Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Апр 14 2021, 20:10

Не требаше ли Заев да му даде отказ на Рашковски, а тој самиот да понуди оставка. Дали Собранието би ја прифатило веќе е работа на пратениците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Апр 14 2021, 21:08

Да сега гледав, но за твоја жал Заев нема во програмата точка исполнување нерационални желби на опозицијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Апр 16 2021, 15:33

Дали и по приведувањето на Рашковски го делиш истото мислење. Да потсетам дека премиерот го бранеше својот пријател и тврдеше дека владата има право да набавува опрема за која смета дека е потребмна на друг субјект без да праша дали истата му е потребна.
Сега веројатно ќе тврдите дека Заев не се познава со Рашковски лично ( ЗАЕВ ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА РАШКОВСКИ: Кој?! Не се познаваме лично! – Кооперација (kooperacija.mk) или дека го прогласи за невин за да се врати од Мексико ( ЗАЕВ: Реков дека Рашковски е невин за да не му избега на Спасовски – Кооперација (kooperacija.mk) ).
Дали ДУИ ќе излезе од владата поради овој скандал? ( КРАЈ: ДУИ излегува од Владата за да ги зачува достоинството и интегритетот – Кооперација (kooperacija.mk) ). 
Дали после апсењето на генералниот секретар на владата за криминал во време кога бил на таа функција, неговиот шеф од морални причини ќе си поднесе оставка? Лично мислам дека до тоа нема да дојде затоа што човек треба да има морал за да поднесе оставка од морални причини.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Апр 16 2021, 16:31

Гледам освен пренесувањето на промашената смисла за хумор на Иљче гомнојадецот немаш ништо сериозно да напишеш. Веројатно и сам си свесен дека ова е уште еден доказ за неселективната правда. Браво за Заев и СДСМ, а Иљче, да се послужам со негови зборови нека се забрише, има нешто кафено во устата со боја на говна. Патем тоа докажува дека и тој што пишувал и тој што пренесува го прават тоа од злоба. Секој нормален граѓанин напротив е задоволен што правдата ги стигнува сите без разлика дали се власт или опозиција.  Но за лудаците од дпне и левица тоа не важи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Апр 18 2021, 19:17

Ако имаме премиер амнестиран криминалец тешко дека сите сме еднакви во случај на прекршување на законот. Исто така ако законски направена снимка по судски налог во оригинал (за еврото кај Вицето) се игнорира на судењето, а криминално снимени разговори што можеби биле обработени во СДСМ се прифаќаат како доказ без вештачење за евентуална обработка. Или денешниот случај кога пратеници во самоизолација одат на своите работни места, а обичните граѓани за да отидат на лекар со часови се обидуваат да се јават на 192, наместо да им се дозволи да испратат СМС порака и веднаш да појдат.
Хуморот е инаку релативна работа. Да беше нешто слично напишано против Мицкоски ќе ти беше смешно. Мене ми е трагикомично кога е напишано за Заев. Затоа што сме на 118 место во светот по бројот на вакцинирани, а на 8-мо по бројот на починати на милион жители. Да се надеваме дека конечно до крајот на месецот ќе дојдат вакцини што не сме ги добиле како милостина туку ги набавила владата на амнестираниот криминалец.
Слушам како Заев манипулира дека наводно опозицијата сакала да го спречи нсењето на законите и смета дека граѓаните се будали и не знаат дека пакетот помош беше изгласан со 115 гласа. Без пратениците што дојдоа од самоизолација ќе имаше 113 гласа, а беа потребни 61. Премиерот очогледно смета дека граѓаните се непресметливи и веруваат во тоа што ќе го каже. На пример дека сме добиле датум за преговори со ЕУ пред неколку години. Не велам дека нема такви и на нашиов форум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Апр 18 2021, 19:30

Ајде престани со плачење, Заев ве нокаутира денес. Одете сега смислувајте нова стратегија да губите поени меѓу граѓаните. Туку, колку боли кога не можеш да се фалиш дека без тебе работниците немало да земат плата?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Апр 18 2021, 19:38

Не знам дали си сонувал за нокаут. Не сум дресиран да размислувам така како што ќе нареди Заев. Власта заедно со тие од самоизолација нема 115 пратеника колку што доби петиот пакет за помош на тие што трпат последици од короната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Нед Апр 18 2021, 19:49

Znaci vladata napravila tolku dobar paket merki sto dobil duri 115 glasa za. Dobro e da se znaat takvi raboti.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Апр 18 2021, 19:57

Подобро нешто отколку ништо. Дај Боже еднаш да дојдат вакцините и да ја победиме короната и да не требаат вакви мерки. Исто така да живееме побогато па да нема потреба од тоа здрави и прави што се вели луѓе да добиваат социјална помош, туку да си ги заработуваат парите доволни за пристоен живот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Апр 23 2021, 11:49

Премиерот Заев нека размисли сериозно за ова, Пауновски има солидно образложение,  а институцијата што ја води ја направи за пример. Со отстранување успешни кадри заради коалициски пазарења не се добиваат туку се губаат политички поени.

ZORAN ZAEV - Page 14 Img_2584


https://sdk.mk/index.php/makedonija/ako-ne-me-razbira-premierot-neka-me-razreshi-veli-direktorot-paunovski-koj-ne-gi-prifaka-35-ramkovni-vrabotuvana/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Апр 23 2021, 15:23

Како тргнале работите ќе имаме вистинска насилна промена на власта. Не фикција како таа потврдена од куртон револуционерниот суд за 27 април 2017 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Апр 23 2021, 18:13

Гладна кокошка просо сонува. Се додека Жмицко е министер за опизиција во владата Заев и СДСМ сакале не сакале ќе истераат уште барем два мандати.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Апр 23 2021, 23:11

Гладна кокошка просо сонува. Прва ДЕА (САД) нема да дозволи членка на НАТО да има премиер со сомнителен нарко бизнис. Да не говорам за тоа што војниците и пратениците ги вакцинира со руска вакцина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Саб Апр 24 2021, 10:42

Po blesavo od ova, zdravje. Prvo Zaev vo nekolku navrati izjavuva deka vakcinata SputnikV e nabavena za upotreba posle detalni konsultacii so strateskite partneri. Nikoj dosega ne go demantiral toa. Vtoro, amerikanskata ambasada i ambasadorkata licno isto vo nekolku navrati izjavija deka vo rascistuvanjeto so kriminalot i korupcijata tesno sorabotuvaat so vladata i deka i davaat polna poddrska. Koga vmro se penavese za pratenicite vo skafandri ambasadata go pozdravi zavrsuvanjeto na 32 sednica na koja bese donesen zakonot za borba protiv korupcija. Treto, i smesno, i zalno i blesavo e vo nedostatok na idei za ponuda na podobra idnina na drzavata i graganite da se nadevas deka nekoj odnadvor ke te donese na vlast samo zatoa sto tvoja percepcija e deka vlasta e losa, i pritoa da se nadevas deka istite tie sto te demantiraat na sekoj cekor, te proglasuvaat za izvor na fejk njuz, i baraat izvinuvanja za laznite vesti sto gi siris tokmu tebe ke te stavat da ja vodis drzavata koja tie bi sakale da ja vidat ekonomski i voeno stabilna,  oslobodena od kriminalot i korupcijata i so visoko razvien stepen na demokratija.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Апр 24 2021, 21:45

Штом ДЕА директно учествува во акции во Македонија, а не разменува само информации како со нормалните земји, значи дека нема доверба во институциите на системот. Мислиш ли дека владата ќе го почитува законот против корупција или дека по претходниот закон корупцијата беше дозволена?
П.С.: Се врати ли Трајче Заев во Македонија?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Саб Апр 24 2021, 23:02

Само ти теши се и играј си експерт за агенциите на САД и самозалажувај се дека некој со сила ќе ве донесе на власт.  Инаку усвоена е Национална стратегија за борба против корупцијата. Таа е всушност тоа што сакавте да го спречите блокирајки ја 32 седница.

И бидејки гледам мислиш дека си нашол за што да се фатиш, ќе ти објаснам на кратко. Освен тебе веќе никој не го интересира Трајче Заев. Нема обвинение против него, нема или барем не е објавено дека има истрага против него, па тој како и секој граѓанин на Македонија може да оди каде сака и никој нема право да го спречува во тоа.

Мораш да признаеш дека твојата опсесија со Трајче Заев веќе станува чудна. Посебно затоа што ако имаше поведено истрага дпне сигурно ќе имаше информации  и ќе објавеше за тоа.

Со оглед дека јавно лажевте за главниот хирург на АРМ и и ги припишавте вашите лаги на Норвешка, зарем не е чудно што дпне молчи околу тоа каде е и што прави Трајче Заев? А престанаа и со обвинувањата за негова вмешаност во акцијата која освен тебе никој веќе не ја спомнува. Изгледа во последно време не те апдејтираат редовно од штабот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Апр 25 2021, 12:57

Кај нас на хартија имаме добри закони и програми, но проблем е со примената. И досегашните закони и стратегии не дозволуваа корупција, а таа е во пораст. Тоа не е само мое чувство, туку и оценка на експерти од странство кои не ги интересира кој е на власт. 
Мене опсесија, според тебе ми беше и Рашковски додека беше во Мексико. Тој дојде и си го доби заслуженото. Затоа очекувам да видам што ќе се случи кога ќе дојде Трајче. Мој впечаток е дека Трајче е главниот во картелот на Заеви. Дека тој го определил Заев да отиде во политиката веројатно со зборовите дека многу лаже, за пари е спремен да направи се, па е роден за политичар. Во криминалот нема лажење. Се губи глава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Апр 30 2021, 16:38

Заев, Филипче и други и денеска на прошетка со мотори. Само два од моторите во групата имаат регистерски таблички.

(Фото) Каде без регистарски таблички: 3aeв и Филипче повторно на „Тур де Норд“ | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE Саб Мај 01 2021, 15:54

Odele da daruvaat krv. Micko sto daruvase? Uste edna lazna vest?

ZORAN ZAEV - Page 14 Img_2263
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мај 01 2021, 20:30

На фотографијава гледам дека кесата кај Филипче е празна, а Заев како да нема воопшто ни игла ни црево ни кеса. Интересна пропаганда, само манекените не се погодени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE Сре Мај 05 2021, 12:09

Mozno e da bile preuvelicani nekoi prevrivanja spinuvani od pustite zelbi na opozicijata.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/ne-veruvam-vo-prikaznite-deka-tsrvenkovski-ke-formira-partija-reche-zaev/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Мај 05 2021, 14:09

Црвенковски, за разлика од Заев е интелегемтен човек и искусен политичар и сигурно нема да оди со глава во зид. Можеби ќе ги остави работите за подоцна, по заминувањето на Заев, најверојатно во Шутка или Идризово. Ако формира партија неуспешно, како Љубчо Георгиевски и реформистите на Мијалков кои после се приклучуваат на Заев, сигурно дека тој не сака да му се приклучи на Мицкоски. Заев обично не погодува кога нешто ќе предвиви, освен кога се работи за затворските казни за политичките противници кои всушност тој ги одредува а не „независното“ судство. Да потсетам на тоа дека тврдеше дека нема да се менува Уставот поради промена на уставното име.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Мај 14 2021, 12:53

Кај Заев лажењето изгледа е болест. Вчера излажа дека од денес македонците ќе можат да патуваат за Грција по одредени протоколи. Имаше луѓе што му поверуваа и бадијала патуваа до граница. И нашите погранични органи ги пуштаа да заминат до грчката страна на границата од каде што ги враќаа. Таму очигледно граничната полиција не работи под команда на Заев, како што се случи кај нас кога по наредба на Заев беа пропуштени и се движеа низ државата странски и наши државјани во време на полицијски час.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Мај 14 2021, 14:25

Од 13 часот е отворен граничниот премин Евзони. Гевгелија е отворена цело време. Непрецизната ФБ порака на премиерот им направи непријатности на повеќе граѓани од кои многу и се вратија дома во утринските часови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мај 17 2021, 22:09

Заев: Нема предвремени избори, ќе сторам сè за деблокирање на Собранието – plusinfo.mk

Знаејќи што направи Заев за насилна промена на Уставот,  не знам што мисли да направи сега знаејќи колку мафијашки лидери од Балканот и пошироко познава. 215 само со допринос на пасошите што ги имаат добиено, а за што озвршотелите се осудени на трагикомично мали казни. Пораката е дека ако народот сака смена на власта ќе мора фигуративно кажано владата да ја избрка „на клоци“. Што би рекле какодошол, така отишол. Среќа е само што оваа власт нема направено скоро ништо, па нема државен имот за куртонисување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 14 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот