Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 13 of 20 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Мар 22 2021, 20:49

Балкан инсајт не е релевантен фактор. Фридом хаус бараше, фридом хаус доби. Следниот пат немој да лажеш дека прв пат не означиле како хибриден режим.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Мар 26 2021, 12:11

Браво за премиерот Зоран Заев и целосна поддршка на неговите заложби за продолжување на демократизацијата на Македонија преку промена на изборниот модел со што ќе овозможи објективно претставување на политичките определби на македонските граѓани.

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека верува оти по понеделничката средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, договорена синоќа, ќе соопштат дека е најдено решение помеѓу големите политички субјекти за Изборниот законик, и воведувањето на отисок на прстот или фингерпринтот на следните избори. Најави и можен договор за вакцинирање на попишувачите, но претходно во консултација со Комисијата за заразни болести.

-Верувам дека Собранието многу брзо ќе го стави на дневен ред за да го решиме тоа прашање затоа што имаме уште за работа во Изборниот законик, а тоа е да ги вградиме препораките на ОБСЕ/ОДИХР, а и да ги определиме изборните модели. Се залагаме за отворени листи за претстојните локални избори каде што граѓаните ќе може да го изберат советникот од листата на советници од секоја политичка партија. Би требало да ја отвориме и конечно да ја затвориме успешно демократизацијата на државата преку новиот модел на гласање за парламентарни избори кога и тие да се случат, рече Заев.

Негова заложба, како што кажа, е тоа да бидат редовните избори 2024 преку една изборна единица којашто ќе им даде можност и на малите политички партии да бидат посоодветно застапени во Парламентот, а ќе ја демократизира и постапката со диверзификација на повеќе претставници во македонскиот Парламент.

-Така што имаме многу што да разговараме, но секако најважно е да седнеме низ дијалог да изнаоѓаме решенија затоа што постоиме да им служиме на граѓаните, рече Заев.

https://www.brif.mk/zaev-mozhen-e-dogovor-so-mitskoski-za-koristene-otpechatok-od-prst-na-izborite-i-vaktsinirane-na-popishuvachite/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Мар 26 2021, 15:04

Ако добро разбирам Заев конечно се откажа од идејата тој да го избере лидерот на опозицијата, па конечно ќе разговара со тој што моментално е на тоа место. Колку што го слушав Мицкоски на Сител, тој ќе бара првенство во разговорите да има борбата со пандемијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пет Мар 26 2021, 17:48

Всушност демократизацијата на земјата не е ништо помалку важна од борба со пандемијата. Време е да се разбие монополот на СДСМ, дпне и дуи и да им се даде можност на помалите политички субјекти сами и со квалитетни кадри да излезат пред гласачите. И да им се овозможи на граѓаните тие а не партиските лидери да избираат кој од понудените пратеници ќе ги претставува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 13:24

Мала партија во ниту една земја не може да дојде на власт затоа што победуваат тие што се големи. Прашањето е веројатно како мала партија да стане голема. Кај нас коалициите не се формираат на идеолошка, туку на трговска основа. Секаде кај што нема демократија проблем има и во народот кој треба да најде начин да ја принуди власта да се однесува според неговите желби. Заслуга има и евроатлатската меѓународна банда кога лидерите што не работат според нивните желби и наредби ги прогласува за популисти и диктатори и за да ги убеди луѓето во тоа троши пари и разузнувачки и пропагандни ресурси.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Саб Мар 27 2021, 15:10

Каде тоа јас сум напишал дека со промените што ги предлага Заев мала партија ќе дојде на власт? Твојот страв потекнува од фактот дека малите партии можат да настапат сами и со квалитетни кадри и да застапуваат сопствени ставови наместо да бидат приврзок на големите. А стравот ти се зголемува уште повеќе кога сфаќаш дека не лидерите туку народот ќе бира кој пратеник од партијата за која гласал ќе влезе во парламентот. А губењето на монополот на големите партии како дпне ти е ноќна мора. За разлика од тебе мене воопшто не ми пречи разноликост и застапеност на повеќе политички опции во парламентот со што монополот СДСМ, дпне, дуи ќе биде разбиен.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 18:06

Не знам од каде измисли дека имам страв од било каков изборен закон што овозможува волјата на граѓаните да се преточи во власт. Лично не сметам дека на Македонија и се потребни неколку десетици политички партии во Собранието, најмалку дека и се потребни партии по етничка припадност. За жал кај нас демократијата ја убива корупцијата. Пратениците се купени на повеќе начини. Ако не се послушни нема да добијат мандат на следните избори, нема да бидат членови на разни комисии што носат дополнителен приход, нема да им вработуваат членови на семејството или луѓе кои ќе им платат за вработувањето ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 15:31

ZORAN ZAEV - Page 13 Motori1

Заев и Филипче си возат мотори за да го искористат убавото време во придружба на обезбедувањето додека секој ден десетици луѓе умираат од пандемијата, а илјадници се во Србија за да се вакцинираат. 
Зошто вакцините што стигнаа денес не беа веднаш ставени во употреба, туку треба да одлежат неколку дена. Секој ден е драгоцен и спасува животи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Нед Мар 28 2021, 15:32

Од кога е сликата? Дата, линк до објавата има ли? Или со слики од пред не знам колку време пак креирате лажни вести?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 16:29

Заев и Филипче си возат мотори, социјалните мрежи вријат (ФОТО) – plusinfo.mk

Нема демант на веста од ПР службите на владата и министерството за здравство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros Нед Мар 28 2021, 18:49

Slikata e stara i e od fejsbuk  a Gerovski sramno ja koristi da manipulira  objavuvajki ja denes i povikuvajki se na socijalnite mrezi bez pritoa da ponudi link do toa navodno vrienje zatoa sto takvo voopsto nema. Nekogasniot prestizen novinar go dostigna dnoto.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Нед Мар 28 2021, 19:04

Ne se socijalnite mrezi izvor tuku vmro. Stoilkovski na pres go kazuva toa a mediumite prenesuvaat. Lagata na Gerovski e sto laze koj e vsusnost izvorot. Naum ima nekakvi sliki na pano zad nego na presot no od koga se nema nikakva naznaka. Ova e konstrukcija za da se svrti vnimanieto od pristiganjeto na skoro 30 000 vakcini denes sto e uspeh na Zaev i Filipce.

https://kanal5.com.mk/stoilkovski-drzhavata-gori-od-pandemija-i-pogrebi-a-filipche-i-zaev-vozat-motori/a467592

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula Нед Мар 28 2021, 21:04

Sekoj uspeh na vlasta makar i zadocnet go oddalecuva vmro i Mickoski od sansa da dojdat na vlast. Zatoa ne iznenaduva sirenjeto na neosnovani obvinuvanja od partijata koja se proslavi so sirenje lazni vesti.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 18:47

А кој тоа успех го има власта ако ги исклучиме задолжувањето и корупцијата? Инаку дај Боже да беше актуелната власт добра. Тоа е најдобро за сите граѓани. Добро ќе беше и ако НАТО донесеше странски инвестиции, наместо да однесе пари за оружје што не ни требаше кога не бевме членка на НАТО и сами се браневме (сега во вредност од 200 милиони долари, понатаму сигурно и повеќе). И ако ЕУ после секое исполнување од на нив поставените услови не ни наметне дополнителен услов, да не кажам ново дупење уште побрутално од претходното.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 29 2021, 19:07

Чобанот на небањатите признава : Заев спасува животи.

ZORAN ZAEV - Page 13 Img_2969
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 20:53

Опозицијата го натера Заев да не одземува животи како цена за политичкиот договор на СДСМ и ДУИ според кој прво ќе се прави попис, а после ќе се одредуваат критериумите по кои ќе се обработат резултатите со право на вето на ДУИ ако не му се допадне резултатот, плус во време на се надевам најголемиот пик на пандемијата, плус плус без вакцинација на граѓаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 29 2021, 20:56

ZORAN ZAEV - Page 13 Image10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 21:03

Немам намера да дозволам бесплатна реклама на плус инфо на форумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga Пон Мар 29 2021, 22:23

Lele be kaj gi naogate.😂😂😂😂

PRVOBOREC напиша:ZORAN ZAEV - Page 13 Image10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 977
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Апр 13 2021, 15:32

Додека Заев викендов во друштво со Филипче си ги полнеше батериите, тие од неговата придружба, пред се тие од обезбедувањето ги празнеа. Незамисливо е во време на кризна состојба, званично одобрена по барање на владата, премиерот и министер во чија надлежност е пандемијата, причина за кризната состојба, да се шетаат два дена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Вто Апр 13 2021, 16:00

Слушај природно е човек да здивне. Не е човечки, маж да се опушта на Сејшели со црнци. ZORAN ZAEV - Page 13 1f600 ZORAN ZAEV - Page 13 1f600

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Апр 13 2021, 18:32

За ова второво министерката за образование не мисли како тебе и мене и својот концепт сака да го воведе во училиштата. Што мислиш. колку луѓе имало околу Јанче кога таму се одмарале премиерот и неговиот иден заменик во партијата? Луѓе што немале гарантиран неделен одмор. Кризна состојба не побарав јас туку владата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by zozoti Вто Апр 13 2021, 18:58

defo напиша:Слушај природно е човек да здивне. Не е човечки, маж да се опушта на Сејшели со црнци.  ZORAN ZAEV - Page 13 1f600  ZORAN ZAEV - Page 13 1f600

lol!

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Апр 13 2021, 19:21

Добро е ако ова го чита Мила Царовска, да напишам по втор пат.
За разлика од вас не мислам дека Заев и Филипче се опуштале на начинот што го сугерирате, односно дека во Јанче се однесувале како да се на Сејшелите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo Вто Апр 13 2021, 20:59

Па не....тоа сум сигурен.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 13 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 20 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот