Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Страна 19 of 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Чет Мар 09, 2017 9:00 pm

Ако за повеќе од една година СЈО нема ниту едно сериозно обвинение, тоа значи или дека нема криминал или доколку го има колку што го има во вашите соништа, дека во СЈО работат неспособни обвинители кои тоа не можат да го докажат. Не разбирам зошто тогаш вие барате „неспособните“ да продолжат со работа. Патем работата на СЈО до сега чини колку фонтаната со споменик на Александар Македонски, што за вас беа фрлени пари, бидејќи сте себични, па не ве интересира мислењето на мнозинството, туку само на вашите поддржувачи, албанските националисти и светската врхушка од која нај повеќе го чувствуваме Џорџ Сорос. Ако ја ставиме на страна пропагандната улога на СЈО како портпарол на ЗОран Заев и негов адвокат, не гледам дека сработија нешто на полето на правото.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Чет Мар 09, 2017 11:23 pm

Potroshivte za nekakov glup voin i negoviot konj, za koj patem se tvrdi deka bil peder i ubiec mislam na voinot a ne konjot koj spagja vo nadlezhnost na vashior brat Amdi koj tvrdi deka ciganite od Indija dosle so nego za go potkovuvaat tolku kolku shto chini voveduvanjeto pravna drzhava vo anarhijata shto ja nametnavte zaedno so uchkite za da mozhete nekazneto da kradete?!?!?! Pa normalni li ste vie bre?!?!?!
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пет Мар 17, 2017 11:39 am

Пак раскажува соништа. Погледни што е направено во последните 10 години, од кои 8 поминаа во економска криза во светот и опкружувањето со тоа што е направено во претходните 15 во услови на идеална економска клима. Ќе излезе дека Груевски сакаш да го прогласиш за економски волшебник дека од иста економија со намалени даноци успеал да направи многу, да ја намали драстично невработеноста и плус да има и за него и неговите. Што се однесува до Александар Македонски тој е во светот една од најпочитуваните историски личности. Тоа што некој како што велиш педер во филмот го претставил како негов истомисленик, не значи дека овој македонски и светски великан имал односи со луѓе како вашиот Павле Богоевски, односно со мажи кои сопствениот задник го сметаат за главен сексуален орган. Му се извинувам на вашиот, како што велат прилепчани, давајгаз.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Пет Мар 17, 2017 4:57 pm

Gledam shto e napraveno...Makedonija e prva po korupcija i kriminal na vlasta na dpmne-ofcite...Prvi sme po smrtnost na novorodenchinja i rodilki...Prvi sme po siromashtija i lazhni investicii...Prvi sme po iseluvanjeto na mladite...I se toa se podatoci od vashiot zavod za statistika...Da ne zaboravam, prvi sme i po nezakonsko prislushuvanje na gragjanite od strana na vashiot pastir i bratuchedot negov...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Нед Мар 19, 2017 11:47 pm

Ајде да почнам од назад. Колку што слушавме прислушкувани се поранешниот премиер на Македонија и неговиот братучед, а не е обратно. Трамп и кажа на Меркел дека во едно се исти, двајцата се прислушкувани од администрацијата на Барак Обама. На таа листа е очигледно и Никола Груевски. Македонија е земја во која нај повеќе мајки со проблематично забременување успеваат да станат мајки благодарејќи на бесплатните ин витро третмани. За жал кај такви бремености и ризикот е поголем. Сепак резултатот, зголемување на наталитетот е постигнат. Сите иселени од турско до денес сакате да ги ставите на товар на актуелната власт. Си верувате ли самите на себе си. Од каде бви е идејата дека со воведувањето на албанскиот како официјален јазик ќе се спречи иселувањето?
Од каде сите овие прашања на кои одговорив ги постави на тема за Катица Јанева, најумниот обвинител од редовите на СДСМ и Сорос?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 1:44 am

трендафил напиша:Ајде да почнам од назад. Колку што слушавме прислушкувани се поранешниот премиер на Македонија и неговиот братучед, а не е обратно. Трамп и кажа на Меркел дека во едно се исти, двајцата се прислушкувани од администрацијата на Барак Обама. На таа листа е очигледно и Никола Груевски. Македонија е земја во која нај повеќе мајки со проблематично забременување успеваат да станат мајки благодарејќи на бесплатните ин витро третмани. За жал кај такви бремености и ризикот е поголем. Сепак резултатот, зголемување на наталитетот е постигнат. Сите иселени од турско до денес сакате да ги ставите на товар на актуелната власт. Си верувате ли самите на себе си. Од каде бви е идејата дека со воведувањето на албанскиот како официјален јазик ќе се спречи иселувањето?
Од каде сите овие прашања на кои одговорив ги постави на тема за Катица Јанева, најумниот обвинител од редовите на СДСМ и Сорос?

kako mozesh da lazesh deka bebinjata shto umiraat i majkite rodilki se od taa kategorija so invitro oploduvanje ....vogevgelija od shto pochina rodilkata ,od rizichna bremenost ili od PIJANI GLUPI ANESTEZIOLOZI PRIPADNICI NA DPMNEOVCITE ...inaku kolku za tvoja informacija BASH SO INVITRO UCENUVAVTE DA VE GLASAAT ....veke podolgo vreme nema dodeluvanje na vaucheri za invitro ,verojatno i od tamu gi ukrale parite ,i sega mora da chekaat onie koi nemaat ni mig za chekanje i mora da pobrzaat zatoa shto organizmot staree ,no pobitno e sega da ja odbranite drzavata koja se vika gujo lopovot ,ne Makedonija ....ova e strashno trendafile shto site partiski poslushnici gi stavivte na mesta KAJ SHTO DIREKTNO GI ZAGROZUVAAT ZIVOTITE NA GRAGANITE ...pogledni vo uchilishtata kako se odnesuvaat tvoite sopartijci direktori i nastavnici ...pogledni vo sudovite kako se unishtuvaat zivoti od nepismeni svarovski sudii .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 3:26 pm

Фали уште да ми напишеше дека има 500 илјади фантоми на избирачкиот список како што лажеше Заев и врз оснаова на тие лаги со присила од Бејли успеа два пати да ги одложи изборите додека не успеава да му наместат повеќе десетици илјади албански гласови. Но да не ме нарече Дефо клапчо повторно се враќам на темава.
Интересен настан. Иако нема право да поднесува нови обвиненија од 30 јуни годинава по налог на СЈО вчера е лишен од слобода Љубчо Палевски. Наводно за поседување и објавување на прислушувани материјали. Наводно Палевски со псевдонимот Тесла објавувал на Јутјуб нелегално снимени видеа и тонски разговори. Не велам дека тоа не е криминал, но би обвинението би требало да го води ОЈО, а не СЈО. Но ако тоа е криминал, како тоа обвинителскиот тим на Бејли и СМРДСМ го повлече обвинението против Заев и Верушевски кога и тие поседуваа, а Заев и објавуваше такви метеријали. И после треба да веруваме дека СЈО работи самостојно, а не по налог на Бејли и Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 7:35 pm

Palevski objavuvashe posle dogovorot za prestanok na objavuvanjeto i predavanje na materijalite na SJO...A priveden ne znachi i podneseno obvinenie...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 8:46 pm

Останува фактот дека СЈО нема веќе мандат за нови истраги. Му помина мандатот. Во секој случај ќе видиме наскоро. Обвинетиот за 24 часа мора или да биде ослободен или изведен пред суд. Иако режимот на Заев секогаш не се држи до законот, па се е можно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 9:59 pm

Osven ako obvinitel od javnoto obvinitelstvo ne mu podnese krivichna...A vashiot ljubitel na romski balovi poleka pochnuva da ja gubi kontrolata...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пет Aвг 18, 2017 8:15 pm

Секој криминалец треба да одговара. Ако Палевски сторил кривично дело неовластено поседување и објавување на незаконски снимени материјали, што правиме со Зоран Заев?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Пет Aвг 18, 2017 9:48 pm

Ti glup si ili se pravish glup??? Kade ima zvanichno soopshtenie deka Palevski e priveden za "кривично дело неовластено поседување и објавување на незаконски снимени материјали"???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by luxor on Пет Сеп 15, 2017 7:01 pm

СЈО работи во меѓувреме. А најверојатно редовното јаљвно обвинителство, или самото СЈО ако во меѓувреме стане дел од ЈО ќе ги поднесе кривичните пријави.

СЈО: За последните 6 месеци 142 нови предистражни предмети

Катица Јанева и нејзиниот тим од Специјалното јавно обвинителство и покрај тоа што веќе не може да поднесува обвиненија, во моментов има активни 99 предистражни постапки. Ова го наведува Јанева во четвртиот шестмесечен извештај кој го објавува на двегодишнината од формирањето на СЈО.

http://24vesti.com.mk/sjo-za-poslednite-6-meseci-142-novi-predistrazhni-predmeti
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by luxor on Пет Сеп 15, 2017 7:03 pm

Инаку Прибе и ЕУ со поддршка за СЈО како дел од ЈО.

Прибе: СЈО треба да биде дел од републичкото обвинителство

Специјалното Јавно Обвинителство но и неговите понатамошни чекори најмногу акцентирани во последниот извештај на ЕУ за Македонија а кој во 26 страници го спакуваа експертската група на ПРИБЕ.

http://24vesti.com.mk/pribe-sjo-treba-da-bide-del-od-republichkoto-obvinitelstvo
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Teo on Пон Сеп 18, 2017 12:22 pm

Vrhoven deneska za vrodpneovskiot imot...Ako go zamrznat i dpneofcite i kradcite vo mantii kje osiromashat...

Врховен денеска за замрзнувањето на имотот на ВМРО ДПМНЕ

По минатонеделното одложување од „технички причини” Врховниот суд денеска ќе одржи расправа по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ.

Со ова барање, СЈО сака да се преиспита одлуката на Кривичниот суд со која е одлучено да не се замрзне имотот на ВМРО-ДПМНЕ. СЈО барањето за заштита на законитоста го поднесе затоа што се сомневаа смета дека имотот на оваа партија е стекнат на незаконски начин. Како што по денешната седница истакна обвинителката Ленче Ристовска, расправата за овој предмет е одложена од технички причини и треба да продолжи во понеделник.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 19 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот