Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Терористички напад на контролата за летање

+4
osa
Spiridon
PRVOBOREC
трендафил
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by osa Сре Јан 17 2024, 20:05

PRVOBOREC напиша:Добар ден небањати.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека немал никаква улога при вработувањето на неговата сестра во М-НАВ пред 15 години. Тој вели дека тоа се случило 12 години пред да стане министер за надворешни работи, но не кажа дека пред 15 години бил министер за здравство.
Бујар Османи беше министер за здравство во владата на Никола Груевски од 2008 до 2011 година.


https://sdk.mk/index.php/makedonija/sestra-mi-e-vrabotena-vo-m-nav-pred-15-godini-jas-nemam-nikakva-uloga-vo-toa-kazha-bujar-osmani-koj-pred-15-godini-beshe-minister-za-zdravstvo/

mislish deka togash sepak so negova urgencija bila vrabotena sestramu??? ne te razbiram ...jas mislam deka celata prozivka vo M-NAV e smisleno scenario za namaluvanje na reitingot na DUI ...se vospostavi deka ne bil incidentot vo kontrolnata kula tuku vo prostoriite ...isto taka javnosta slushna deka ne bila zagrozena bezbednosta na patnicite na nieden avion ....kako toa odednash na dpne im prechi i chichkoto na Ljubcho Nikolovski koj rabotel ushte pred da se rodi ministerot nikolovski ??? kade bea izminatite godini da apeliraat ???
znachi ova e STROGO NAMENSKI INCIDENT ZA OMALOVAZUVANJE I RUSHENJE NA DUI ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16526
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by osa Сре Јан 17 2024, 20:06

DALI RODNINITE NA FUNKCIONERITE TREBA DA SE NEVRABOTENI I DA JADAT OD KONTEJNER ???? JAS SUM PROTIV VRABOTUVANJE NA LUGE SO KUPENI DIPLOMI KOI MOZE NAVISTINA DA NASHTETAT ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16526
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Сре Јан 17 2024, 21:02

Приказната за непотизам во М-НАВ ја започна премиерот Ковачевски, но тој непотизам виде само во тоа што таму работат претседателот на синдикатот и неговиот брат. Не спомна дека има непотизам и тоа во многу погоилем број кај функционери во власта. Инаку и за мене е нормално дете на лекар да има поголеми шанси да стане добар лекар, затоа што од мали нозе живее во тој свет. Но треба да се овозможат услови за непристрасен прием. За мене и т.н. бадинтерово примање (правична застапеност) е фашистиќка мерка. Не е правично никогаш ако работно место не добие најдобриот, туку некој друг само затоа што не е од привилегирана етничка заедница, протежирана од евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by defo Сре Јан 17 2024, 23:58

Овде се направи непотребна сензација и забава за луѓе со IQ чевли од патики. Проблемот за мене е чинот на тоа дека некој дошол и на работно место физички те нападнал, што би рекол Трендо терористички напад направил. Значи решението е промена на агенцијата за обезбедување, и протоколите за влез во оваа зграда. И секако ум за кого ќе се гласа на наредните избори, поготово во „Албанскиот електорат“, треба да запомнат а и други дека долготрајната власт и апсолутна власт, апсолутно забегува.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3503
Join date : 2015-01-13

osa and Gustav like this post

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by Gustav Чет Јан 18 2024, 14:13

Nema institucija vo Makedonija koja ne e leglo na nepotizam i korupcija isto kako sto nema vlast koja ne e vinovna za toa.

Gustav

Број на мислења : 13
Join date : 2023-11-16

osa and defo like this post

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by osa Чет Јан 18 2024, 15:54

defo напиша:Овде се направи непотребна сензација и забава за луѓе со IQ чевли од патики. Проблемот за мене е чинот на тоа дека некој дошол и на работно место физички те нападнал, што би рекол Трендо терористички напад направил. Значи решението е промена на агенцијата за обезбедување, и протоколите за влез во оваа зграда. И секако ум за кого ќе се гласа на наредните избори, поготово во „Албанскиот електорат“, треба да запомнат а и други дека долготрајната власт и апсолутна власт, апсолутно забегува.

tokmu toa e celta na ova scenario ,da ne se glasa za DUI ...eve kaj tebe uspealo ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16526
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Чет Јан 18 2024, 22:41

Реално гледано и евроатлантската меѓународна банда која милува да ја именуваат како меѓународна заедница ја поддржува ДУИ уште од времето кога беше УЧК во војната во 2001 година. Преку нив протнуваат свои цели. Така на пример Преспанскиот договор е меѓународен договор, а Времената спогодба со Грција по која оваа земја немаше право да ни стави вето за зачленување во меѓународни организации не беше почитува и по донесената пресуда од меѓународниот суд во Хаг.
ДУИ владее со уцени и насилство веќе 2 децении. Најтешко им е на Албанците што не се од оваа партија иако во последно време се осилени и владеат со цела Македонија, но по се изгледа уште кусо време. Лично мислам дека 100% од терористиве што ја нападнаа контролната кула на аеродромот на анкета дали се за членство во ЕУ би одговориле со ДА.
Ајде да не отворам нова тема, овде ќе прашам дали Ахмети, Заев и Ковачевски на денешниот ручек што траел 4 часа разговарале и за спречување на насилство врз државни органи. Или само за следните избори?

https://plusinfo.mk/zaev-ahmeti-i-kovachevskib-chasa-za-izborite-se-razgovaralo-i-za-koalici-ata-za-evropski-front/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by defo Саб Јан 27 2024, 11:42

osa напиша:
defo напиша:Овде се направи непотребна сензација и забава за луѓе со IQ чевли од патики. Проблемот за мене е чинот на тоа дека некој дошол и на работно место физички те нападнал, што би рекол Трендо терористички напад направил. Значи решението е промена на агенцијата за обезбедување, и протоколите за влез во оваа зграда. И секако ум за кого ќе се гласа на наредните избори, поготово во „Албанскиот електорат“, треба да запомнат а и други дека долготрајната власт и апсолутна власт, апсолутно забегува.

tokmu toa e celta na ova scenario ,da ne se glasa za DUI ...eve kaj tebe uspealo ..

Можно е да е тоа намерата. Не викам не. ДУИ за мене е дувло на шпиони и кримоси, ама има и поштени и добри луѓе. Еманципирани, современи проевропски. Пример Ермира Мехмети беше ок. Ама ја уништија. Гзим Острени исто. Има муабет дека Рафиз Алити бил шпионот на АРМ во тогашна УЧК, и соработувал со Македонските безбедносни сили. За после да го заглават во затвор.  Бујар Османи горе долу е ок.

Ама Мерко, Груби.....Пуцето, Нефи, тоа не.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3503
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Саб Јан 27 2024, 16:46

Колку членови на ДУИ ако играат репрезентациите на Македонија со Албанија или Косово навиваат за Македонија. Во Швајцарија е многу ретко ако некој навива за Германија или Франција, а не за Швајцарија. Ниту некој барал заедно со швајцарското знаме да се истакнува и германско или од некоја друга земја. Ни Албанците во Швајцарија не бараат Албанско знаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by alienmk Нед Јан 28 2024, 10:37

Glupo prasanje. Treba da prasas kolku siptari voopsto koi se makedonski drzavjani navivaat za Makedonija. Nieden. A ne da prodavas magla. Demek tie od drugite siptarski partii se za Makedonija.

alienmk

Број на мислења : 382
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Нед Јан 28 2024, 16:21

Нема глупаво прашање, туку може да има глупав одговор на било какво прашање. Не би рекол дека нема Албанци што навиваат за Македонија. Еве ќе наведам име на еден, инаку СДСМовец. Новиот директор на МКЦ Бени Шаќири. И поранешниот министер за финансии, сега аналитичар Џевдет Хајредини навива за Македонија на политички план. Не знам на спортски затоа што колумните ги пишува за политички настани. На пример за спорот што го имаме со Бугарија, а за кој Петре Шилегов мисли дека е спор со САД.
Честитки за првиот премиер кој е избран само поради тоа што е Албанец. Инаку нормално е премиер да биде од партијата што управува со државата. Не беше нормално кога премиер беше послушникот Ковачевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by alienmk Пон Јан 29 2024, 11:59

Ajde bre,, uste sega vie vmrovci se spremate da dudlate kaj siiptarite. Zatoa na izborite potop. Levica ke odlucuva za vlada.

alienmk

Број на мислења : 382
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Пон Јан 29 2024, 18:58

Се согласувам дека ако Левица одлучува за влада, тогаш, како во Скопје ВМРО нема да биде дел од власта. Се разбира ако најголемата партија во Македонија не освпо 61 пратеничко место.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by Spiridon Вто Јан 30 2024, 12:25

Sto ubavo se ispozaklavte, merak da mu e na covek da vidi.

Spiridon

Број на мислења : 26
Join date : 2023-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by alienmk Вто Јан 30 2024, 13:02

Spiridon напиша:Sto ubavo se ispozaklavte, merak da mu e na covek da vidi.

Sds se zaklani predvreme.

alienmk

Број на мислења : 382
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by alienmk Вто Јан 30 2024, 13:06

трендафил напиша:Се согласувам дека ако Левица одлучува за влада, тогаш, како во Скопје ВМРО нема да биде дел од власта. Се разбира ако најголемата партија во Македонија не освпо 61 пратеничко место.

Glej so ubavo si znaes oti Levica e najgolemata makedonska partija ako lazirate anketi i kradete od rejtingot na Apasiev i Levica. 61 ne veruvam ama dokaj 40 pratenici za Levica garant.

alienmk

Број на мислења : 382
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by defo Сре Јан 31 2024, 18:46

трендафил напиша:Колку членови на ДУИ ако играат репрезентациите на Македонија со Албанија или Косово навиваат за Македонија. Во Швајцарија е многу ретко ако некој навива за Германија или Франција, а не за Швајцарија. Ниту некој барал заедно со швајцарското знаме да се истакнува и германско или од некоја друга земја. Ни Албанците во Швајцарија не бараат Албанско знаме.

МХ, a „братско“ руско знаме на митингот за „фамилијарни“ вредности. Како се вика тоа?!?!

Има Албанци по Македонци од тебе каде каде.

alienmk напиша:Glupo prasanje. Treba da prasas kolku siptari voopsto koi se makedonski drzavjani navivaat za Makedonija. Nieden. A ne da prodavas magla. Demek tie od drugite siptarski partii se za Makedonija.


До кога овие „Левичарски“ флоскули. Се гледа дека си прос следбеник на најголемиот кловн во Македонската политичка сцена. Само шо картата за циркузов, скапо ќе не кошта.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3503
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by osa Сре Јан 31 2024, 23:58

трендафил напиша:Реално гледано и евроатлантската меѓународна банда која милува да ја именуваат како меѓународна заедница ја поддржува ДУИ уште од времето кога беше УЧК во војната во 2001 година. Преку нив протнуваат свои цели. Така на пример Преспанскиот договор е меѓународен договор, а Времената спогодба со Грција по која оваа земја немаше право да ни стави вето за зачленување во меѓународни организации не беше почитува и по донесената пресуда од меѓународниот суд во Хаг.
ДУИ владее со уцени и насилство веќе 2 децении. Најтешко им е на Албанците што не се од оваа партија иако во последно време се осилени и владеат со цела Македонија, но по се изгледа уште кусо време. Лично мислам дека 100% од терористиве што ја нападнаа контролната кула на аеродромот на анкета дали се за членство во ЕУ би одговориле со ДА.
Ајде да не отворам нова тема, овде ќе прашам дали Ахмети, Заев и Ковачевски на денешниот ручек што траел 4 часа разговарале и за спречување на насилство врз државни органи. Или само за следните избори?

https://plusinfo.mk/zaev-ahmeti-i-kovachevskib-chasa-za-izborite-se-razgovaralo-i-za-koalici-ata-za-evropski-front/


ajde i jas da ne otvoram nova tema da prasham tuka SHTO BARALE NACIONALISTITE NOVOKOMPONIRANITE OPOZICIONERI OD ALBANSKA NACIJA VO KOSOVO KAJ KURTI ,SHTO RAZGOVARALE ???? OVIE SE INAKU IDNITE KOALICIONI PARTNERI NA VMRO I ZMICKO MNOGU GI SAKA ???? ZBORELE ZA PREDSEDATEL ALBANEC VO NASHATA DRZAVA I VMRO KE SE ZDRUZI SO NIV ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16526
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by defo Чет Фед 01 2024, 08:41

По речникот на ДПМНЕ-овците и логиката, нели ова е Приштинска платформа?!?!
Very Happy Very Happy Very Happy

Сега озбилно, тоа што му го направија Села на 27 Април не е за оправдување, ама и самиот Села е тежок националист. Лош политичар, само јако истуркан од некој лоби групи. Така да со нив и онај Тетовскиот градоначалник не се разговара, тие се само превртливи лудаци.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3503
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by Voda Пет Фед 02 2024, 11:29

Vo ocajna bezidejnost sto da mu ponudi na glasackoto telo albanskata opozicija se svrte kon separatisticko teroristicki narativ. Se razbira, retorikata ke se menuva so promena na statusot od opozicija vo vlast dokolku toa se sluci.

Voda

Број на мислења : 6
Join date : 2023-11-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by defo Пет Фед 02 2024, 12:24

Е баш тоа.
Ама она шо ме мачи и дел од луѓето на форумов не сфаќаат, дека еден национализам раѓа друг. И така на Балканов се во круг.


А некој си товари возот(магарето).

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3503
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Пет Фед 02 2024, 20:58

osa напиша:
трендафил напиша:Реално гледано и евроатлантската меѓународна банда која милува да ја именуваат како меѓународна заедница ја поддржува ДУИ уште од времето кога беше УЧК во војната во 2001 година. Преку нив протнуваат свои цели. Така на пример Преспанскиот договор е меѓународен договор, а Времената спогодба со Грција по која оваа земја немаше право да ни стави вето за зачленување во меѓународни организации не беше почитува и по донесената пресуда од меѓународниот суд во Хаг.
ДУИ владее со уцени и насилство веќе 2 децении. Најтешко им е на Албанците што не се од оваа партија иако во последно време се осилени и владеат со цела Македонија, но по се изгледа уште кусо време. Лично мислам дека 100% од терористиве што ја нападнаа контролната кула на аеродромот на анкета дали се за членство во ЕУ би одговориле со ДА.
Ајде да не отворам нова тема, овде ќе прашам дали Ахмети, Заев и Ковачевски на денешниот ручек што траел 4 часа разговарале и за спречување на насилство врз државни органи. Или само за следните избори?

https://plusinfo.mk/zaev-ahmeti-i-kovachevskib-chasa-za-izborite-se-razgovaralo-i-za-koalici-ata-za-evropski-front/


ajde i jas da ne otvoram nova tema da prasham tuka SHTO BARALE NACIONALISTITE NOVOKOMPONIRANITE OPOZICIONERI OD ALBANSKA NACIJA VO KOSOVO KAJ KURTI ,SHTO RAZGOVARALE ????  OVIE SE INAKU IDNITE KOALICIONI PARTNERI NA VMRO I ZMICKO MNOGU GI SAKA ???? ZBORELE ZA PREDSEDATEL ALBANEC VO NASHATA DRZAVA I VMRO KE SE ZDRUZI SO NIV ????
Разликата сега е тоа што пред 7 години сите партии на Македонците со албанско етничко потекло беа кај Еди Рама во Албанија, а сега кај Курти не беа тие од ДУИ. На последните избори имавме националистичка порака дека МОРА да има премиер Албанец, кој освен тоа што е Албанец, не мора да има други квалитети. За жал ми изгледа дека цело време се работи за делување на САД. Тогаш Еди Рама беше човек на Сорос, сега по создавањето на Отворен Балкан интерсно е Косово затоа што не е нивен член. Колективниот запад на чело со САД, кој сам за себе наметна име меѓународна заедница њедноставно народите и државите не ги смета за еднакви. Односот е како помеѓу господар и роб. На скалата на САД за Балканот Косоварите во моментов се на повисока позиција и од Албанците, а Македонците се веројатно на најниско место во регионот. Затоа имаме заебанција и со тоа што за нас важат меѓународните договори донесени под патронат, да не кажам диктат на САД, а истото за Грција не важи. По Времената спогодба не смееше да ни стават вето за членство во НАТО и во ЕУ, за што има и пресуда од Меѓународниот суд во Хаг, но кршењето на договорот беше поддржано од евроатлантската меѓународна банда. Со едноставно образложение, тие биле членови на бандата, а Македонија е надвор и сака да стане дел од таа мафија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by osa Пет Фед 02 2024, 21:46

трендафил напиша:
osa напиша:
трендафил напиша:Реално гледано и евроатлантската меѓународна банда која милува да ја именуваат како меѓународна заедница ја поддржува ДУИ уште од времето кога беше УЧК во војната во 2001 година. Преку нив протнуваат свои цели. Така на пример Преспанскиот договор е меѓународен договор, а Времената спогодба со Грција по која оваа земја немаше право да ни стави вето за зачленување во меѓународни организации не беше почитува и по донесената пресуда од меѓународниот суд во Хаг.
ДУИ владее со уцени и насилство веќе 2 децении. Најтешко им е на Албанците што не се од оваа партија иако во последно време се осилени и владеат со цела Македонија, но по се изгледа уште кусо време. Лично мислам дека 100% од терористиве што ја нападнаа контролната кула на аеродромот на анкета дали се за членство во ЕУ би одговориле со ДА.
Ајде да не отворам нова тема, овде ќе прашам дали Ахмети, Заев и Ковачевски на денешниот ручек што траел 4 часа разговарале и за спречување на насилство врз државни органи. Или само за следните избори?

https://plusinfo.mk/zaev-ahmeti-i-kovachevskib-chasa-za-izborite-se-razgovaralo-i-za-koalici-ata-za-evropski-front/


ajde i jas da ne otvoram nova tema da prasham tuka SHTO BARALE NACIONALISTITE NOVOKOMPONIRANITE OPOZICIONERI OD ALBANSKA NACIJA VO KOSOVO KAJ KURTI ,SHTO RAZGOVARALE ????  OVIE SE INAKU IDNITE KOALICIONI PARTNERI NA VMRO I ZMICKO MNOGU GI SAKA ???? ZBORELE ZA PREDSEDATEL ALBANEC VO NASHATA DRZAVA I VMRO KE SE ZDRUZI SO NIV ????
Разликата сега е тоа што пред 7 години сите партии на Македонците со албанско етничко потекло беа кај Еди Рама во Албанија, а сега кај Курти не беа тие од ДУИ. На последните избори имавме националистичка порака дека МОРА да има премиер Албанец, кој освен тоа што е Албанец, не мора да има други квалитети. За жал ми изгледа дека цело време се работи за делување на САД. Тогаш Еди Рама беше човек на Сорос, сега по создавањето на Отворен Балкан интерсно е Косово затоа што не е нивен член. Колективниот запад на чело со САД, кој сам за себе наметна име меѓународна заедница њедноставно народите и државите не ги смета за еднакви. Односот е како помеѓу господар и роб. На скалата на САД за Балканот Косоварите во моментов се на повисока позиција и од Албанците, а Македонците се веројатно на најниско место во регионот. Затоа имаме заебанција и со тоа што за нас важат меѓународните договори донесени под патронат, да не кажам диктат на САД, а истото за Грција не важи. По Времената спогодба не смееше да ни стават вето за членство во НАТО и во ЕУ, за што има и пресуда од Меѓународниот суд во Хаг, но кршењето на договорот беше поддржано од евроатлантската меѓународна банда. Со едноставно образложение, тие биле членови на бандата, а Македонија е надвор и сака да стане дел од таа мафија.


jas te prashuvam SHTO KE BIDE,ti mi pishuvash SHTO BILO ???? albanec premier 100 dena pred izbori e apsolvirana tema odamna ...predsedatel na drzavata e novina koja ja zagovaraat albancite novokomponirani zaedno so nivniot KOALICISKI PARTNER VMRO -DPMNE ...vie patriotite toa ke go prifatite ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16526
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by трендафил Саб Фед 03 2024, 16:31

Разликата помеѓу изборот на претседател и премиер е во тоа што за претседател гласа секој граѓанин поединечно, а за премиер гласаат пратениците под диктат на лидерот, што не мора да биде од најголемата партија. Лиќно јас во моментов ни на крај на умот не ми е да гласам за претседател да биде Македонец од албанско етничко потекло, ниту пак гледам некој што се обраќа на Македонците, Ромите, Турците, Власите, Србите или било кој друг освен Албанците и во моментов Бугарите, но овие вториве под директна директива на САД. Што се однесува до актуелниот премиер, Талат Џафери, ако во 2001 година со својата единица извојуваше некоја победа над УЧК, наместо што дезертираше од АРМ и им се приклучи на терористите, не ќе имав ништо против него. И покрај тоа што мислам дека премиерот треба да биде од најголемата партија од власта. Во секој случај на изборите наскоро ќе видиме што мисли народот. На изборите ќе видиме и дали ВМРО ќе има свој кандидат и ова е уште една гнасна лага на ДУИ и СДСМ или не.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11205
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Терористички напад на контролата за летање - Page 2 Empty Re: Терористички напад на контролата за летање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот