Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 14, 2015 9:36 pm

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Uste cekame na "originalnioy tekst"......!?

само критика поради критика ...ај не чекај на готово ,земи и ти заврши некоја работа ...и ти можеш  да постираш од ТВ 24 вести од самите вести ...

Ja ne se ponudiv!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Чет Окт 15, 2015 12:44 am

Не разбирам зошто специјалната обвинителка го спомнува договорот од Пржино. За неа треба да се важни само законите. Од политичките договори само тоа што е преточено во закон. Ако според закон Јанева имала право сама да си го избере тимот, не знам зошто тогаш не го направи тоа. Или смета дека членовите на советот на обвинители се нејзини слуги што треба да ги аминуваат нејзините одлуки. Можеби смета дека така треба да постапуваат и судиите. Ќе ја поздравам одлуката на обвинителите и изјавата на Зврлевски дека специјалното јавно обвинителство е политичко, односно производ на одлука на четири лидери, уште да додадеше дека таа одлука е донесена под притисок на странци, со повеќедеценијската лага дека ако нив ги послушаме ќе влеземе во НАТО и ЕУ иако сите знаеме дека и ако и сега и било кога во иднина ги послушаме, нема да го исполнат ветувањето. Доколку не си го смениме името и идентитетот. Тоа веројатно поради пријателскиот однос кон Македонија и Македонците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Чет Окт 15, 2015 9:46 am

Според 24 вести американската амбасада и посредникот во преговорите Ванхауте повторно на најбезобразен начин се мешаат во внатрешните работи на нашата земја и вршат притисок врз македонското судство. Ако требаше обвинителката сама да си ги избере помошниците, зошто тогаш во законот воопшто се спомнува советот на обвинители. Треба ли тој да биде само привид за демократска одлука и да го аминува диктатот на странците. Кои сакаат да се наметнат како власт во Македонија. АЛде да напишам уште еднаш. Ако на изборите се појави партија што ќе вети дека ќе го протера американскиот и амбасадорите на други земји кои сакаат да ни наметнуваат власт, а во овој случај и помошници на јавни обвинители, ќе го има мојот глас на следните избори. И на тие по нив ако го исполни ветеното.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 5:43 pm

[url=Груевски грубо го понижи американскиот амбасадор http://www.plusinfo.mk/vest/43711/gruevski-grubo-go-ponizi-amerikanskiot-ambasador]Груевски грубо го понижи американскиот амбасадор http://www.plusinfo.mk/vest/43711/gruevski-grubo-go-ponizi-amerikanskiot-ambasador[/url]
Na trendolendo nikako da mu stane jasna rabotava: dalie do amerikancive ili do nashive ?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 8:09 pm

kalifu mnogu jaka poraka mu dal bejli na grujo ....vo diplomatskiot zargon toa znachi deka gujo e pushten po voda ....ednostavno mu kazale ne e bitno od kaj si i koj si ...ednostavno mu kazuvaat ne te priznavame nitu za premier ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Нед Окт 18, 2015 8:39 pm

Ова е веројатно поблага форма на одговор на безобразниот однос на Бејли кон Република Македонија. Наместо да биде протеран од државата, што заслужува според тоа како се однесува.
Но да се вратам на темава. Имаме невиден политички притисок врз советот на обвинители да ја промени својата одлука. За која нема воопшто да коментирам дали е исправна или погрешна. Дури и ако е погрешна таа треба да се промени во правна процедура, која за жал во глупавиот закон за специјално обвинителство не е предвидена, но може да се примени законот за нормално обвинителства, за разлика од ненормалново,од кое дел е и ова на Јанева. Не со политички притисок врз обвинителите. Смешно е кога некој што наводно се бори против притисоци врз правосудните органи самиот врши притисок врз нив. Во стилот дека Садам Хусеин имал оружје за масовно уништување или дека убиството со атомска бомба на илјадници цивили во Нагасаки и Хирошима не е воено злосторство.
Иначе само идиот може да толкува дека советот на обвинители не треба да гласа, затоа што во законот е прецизно наведено дека се гласа и дека е потребно т.н. бадинтерово мнозинство. Се надевам дека идиотите како Бејли и неговите домашни сојузници не сметаат дека само Албанците имаат право на глас, а Македонците во советот не. Не знам дали советот на обвинители ќе го издржи невидениот притисок на кој е изложен. Меѓу другото и од четирите најголеми партии кои изгледа договорот од Пржино го ставаат над Уставот на нашата држава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Нед Окт 18, 2015 10:44 pm

Што се правиш недоветен Трендафиле. Јасно е дека пастирот твој веќе никој не го рецка два посто. Заврши неговото. Ако беше нормален премиер а не криминалец навистина ќе го прогласеше Бејли за персона нон грата во Македонија. Но на твојот вожд му тече низ ногавиците, па најдобро би било за притисокот врз советот на обвинители да го прашаш него. Затоа што на барањето да се изберат сите обвинители предложени од Јанева, стои и неговиот потпис.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пон Окт 19, 2015 10:42 am

Јас не амнестирав никого за притисокот што се врши врз советот на обвинители. Вклучувајќи го тука и ВМРО како еден од потписниците на притисокот врз советот. Не знам дали е смешно или трагично кога луѓе што се залагаат за наводно независно судство вршат притисок за промена на една независна одлука. Иначе можеш да се правиш на удрен колку сакаш, но темелите на судството што го имаме ги постави СДСМ. Има од тогаш доста подобрувања. Иначе пропусти во судството има секаде. Патем, јас не гледам во Бејли, Орав, Сорос или било кој странец како на Бог кој е безгрешен. Токму затоа и ги спомнав оружјето на Ирак или бомбите во Хирошима и Нагасаки. Како прекршувања на меѓународното право од страна на „боговите“.
Како Македонец посакувам советот на обвинители да не потклекне на притисокот и да донесе самостојна одлука. Дури и ако е погрешна. Како човек, знам дека е помало зло советот да подлегне на притисокот. За да престане јадењето фекалии од странците и нивните домашни подржувачи. Да не кажам домашните предавници. По неколку месеци предпоставувам дека вие ќе бидете тие што ќе ја напаѓате специјалната обвинителка. Затоа што не ќе може да ги потврди вашите конструкции.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 19, 2015 7:34 pm

Trendafile, sovetot na obviniteli vekje podlegna na pritisokot na Grujoshesku...Sega ova e samo vrakjanje na vistinskiot pat... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Пон Окт 19, 2015 9:52 pm

Ако за тебе вистински пат е политички притисок врз правосудните органи, нека ти е со среќа таквата демократија. И нека не те чуди зошто твојата партија ги губи изборите. Затоа што едно зборува, а друго прави.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 19, 2015 9:58 pm

Па зошто бе Трендо не се бунеше кога твојот пастир нарачуваше политички обвиненија и пресуди?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил on Вто Окт 20, 2015 8:50 am

Затоа што такво нешто во Македонија нема. Можеби имало некакви обиди, како на пример во случајот со млекарот од Битола и марихуаната на неговата нива, но во недостаток на докази беше ослободен од судот. Не знам за политичко судење во Македонија, па доколку сакаш да дискутираме на таа тема наведи на кое мислиш и со кој дел од пресудата не се сложуваш. Ако мислиш на Љубе Бошковски, сите видовме како е уапсен со нелегални пари наменети за предизборната кампања на неговата партија. Дали мислиш на повеќогодишниот притвор на Љубе за случајот Љуботен можеби. Тој случај има врска повеќе со меѓународната заедница и со СДСМ. Најмалку со ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Вто Окт 20, 2015 9:15 am

Да бе Трендо, нема. Само има судии кои им пушат на функционерите и им го купуваат пола Сваровски. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо on Нед Окт 25, 2015 11:15 am

Читам дека Катица била явен обвинител во Гевгелия.Да ли некой знае била ли е замешана во делото на Спаска Митрова?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 26, 2015 10:06 pm

Каква врска има Спаска со Јанева. Делото на Спаска беше за старателство над децата. Приватно се судеа со сопругот. Немаше никакво кривично гонење. Тоа медиумите во Бугарија го напумпаа и го претставија така.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо on Пон Окт 26, 2015 10:34 pm

mumley напиша:Каква врска има Спаска со Јанева. Делото на Спаска беше за старателство над децата. Приватно се судеа со сопругот. Немаше никакво кривично гонење. Тоа медиумите во Бугарија го напумпаа и го претставија така.

Не ми одговори на прашаньето.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 26, 2015 10:43 pm

Јанева е јавен обвинител момче. Што бара јавен обвинител во приватен судски спор?!?!?!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо on Пон Окт 26, 2015 10:45 pm

mumкley напиша:Јанева е јавен обвинител момче. Што бара јавен обвинител во приватен судски спор?!?!?!

Штом има казна затвор мора да има и явен обвинител.Спаска Митрова беше осудена на затвор,нели?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 26, 2015 10:58 pm

Тоа е одвоен случај. Делото е покренато на барање на центарот за социјални грижи поради одбивање на Митрова да дозволи средба на таткото со детето. Без оглед дали Јанева учествувала или не како обвинител, тоа нема никаква врска со специјалното обнвинителство.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо on Пон Окт 26, 2015 11:06 pm

mumley напиша:Тоа е одвоен случај. Делото е покренато на барање на центарот за социјални грижи поради одбивање на Митрова да дозволи средба на таткото со детето. Без оглед дали Јанева учествувала или не како обвинител, тоа нема никаква врска со специјалното обнвинителство.

Яс не велим дека ова има врска со специялното обвинителсто,току со явното обвитителство,во истото време кога Катица е била явен обвинител во Гевгелискиот суд.Тука станува збор за тоа каков човек,и каков обвинител е Катица(ууу,што убаво србско име).
Яс мислам дека Спаска е првиот случай во МК,кога некой е осуден на затвор за такво "кривично" дело.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 26, 2015 11:19 pm

Две работи момче. Прво, омразата кон се што е македонско нема да ти донесе ништо добро. Познато е дека вие сте поголеми срби од македонците. единствено вие мавтате со српски знамиња кога бугарска екипа игра против српска. Вие сте тие што Лепа Брена со хеликоптер ја носите на стадионот Левски. Вие сте единствените што повеќе од македонците слушате српска музика. Спаска го добила тоа што ја следувало со закон. И не мислам само јас така.

http://www.mediapool.bg/sadat-v-gevgeli-prisadi-roditelskite-prava-na-spaska-mitrova-news171354.html

Случаят "Спаска Митрова", който има битов характер, бе експониран обилно в македонски и български медии, като двете страни взаимно се обвиняваха в политизирането му. Самата Митрова също се възползва от него, като впрегна българското си гражданство в опити за решаване на въпроса с попечителството над дъщеря си.Тя бе в македонски затвор с тримесечна присъда, защото не е осигурила на бившия си съпруг достъп до шестмесечната им дъщеря.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин on Пон Окт 26, 2015 11:25 pm

И уште нешто момче. Ова се бугарски имиња, изведени од Катерина.

Катерина съкратено от Екатерина - календарна светица
Катя, Ката, Катина умалително от Катерина

http://margaritta.dir.bg/azbuchniik/11K.html

Треба многу да ги мразиш македонците, па нагалено изведеното име Катица, од Катерина се разбира, да го прогласиш за српско.

И уште нешто. Големо лицемерие е да тврдиш дека македонците не смеат да слушаат српска музика, не смеат дури ни да го знаат српскиот јазик, а од друга страна сето тоа да биде добро кога го прават бугарите.

ПС. Пред да треснеш уште некоја зелена погледни какви се имиња имате вие во Бугарија ни од каде им е потеклото.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо on Вто Окт 27, 2015 6:25 am

Како можам яс да ги мразим македонците,кога мислам дека со нив сме еден народ?!
Види,србоманите ги мразим,при тоа повекье отколку ги мразим србите.
А Катица е толку бугарско име,колку е и Небойша,Неманьа,Йоргованка и така натаму.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Окт 27, 2015 6:31 am

Katica e ime so hrvatsko poteklo!
A ti hanu namesto da gi mrazish srbite, probaj za pocetok, na komshii da gledash malku od drug agol, potrezveno i razumno kako sto dolicuva na covecko bitie.
Bdv.... srbite se kade, kade pogolem narod za respekt otkolku nekoj drugi ....... na Balkanot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by хан Ацо on Вто Окт 27, 2015 6:51 am

Hamad bim Khalifa напиша:Katica e ime so hrvatsko poteklo!
A ti hanu namesto da gi mrazish srbite, probaj za pocetok, na komshii da gledash malku od drug agol, potrezveno i razumno kako sto dolicuva na covecko bitie.
Bdv.... srbite se kade, kade pogolem narod za respekt otkolku nekoj drugi ....... na Balkanot!

Стокхолмски синдром?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 3 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот