со секој ден власт. Сигурно е дека не може да биде стабилна земја во која мнозинството гласачи се против владата. Инаку за Заев знаеме дека е лажго и дека нема да има оставка. Најдобро ви е и за резултатот од изборите да го обвините кабелот од тетовската ковид болница. Најверојатно за да си замине Заев ќе мора да се примени сценариото по кое во Србија си замина Слободам Милоѓевиќ. За да си замине Ахмети уште повеќе. 
Не знам зошто Албанците го сакаат СДСМ. Шилегов во Скопје победи само во Сарај и Чаир. Загуби во сите други општини од Аеродром до Шуто Оризари (по азбучен ред).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Ное 03 2021, 09:49


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga Сре Ное 03 2021, 16:30

Crepovi dpmneovski izgleda deka sepak vi se dpaga realnosta na Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 17 Media10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 17:17

Ајдееее и алтернативците бегаат од компирите леверџани и небањатите вемерџани.

Се интензивираат средбите меѓу владините партнери, кои треба да решат дали ќе предложат нов мандатар, односно дали се за зголемување на парламентарното мнозинство, пред Зоран Заев да ја депонира оставката од премиерската и од лидерската функција во владејачката СДСМ. Владини извори потврдиja за „Слободен печат“ дека Заев треба да има состанок и со лидерот на опозициската Алтернатива, Африм Гаши, за окрупнување на владината коалиција. За денеска е најавен состанок на премиерот во заминување со лидерот на Беса, Билал Касами.

https://www.slobodenpecat.mk/zaev-ne-otstapuva-od-ostavkata-ahmeti-ne-prifakja-nov-premier/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Сре Ное 03 2021, 17:21

Да ама СДСМ не покажува големина,јас да бев наместо од СДСМ ќе го гласав овој од ЛДП, ем бара подршка СДСМ ем незнае да игра. Мислам не е во ред.

Предлогот за Павловска го даде советничката група на СДСМ, која освои 11 советнички места, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата имаат 7 советници, а ЛДП и ДОМ се претставени со еден советник.

За предлогот на Павловска гласаа советниците од СДСМ, против беа советниците на ВМРО-ДПМНЕ, а советникот од ЛДП и ДОМ беше воздржан.

Покрај Павловска, за претседател на Советот беше предложен и советникот Дане Милошевски од ЛДП и ДОМ, кој доби 8 гласа за и 11 против.


Ќе треснеме пак на нос, и ќе ни се врати онај од Будимпешта, и тоа преку Александар Велики.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE Сре Ное 03 2021, 18:00

Sovetnicite glasale po sopstveno ubeduvanje isto kako sto LDP-DOM gi povikaa nivnite glasaci vo vtoriot krug a sega placat po Zaev bidejki bez SDSM a so dpmne na vlast ke bidat apsolutno bezznacajni.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Ное 04 2021, 08:21

Човекот гласал за себе, не политички.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Чет Ное 04 2021, 08:37

Бучковски: Она што ми го направи Црвенковски, истото му го направи и на Заев
 „Бранко не крие дека има амбиции. Бранко го повреди Заев на почетокот на кампањата. И јас во 2006 година се соочив со суетата на Црвенковски. Не случајно некои од СДСМ останаа дома“, изјави Бучковски за КликПлус на ТВ21.

Бучковски, меѓу другото, изјави дека луѓе блиски до Црвенковски работеле на кампањата Максим Димитриевски да добие втор мандат за градоначалник на Куманово.

„Не беше јавна тајна дека луѓе блиски до Црвенковски учествуваа во кампањата на Максим Димитриевски“, додаде поранешниот премиер и министер за одбрана.

Точно, во Охрид работеше преку Охрид пред се на Томе Чинго и неговиот кумашин Митре Вељаноски, двајцата екс пратеници во време кога беше лидер на СДСМ рошавиов.
Видете мене рук ме заболе и за Буџко и за СДСМ, и за гнидава алкохолизирана(која не им ги ебела жените на стечајците, пијан излезе на говорница во 2014 на избори) мене ме загрижува мојата иднина, која е донесена под знак прашалник со подемот на исфустирани морони, алијас овие од ДПМНЕ. Заради нечива суета ќе наебеме сите.

Онаа Твоја партија, преку Александар Тортевски, сумјам дека е Бранкова творевина.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Ное 04 2021, 09:08

Сите што не мислат дека нивните претци биле Бугари е нормално да бидат против Заев без разлика за која политичка опција се. Тешко дека идеите на Ванчо Михајлов ќе поминат во 21 век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Чет Ное 04 2021, 10:52

Danela bugarkata ja gllasase cij sef na obezbeduvanje e clen na klubot Vanco Mihajlov vo Bitola. Znaci mislis deka tvoite pretci bile bugari i gi sproveduvas ideite na Mihajlov.

ZORAN ZAEV - Page 17 Wp-con10ZORAN ZAEV - Page 17 Wp-con11
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Ное 08 2021, 22:15

Чудно е тоа што премиерот не си го почитува сопствениот збор. Тој рече, цитирам „поднесувам оставка од премиерската функција и претседател на СДСМ“. Што би рекле поднесе, а не најави оставка. Но изгледа толку му вреди зборот, не само во овој случај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Вто Ное 09 2021, 08:33

Чекај, мислиш тоа е пљукни залепи, од мој извори оставката е неочекувани, се припрема терен за нов лидер и „мандатар“.E сега за мандатар ќе видиме, многу мутна состојба е. Можда и Мице да е, или Николоски, или Тимчо Муцунски.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Вто Ное 09 2021, 10:42

A sdsm vo ravenkata?

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga Вто Ное 09 2021, 22:42

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Сре Ное 10 2021, 11:01

Зоран по мое направи лоша работа, требаше да се повлече, и од сенка да влече потези. Можеше Лукареска да ја постави за нов премиер, ако преживее утре. Ако не го јадовме стапот. Грујо is coming, појачан со фустрација.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Ное 10 2021, 18:36

Сега и Заев е со фрустрација. Не сум го видел никогаш со ваква фаца како вчера вечер.

ZORAN ZAEV - Page 17 255640988_10227122557752628_5660359653607290415_n-960x336.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот