Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РАСПРОДАЖБА на државата

3 posters

Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by osa Пон Aвг 10 2015, 23:39

и што дека го смени милета од транспорт и врски ....оп еве ново ДЕТЕ што ке ја продава државата ...тоа МАЛКУ што остана од неа ....
новајлијата ПОВТОРНО КЕ ГО ПРОДАВА ЗЕМЈИШТЕТО ВО ЕРЏЕЛИЈА ! Тоа што му го продадоа на Субрата рој ...
Сега трендо да те пашам каде ке ги сместите ПЕТ ИЉАДИ КРАВИ ,АКО ГО ПРОДАДЕТЕ ЗЕМЈИШТЕТО ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty Re: РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2015, 13:28

Колку што ми е познато се работи за давање на земјиштето под концесија. Не за продавање. Дали мислиш на Џумајлија. Која не му беше продадена туку дадена под концесија на Субрата Рој, кој понуди најдобри усови на тендерот, но бидејќи не ги исполни наплатена му е банкарската гаранција од 3 милиона евра. Колку што ми е познато тоа земјиште со години е запустено.
Патем, ќе прашам колку плати Рамстор за земјиштето на кое е изграден во центарот на Скопје. Патем и колку дрва се исекоа за да се изгради.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty Re: РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by Гостин Вто Aвг 11 2015, 14:21

Мислиш ни плати со наши пари. Затоа што ги позајми од македонска банка. Кредит, за кој патем гарант му беше владата, на чело со твојот пастир.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty Re: РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by defo Сре Aвг 12 2015, 00:19

Не му иде и не му иде памет, тоа е чудо, ама ке му дојде во гроб, кога ке се врти како вентилатор кога ќе го колнат внуците, кои ќе враќаат пари меѓу другото и за Џумајлија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty Re: РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by трендафил Сре Aвг 12 2015, 10:46

Ниту една банка не дава банкарска гаранција доколку не и е обезбедено враќање на парите. Или бараат депонирање на парични средства во висина на бакнарската гаранција или хипотека. Сигурно е дека и во Сосиете женерал (Охридска банка) која ја даде банкарската гаранција на Сахара Груп не се будали да дадат гаранција на слепо. Но и да е така, за тоа не треба да размислувам јас и моите внуци, туку сопствениците на банката. Затоа што таа не е во државна сопственост. Немојте да манипулирате со едноставни работи во кои може да поверува само мнооооооогу неинформиран човек.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty Re: РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by Гостин Чет Aвг 13 2015, 22:59

Pa ne dadoa na slepo...Garantirashe vladata so pari od budzetot...I sega nie kje gi vratime parite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РАСПРОДАЖБА на државата  Empty Re: РАСПРОДАЖБА на државата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот