Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stranskite mediumi za Makedonija

+5
reiter
хан Ацо
osa
трендафил
Hamad bim Khalifa
9 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 13, 2015 7:11 pm

Ne mora da bide na "ich" za da bide Srbin. kako se izjasnuva toa e negovo gragjansko i demokratsko pravo! Ako e Lazarevic moze da se izjasnuva i kako kinez.
Malku e cudno sto samiot priznava deka e roden Lazarevich a naknadno si go smenil vo Lazarevik?!?!...... dodushe evrejskiot prizvuk na segashnoto prezime mozebi si go prevzel koga bil na specijalizacija vo Izrael...???
Kako i da e mene licno mi smeta koga lugje se prekrstuvaat bez nekoja posebna pricina. Poubavo zvuci da e na primer Lazarev ili Lazarevski, ovaka .... toj si znae
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by трендафил Чет Мај 14, 2015 9:08 am

Тео напиша:Ajde shto si promashil za iljada godini, ama i pak si izlazhal...Od momentot na formiranje na zaednichkata vlada ne zagina nitu eden branitel...Za razlika od sega, koga vashata predavnichika vlada samo za da ostane na vlast plakja teroristi da gi ubivaat bezbednosnite sili...
Ако мислиш на заедничката влада на ДУИ и СДСМ, во тоа време полицијата не ги гонеше терористите. Агим Красниќи го држеше окупирано Кондово со месеци и наместо да му го направите тоа што се случи со терористите во Куманово, да бидат убиени или уапсени. Иначе кога имаше техничка влада (ВМРО, СДСМ, ПДП и ДПА) во 2001 година имаше загинато бранители кај Карпарлак или Љуботенски Бачила без да убијат ниту еден терорист. Сега за прв пат имаме целосна победа. За жал со жртви, но кои не се залудни како тие во 2001 година.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Гостин Чет Мај 14, 2015 5:55 pm

Трендо пак си лажел. Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 14, 2015 7:05 pm

Trendo e uporen so dokazuvanje deka za deneshnava situacija ni se krivi dinosaurusite! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Гостин Пет Мај 15, 2015 8:56 am

Висок интерес за случувањата во Македонија владее во соседна Бугарија. Целата прогресивна јавност застана на страна на граѓаните кои бараат промена на власта. Се следат случувањата и на јкавноста и се презентираат најновите вести.

СРЪБСКИТЕ СПЕЦСЛУЖБИ ПРЕДАДОХА ГРУЕВСКИ, САШО МИЯЛКОВ ОРГАНИЗИРАЛ АТАКАТА В КУМАНОВО

Бившият вече директор на македонските спецслужби Сашо Миялков активно е участвал в организацията на терористичното нападение в Куманово. Това съобщава в утрешния си брой сръбското издание "Блиц", позовавайки се на сръбските служби за сигурност.

http://news.bgnes.com/view/1233325

И Ахмети напусна Груевски

Ръководителят на Демократическия съюз за интеграция Али Ахмети открито призова за протести срещу управлението на Никола Груевски в Република Македония. Ахмети е дългогодишeн коалиционен партньор в правителството на Никола Груевски. В предаването "Пътят" по Алсат - М телевизия тази нощ Ахмети призова за участие в мирните протести срещу режима в републиката.

http://glasove.com/svqt/51508-i-ahmeti-napusna-gruevski

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Пет Мај 15, 2015 1:16 pm

Груевски нема друга алтернатива освен да си замине доброволно од власта

Андреј Ковачев, европратеник

http://plusinfo.mk/mislenje/518/gruevski...volno-od-vlasta
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 15, 2015 3:46 pm

хан Ацо напиша:Груевски нема друга алтернатива освен да си замине доброволно од власта

Андреј Ковачев, европратеник

http://plusinfo.mk/mislenje/518/gruevski...volno-od-vlasta

Ne vredi Hanu, sto pametni luge shto sovetuvaat edna ekstremna manijakalna ludara ? Mislish ke poslusha ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Пет Мај 15, 2015 5:03 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
хан Ацо напиша:Груевски нема друга алтернатива освен да си замине доброволно од власта

Андреј Ковачев, европратеник

http://plusinfo.mk/mislenje/518/gruevski...volno-od-vlasta

Ne vredi Hanu, sto pametni luge shto sovetuvaat edna ekstremna manijakalna ludara ? Mislish ke poslusha ???

Мора да послуша ако сака да си оди со добро.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Гостин Саб Мај 16, 2015 9:22 am

Pastirot stanuva se popopularen... Twisted Evil

Њујорк тајмс: Малата Македонија се соочува со огромен скандал

Речиси надреалниот скандал со стотици илјади тајно снимени разговори ги разоткри високите владини претставници како разговараат за сè, од местење избори до прикривање убиства, пишува Њујорк тајмс во текст објавен во четвртокот.

Двајца министри и шефот на тајните служби поднесоа оставки. Илјадници луѓе излегоа на улица барајќи соборување на десничарската влада. А минатиот викенд, 40 километри северно од главниот град, во ненадеен излив на крвопролевање загинаа осум полицајци и 14 „терористи“, а другите се прашуваа зошто се случи тоа, и зошто сега.

Link do prevodot

Tiny Macedonia Confronts a Supersize Scandal

SKOPJE, Macedonia — An almost surreal scandal involving hundreds of thousands of secretly recorded conversations caught top government officials discussing everything from rigging votes to covering up killings.

Two ministers and the head of the secret services have resigned. Thousands have taken to the streets demanding the right-wing government’s ouster. And last weekend, 25 miles north of the capital, a sudden burst of bloodshed left eight police officers and 14 “terrorists” dead and others wondering why it had happened, and why now.

Link do originalot

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Саб Мај 16, 2015 11:12 am

Бугарските служби през 1990 и 1991 година имат преко отношение кон создаваньето на ВМРО-ДПМНЕ и македонската опозициja. Това заeви во ефирот на радио К2 депутатот Велизар Енчев, като дополни, дека много от министрите во владата на Льубчо Георгиевски са били сотрудници на бугарските служби. напиша:

http://news.ibox.bg/news/id_551444135
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Саб Мај 16, 2015 11:47 am

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by reiter Саб Мај 16, 2015 8:19 pm

Centar grada blokiran: Stiže 100.000 ljudi, strahuje se od velikih nereda напиша:
Nastavlja se kriza u Makedoniji nakon oružanog sukoba u Kumanovu u kojem je poginulo 8 makedonskih policajaca i uhićeno 40-ak terorista. Sada se sve prebacuje na politiku. Za sutra su najavljeni i masovni prosvjedi u središtu Skoplja. напиша:
Politička kriza u Makedoniji je na vrhuncu. Cijeli dan traju neuspješni pregovori premijera Gruevskog i ujedinjene oporbe koje je organizirao američki veleposlanik. Oporba i dalje traži bezuvjetnu ostavku Gruevskog, formiranje prijelazne vlade i hitne prijevremene izbore, međutim Gruevski niti ne pomišlja na ostavku. Za sutra je najavljen najveći prosvjedni skup u povijesti Makedonije, očekuje se čak 100.000 ljudi, a atmosfera uoči tog skupa je blago rečeno paranoična. Centar Kumanova opet blokiran: Pobjegao jedan od uhićenih terorista! Naime, makedonska policija je već sad blokirala samo središte Skoplja, ne mogu proći ni biciklisti ni pješaci, a da ne govorimo o automobilima, pitanje je kako će se to sutra odvijati. Velik je problem i što je za ponedjeljak najavljen i prosvjed pristaša Nikole Gruevskog i sada svi strahuju da ne dođe do međusobnom sukoba. Prosvjednici oporbe koji sutra ovdje dolaze najavili su da se neće maknuti s ovog mjesta sve dok Gruevski ne podnese ostavku. On je navodno zabranio svim autoprijevoznicima u Makedoniji da prijevoze prosvjednike iz drugih gradova. S obzirom da znamo da Gruevski apsolutno kontrolira tajne službe i policiju, svi strahuju da bi sutra u Skoplju moglo biti velikih nereda. напиша:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/centar-skoplja-blokiran-stize-100-000-ljudi-strahuje-se-od-velikih-nereda---385395.html

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Гостин Нед Мај 17, 2015 11:54 am

Бугарските телевизии известуваат во живо од протестот во Скопје.

ВИДЕО: Додека телевизиите под контрола на Груевски молчат, бугарските известуваат во живо од протестите

Додека телевизиите и останатите медиуми под директна контрола на Владата и Груевски (како што слушнавме од „бомбите“) молчат или пак најбезобразно лажат, бугарските телевизии известуваат во живо од протестите. Вакво вклучување имаше и утрово.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Нед Мај 17, 2015 2:19 pm

Денеска цел ден главните бугарски телевизии имаат репортажи на живо од Скопие,во сите наши медиуми протестите са прва вест.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by трендафил Пон Мај 18, 2015 10:55 am

Еве повторно вест на Дојче веле на македонски јазик.
Проценката за бројноста не беше само нивна. Уште во текот на вчерашниот ден, додека траеше протестот, светски и регионални медиуми ја пренесоа веста: „Грандиозен протест го блокираше Скопје. Над 100.000 луѓе бараат оставка од премиерот“. Исклучок од ова беа македонските провладини медиуми, но, пред се, јавниот радиодифузен сервис МРТВ и државната информативна агенција МИА, кои повеќе го минимизираа, отколку што информираа за протестот.


http://www.dw.de/заев-и-шекеринска-му-станаа-први-соседи-на-премиерот/a-18455644
Но исклучок е истиот Дојче веле, но кога за истиот настан известува на англиски јазик.
Macedonian, Albanian and flags from the other ethnic communities were being waved by the some 20,000 people who protested in Skopje.

http://www.dw.de/anti-government-protesters-take-to-streets-of-skopje/a-18455314
Дали треба сега да веруваме во англиската или во македонската верзија на настанот. Најверојатно ќе останеме на сегашните убедувања. Јас ќе мислам дека поточна е англиската верзија, односно дека македонската е за употреба само во Македонија. Мнозинството на овој форум ќе мисли обратно. Дали Дојче веле е еден од странските подржувачи на насилното соборување на македонската влада и инсталирање на квислиншка. Сега кога Македонија повеќе не чека европски пари за инвестиции, туку најголемите проекти, автопатиштата сега, во најскоро време и пругите и гасоводот се со финансиска или друга подршка на Русија и Кина. Кои патем во моментов изведуваат заеднички поморски вежби во Медитеранот. http://a1on.mk/wordpress/archives/491643

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Гостин Пон Мај 18, 2015 11:00 am

Теши се Трендо, теши се...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by трендафил Пон Мај 18, 2015 12:57 pm

20.000 вели и странскиот медиум The Guardian. http://www.theguardian.com/world/2015/may/17/20000-macedonians-demand-resignation-of-gruevski-government Новинарот овој пат не е Македонец, како што е случај со многу странски медиуми кои имаат дописник Македонец кој известува според своите често политички видувања. За Гардиоа известува Andrew MacDowall.
20.000 велат и СИБИЕС http://www.cbc.ca/news/world/macedonian-protesters-demand-government-s-resignation-1.3077483
Тајмс оф Индиа http://timesofindia.indiatimes.com/world/rest-of-world/Over-20000-call-for-Macedonian-government-to-step-down/articleshow/47319173.cms
Yahoo News link http://news.yahoo.com/macedonian-opposition-leader-vows-continue-protests-until-pm-161444861.html
Патем еве ви и линк на кој странец смета дека зад целава работа стојат американската тајна служба НСА и германската БНД. За да размислите дали протестиравте можеби за окупација на Македонија. Во име на слободата. Покрај „фиксниот“ Сорос, разбира се. http://m.strategic-culture.org/news/2015/04/25/west-and-soros-rely-extreme-balkanization-prevent-turkish-stream-pipeline.html


Последната промена е направена од трендафил на Пон Мај 18, 2015 12:59 pm. Мислењето е променето 1 пати

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 12:57 pm

Trendo batali go i Dojce Vele i Samak!
Fino ti postirashe Luki video. A i ti potrudi se malku da proshetash po portalive i,a bezbroj sliki. Ostai go sega Shitel i Anal5 ......Zemi digitron, ukluci google eart, i probaj da izracunash sam so svoj um kolku otprilika ima narod.
Predupreduvanje: prebaci od fiti u m2 / za da ne te udri damla od eden milion! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by трендафил Пон Мај 18, 2015 1:20 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Trendo batali go i Dojce Vele i Samak!
Fino ti postirashe Luki video. A i ti potrudi se malku da proshetash po portalive i,a bezbroj sliki. Ostai go sega Shitel i Anal5 ......Zemi digitron, ukluci google eart, i probaj da izracunash sam so svoj um kolku otprilika ima narod.
Predupreduvanje: prebaci od fiti u m2 / za da ne te udri damla od eden milion! Twisted Evil
Очигледно ви треба екстерен испит по математика. Пресметајте прво колку метри квадратни има пред владата, поголема концентрација има пред бината, а сосема мала на краевите на протестот. Мислиш дека дописниците на Гардијан или Дојче веле на англиски не го виделе протестот. Дека поточна е бројката на медиумите што видоа мртви цивили при ликвидацијата на терористичката група во Куманово. Иначе Црвенковски собра 50-тина илјади луѓе без повеќемесечни припреми со монтирани прислушкувани разговори. Па ги загуби изборите.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18, 2015 1:36 pm

трендафил напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Trendo batali go i Dojce Vele i Samak!
Fino ti postirashe Luki video. A i ti potrudi se malku da proshetash po portalive i,a bezbroj sliki. Ostai go sega Shitel i Anal5 ......Zemi digitron, ukluci google eart, i probaj da izracunash sam so svoj um kolku otprilika ima narod.
Predupreduvanje: prebaci od fiti u m2 / za da ne te udri damla od eden milion! Twisted Evil
Очигледно ви треба екстерен испит по математика. Пресметајте прво колку метри квадратни има пред владата, поголема концентрација има пред бината, а сосема мала на краевите на протестот. Мислиш дека дописниците на Гардијан или Дојче веле на англиски не го виделе протестот. Дека поточна е бројката на медиумите што видоа мртви цивили при ликвидацијата на терористичката група во Куманово. Иначе Црвенковски собра 50-тина илјади луѓе без повеќемесечни припреми со монтирани прислушкувани разговори. Па ги загуби изборите.

Нели знаеш-не е битно кой бира
, битно е кой брои.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 1:48 pm

Pa neka brojat be Hanu, koj im brani!  I neka kratat, kolku im dusha saka. Ionaka samo so mahinacii se bavat 9 godini. Narodov gi naucil deka dpmne i se e mozno: od 120.000 da izbroish 20.000 - stvarno treba da si dunster za matematika i shampion za propaganda !?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Пат Пон Мај 18, 2015 2:06 pm

Хан Ацо станал комуњар и на вмровците припишува зборови кои ги кажале комуњари во 1994, откако го дозна тоа од мене на другиот форум Very Happy
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 18, 2015 2:26 pm

Vecer vo 20 casot so zalezot na sonceto pocnuva sobirot na Vampirskata organizacija -DushevnoPoremeteniMonstruozniNacionalEkstremisti.
Se predupreduvaat gragjanite na Skopje da ne se trevozhat bidejki clenovite se obezbedeni-ogradeni so shto e onevozmozeno nivnoto nokjno deluvanje. Sepak se preporacuva da se zakitat so niska luk vo slucaj na izleguvanje nadvor od domovite.
Sobirot ke go otvori nivniot pocesen clen Dr Tanja Kurokamisheva - PIRANJATA:Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSCxLsIjgYCwgwt8eB0NPZpaR8T9L7lcmr-3nfYlACNY_x-gs-9
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by хан Ацо Пон Мај 18, 2015 5:18 pm

Пат напиша:Хан Ацо станал комуњар и на вмровците припишува зборови кои ги кажале комуњари во 1994, откако го дозна тоа од мене на другиот форум Very Happy

Делумно си прав,ама не баш.Не сум комуньар,току сум социалист со додаток -националTwisted Evil

Инаку теа зборови можат да се користат за секоя партия коя ги наместува избори,независно од тоа дали е десна или е лева.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by трендафил Пон Мај 18, 2015 9:53 pm

хан Ацо напиша:
трендафил напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Trendo batali go i Dojce Vele i Samak!
Fino ti postirashe Luki video. A i ti potrudi se malku da proshetash po portalive i,a bezbroj sliki. Ostai go sega Shitel i Anal5 ......Zemi digitron, ukluci google eart, i probaj da izracunash sam so svoj um kolku otprilika ima narod.
Predupreduvanje: prebaci od fiti u m2 / za da ne te udri damla od eden milion! Twisted Evil
Очигледно ви треба екстерен испит по математика. Пресметајте прво колку метри квадратни има пред владата, поголема концентрација има пред бината, а сосема мала на краевите на протестот. Мислиш дека дописниците на Гардијан или Дојче веле на англиски не го виделе протестот. Дека поточна е бројката на медиумите што видоа мртви цивили при ликвидацијата на терористичката група во Куманово. Иначе Црвенковски собра 50-тина илјади луѓе без повеќемесечни припреми со монтирани прислушкувани разговори. Па ги загуби изборите.

Нели знаеш-не е битно кой бира
, битно е кой брои.
Броеше Државната изборна комисија. Во која бројот на членови на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ е еднаков. Со таа разлика што претседателот на ДИК, Рилковски е од СДСМ. Патем и правилата на игра, односно дека предвремени избори може да има само доколку така изгласа мнозинството пратеници во Собранието, ги воведе СДСМ. Откако во 1996 година се собраа доволно потписи, тоа го потврди државен орган, односно ДЗС, за распишување на референдум за предвремени избори. Во време кога по бојкотот на изборите во 1994 ВМРО немаше ниту еден пратеник во Собранието, СДСМ си го истера мандатот до крај. Во меѓувреме спроведе приватизација, односно грабеж на општествениот имот и ни го смени името. Друго ништо не направи.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Stranskite mediumi za Makedonija - Page 2 Empty Re: Stranskite mediumi za Makedonija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот