Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 20 of 27 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 23 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Сеп 13 2022, 19:51

Успех е секој постигнат договор што ќе ги ублажи последиците од светската енергетска криза. Тебе те мачи тоа што колку помалку ја почувствуваат кризата граѓаните толку помали шанси дпне да дојде на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Сеп 16 2022, 20:38

Нашата влада дури сега ги прави работите што нормалните власти во другите земји ги завршија до мај, па со самото тоа ќе платиме повеќе. Колку повеќе ќе платат гражаните толку повеќе пари ќе отидат кај челниците на СДСМ и ДУИ. За жал во Македонија не е единствена економската криза. Имаме и кршење на човековите права и обид за бугаризација на Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Сеп 17 2022, 11:21

Како Орбан во Унгарија на пример.

трендафил напиша:Нашата влада дури сега ги прави работите што нормалните власти во другите земји ги завршија до мај,

PRVOBOREC напиша:Шро е ова небањати, гуруто у кој се крстите и кому Мице му оди на бацирака плус и да си ги добие инструкциите од пастирот ептен неспособен да ти бил.


DPNE-OFCI - Page 20 Img_1267
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 17 2022, 14:10

Упс.

DPNE-OFCI - Page 20 Fctupv10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Сеп 17 2022, 21:12

А кој бара избори во ВМРО. Заев ли?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 18 2022, 08:11

Станавте славни небањати. И на билборди ве има.

DPNE-OFCI - Page 20 Img_1269

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 08:23

Очигледно е дека е голем стравот кај бугарофилите од СДСМ кога се одлучиле да поставуваат вакви билборди. Дали мислат дека поради ова Македонците нема да обрнат внимание на тоа дека власта дозволи во Свети Николе да се отвори бугарски универзитет со име на најголемиот македонски универзитет свети Кирил и Методиј, светители од Македонија кои веќе ги прогласи за Бугари и заеднички ќе ги чевствува со неофашистите од Бугарија. Тие што сакаат да го искористат ветото што го имаат во ЕУ за да ги постигнат целите на нивните сонародници фашисти во Втората светска војна и беа ппоразени на бојното поле  од македонските партизани.
Во сегашните услови ваквиот билборд изгледа многу глупаво. Данела сигурно не го слуша Мицкоски, па тој да е шпицен градоначалник како што сугерира билбордот. Човек мора да биде многу будала за да поверува дека е така. Реално, денес се поголеми шансите шпицен градоначалник да е нелкој друг. Зоран Заев на пример или некој од неговите газди од Кале на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE Нед Сеп 18 2022, 12:41

Brodot tone.

DPNE-OFCI - Page 20 Img_2268
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 17:00

Тука се работи за злоупотреба на интервјуто на координаторот на ВМРО за Радио Слободна Европа. Таму во насловот е напишано дека ВМРО нема проблем со внесувањето на Бугарите во Уставот, но во текстот потоа дека тоа нема да се случи сега, да не должам најкусо да напишам додека Бугарија има непријателски однос кон Македонија и Македонците. Став што го поддржува СДСМ со ДУИ.
https://republika.mk/vesti/makedonija/micevski-ustavni-izmeni-nema-da-ima-i-vmro-dpmne-nema-da-glasa-za-promena-na-ustavot/

Откако Радио Слободна Европа дознало за злоупотребата од страна на бугарофилската СДСМ го има сменето насловот и тој сега гласи:
ВМРО-ДПМНЕ: Не сме против внесување на Бугарите во Уставот, но има други проблеми во Договорот со Бугарија
Може да го прочитате на следниот линк наместо како будалетинки да се залетувате на изјави на фабриката за лаги на СДСМ.
https://www.slobodnaevropa.mk/a/32036872.html

АЈде уште еднаш да прашам во врска со тврдењето на власта дека Мицкоски си ја спасувал лидерската позиција во ВМРО, кој во партијата во моментов води дури и фракција што мисли како вас дека Македонците биле Бугари додека вештачки Сталин не ги преобратил, па немаат врска ни со античките Македонци ни со цар Самоил, Кирил и методиј, Гоце Делчев и да не набројувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Сеп 19 2022, 14:34

Обвинение за несовесно работење на поранешен јавен обвинител од Охрид

Ајде ДПМНЕ-овциве сакаа да го праат уставен судија, епа ќе го напраат.........за уставен судија во идриз бег.....е каква е кармата........како бумеранг......Друго....направил да застарат 5-6 случаи за крадење струја, гарант на ДПМНЕ-овци, пошо и тој беше од таа провиненција.............

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Сеп 19 2022, 15:21

DPNE-OFCI - Page 20 Fdaoca10

И секако подршката............

DPNE-OFCI - Page 20 Slika19

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Сеп 19 2022, 19:37

Да имавме правосуден систем во кој веруваат барем 50% од граѓаните, а не само 8% како што кажа доскорешната управителка од Кале Брнз, ова веројатно ќе беше сериозно обвинение. Во секој случај ако обвинението се покаже како точно би требало да одговата и државниот јавен обвинител Јовевски кој исто така е кандидат за уставен судија, но на бугарофилската власт па има реални избори да биде избран. Во Македонија не се држени само 14 предмети во фиока, туку најмалку неколку стотини.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Сеп 20 2022, 10:00

трендафил напиша:Да имавме правосуден систем во кој веруваат барем 50% од граѓаните, а не само 8% како што кажа доскорешната управителка од Кале Брнз, ова веројатно ќе беше сериозно обвинение. Во секој случај ако обвинението се покаже како точно би требало да одговата и државниот јавен обвинител Јовевски кој исто така е кандидат за уставен судија, но на бугарофилската власт па има реални избори да биде избран. Во Македонија не се држени само 14 предмети во фиока, туку најмалку неколку стотини.

Еден од тие шо учествуваа во урнувањето на судството во Македонија, и е и овој лик. Кој долг период работеше по налог на С.Мијалков, Раде Илинден, Сашо Донев, Атанаско Михајлов(екс удбаш), Никола (нарко) Бакрач.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Сеп 20 2022, 18:12

Не знам дали тоа ќе се докаже на суд, а секој е невин додека не биде осуден. Во секој случај ако работел под контрола на пример на Заев, сигурно е дека не би имал обвинение и ќе беше избран за уставен судија.
Во времето за кое пишуваш довербата во правосудството и државата воопшто беше многу поголема од сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 10:33


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 12:49

На ниту една анкета ниту Стевчо ниту ГРОМ немаат некаков рејтинг. Не верувам дека ни ти ќе гласаш за него, ниту дека неговото зборување ќе допринесе СДСМ и ДУИ да останат на власт без разлика колку долго ќе бегаат од избори затоа што секој ден им носи по неколку милиони евра на сметките или под перниците. Доволно е што ни се случи пандемијата, па да не сакам на власт да има баксузи, дури и ако власта реагираше на време со мало доцнење во однос на нормалните земји. А доцнеше со месеци, па донесе респиратори кога другите увидоа дека не се потребни во голем број, па ни ги донираа, исто беше и со вакцините. Слично е и со евроатлантската меѓународна банда. Вакцини добивме од Србија и од Кин. „Пријателите“ почнаа да ги испраќаат дури кога дојдоа на истек на рокот на траење за да не мора да плаќаат нивно уништување дома и да си ја загадуваат околината. Бадијала и Русија се обвинува за се и сешто. Порастот на цените почна пред војната во Украина, а зошто ЕУ како будалетинка почна со камиказе санкции без поголеми последици за Русија (освен што за помалку продадени енергенси земаат исти, дури и поголеми пари. Исто важи и за храната, ќубривата ...
Мислам ни дека целата ситуација нема да го продолжи опстојувањето на англосаксонската империја (иако Англија го предаде управувањето на САД уште во минатиот век). Напротив ќе го забрза затоа што испровоцира здружување на земји кои можеби никогаш не би делувале заедно, како што се Кина, Русија, Иран... Индија уште се колеба но се помалку е под влијание на Комонвелтот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 14:02

A ние ќе се здружиме само со Стојко мој. Будалетинка.........си почнал и квазилевичарски идеологии да шириш.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 15:54

Ништо, демократизација на ДПМНЕ со Оливер Андонов, нишо паметно на повидок во ДПМНЕ, нажалост. Па Мицко е по во ред избор за премиер него ли Андонов?!?!
Се слагаме Трендо, или чекаш инструкци од некој штаб?!?!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 21:43

Не знам друга земја освен Македонија со актуелната власт во која власта закупува билборди за да го напаѓа лидерот на опозицијата во време кога нема изборна кампања. Тоа што шестмина наводно членови на ВМРО се против актуелниот лидер веројатно не значи ништо. Не е ли чудно што во СДСМ нема шесторица што шпобарале смена на Зев по Преспанскиот и договорот со Бугарија или смена на Ковачевски по објавувањето на протоколите што ги прифати и станаа дел од условите за наше членство во ЕУ а со еден збор кажано се работи за бугаризација. И за поддршка на фашизмот што го победивме во 1944 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 22:42

Абе има, има разногласии тоа е демократски чин, прво во партијата па во земјата. Ок Оливер излегол, кажал дека со Мицко не се согласува и тоа е ок. И побарал смена. Ама ако веќе мора да доаѓа ДПМНЕ на власт поуабво со Мицко него ли со Оливер. Оливер ви е тројански коњ да знаете, зад кој по мое стојат проруски сили. Мице не е прорус, да знаеш, ако глумате, тој да е премиер дури по мое и повеќе од Ковачески и Заев ќе прифати за влез во ЕУ.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Сеп 22 2022, 11:33

И јас не сум уживал со Калинка, туку со Лед Зепелин, Дип Парпл, Реј Чарлс од раната младост, сум за членство во ЕУ, на НАТО гледам како на нужно зло за да се исполни тоа. Противник сум на воени сојузи во мир. Противник сум на било кој тип на диктатура од која најдолго искуство имам со комунистичката, иако за жал морам да констатирам дека ако не беа комунистите немаше да има македонска држава ако ја чекавме од западната демократија. Сега сум свесен дека погрешно мислев дека во граѓанската војна во Грција западните земји се бореле против комунистите, а не против Македонците. За жал повторно сега гледам дека не знам од кои причини западните земји имаат нешто против Македонците. Во секој судир до сега без разлика дали се работи за Грците, Косоварите или сега Бугарите тие биле против нас и против нашите човекови права. При тоа се газат нашите основни човекови права. Сами да си ја именуваме државата, сами да си го создадеме и негуваме идентитетот, како мнозинство, демократски да управуваме со државата, се разбира без кршење на човековите права на малцинствата како што се прави во Бугароја или Грција врз Македонците.
Кога пишав дека сум за членство во ЕУ, не мислам на вакво ЕУ, туку на такво каво што би требало да биде. Кај што нема Грци или Бугари да ни бидат диктатори, а тоа да биде поддржано едногласно од земјите членки на ЕУ. Од такво ЕУ подалеку.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 23 2022, 15:41

Добар ден небањати.

DPNE-OFCI - Page 20 Fdrqpq10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Сеп 23 2022, 19:44

DPNE-OFCI - Page 20 618x346

Ова е фотографија на според заевистите царот администратор Борис со тогаш актуелниот лидер на меѓународната заедница. Во време кога заевистите биле еден народ со Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 25 2022, 19:19

Добровечер небањати.

DPNE-OFCI - Page 20 Fdwwfr10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 21:14

СДСМ избегнува користење на асфалт и на локално и на државно ниво. Гледам автопатот Кичево Охрид скоро и да не се работи. Во меѓувреме министерот за транспорт и врски ги вработи во штопската болница и сопругата и нејзината сестра во ист ден веднаш по дипломирањето. За да го пуштат во употреба веќе асфалтираниот автопат Миладиновци-Штип на тогаш премиерот, а сега шпицниот премиер ЗОран Заев му требаа неколку години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 27 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 23 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот