Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 9 of 20 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 07 2021, 23:21

Добровечер небањати, сликава е чисто онака за потсетување.

ZORAN ZAEV - Page 9 Erkuvo10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 07 2021, 23:24

И уште една за честитање на празниците.

ZORAN ZAEV - Page 9 Erkuc110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 08 2021, 13:18

Сакаш ли да кажеш дека велепредавникот се спрема да стане манекен. Слушам дека по 2018, 2019, 2020 и за оваа 2021 година ги имаме истите ветувања. Економски раст, реформирање на судството и почеток на преговорите со ЕУ кој никако не го добиваме и покрај тоа што се откажавме од скоро целата наша историја и со самото тоа и идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Јан 08 2021, 14:24

А како PRVOBOREC може да знае дали оФчарот на твоето терористичко криминално здружение дпне, велепредавникот Жмицко има или нема намера да станува манекен или можеби манијак судејки по голишавите слики од Водно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 08 2021, 14:29

Не може летно време да биде планинар пешак облечен како некој што со мотор на две или четири тркала од повеќе десетици илјади евра се качува на планина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 08 2021, 15:22

luxor напиша:
трендафил напиша: Во врска со пожарот треба да одговараат институциите кои превиделе (ненамерно или намерно по сопствена желба, додворување на лидерот, со корупција или што подлегнале на политички или криминален притисок) дека во објектот нема противпожарна опрема во еден дел и дека не работи во друг. Може да одговара и приватна фирма лиценцирана за противпожарна заштита ако лажно потврдила дека се е во согласност со законите. Лично мислам дека институциите се партизирани или се плашат од власта и дека нема да се случи ништо. Можеби некое ситно рибче ќе одговара во име на големите риби.

Ќе видиме на крајот кој и за што ќе одговара.


 
Очекував уште по првиот ден на истрагата да слушнам работи што се гледаат веднаш. Дали имало систем за противпожарен аларм и дали имало вода на хидрантите. Незваничните информации се дека го немало ниту едното, ниту другото, а званични дека објектот е изграден, добил употребна дозвола и е легализиран (изграден е како дивоградба) во време кога градоначалник на Струмица беше Зоран Заев. Дали надлежните инспектори биле уценети или доброволно, за додворување на газдата на градот намерно направоле превид или се нестручни за работата (примени можеби како партиски војници) би требало да дознаеме во тек на истрагата, но ако се смени власта. Со актуелнава власт не очекувам реална разрешница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Јан 08 2021, 18:13

Ти и на 27 април кога терористите од твојата дпне упаднаа во парламентот очекуваше да слушнеш дека Заев и пратениците од СДСМ и албанските партии се убиени па воопшто не изненадува тоа што мислиш дека истражната комисија е Дедо Мраз и исполнува желби на дпне оФци кои залудно лажат дека Заев е крив.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 08 2021, 19:33

Не сум слушнал за терористи без оружје или експлозив. Посебно ако не влегуваат насилно, туку низ отворена врата како што беше случај на 27 април. Вратата ја отвори човек, Крсто Мукоски, што добива тендери од актуелната власт и беше член на државната делегација во Рим во 2019 година. Различно беше во април 2016 година кога со шипки, мотки, камења и друго шарените куртон револуционери се обидоа насилно да влезат во зградата на владата или влегоа и ја уништија канцеларијата на претседателот на државата. Истата беше и запалена со што беа загрозени станарите на горните спратови од зградата.
Напишав дека со актуелната власт не очекувам реална правна разрешница за Глобал при што на одговорност ќе се земат тие што со години превидувале дека во објектот нема противпожарен аларм и тие што ја запреле водата за хидрантите во шахта надвор од објектот, но која по прописите (прашав пријател што работи со таа проблематика) треба да биде физички обезбедена, заклучена. и се води задолжителна евиденција кога нешто се работи. За жал работата ќе заврши како еврото кај Вицето и за црквата. Очекувам и дека за Глобал нема само да им се помогне на оштетените, туку државата ќе изигрува осигурителна компанија и со мои пари и пари на даночните обврзници ќе им ја надополни штетата. на сите оштетени. И на тие што и покрај штетата во Глобал се побогати од мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by alienmk Пет Јан 08 2021, 19:52

Baraj pokacuvanje moze i ti ke se zbogatis kako tie od Global koi vsusnost se privatnici koi rabotat a ne visat po socijalni mrezi.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 08 2021, 20:18

Јас сум пензионер и не очекувам од Заев некое значително покачување на пензијата. Од јули 2017 до декември 2020 вкупното покачување ми е 8,73%. Иако наводно платите, а со тоа и придонесите што се уплатуваат се покачени, а само со короната бројот на пензионери е намален за повеќе од 2.000.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Јан 12 2021, 09:30

Мислев дека вчера Зоран Заев, Крсто Мукоски, Али Ахмети и останатото друштво ќе го прослават роденденот (втор) на нивната т.н. Северна Македонија. Гледам дека нивните приврзаници на форумов едноставно го игнорираа овој настан, а така е и по другите социјални мрежи од најголемиот број на корисници. Жалат само тие што е убиена нивната држава, Република Македонија. Очекував барем дека некој ќе не убеди дека сега со зачленувањето во НАТО сме рамноправни со другите земји, со Бугарија на пример, и дека никој не може да не уценува за понатамошно бришење на делови од нашата историја и идентитет додека не исчезнат, односно дека како членка на НАТО ни се заштитени човековите права.
Чудно е што тие што од страна на поддржувачите на Македонија се нарекуваат северџани не го прославија отстварувањето на нивниот сон, раѓање на Северна Македонија и зачленувањето во НАТО, но не и почеток на преговорите со ЕУ, како што ги лажеа. Не го слават ни Охридскиот рамковен договор што го додадоа во Уставот, туку АСНОМ што го сведоа само на прогласот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 12 2021, 19:01

Учесници на европско првенство во фудбал, учесници на светско првенство во ракомет, браво премиере Заев, со тебе Македонија жнее само успеси.

PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Вто Јан 12 2021, 19:26

трендафил напиша:
Чудно е што тие што од страна на поддржувачите на Македонија се нарекуваат северџани не го прославија отстварувањето на нивниот сон, раѓање на Северна Македонија

И мене ме чуди тоа што дпне оФците кои сами себе се нарекуваат северџани не ги прославија резултатите од нивното правење ајвар.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Вто Јан 12 2021, 19:27

PRVOBOREC напиша:Учесници на европско првенство во фудбал, учесници на светско првенство во ракомет, браво премиере Заев, со тебе Македонија жнее само успеси.


Честитки за репрезентативците. Да се надеваме на солидени резултати.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Јан 12 2021, 22:03

Почнавте како во Северна Кореа, за се е заслужен диктаторот. Ни удрило тоа северна во глава. За жал најголемиот број на репрезентативци се иселени од Македонија. Се надевам дека некоја од репрезентациите ќе освои медал и ќе го подобри четвртото место што го освоија кошаркарите на европското првенство 2011 година во Литванија, за што според вас е заслужен Груевски, а не кошаркарите и стручниот штаб.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Јан 14 2021, 19:42

Чудно е зошто симпатизерите на Заев, што би рекле некои северџаните, не навиваат за ниту една наша спортска репрезентација. Никогаш не сум слушнал скандирање Северна Македонија. Скандираат само според вас ВМРОвци со Македонија, Македонија ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Јан 14 2021, 20:05

Тоа што лажеш дека над 300 000 граѓани што гласаат за СДСМ и Заев не навиваат за македонските спортски репрезентации е својствено на членовите на криминалното здружение дпне чиј оФчар официјално е прогласен за ширач на лажни вести. Тоа што вие дпне оФците самите себе се нарекувате северџани а скандирате Македонија е само уште еден доказ дека лажете кога тврдите дека Заев го продал името. Затоа што според договорот користењето на северна се користи само во официјални државни институции и комуникација. Граѓаните слободно може да скандираат Македонија, да пишуваат Македонија, да го користат името македонија и придавката македонски кога и каде сакаат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 14 2021, 20:24

СДММ и генералниот секретар на СДСМ ги поздравуваат небањатите морони.ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2803ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2804

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 14 2021, 21:44

Еве го, се јави тој баксузот небањат на веќе почната утакмица и ни тргна наопаку.

ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2805
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 15 2021, 16:47

PRVOBOREC напиша: СДММ и генералниот секретар на СДСМ ги поздравуваат небањатите морони.ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2803ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2804
Ме радува што коронава изгледа им дотера ум на СДСМовците. Барем според напишаното на социјалните мрежи. Кога имаше публика на трибините за нашите репрезентации навиваа само според вас ВМРОвци. По мене патриоти, а патриотизмот нели по изјава на вашиот вожд Заев не ви личи. Сите ги бодреа репрезентативците со скандирање Македонија, Македонија ... Никогаш не сум слушнал, ни по Преспанскиот договор скандирања северна македонија или порано БЈРМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 15 2021, 17:22

Без коментар. Погледнете го видеото.

https://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/degutantno-e-neli

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Јан 15 2021, 17:53

трендафил напиша:Кога имаше публика на трибините за нашите репрезентации навиваа само според вас ВМРОвци.

Таква лага може да дојде само од мозокот на една дпне оФца зафатен од опозициско лудило. Вистината е далеку поинаква, лудите дпне оФци си го присвојуваа патриотизмот само за себе прогласувајки ги сите други за предавници.


трендафил напиша: Никогаш не сум слушнал, ни по Преспанскиот договор скандирања северна македонија или порано БЈРМ.

Нормално, СДСМ го правеше и договорот за влез во ОН и при тоа како и со преспанскиот ги зачува мекедонскиот јазик и идентитет.

Исто како што тоа го направи со бугарскиот договор иако докажаниот ширач на лажни вести вашиот оФчар Жмицко јавно на собир лажеше дека има информации дека баш тој викенд кога излажа за тоа во Софија се распарчувала Македонија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Јан 15 2021, 20:21

Нормално е дека Грците не можеа да го прогласат македонскиот јазик за грчки дијалект, но не може да се зборува за зачуван идентитет ако се откажавме од историјата од праисторијата до крајот на Византија кои се прогласени за грчки и во Беломорска Македонија. Онаку и Грција прети со блокирање на почетокот на преговори со ЕУ исто како и Бугарија и бара фашистички однос на Македонија кон тие што се индентификуваат со целата историја на Македонија, односно да се казни некој ако носи мајца со сонцето од Кутлеш или Александар Македонски. Не им пречи ако истите симболи ги носи некој Англичанец, Германец...
Исто е и со случајот во Вевчани каде вториот ден по карневалот се палат сите маски. До сега се запалени поради тоа знамиња на повеќе држави, а прва држава што упатува демарш поради тоа е непријателот од истокот - Бугарија. Бож7е прости ми, да не знае човек која година е ќе си помисли дека сме во времето на фашистичката окупација на нашата земја. Можеби и Бугарија ги потплатила малолетниците што го запалија знамето на нашиот сосед што си утувил во глава дека сме сонародници. Ако една партија не е патриотска, не мора да биде непријател на својот народ и пријател со сите македонски непријатели.
Ајде повторно да прашам дали уште верувате дека во летото 2018 година сме добиле датум за преговори за следното лето 2019 и дека ВМРОвците лажат дека не сме ги почнале преговорите. Вас ве лажеше Заев. Незаслепените што размислуваат со своја глава веднаш знаева дека се работи за лага наменета на (ајде нема да напишам кој за да не навредувам).
Еве го уште еднаш линкот каде има видео на кое се гледа како Заев лаже на собраниската но и други говорници. Пратениците се ослободени од одговорност за искажаното во Собранието. Премиерот не е.

https://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/degutantno-e-neli

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 15 2021, 20:58

Мороните небањати пак не се усогласиле кој што и колку ќе излаже.

ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2806ZORAN ZAEV - Page 9 Img_2807

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Јан 16 2021, 20:00

PRVOBOREC напиша:Учесници на европско првенство во фудбал, учесници на светско првенство во ракомет, браво премиере Заев, со тебе Македонија жнее само успеси.

Според тебе сега Заев е виновен што денеска Македонија го претрпе најголемиот пораз против Египет со двојна разлика 38:19.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 20 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот