Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 8 of 20 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Дек 14 2020, 20:18

Фирмите на Заев земаа повеќе од 25 илјади евра помош од буџетот. Јас немам добиено ниту еден денар како помош за да се справам со короната од македонската влада. Не ми ни требаат валкани пари добиени со обид за продавање на мојот идентитет. Моите внуци ќе треба да ја учат историјата на ист начин како што ја учат Македонците во Бугарија и Грција. Дека еден убав ден непоткрепен со историски факти моите предци или моѓеби и јас самиот навечер сме легнале како Бугари, а наутро сме се разбудиле како Македонци. Ако не го прифатиме тоа нема членство во ЕУ во кое владее вистината и правото. Ова е изгледа награда за будала што за да се охрабри да направи уште поголема будалаштина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Пон Дек 14 2020, 20:25

Sega koga si go isplukal Zaev po naredba od stabot ne e loso da ni kazes sto Mickoski napravil za borba protiv koronata.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Дек 14 2020, 20:38

Побара виновниците за тоа што стигнавме до 6то место на светот по број на починати да бидат сменети. Но за жал толку е силата на опозицијата. Тој што има диктаторски навики и да има само еден пратеник повеќе не прави никаков компромис со опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Пон Дек 14 2020, 20:54

A da pobarase graganite da ne odat po negoviot i na Velo umot i da gi pocituvaat merkite? Ili i toa ne e vo mokjta na opozicijata?

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER Пон Дек 14 2020, 20:59

Napravi Zmicko, kako ne napravi. Na protesti nemase korona a na izbori vo Stip imase korona ama od strav.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Дек 16 2020, 13:56

Сите што тврдат дека наводно признавањето на македонскиот јазик бил зацементирано почнувајќи од Заев, се извинувам што ќе го употребам вистинскиот збор кој не е пристоен едноставно јадат говна. Договорот на Македонија со ЕУ за Фронтекс не се потпишува од 2018 година поради проблем со „референцата македонски јазик“ според офговорот на Европската комисија за МИА. Референца беше БЈРМ, нели. А кој ќе ја прави пречката ако не непријателот на Македонија, Бугарија, на чие чело во моментов е „брат му“ на амнестираниот муртински криминалец, Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Сре Дек 16 2020, 14:34

I koja e vinata na Zaev sto Bugarija go blokira toa zaradi nivnite ludi idei deka jazikot e bugarski? Toa sto ne priznava bugarsko poteklo na makedonskiot jazik i pokraj blokadata?

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Пон Дек 21 2020, 15:52

Uste ednas Zaev pokazuva deka go pocituva glasot na graganskite zdruzenija. Izgleda namesto komercijalizacija ke imame celosna dekriminalizacija na kanabisot i prosiruvanje na listata na dijagnozi za negovo koristenje.

ZORAN ZAEV - Page 8 Img_2051

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Дек 21 2020, 16:50

Колку што знам според предлог законот ќе се легализира марихуаната купена од Заеви и другите производители што добиле лиценца од Црпе. Че се казнува и за една саксија марихуана во домот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Дек 21 2020, 17:19

Тоа колку ти знаеш или не знаеш не е никаков репер. За следно научи што е декриминализацијата што ја бараат невладините и како таа ќе се применува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Дек 25 2020, 21:05

Мислиш изгледа на наследниците на министерот за правда Маричиќ, односно на владините божем граѓански организации кои до скоро беа платеници на странци, а сега ги плаќа владата со наши пари преку буџетот. Политички криминал може да прави само власта. Тоа во моментов се СДСМ, ДУИ, БЕСА и ДПА. Најголем дел од напорите на државните органи треба да бидат усмерени кон спречување на актуелниот криминал и тој од порано што има опасност да застари. Да го видиме законот. За Црпе знаеме дека си ги прилагодува законите на своите потреби. Што мислиш, од тие 250 милиони евра профит од канабисот што го спомнува Заев, колку ќе останат во негови раце и во струмичкиот картел.
Да се вратам на новите изјави на Заев, демек немало референдум во Бугарија за пристапување кон Тројниот пакт, па и Бугарија била и окупатор и окупирана. По таа логика ние сме окупирани од НАТО затоа што имаше реферндум кај што едно од трите прашања на кои требаше да се одговори со едно ДА или НЕ беше членство во НАТО, но референдумот беше неуспешен. Кога се говори за бугарски фашисти, не се мисли на Бугаите како народ, туку на Бугарија како држава. Турците не се лутат кога се спомнуваат турските зулуми, иако во тоа време не постоела Турција како држава туку Отоманската империја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Дек 25 2020, 22:48

Пак ништо ниту си сфатил ниту пак си се потрудил да научиш. Следствено ќе си останеш како и досега на тресење зелени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Дек 26 2020, 15:46

Ако добро те разбирам сметш дека е нормално не мал број на луѓе од невладина организација да скокнат директно во влада. Кај нас нема граѓански организации со некој исклучок можеби. Се работи или за партиски војници илии за странски платеници. За жал на тој начин го убија невладиниот сектор. Едноставно не постои во Македонија. Тоа е една од причините што сме северна и утепавме најголем дел од нашата историја со тенденција да се утепа до крај.
За да можам да ти одговорам наместо да тресеш зелени треба да напишеш што од тоа што сум го напишал го сметаш за тресење зелени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Дек 30 2020, 16:58

На Заев му требаше малку повеќе време, но конечно и во неговата глава влезе, а од неговата уста излезе дека имало бугарски фашистички окупатор во Македонија. Ова беше дел од неговиот одговор од прашањето на пратеничката Рахела Мизрахи од чие семејство преживеал само дедо и, а на собраниската говорница ги покажуваше сликите на нејзините убиени предци кои во смрт ги имаат испратено предците на Борисов. За што бугарскиот премиер не мисли да се извини, а тој што се извини по Втората светска војна, Георги Димитров, го сметаат за предавник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Јан 04 2021, 18:06

Скоро една половина од дивоградбата на Зоран Заев, трговскиот Глобал во Струмица, за што криминалецот беше аболициран од тогашниот претседател Црвенковски изгоре во пожар. Изгледа дека во објектот немало ниту аларм што треба да предупеди уште на самиот почеток дека има чад, а не работел ниту еден хидрант со што работата на пожарникарите била отежната. Настрана што изгледа дека во Струмица има само едно противпожарно возило иако картелот Заеви има возен парк повреден од целокупната противпожарна опрема на територијата на Македонија. Чудно е и тоа што истрагата е започната еден ден по пожарот,  аобјектот во меѓувреме наместо полицијата го има обезбедувано приватна агенција, што дава сомнеж за прикривање на докази против инвеститорот на објектот, Заеви, и струмички Комуналец кој управува со објектот. Но од шарено куртон револуционерен правосуден систем вакво нешто е очекувано. Тешко на тие што куполе дуќани во Глобал кои сега се изгорени заедно со стоката. Среќа во пожарот нема човечки жртви.

https://republika.mk/vesti/makedonija/dali-obvinitelstvoto-kje-gi-vidi-neispravnite-hidranti-vo-global/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga Пон Јан 04 2021, 18:15

Crepu, pozarot pocnal vo 23 casot sabota, go gasnele do utroto, cekale da se iscistat cadot, da se sozdadat uslovi za rabota i istrazitelite vednas vlegle vnatre. Od zloba ke si umrete.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Јан 04 2021, 21:24

Ако имало аларм што ќе реагирал на првата појава на чад можеби пожарот ќе бил изгаснат со рачен апарат за гасење пожар од било кој граѓанин. За хидрантите изјава даде раководителот на пожарникарите во Струмица. Ако добро те разбирм тврдиш дека струмичките пожарникари немаат опрема за работа кога во некоја просторија има чад. Доколку е така тоа е срамно. Ќе ме убедиш уште дека прво луфтирале да се расчисти чадот, па после почнале со гасењето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Јан 04 2021, 22:00

Bosonoga напиша:Crepu, pozarot pocnal vo 23 casot sabota, go gasnele do utroto, cekale da se iscistat cadot, da se sozdadat uslovi za rabota i istrazitelite vednas vlegle vnatre. Od zloba ke si umrete.трендафил напиша:Ако добро те разбирм тврдиш дека струмичките пожарникари немаат опрема за работа кога во некоја просторија има чад. Доколку е така тоа е срамно. Ќе ме убедиш уште дека прво луфтирале да се расчисти чадот, па после почнале со гасењето.

Јасно се гледа дека станува збор за условите за работа на истражителите. Затоа задоволство ми е кога ќе треснеш зелена па те фатат а ти почнеш да се вадиш правејки се будала и тресејки се повеќе зелени. И во исто време докажуваш дека поим немаш што пишуваш. Верувам дека така се чувствуваат и тие 17 гости кои во моментов го читаат форумот. Благодарност до тебе што им даваш уште една причина да не гласаат за дпмне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Јан 06 2021, 22:19

Ако имало алармен систем што ќе сигнализирал на првите знаци од пожарот истиот веројатно би бил угаснат пред да го зафати целиот прв спрат. Пожарот е угаснат во ноќните часови, а не во утринските. Нема потреба од лажење. Изјава од раководителот на противпожарната единица уште во тек на гасењето на пожарот изјави дека немало вода на хидрантите и истото го потврдуваат и истражителите. Очигледно е дека во слушајот Глобал нема криминал само во крадењето на градежно земјиште што било предмет на денационализација. Глобал е најголема легализирана дивоградба во Македонија која донесе добивка од најмалку 7 милиона евра на картелот Заеви .

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Јан 06 2021, 23:05

Точно е нема потреба од лажење ама ти сепак упорно продолжуваш да лажеш и додека Bosonoga пишува за условите за работа на истражителите ти продолжуваш да се правиш будала.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Јан 07 2021, 17:15

Да не случајно ти се правиш будала и наместо да одговориш за непостоењето на противпожарна заштита во Глобал во време на пожарот за што пишувам јас, пишуваш за истражителите кои се под партиска контрола на Заев и СДСМ. Пишуваме за две различни работи. За истрагата не сакам воопшто да пишувам затоа што не верувам дека ќе биде спроведена непристрасно и дека никој од тие што направиле пропуст и дале дозвола за работа на објект што не исполнува услови нема да одговара. Нема да одговараат ниту тие од струмички Комуналец што ја запреле водата за хидрантите (претпоставувам поради некој хидрант што прошуштал вода го запреле главниот довод). Чудна е и изјавата на командирот на противпожарната единица дека приклучоците на хидрантите низ градот не одговараат на таа на пожарните возила. Дали реагирал до сега?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Јан 07 2021, 18:25

Тресеш зелени обидувајки се со лаги да обвинуваш дека истрагата не е транспарентна.

трендафил напиша: Чудно е и тоа што истрагата е започната еден ден по пожарот,  аобјектот во меѓувреме наместо полицијата го има обезбедувано приватна агенција, што дава сомнеж за прикривање на докази против инвеститорот на објектот, Заеви, и струмички Комуналец кој управува со објектот.

Ти одговараат и те фаќаат со спуштени гаќи.

Bosonoga напиша:Crepu, pozarot pocnal vo 23 casot sabota, go gasnele do utroto, cekale da se iscistat cadot, da se sozdadat uslovi za rabota i istrazitelite vednas vlegle vnatre. Od zloba ke si umrete.

Секој што не е зафатен со опозициско лудило разбира за што станува збор ама тебе лудилото те тера да се правиш будала.


трендафил напиша:Ако добро те разбирм тврдиш дека струмичките пожарникари немаат опрема за работа кога во некоја просторија има чад. Доколку е така тоа е срамно. Ќе ме убедиш уште дека прво луфтирале да се расчисти чадот, па после почнале со гасењето.

По вторпат си фатен во небрано.

luxor напиша:
Јасно се гледа дека станува збор за условите за работа на истражителите. Затоа задоволство ми е кога ќе треснеш зелена па те фатат а ти почнеш да се вадиш правејки се будала и тресејки се повеќе зелени. И во исто време докажуваш дека поим немаш што пишуваш. Верувам дека така се чувствуваат и тие 17 гости кои во моментов го читаат форумот. Благодарност до тебе што им даваш уште една причина да не гласаат за дпмне.

Но ти, иако реченицава јасно потврдува дека си свесен дека станува збор за истрагата продолжуваш со глупавото спинување.

трендафил напиша:Пожарот е угаснат во ноќните часови, а не во утринските. Нема потреба од лажење.


За на крај да лажеш дека пишуваш за различна работа иако и со ова потврдуваш дека знаеш за што станува збор.

трендафил напиша:Да не случајно ти се правиш будала и наместо да одговориш за непостоењето на противпожарна заштита во Глобал во време на пожарот за што пишувам јас, пишуваш за истражителите кои се под партиска контрола на Заев и СДСМ. Пишуваме за две различни работи.

И колку за крај на твоите будалаштини, пожарот е во време кога Заев е премиер. За тоа зошто немало вода во хидрантите треба да се прашаат оние кои се надлежни за тоа во моментот на пожарот. А тоа не е премиерот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Јан 07 2021, 19:35

Јасно е дека Заев не може да одговара за ништо во врска со Глобал, затоа што за тоа е амнестиран и тој и целата екипа одговорна за градежништво во општина Струмица во времето кога е граден Глобал. Амнестиран криминалец е криминалец на кој му е простен криминалот што го направил. Во врска со пожарот треба да одговараат институциите кои превиделе (ненамерно или намерно по сопствена желба, додворување на лидерот, со корупција или што подлегнале на политички или криминален притисок) дека во објектот нема противпожарна опрема во еден дел и дека не работи во друг. Може да одговара и приватна фирма лиценцирана за противпожарна заштита ако лажно потврдила дека се е во согласност со законите. Лично мислам дека институциите се партизирани или се плашат од власта и дека нема да се случи ништо. Можеби некое ситно рибче ќе одговара во име на големите риби.
Не знам дали некој со сила се прави будала, но според правилата на форумот не сум обврзан да го прочитам и да одговорам на целосно напишаното од било кого на форумов. Читам колку сакам и одговарам на тоа што сум го прочитал. и на што сакам да одговорам по сопствен избор. Најмалку е важно кога почнала истрагата, туку резултатите од неа. Искуствата со случјот од Струмица со евро кај Вицето каде е отфрлено како доказ видеото снимено со дозвола на судот, а се казнуваат луќе споре видеа прикажани на социјалните мрежи не влева доверба дека истрагата ќе биде објективна. Барем не за мене. Луѓе што веруваат дека додека Заев дише нема да се смени Уставот поради промена на името на Република Македонија или дека сме добиле датум за преговори со ЕУ пред две години не очекувам да мислат како мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Јан 07 2021, 19:46

трендафил напиша: Во врска со пожарот треба да одговараат институциите кои превиделе (ненамерно или намерно по сопствена желба, додворување на лидерот, со корупција или што подлегнале на политички или криминален притисок) дека во објектот нема противпожарна опрема во еден дел и дека не работи во друг. Може да одговара и приватна фирма лиценцирана за противпожарна заштита ако лажно потврдила дека се е во согласност со законите. Лично мислам дека институциите се партизирани или се плашат од власта и дека нема да се случи ништо. Можеби некое ситно рибче ќе одговара во име на големите риби.

Ќе видиме на крајот кој и за што ќе одговара.


Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Јан 07 2021, 20:02

Фала Богу. Како што гледаме дека министерот Груби и останатите присутни на роденденската прослава на поранешниот терорист Али Ахмети ќе платат по 20 евра глова за неносење маски, а ние граѓаните на Македонија ни криви ни должни за истиот настан ќе платиме 2.500 евра колку што со наши пари ќе плати министерството како правен субјект.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 8 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 20 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот