Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Aвг 20 2021, 18:04

Во дневниот билтен на МВР од пред некој ден се соопштува за инцидент во кој машко лице во придружба на женско ја прекршиле забраната за движење во шумите и при враќање од Водно не застанале на барање на полицијата и при тоа се повредени тројца полицајци од кои еден потешко (операн е 5 часа). Но, чудно за извештаите нема ни иницијали на сторителите ниту до сега се обзнанува дека е подигнато обвинение. На социјалните мрежи се поставува прашање дали се работи за лицата Митко Даневски, командант на Тигрите и неговата швалерка Александра припадничка на оваа единица. За претпоставениот сексуален однос користеле службено возило. Братот на Митко е во најтесното обезбедување на премиерот Зоран Заев. Додека едни Тигри ги ризикуваа животите и гасеа пожари по шумите, нивниот командант и нивната колешка ги гаснеа сексуалните потреби во незапалена шума.

Оваа е швалерката Александра на командантот на Тигри – ДоказМ.мк (dokazm.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Aвг 20 2021, 19:34

Владата го укина Собранието како законодавен орган. Откако нарача формулари за лични карти по сопствена замисла, а не според важечкиот закон за лични карти, донесе одлука да си ја спроведе сопствената одлука како да е закон. Ова веќе заличува на отворена диктатура.

Од утре ќе се печат двојазични лични карти со „Cеверна“, иако законот не е донесен! - Република (republika.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE Пон Aвг 23 2021, 16:05

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Aвг 23 2021, 16:11

За мене лично е поважно колку се зголемени пензиите, а тоа е само половина од званичниот пораст на трошоците на живот отколку тоа што некои членови на СДСМ и ДУИ ќе добијат поголеми стипендии. Зголемувањето не е на реална основа туку со задолжување на државата, па всушност не се работи за стипендија туку за студентски кредит кој ќе го враќаат и тие што не го добиле.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Сеп 01 2021, 20:27

Еден ден Заев изјави дека независните кандидати на локалните избори ја покажуваат демократијата во СДСМ. Следниот ден го исклучија Максим Димитриевски затоа што ќе биде независен. Толку за демократијата на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Чет Сеп 02 2021, 09:42

Ај пиши на сите теми за ова....на една ти објасннав што и како мислам.
Груева демократија...

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Сеп 02 2021, 19:31

Колку што знам Протуѓер е во тимот на Заев. Што правел порано може да се пишува на форумот за историја, но тоа е нешто што во Македонија благодарејќи на Заев постепено го снемува. Во демократска постапка обвинетиот треба да има можност и да се брани, а не да биде осуден по брза постапка.
Главната вина на Максим е изгледа во тоа што наместо да ја задолжи општината, а парите да се прелеат кај некој ајде да го наречеме Вице, за едн мандат го надополни долгот од 11,5 милиони евра и сега општината е во позитива од 3 милиона.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Чет Сеп 02 2021, 19:37

Kogo mislis da izlazes so toa deka Protuger e so Zaev. Celata sekta vi se sobra okolu Micko. Site po koi plukavte denes gi velicate. A Protuger nikoj nikako pa duri ni vasata sekta partiski botovi ne go povrzuva so Zaev.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Сеп 02 2021, 20:08

Уште ќе ме убедиш дека Никола Тодоров кого го викавте министер за смрт (а нема таков прекар министерот на кого му починаа до сега 6 илјади луѓе само од една болест плус повеќе илјади што не може да се лечат поради блокада на здравствениот систем поради ненавремени протоколи) не е од таборот на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Сеп 16 2021, 19:13

Чудна изјава на Заев, дека ако тој си заминел Мицковски ќе станел премиер. Ако остане истото парламентарно мнозинсто тоа ќе избере. Не е ваљда Заев единствениот од коалицијата што може да биде претседател на владата. Премиер, зборот што го употреби спомнатиот е неуставен. Нема премиер во Уставот на нашата земја. Изјавата на братот на Вице  е во стилот државата и партијата тоа сум јас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пет Сеп 17 2021, 02:50

Не ме бендиса изјавата на Заев, малце видов, не треба да е во некој моменти толку самоуверен и да покажува знаци на самобендисаност, прикажува лоша карма. А да мора да има и други луѓе кои би биле премиери. Неговото место во СДСМ и премиерската позиција, зависат од локалниве избори. Конечно после 10 години СДСМ е само без друштво, па да видиме како ќе помине.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Сеп 25 2021, 08:34

Битно Заев да пројде, пациентите можат да почекаат...

https://twitter.com/i/status/1440949350000218112

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Сеп 29 2021, 17:09

Урсула Фон Дер Лајен: „Шуба ви е владава!“
Зоќе како да е во Горни Милановац, из пушке: „ЈЕС! ЈЕС!“
А мене едно незгодно.

Заев јавно призна дека владата реконструирана од Груевски е убава (ВИДЕО) - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Пет Окт 01 2021, 22:34

epten si gi izmeshal apchinjata
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Окт 02 2021, 10:02

Претпоставвам дека не си го погледнал видето на кое ЕУ „премиерката“ му вели на Заев дека многу му е убава куќата, т.е. зградата на владата, а Заев одговара YES два пати. Тука нема ништо мое. Преводот од англиски е на сопственикот на акаунтот што го постирал видеото на ФБ. Немам авторство туку само пренесувам, цитирам превод во комплет со видео како доказ и сето тоа го има на линкот најдолу на напишаното. Кога веќе изигруваш доктор да те прашам да не случајно си ги помешал апчињата пред да го напишеш тоа што нема никаква врска со тоа што сум го постирал. Освен што ја покажува твојата љубов кон црпнатиот кого можеби го сметаш за Бог и омразата кон тие што не се од твојата вера.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Окт 06 2021, 10:15

Американскиот неделник ЛАвикли го споредува хибридниот режим на Заев со сталинистичкиот во СССР. Пишува „This is throwback to the USSR under Stalin’s regime. “

Линк:
PM of Macedonia Zaev Attacks the Shadows - LA Weekly

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Окт 07 2021, 09:14

ZORAN ZAEV - Page 16 Zaev-car

Еве колку Заев ќе исполни од тоа што го ветува. Чуден гест за еден европски политичар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Пет Окт 08 2021, 14:10

Хаха...за што си се фатил.
Заев има гревови не да нема. И треба отворено да пристапи кон нивно решавање. Прво итно носење закон за медиуми кои ќе ги опфати и интернет п(а)орталите. Расчистување со ајдамците во СДСМ, оние кои власта ја гледаат како можност за богатење.Пошо такви и му го намалија рејтингот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Окт 08 2021, 18:14

Требаше да го направи во претходните години, уште пред пандемијата. Требаше и да напредуваме, а не да се уназадуваме на листите за корупција, задолжувања, човекови права ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Окт 11 2021, 13:05

Денес на Могилата на непобедените дошло до инцидент помеѓу лидерот на северџаните инаку црпнат од некаде (некои мислат од септичка јама) во Муртино и Левица. Членовите на Левица нормално мислеле дека на човек чија филозофија е свиткана кичма, да не кажам напупен задник, не му е местото на Могилата на непобедените. Апсолутно се согласувам дека се во право. Премиерот во сељачки стил одговорил дека местото на тие што протестираат е во соодветна установа. Реакција имало и кога химната на Македонија е најавена како химна на Репулика (т.н.) Северна Македонија.
Кога сме кај установи лично мислам дека само многу голема будала може да потпише договор и да го смени Уставот на земјата само врз основа на усмени ветувања и вербални изјави од странци без за тоа да се потпише писмен договор, што би рекле дека место во установа е на политичарите што го поддржаа и спроведоа договорот (посебно во делот за корупција и присила), но дали местото им е во затвор или во лудница ќе се знае кога ќе добиеме демократска власт наместо хибриден режим.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Окт 11 2021, 13:13

Дополнување: На пораката од еден од активистите на Левица до Заев дека се „посрал на жртвата на хероите“ на што премиерот му посочил да оди на психијатар. Премиерот не одговорил на понудата да одат заедно на психијатар да се види кој е луд. Зошто Заев се плаши од психијатар?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by alienmk Пон Окт 11 2021, 19:23

Zaradi istoto od sto se plasi i Micko i celo vmro.

ZORAN ZAEV - Page 16 Img_2058

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Окт 11 2021, 19:42

Еве да напишам директно дека ја поддржувам Левица во врска со настаните во Прилеп. Кога веќе се спомнува психијатар јасно е дека премиер треба да гледа напред, во иднината, а не отпосле да му биде јасно дека за жал Бугарија го има истото мислење во однос на Македонија како бугарските фашисти, само што во 21 век не може да го натури тоа насилно како во времето на Втората светска војна. Исто како што ако денешниот настан се случеше пред 80 години Заев веќе не ќе беше проблем.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 13 2021, 17:22

Најспособниот премиер досега. И ветерот ќе биде искористен за интересите на граѓаните. Дувајте го (посилно) небањати.

https://vlada.mk/node/26828

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Окт 13 2021, 19:08

Да не бидат и ветерниците како почетокот на преговорите со ЕУ. За волја на вистината хибридниот режим на Заев и Ахмети се најлажливата власт во последните 30 години. Во Скопје нема на пример тунел под Кале, зиплајн, не е решен како што требаше автобускиот превоз и многу друго што е ветено. Истите ветувања се повторуваат за нов мандат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 16 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот