Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na istok od rajot

+4
Hamad bim Khalifa
kiBik
Естир
osa
8 posters

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Пон Ное 02 2015, 15:19

От 25 години чакам този ден. Да прочета заглавието: "Кметовете на областните градове: ГЕРБ - 21, РБ - 3, ДПС - 1, БСП - няма".

БСП- НЯМА!  Егати, 25 години ни трябваха!

БСП - НЯМА! Хепи, хепи, хепи!

Няма трол, или слабоумник на света, който да може да помрачи радостта ми!

Тва стогодишно зло си заминава!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Simulant Пон Ное 02 2015, 19:40

Естир напиша:От 25 години чакам този ден. Да прочета заглавието: "Кметовете на областните градове: ГЕРБ - 21, РБ - 3, ДПС - 1, БСП - няма".

БСП- НЯМА!  Егати, 25 години ни трябваха!

БСП - НЯМА! Хепи, хепи, хепи!

Няма трол, или слабоумник на света, който да може да помрачи радостта ми!

Тва стогодишно зло си заминава!

Дори Негатора ли? lol!

Simulant

Број на мислења : 29
Join date : 2015-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Пон Ное 02 2015, 20:00

Simulant напиша:

Дори Негатора ли? lol!

Very Happy  Хаха, той и за трол даже е адски тъп.

Той по-скоро може да усили радостта ми - като си представя колко му е гадно, като на всеки праведен комунист и чугун.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Вто Ное 03 2015, 18:08

Естир напиша:От 25 години чакам този ден. Да прочета заглавието: "Кметовете на областните градове: ГЕРБ - 21, РБ - 3, ДПС - 1, БСП - няма".

БСП- НЯМА!  Егати, 25 години ни трябваха!

БСП - НЯМА! Хепи, хепи, хепи!

Няма трол, или слабоумник на света, който да може да помрачи радостта ми!

Тва стогодишно зло си заминава!

И по времето на СДС имаше такива заглавия,ама не се получи.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Вто Ное 03 2015, 18:19

Не, Аце, нямаше. Тогава си беше саде червено. Сега и крепости на ДПС паднаха, и такива на БСП - Разград, Търговище, мисля и Сливен винаги са имали червени кметове /първите два града: или на ДПС, или на БСП/.

Тъпото е, че сега очаквам много много саботажи - точно заради това. Те не искат да си загубят властта: с кръв са я вземали....
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Simulant Вто Ное 03 2015, 19:16

Естир напиша:Не, Аце, нямаше. Тогава си беше саде червено. Сега и крепости на ДПС паднаха, и такива на БСП - Разград, Търговище, мисля и Сливен винаги са имали червени кметове /първите два града: или на ДПС, или на БСП/.

Тъпото е, че сега очаквам много много саботажи - точно заради това. Те не искат да си загубят властта: с кръв са я вземали....

Ми те май започнаха. Не знам що за птица е финансовият ни министър, но доколкото знам по времето на Орешарски е засичан с Пеевски. Та това, което се изцепи с полицията не ми се вижда случайно. Точно след изборите. Точно и след турските избори, когато ДПС вече знае какъв вятър ще повей от Турция. Та не бих се учудил тази концепция да е родена в боянските сараи. Ей така, за предупреждение на Бойко да внимава в картинката. Да не забравяме, че ДПС имат и топла връзка с Кремъл. По принцип не съм любител на световната конспирация и Шишо Бакшишо, ама нещо много съвпадения се получават...

Simulant

Број на мислења : 29
Join date : 2015-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Вто Ное 03 2015, 22:36

Всъщност е крайно време да се реформира МВР, мисля си. Те хубу искат да си я карат, както досега, ама явно не може. Но може и да е замисъл....не знам. Във всеки случай, тези днес нарушиха всички закони. Тези, дето трябва да ги пазят. А бомбата май я заложи Йовчев...още.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Сре Ное 04 2015, 08:30

Естир напиша:Всъщност е крайно време да се реформира МВР, мисля си. Те хубу искат да си я карат, както досега, ама явно не може. Но може и да е замисъл....не знам. Във всеки случай, тези днес нарушиха всички закони. Тези, дето трябва да ги пазят. А бомбата май я заложи Йовчев...още.

Никъде по света полицаите нямат такива привилегии,а нашите на всичко отгоре не вършат работа и за пет пари.Евала на Горанов,но Бойко ще клекне.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Сре Ное 04 2015, 12:44

хан Ацо напиша:
Естир напиша:Всъщност е крайно време да се реформира МВР, мисля си. Те хубу искат да си я карат, както досега, ама явно не може. Но може и да е замисъл....не знам. Във всеки случай, тези днес нарушиха всички закони. Тези, дето трябва да ги пазят. А бомбата май я заложи Йовчев...още.

Никъде по света полицаите нямат такива привилегии,а нашите на всичко отгоре не вършат работа и за пет пари.Евала на Горанов,но Бойко ще клекне.

Бойко клекна, ама стратегически. Пак ше ги орежат. Грешката на Горанов беше в "изненадата". Така не се прави. Не се почва с "орязваме ви тва-онва". Просто трябва да седнат и да направят една читава реформа, което не е работа на Горанов, де. Но ме е яд, че Бойко се огъна, все пак. Хубаво, ако наистина поне ги накажат! Тва на нищо не прилича.

Много яка статия прочетох от Илиян Василев по темата. Тоя човек е страхотен анализатор. И много честен човек.

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/59151-reforma-ili-katastrofa-protestite-na-privilegirovanite.html
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Сре Ное 04 2015, 13:48

Дам, определено Руми е решена да се направи реформа. Успех й желая, съпротивата ще е огромна!

"Рапортите на полицаите, които искат да напуснат, ще бъдат разписани. Това обяви пред журналисти вицепремиерът и вътрешен министър Румяна Бъчварова, цитирана от агенция "Фокус".

На въпрос дали ще има съкращения Бъчварова обясни: "Това е следващата възможност за реформа, защото, ако ние не направим тези промени, в края на следващата година последните два месеца няма да има заплати за нито един."

Във връзка с това дали ще се забранят даренията в МВР Бъчварова коментира, че трябва да провери информацията, според която това отново се практикува. "Нямам никакви данни за такива дарения, поне щях да видя къде са тези пари", допълни тя.

По думите й орязването на 20-те заплати при напускане на системата на МВР ще важи за служителите, които са започнали при тези условия, които оставят за тях, а хората, които оттук нататък ще бъдат назначени, са при нови. "Това е решението, което предложихме днес. Пак казвам, има възможност да се обсъди в парламента", посочи тя.

"Да, сега темата с обезщетенията е чувствителна, приехме това решение. Това беше моето предложение, преди окончателно да има такова от Министерството на финансите. Оттук нататък реформата продължава по-друг начин. Няма да се откажа от нея", добави тя.

"Класът прослужено време остава, но се формулира по начина, по който за държавните служители се включва в основното възнаграждение", допълни вътрешният министър.

Румяна Бъчварова каза още, че заминава за Лондон на планирано от 6 месеца посещение. "Имам среща с техния министър Тереза Мей. Основният фокус е да видя с очите си как е проведена реформата в британските служби, определя се като изключителна успешна. Искам да се запозная на място. Реформата в МВР няма алтернатива, ако искаме да го има", заяви Бъчварова.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Ное 07 2015, 09:15

Естир напиша:Дам, определено Руми е решена да се направи реформа....
Хм.... и тя реформаторка??? Бог да пази! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Саб Ное 07 2015, 14:28

kiBik напиша:
Естир напиша:Дам, определено Руми е решена да се направи реформа....
Хм.... и тя реформаторка??? Бог да пази! Evil or Very Mad

Бог да я пази, бих казала. Знаеш ли, Руми я познавам отпреди много години. Не много добре самата нея, но с по-малката й сестра бяхме много близки приятелки (в ученическите години). Трябва да ти кажа, че са рядко срещано деликатни, възпитани и интелигентни хора - цялото им семейство (майка им почина, когато бяхме деца и не им е било леко в живота). Сестра й е журналист.
И при все, че не познавам чак толкова Руми, колкото сестра й, мисля, че освен друго, е и жена с характер. Дано да е желязната лейди, за каквато я мисля. Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Simulant Саб Ное 07 2015, 16:57

Simulant напиша:
Естир напиша:Не, Аце, нямаше. Тогава си беше саде червено. Сега и крепости на ДПС паднаха, и такива на БСП - Разград, Търговище, мисля и Сливен винаги са имали червени кметове /първите два града: или на ДПС, или на БСП/.

Тъпото е, че сега очаквам много много саботажи - точно заради това. Те не искат да си загубят властта: с кръв са я вземали....

Ми те май започнаха. Не знам що за птица е финансовият ни министър, но доколкото знам по времето на Орешарски е засичан с Пеевски. Та това, което се изцепи с полицията не ми се вижда случайно. Точно след изборите. Точно и след турските избори, когато ДПС вече знае какъв вятър ще повей от Турция. Та не бих се учудил тази концепция да е родена в боянските сараи. Ей така, за предупреждение на Бойко да внимава в картинката. Да не забравяме, че ДПС имат и топла връзка с Кремъл. По принцип не съм любител на световната конспирация и Шишо Бакшишо, ама нещо много съвпадения се получават...

Отричам се от по-горните си разсъждения. Нещата се поизбистриха през последните дни. Мдам старата структура на МВР и съдебната система и прокуратура ще се борят със зъби и нокти да няма промяна на статуквото.

Simulant

Број на мислења : 29
Join date : 2015-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Ное 07 2015, 18:06

Естир напиша:
Бог да я пази, бих казала. ....
Да я пази, добре! Никому не пожелавам лошо. По отношение на реформите имам изградено собствено мислене - една реформа се прави мъдро и с мисъл. Времето за обмисляне, осмисляне, планиране, анализ, оценка на риска, обсъждане отнема много време (години), което в случая не виждам да е така. По-скоро смятам, че се имитират недообмислени реформи с неясна цел, която е по-скоро политически рейтинг, някакви дивиденти, а не провеждане на реформата сама по себе си. Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Ное 07 2015, 18:08

Simulant напиша:

Отричам се от по-горните си разсъждения.....

... отричам се от дявола, отричам се от света, отричам се от плътта и се обръщам към Тебе.
Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Simulant Саб Ное 07 2015, 18:10

kiBik напиша:
Simulant напиша:

Отричам се от по-горните си разсъждения.....

... отричам се от дявола, отричам се от света, отричам се от плътта и се обръщам към Тебе.
Suspect

Чак такъв драматизъм не съм влагал. Laughing

Simulant

Број на мислења : 29
Join date : 2015-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Ное 07 2015, 18:16

Simulant напиша:
Чак такъв драматизъм не съм влагал. Laughing
Ох, олекна ми! Шот ни тъ пузнавам кат сапунен оператор. Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Саб Ное 07 2015, 22:51

kiBik напиша:
По отношение на реформите имам изградено собствено мислене - една реформа се прави мъдро и с мисъл. Времето за обмисляне, осмисляне, планиране, анализ, оценка на риска, обсъждане отнема много време (години), което в случая не виждам да е така. По-скоро смятам, че се имитират недообмислени реформи с неясна цел, която е по-скоро политически рейтинг, някакви дивиденти, а не провеждане на реформата сама по себе си.  Suspect

Прав си, така се прави реформа. Но съпротива винаги ще има. Затова мисля, че Горанов го изигра лошото ченге. Very Happy  Колкото да провокира всички да говорят, че трябва реформа. Very Happy Даже самите от МВР! Very Happy
Румяна в никакъв случай не е глупава.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 08:31

Естир напиша:
.... че Горанов го изигра лошото ченге. ....
Глей сега как си мисля, че е станала работата. В момента се прави проектобюджет 2016. Трябва да се заделят пари за нещо (я за заемите, я за магистралите, я за нещо друго), ама парите ги нямаааа. И сега най-лесно е да бръкнеш от бюджетите на министерствата, като за тая цел трябва да си измислиш благородна и обществено приемлива цел, която пиарите да могат да разнесат в медиите, уж че всичко това се прави на полза роду. Реформа. Вълшебна думичка, с която и вълкът сит, и агнето - цяло. М????
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Нед Ное 08 2015, 12:06

kiBik напиша:
Естир напиша:
.... че Горанов го изигра лошото ченге. ....
Глей сега как си мисля, че е станала работата. В момента се прави проектобюджет 2016. Трябва да се заделят пари за нещо (я за заемите, я за магистралите, я за нещо друго), ама парите ги нямаааа. И сега най-лесно е да бръкнеш от бюджетите на министерствата, като за тая цел трябва да си измислиш благородна и обществено приемлива цел, която пиарите да могат да разнесат в медиите, уж че всичко това се прави на полза роду. Реформа. Вълшебна думичка, с която и вълкът сит, и агнето - цяло. М????

Според мене има няколко опции:
1. Горанов на своя глава, без да го е съгласувал с никого, решава с голямата ножица да кълца полицейски заплати и привилегии и изненадва всички. Малко вероятно ми се струва.
2. Горанов го е съгласувал в Бъчварова и Бойко и те са му казали" "рЕжи". Също малко вероятно, няма начин да не са помислили каква реакция ще последва.
3. Съгласувано е: обявяването на тва от Горанов, с ясната представа какви ше са реакциите (или поне донякъде). Горанов провокира полицаи и цялото общество и всички заговарят, че реформа е нужна, ма тва не е реформа (най-вече заговарят политическите противници на ГЕРБ и най-вече самото МВР - всички в един глас обясняват, че трябва реформа, ма тва не е реформа). Появява се Бъчварова и казва: ОК, нищо няма да режем, но реформа е нужна и ще я обсъдим с всички и те така. И се започва обсъждане на истинската реформа (от понеделник). Вече синдикатите на МВР и полицаите не могат да се дърпат за реформа, щото цялото общество ше е против тях и ше им лъсне....че не искат реформа. Ако за рязането на заплати може да им се съчувства ("тва не е реформа"), то ако се опънат на истинската реформа.....става ясно, че въобще не искат реформа. И нямат полезен ход. Мене лично тва ми се струва като най-вероятно.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 16:49

Естир напиша:.... че реформа е нужна, ма тва не е реформа (най-вече заговарят политическите противници на ГЕРБ и най-вече самото МВР - всички в един глас обясняват, че трябва реформа, ма тва не е реформа). ...
Благодаря! Evil or Very Mad

А иначе, искаш ли да се хванем на бас, че и догодина "реформа" ще има четвъртото тримесечие, пак заради бюджет 2017? И друго, 2018 председателстваме Европа. Дали смяташ, че някой изобщо ще помисли да се реформира? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Нед Ное 08 2015, 18:00

kiBik напиша:

А иначе, искаш ли да се хванем на бас, че и догодина "реформа" ще има четвъртото тримесечие, пак заради бюджет 2017? И друго, 2018 председателстваме Европа. Дали смяташ, че някой изобщо ще помисли да се реформира? Suspect

Не знам. Very Happy  

Но прочетох един коментар, който се доближава до мойте разсъждения:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5099872


друг въпрос е, дали тактиката на Горанов е удачна. И сигурно си прав: реформата ще се отложи....но аз се надявам да се спеши. Щото няКОЙ има много полза от протести...особено на полицаи, които викат "оставка".
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 18:14

Пффф.... Аз ви казах преди една година, ама вие не ме слушате. Дрън-дрън.
И, разбира се, пиарите - чаантаджии, мантаджии... Разделяй, владей, настрой едните против другите. Все едно не си скачала по митингите и ти или пък си забравила.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Simulant Нед Ное 08 2015, 19:10

Мисля, че и мурзилките се намесиха в полицейските протести. Нещо много взеха да стават съвпаденията на Балканите. То не беше Черна гора, то не бяха изцепките на Лавров за Македония... Проасто влезе в действие старият КГБ сценарий за дестабилизация на "близкое зарубежие". В Черна гора, вероятно ще предприемат и допълнителни провокации. Черна гора в НАТО до голяма степен ще обезсмисли Сърбия, като военен партньор на Путлер. Най-малкото губи се излазът на море, а и Сърбия от всички страни ще е заобиколена от НАТО. Не забравям, че Македония не е член на НАТО, но тя от всички страни е затапена с НАТО държави, така, че Сърбия няма излаз от там.

Simulant

Број на мислења : 29
Join date : 2015-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир Нед Ное 08 2015, 22:06

kiBik напиша:Пффф.... Аз ви казах преди една година, ама вие не ме слушате. Дрън-дрън.
И, разбира се, пиарите - чаантаджии, мантаджии... Разделяй, владей, настрой едните против другите. Все едно не си скачала по митингите и ти или пък си забравила.

Мен ако питаш - грузинска рецепта за МВР Very Happy А иначе, идеята ми беше не за разделянето, а за тва, че те на каквито и реформи да е, ше съ съпротивляват. Затва Горанов не е крив, просто дава знак, че кинтите, които се наливат са много...а нали помниш, че Овчев им ги и вдигна, за награда, че пазят Орешарски Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 6 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот