Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Одбрана на македонскиот идентитет

+7
Nebula
Albatros
defo
Dino
PRVOBOREC
Luxor
трендафил
11 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 26, 2021 5:35 pm

Како небањатите го бранат македонскиот идентитет? Се разбира со кандидирање блгарка за кмет на Скопие, нели небањати?

https://www.24.mk/details/sdsm-danela-arsovska-ima-bugarsko-drzhavjanstvo-celi-deset-godini

Да не ги заборавиме дедото и прадедото на Ганка, Спиро и Ѓоре Китинчеви.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by osa Вто Окт 26, 2021 8:37 pm

nekoi od shto ne im se veruva chekaat "oficijalna potvrda"deka e blgarka danela ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by трендафил Сре Окт 27, 2021 6:05 pm

Ако му веруваме на СДСМ од два до пет пати годишно добиваме датум за преговори со ЕУ, па на крај секојпат излегува дека се работи за чиста (или за гнасна) лага. Не велам дека не може некогаш да се случи, (како на овчарчето во приказната што викало неколку пати дека стадото му го нападнал волк и селаните дотршувале да му помогнат, а кога волкот навистина дошол никој не дошол), Заев или некој од неговите поданици да направи нешто во полза на Македонија, но до сега е работено само во полза на владетелите, Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27, 2021 7:54 pm

Ајдеееее Геро ги продаде небањатите. Ви се допаѓа ли кофата говна што вашиот платеник ви ја истури на глава небањати?

https://plusinfo.mk/bugarskata-lichna-karta-na-danela-arsovska-sepak-e-validna-shto-pokazha-proverkata-na-sa-tot-na-bugarskoto-mvr/

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Img_1105

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by трендафил Сре Окт 27, 2021 9:05 pm

По бугарските извори постои документ со тоа име, но не и со датумот на раѓање на идната градоначалничка. Порталот Инфомакс најавува дека ќе го објави оригиналниот документ кој е потоа обработен. Ниту Данела има зелени очи како што пишува во личната карта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by Nebula Сре Окт 27, 2021 9:11 pm

Laga e deka licnata karta ne e so datumot na raganje na Danela. Infomaks cel den plasira lazni vesti manipulirajki so brojot na dokumentot i maticniot broj. I eve pak ke prasam, sto e strasno vo toa sto zenata ima bugarsko drzavjanstvo pa site vie botovi od dvete strani zbesnavte?

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by трендафил Сре Окт 27, 2021 9:47 pm

Не пишувам за обработената слика што ја прикажува СДСМ, туку за реална состојба. На бугарското 23часа пишува практично дека документот не се однесува за лице родено на 20.12.1979 година.

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Image_10331664_126_0
Линк:
Кандидат-кметът на Скопие Данила Арсовска няма издадена българска лична карта - 24chasa.bg

Да заклучам, постои документ со посочениот број, но не за лице родено на датумот на кој е родена Данела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by Nebula Сре Окт 27, 2021 10:00 pm

Eve ja celata slika, so delot koj go sokrile. Namerno vpisan lazen broj, potocno dodaden broj koj go nema na dokumentot. Danela sepak ima bugarsko drzavjanstvo. A tvojot zaklucok kako i na sekoj partiski bot e pogresen.

https://a1on.mk/macedonia/bugarskite-mediumi-imaat-greshka-vo-brojot-lichnata-karta-na-ime-daniela-arsovska-postoi/

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Wp-con10

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by трендафил Чет Окт 28, 2021 5:50 pm

Сајтот покажува дека со таков број постои лична карта, но не и дека таа е на лицето за кое тврдите дека е нејзин корисник. Малку е чудно како тоа до Заев стасуваат наводни фотографии на лични карти, криминално снимени разговори. Како може некој да ја слика мојата или личната карта на било кој друг и тоа да го објави на легален начин. За потсетување, лидерот на СДСМ е амнестиран криминалец на кој не може слепо да му се верува. Во секој случај советот во кој добар дел од советниците се патриоти, нема сигурно да дозволи пробугарска политика на градоначалникот. За второ потсетување СДСМ во Кичево поддржува партија што смета дека во Кичево не смее Македонец да биде градоначалник. Трето потсетување, Љубчо Георгиевски како премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ немаше пробугарски потези. За тоа чекаше да дојде владата на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29, 2021 1:20 pm

Небањатите блгари ванчомихајловисти и нивната кандидатка за кметица на Скопје.

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Wp-con10
Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Wp-con11

https://iportal.mk/makedonija/bugarofili-od-todor-aleksandrov-ja-obezbeduvaat-arsovska-ushte-li-kje-gi-krie-bugarskite-relacii/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by трендафил Пет Окт 29, 2021 5:34 pm

За ова ли заокружување со црвена боја говори Шилегов на своите предизборни митинзи?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29, 2021 6:15 pm

Добровечер небањати блгарчета, чеда на ванчо михајлов.

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Img_1107

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 30, 2021 4:18 pm

Дибредојдовте во реалноста небањати вемерџанџиња.

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Img_1136

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Одбрана на македонскиот идентитет - Page 4 Empty Re: Одбрана на македонскиот идентитет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот