Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

+10
Luxor
Kalinda
Arhimed
хан Ацо
трендафил
tmoro
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
14 posters

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Сре Сеп 16, 2015 4:52 am

бев зафатена цел изминат ден ,и сега слушнав дека е избран специјалниот јавен обвинител ха ха ха ...па до кога СДСМ ке си ги изневеруваш гласачите? народот? оној народ што излезе и те поддржа пред владата  пред да ги поставите шаторите...но тогаш ТИ сдсм зборуваше за криминал ,за корупција ,за изборен фалсификат .....  а денес што им ДАДЕ на поддржувачите твои ? А СДСМ ,што им даде ? изманипулирани глупости поради кои сме сите револтирани ...затоа велам НАЗДРАВЈЕшишање и бричење ....
п.с. се надевам дека БАРЕМ ВИЕ НЕКОЛКУМИНА КЕ СИ ГЛАСАТЕ САМИ ЗА СЕБЕ ....ха ха ха ...за другите гласови од гласачите кои ТИ веруваа ке почекаш да пораснеш ,за да не те шамара илија димовски ....


Последната промена е направена од osa на Нед Сеп 20, 2015 11:28 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 8:45 am

Шкариќ во интервју за новата специјална обвинителка. Целото интервју на следниот ЛИНК.

ИНТЕРВЈУ ШКАРИЌ: Јанева е одличен професионалец, сега е потребно да покаже и храброст!
“Добро е што Специјалниот обвинител има целосна автономија и овластувања  за постапување и не е под капата на државниот јавен обвинител”, но истовремено се избегнуваат уставните принципи на единственост, хиерархија и субординација на обвинителството. Професор Шкариќ и за предиспозициите и предизвиците на Катица Јанева во интервју за Фактор вели: “Таа има диплома од Правниот факултет во Скопје кога студиите на Универзитетот беа на високо стручно ниво. Ги  има сите професионални перформанси. Ако покрај нив покаже достоинство и етика, што е клучно  за извршување на функцијата, тогаш e на повидок  добро кадровско решение.“

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Сеп 16, 2015 9:30 am

И посакувам успех во работата на специјалната обвинителка. СИгурно е дека сите сакаме секој криминалец да одговара за своите дела. Но за да може обвинителката да обвини некого потребни се најмалку два услова. Првиот е да има криминал, а вториот истиот да се докаже. Доколку СДСМ не докаже криминал кај власта ќе мора да се брани од обвинение за обид со масовно прислушкување и фалсификат да дојде на власт. Трето нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 9:46 am

Trendafile, smiri se...Vdishi dlaboko vozduh...Zemi voda i shekjerche...Slushnav deka toa gi sprechuva napadite na panika...A potoa razmisli kakva glupost si tresnal...I toa vo temata za specijalniot obvinitel...Koj reche crni Trendafile deka SDSM treba da dokazhuva neshto...A shto togash kje raboti specijalniot obvinitel...Od koga toa nekoj drug treba da ja raboti negovata rabota...Zoshto togash e izbran...Mnogu prashanja Trendafile, odgovorot e samo eden...Vo napadite od strav i panika, pochnavte da se gubite, pa bladate deka SDSM treba da dokazhuva i kriminal na vlasta i deka ne se vinovni za toa shto toj kriminal go objavile...Gotovo e Trendafile...Grujovizmot odi vo nepovrat...A grujovistite na chelo so Grujoshesku vo Idrizovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 9:52 am

Во сите нормални земји Трендо обвинителството го докажува криминалот, но во Македонија под диктатурата на грујошеску, и според дпмне-учк-овците тоа треба да го работи опозицијата. Тоа само покажува колку длабоко сте заглибиле во анусот на пастирот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Сеп 16, 2015 10:28 am

Си заборавил и дека сме имале случаи кај што обвинителството собрало докази за криминал, на пример на Заев во случајот Глобал или на Шеќеринска во случајот Мајкрософт, па некој друг да не им дозволи да ги изнесат на суд. За Заев со аболиција на претседателот Црвенковски, а за Шеќеринска со притисок врз обвинителството од амбасадорите. Тоа само покажува колку длабоко си заглибил во анусот на соросоидите, амбасадорите и сојузот за социјалдемократи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 11:05 am

трендафил напиша:Си заборавил и дека сме имале случаи кај што обвинителството собрало докази за криминал, на пример на Заев во случајот Глобал или на Шеќеринска во случајот Мајкрософт, па некој друг да не им дозволи да ги изнесат на суд. За Заев со аболиција на претседателот Црвенковски, а за Шеќеринска со притисок врз обвинителството од амбасадорите.

Trendafile, kolku povekje pishuvash, tolku povekje zaglibuvash...Kakva vrska ima napishanoto, so toa shto ti i takvite kako tebe barate namesto obvinitelot, SDSM da gi dokazhuva kriminalite na vlasta??? Ili sakash da ni kazesh deka si siguren deka Grujokio nema da dozvoli iznesuvanje na dokazite shto specijalniot obvinitel kje gi sobere protiv nego i familijata so toa shto kje go natera fikusot, koj vo slobodno vreme se pretstavuva kako pretsedatel na Makedonija da go abolicionira??? Pa kje mozhesh toa da go branish so ona poznatoto "I vie taka pravevte"...Gledash deka ne sum zgreshil...Ti mnogu dobro znaesh deka pastirot ti i familijata se dlaboko zaglaveni vo kriminal...No, nemash nitu sila, nitu hrabrost da bidesh chesen i da priznaesh deka si zgreshil, deka celo ova vreme si poddrzhuval vlast chija edinstvena cel e unishtuvanje na Makedonija i makedoncite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Сеп 16, 2015 11:55 am

До сега никој нема утврдено криминал на власта. Имаме само обвинувања од СДСМ. Дали имало криминал од власта или фалсификувани „докази“ од СДСМ треба во прв степен да утврди специјалната обвинителка. Таа треба да утврди и одговорност за тие што вршеле масовно прислушкување, но и што незаконски ги чувале и дистрибуирале материјалите. Треба да се утврди и дали имало снимки на криминали од СДСМ, кои не се предадени на обвинителот, односно дали некој од СДСМ е соучесник во евентуален криминал. Што би рекле обвинителката треба да делува против сите криминалци. Не само против политички противници на СДСМ, Сорос и соучесниците на Грција во криминалот со блокирање на нашето членство во НАТО и ЕУ. Ова последното со пресуда на судот во Хаг, а не со политичка оценка на една групација неовластена за обвинување и судење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 12:43 pm

трендафил напиша:До сега никој нема утврдено криминал на власта. Имаме само обвинувања од СДСМ. Дали имало криминал од власта или фалсификувани „докази“ од СДСМ треба во прв степен да утврди специјалната обвинителка.

Se soglasuvam so ova...


трендафил напиша:Таа треба да утврди и одговорност за тие што вршеле масовно прислушкување, но и што незаконски ги чувале и дистрибуирале материјалите.

Vo koja toa zamja Trendafile, tie shto objavuvaat kriminal na vlasta se podlozhni na krivichno gonenje zaradi istoto??? Vo dpmne-ovskata grujovistichka diktatura???

трендафил напиша:Треба да се утврди и дали имало снимки на криминали од СДСМ, кои не се предадени на обвинителот, односно дали некој од СДСМ е соучесник во евентуален криминал. Што би рекле обвинителката треба да делува против сите криминалци. Не само против политички противници на СДСМ, Сорос и соучесниците на Грција во криминалот со блокирање на нашето членство во НАТО и ЕУ. Ова последното со пресуда на судот во Хаг, а не со политичка оценка на една групација неовластена за обвинување и судење.

I so ova se soglasuvam...Posebno so delot "соучесниците на Грција во криминалот со блокирање на нашето членство во НАТО и ЕУ."...Normalno deka Nikos Grujos treba da odgovara za  namerno odolgovlekuvanje na priemot na Makedonija vo NATO i EU, shto go sproveduva vo interes na negovata tatkovina Grcija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Сре Сеп 16, 2015 1:28 pm

А која е вината на Груевски. Што не ни го смени името во согласност со желбите на Грција и вашите меѓународни подржувачи? СПоред пресудата на судот во Хаг Македонија нема направено ништо што не е во согласност со Времената спогодба. Која предвидува дека Грција не смее да не блокира за членство во НАТО. Тоа што вие на правото гледате како играчка во ваши раце, па не ја почитувате пресудата на судот во Хаг, исто како и земјите чии амбасадори неуспешно се обидоа без избори да ве донесат на власт, па не ја почитувате таа судска пресуда. Која е обврзителна за сите земји членки на ОН. Освен за тие што не го почитуваат правото, а тоа се земјите членки на НАТО и ЕУ, самото НАТО и ЕУ како организации или СДСМ како партија. Но доста веќе на сите теми спинуваш и забегуваш на едно исто. Јас еве се враќам на темата.
СДСМ тврдеше дека има докази за криминал. Јас такво нешто до сега не видов. Дури и ако криминалните снимки не ги отфрлам како доказ. Па очекувам партијата да ги изнесе доказите кои веројатно ги крие некаде. Доколку не лажеше и со доказите како со вработувањето по еден од секое семејство. Не гледам зошто обвинителот да бара докази и да троши непотребно народни пари, кога нели СДСМ ги има доказите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Сеп 16, 2015 2:36 pm

трендафил напиша:А која е вината на Груевски.

Shto prodolzhuva da pregovara za prodazhba na ustavnoto ime Republika Makedonija na grcite, i prodolzhuva da ne sramuva prifakjajki da ne narekuvaat FYROM, namesto da se povleche od pregovorite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Сеп 17, 2015 8:45 pm

osa напиша:бев зафатена цел изминат ден ,и сега слушнав дека е избран специјалниот јавен обвинител ха ха ха ...па до кога СДСМ ке си ги изневеруваш гласачите? народот? оној народ што излезе и те поддржа пред владата  пред да ги поставите шаторите...но тогаш ТИ сдсм зборуваше за криминал ,за корупција ,за изборен фалсификат .....  а денес што им ДАДЕ на поддржувачите твои ? А СДСМ ,што им даде ? изманипулирани глупости поради кои сме сите револтирани ...затоа велам НАЗДРАВЈЕшишање и бричење ....
п.с. се надевам дека БАРЕМ ВИЕ НЕКОЛКУМИНА КЕ СИ ГЛАСАТЕ САМИ ЗА СЕБЕ ....ха ха ха ...за другите гласови од гласачите кои ТИ веруваа ке почекаш да пораснеш ,за да не те шамара илија димовски ....

Taka be Osa ufrili i ti nekoj post na politicka tema!ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА 2Q==
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Чет Сеп 17, 2015 10:46 pm

eh kalifu ne me zezaj ....pa mi ja nema "muzata " Twisted Evil Twisted Evil ...kade se gubish , mnogu slabo te ima ne samo na politichka tema ,tuku i opshto na forumot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by reiter Нед Сеп 20, 2015 10:24 pm

Кои се предмети ќе ги работи Катица Јанева? напиша:
ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА 119060


Монструм, А1, апсењето на Љубе Бошковски, рушењето на објектот Космос на Фијат Цаноски, парцелите на Водно, ова се дел од случаите кои чекаат да бидат предмет на истрага на специјалното обвинителство.

Помалите партии и дел од засегнатите во овие и други случаи бараат проширување на истрагата и прочешлување и на низа претходни случаи меѓу кои и за инцидентите во Куманово, како и за случајот Маѓар Телеком кои деновиве повторно е во фокусот на јавноста.

Според дел од аналитичарите, граѓаните целосно ја имаат изгубено довербата во постоечкиот правен систем, па оттука единствена опција преостанува специјалниот обвинител.

А како што предвидува законот за специјалниот обвинител, ќе се истражуваат сите наводи за криминал кои се поврзани и произлегуваат од неовластеното следење на комуникациите и тоа, за периодот од 2008 до 2015 година, вклучително но не и ограничено само на аудио снимките и транскриптите поднесени до ОЈО, пред 15 јули 2015.

И опозицисикиот лидер Зоран Заев изјави дека во надлежност на обвинителката Јанева е се што е поврзано со неовластеното следење на комуникациите, односно за сите случаи за кои освен материјални докази има и телефонски разговори, ќе бидат во нејзин домен.

А во меѓувреме веќе се чека Јанева да постапува по 27-те кривични пријави кои опозицијата ги поднесе против високи владини функционери. Меѓу нив и за местење и крадење гласови на избори.

СДСМ објавија и докази за како што рекоа политички одмазди и местени апсења.

Дел од пријавите беа и против премиерот Груевски за перење пари, злосторничко здружување и злоупотреба на положба.

И Заев и Груевски досега изјавија дека се подготвени да се соочат со специјалната обвинителка за Пуч и за Прислушувањето.

Јанева пак даде заклетва дека чесно ќе работи и ќе формира тим со кој за еден месец ќе ги преземат случаите во нејзина надлежност.
http://24vesti.mk/koi-se-predmeti-kje-gi-raboti-katica-janeva

може насловот на темата да биде за специјалниот обвинител полесно се наѓа.
Верувате ли дека до април 2016 ќе има судска разрешница односно резултат од Катето Јанева?Ако нема судска разврска како ќе одиме на избори?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Нед Сеп 20, 2015 11:22 pm

reiter напиша:
ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА 119060


Монструм, А1, апсењето на Љубе Бошковски, рушењето на објектот Космос на Фијат Цаноски, парцелите на Водно, ова се дел од случаите кои чекаат да бидат предмет на истрага на специјалното обвинителство.

Помалите партии и дел од засегнатите во овие и други случаи бараат проширување на истрагата и прочешлување и на низа претходни случаи меѓу кои и за инцидентите во Куманово, како и за случајот Маѓар Телеком кои деновиве повторно е во фокусот на јавноста.  

Според дел од аналитичарите, граѓаните целосно ја имаат изгубено довербата во постоечкиот правен систем, па оттука единствена опција преостанува специјалниот обвинител.

А како што предвидува законот за специјалниот обвинител, ќе се истражуваат сите наводи за криминал кои се поврзани и произлегуваат од неовластеното следење на комуникациите и тоа, за периодот од 2008 до 2015 година, вклучително но не и ограничено само на аудио снимките и транскриптите поднесени до ОЈО, пред 15 јули 2015.

И опозицисикиот лидер Зоран Заев изјави дека во надлежност на обвинителката Јанева е се што е поврзано со неовластеното следење на комуникациите, односно за сите случаи за кои освен материјални докази има и телефонски разговори, ќе бидат во нејзин домен.

А во меѓувреме веќе се чека Јанева да постапува по 27-те кривични пријави кои опозицијата ги поднесе против високи владини функционери. Меѓу нив и за местење и крадење гласови на избори.

СДСМ објавија и докази за како што рекоа политички одмазди и местени апсења.

Дел од пријавите беа и против премиерот Груевски за перење пари, злосторничко здружување и злоупотреба на положба.

И Заев и Груевски досега изјавија дека се подготвени да се соочат со специјалната обвинителка за Пуч и за Прислушувањето.

Јанева пак даде заклетва дека чесно ќе работи и ќе формира тим со кој за еден месец ќе ги преземат случаите во нејзина надлежност.
http://24vesti.mk/koi-se-predmeti-kje-gi-raboti-katica-janeva

може насловот на темата да биде за специјалниот обвинител полесно се наѓа.
Верувате ли дека до април 2016 ќе има судска разрешница односно резултат од Катето Јанева?Ако нема судска разврска  како ќе одиме на избори?

otvori si tema reiter za kateto ,ke ima materijal za pishuvanje ....doprva pochnuva toj "film "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by reiter Пон Сеп 21, 2015 10:15 am

само да филмот биде краткометражен,времето не убива полека а криминалните пари ќе си ги користат а уште и пострашно што и понатаму ќе продолжат да го лажат и крадат народот.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Пон Сеп 21, 2015 5:29 pm

Ајде повторно да напишам дека и јас посакувам сите што имаат некаква вина да си одговараат за стореното. Во материјалите што ги објавуваше СДСМ, во бомбите, нема ниту еден доказ за сторен криминал. Има нешто што личи на обвинение, но без доказ. СДСМ тврдеше дека има докази, па затоа треба истите да му ги предаде на обвинителот. До сега нема сторено нешто такво. Доколку ги крие доказите, треба да одговара за тоа. Исто така и доколку обвинуваше без докази, што е класичен пример за клевета. Не знам што не ви е јасно. Посебно доколку се работи за извадоци од материјали, односно за монтиран материјал. Што во некои случаи изгледа дека го има.
Вие очигледно на обвинителката ќе и верувате само ако ги исполни вашите желби, односно наместо вас да изврши атентат врз премиерот и да го седне Заев на власт. Без избори. Затоа што не ве интересира правдата, туку власт. И под демократија подразбирате само кога вие раководите со државата. Дури и кога мнозинството не ве подржува. Ама демократија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пет Сеп 25, 2015 4:17 pm

Ajde airlija...

Во очекување на „првата ластовичка“

Во високи политички кругови веќе неколку дена циркулира една шпекулација: извесно лице испратило јасни сигнали „на значајно место“ дека ќе биде соработник на правдата - заштитен сведок за расветлување на дел од индициите за криминални активности, кои беа обелоденети преку разговорите што произлегуваат од следењето на комуникациите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Сеп 25, 2015 4:53 pm

lele, lele, lele..... kako covek da naprai i da si zeme nekolku meseca neplateno, po edna gondola gricki i pola sleper pivo ?!?!?!?!? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пет Сеп 25, 2015 4:59 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Сеп 25, 2015 5:04 pm

Ni beshe vetena :" Zheshka esen" AMA OVA KE BIDE SAHARA, KOTEL, KAZAN, PEKOL, FURNA, MORE KREMATOOOOORIJUM!!!! ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Z
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пет Сеп 25, 2015 5:07 pm

Revolucioner, se pozanimaval so svedochenjeto na Bogoevski...Ako e vistina i sluchajot so telekom otide vo racete na specijalnata, kje ni trebaat i gondolata i shleperot... Twisted Evil

Од сведочењето на Богоевски: Кондоминас се исплаши од Мијалков бидејќи бил наркоман, зависник од кокаин !

Братучедот на премиерот се заминава со трговија на дрога цел живот за што беше притворан во неколку наврати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Сеп 25, 2015 5:09 pm

Kade e ona pederishteno holandsko koga stanuva najinteresno ?????? ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА 4cP6CmIduqIAAAAASUVORK5CYII=
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пет Сеп 25, 2015 5:11 pm

Toa i jas bi sakal da go znam kalifu...Kao vadeshe oko so vilushka za ovoj i onoj, no sega koga stanuva najzhestoko ischeznha... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by defo Пет Сеп 25, 2015 8:52 pm

Готови се небањативи, отидоа во непроват..бар оваа гарнитура околу Груески.........а Трендо за една година од сега ќе плука по Грујо , ко шо плука сега по Љупчо, ќе вика Грујо е најголемото зло што ја има снајдено Македонија и ВМРО. А колку за Катица, што повеќе луѓе прати во затвор од ДПМНЕ, толку и подобро за неа, нас и Македонија.


П.С Ѓаолот е како келнер секогаш на крај доаѓа со сметката.

defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот