Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na istok od rajot

+4
Hamad bim Khalifa
kiBik
Естир
osa
8 posters

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Пон Ное 09 2015, 06:20

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Ное 14 2015, 09:44

Бе писнало ми е и Србите и вие, кога видите нещо вистинско, наше, одма да почнете да си го присвоювате (читайте ги коментарите) Evil or Very Mad


Шоплуко си е наш!!! Запомнете го тоа и си го набийте во кратуните тврди!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 22 2015, 09:16

Sinokja gi gledav decata na JESC 2015 kaj nas. Ne bea mnogu dobri ni nashite, ni vashite pesni. Vpechatok mi napravi vasheto glasanje. 12-ka za Srbija. Toa e donekade normalno - jugovci si ste vo krvta, ne mozhete da izbegate od toa. NO! Obichno glasate i za Albanija (onie 30 % od vas de se mnogu aktivni). Ovoj pat obache ne glasavte za niv. Shto se deshava? Da ne ste si go rasturili duslukot so niv? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 22 2015, 09:21

BTW, ne beshe chesno da imame tri reprezentacii (Makedonija, Bugarija i Australija) i da sme na poslednite mesta! Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 22 2015, 09:31

A! Sea primetiv deka sme imalii chetvrta reprezentacija - devojcheto od Srbija bilo od Zajchar! Znachi nashe e! Basimamata! Toa ne bilo Eurovision Song Contest, a BG Song Contest. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Нед Ное 22 2015, 09:38

киБик можеш ли да дадеш информација кога ќе има цол таблици за регистрација..слушнав имало некој тендер па кога ќе заврши и почне да има цол таблици

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 22 2015, 10:01

Pa ne znam. Ako col tablica e registracionna tabelka na avtomobili, ovaa nedela slushnav deka imalo nekakov problem so tenderot. Znachi procedurata za zhalenje kaj nas od tender e dolga - nekade kon dva-tri meseci. Prvo nedovolniot uchestnik se zhali vo Komisijata za zashtita na konkurencijata. Od tamu mozhat ili da priznajat zhalbata i da ja gledaat (okolu mesec) ili pa da ne ja priznajat. Posle toa nedovolniot uchesnik ima pravo da zhali pred Visokiot administrativen sud. Tamu odat ushte eden-dva meseca. Duri potoa mozhe da se skluchi dogovorot so izbraniot uchestnik.
Ne znam bash dobro kakva e situacijava so konkretniot tender.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Нед Ное 22 2015, 10:20

ќе треба време за да се дојде до цол таблица...споро некако...2-3 месеца...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 22 2015, 10:27

Сеа прегледав вестите за табличките. Новинарите тврдат дека до крайот на ноември можело и да се реши проблемот. Яс сум малце скептичен (иде реч за тендер за 30 млн. лева). Да видиме що ке бидне.
БТВ, не насекаде табличките се свршени. Само во некои од областите гледам.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Нед Ное 22 2015, 11:50

kiBik напиша:Сеа прегледав вестите за табличките. Новинарите тврдат дека до крайот на ноември можело и да се реши проблемот. Яс сум малце скептичен (иде реч за тендер за 30 млн. лева). Да видиме що ке бидне.
БТВ, не насекаде табличките се свршени. Само во некои од областите гледам.

каде гледаш,дај стави линк да видам каде има каде нема таблици
...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Нед Ное 22 2015, 17:16

Еве, например во Кюстендил и Дупница тврдат дека немало проблеми:
Няма проблем с регистрационните табели в КАТ в Дупница и в Кюстендил
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Нед Ное 22 2015, 18:08

fala kiBik na informacijata.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Пет Дек 04 2015, 10:16

kiBik напиша:Еве, например во Кюстендил и Дупница тврдат дека немало проблеми:
Няма проблем с регистрационните табели в КАТ в Дупница и в Кюстендил

Ова е зато што Македонците доагьат претежно во Дупница да си купуват коли.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Пет Дек 04 2015, 16:33

да,дупница е често најспомнувана како место за купување на автомобил.А ханАцо што мислиш каде е подобро во кој град да се купи автомобил, и се среди ли со недостиг од цол таблици...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин Пет Дек 04 2015, 18:52

Bre Reiter, Aco sigurno kje ti kazhe deka najdobro e da kupish avtomobil od Dupnica...Kolku shto jas razbrav toj e od Dupnica... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Саб Дек 05 2015, 08:09

reiter напиша:да,дупница е често најспомнувана како место за купување на автомобил.А ханАцо што мислиш каде е подобро во кој град да се купи автомобил, и се среди ли со недостиг од цол таблици...

Во Дупница колите са най ефтини.Ние сме престолнината на колите втора рака.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Саб Дек 05 2015, 08:16

Тео напиша:Bre Reiter, Aco sigurno kje ti kazhe deka najdobro e da kupish avtomobil od Dupnica...Kolku shto jas razbrav toj e od Dupnica... Twisted Evil

Дупничанин сум.И Яне Сандански е бил дупничанин Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Саб Дек 05 2015, 08:31

ханАцо кој е подобра попозната(поефтини коли) авто куќа за продажба на автомобили во дупница?Ако идам да купувам кола да не шетам многу и губам време.И има ли цол таблици?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by хан Ацо Саб Дек 05 2015, 09:14

reiter напиша:ханАцо кој е подобра попозната(поефтини коли) авто куќа за продажба на автомобили во дупница?Ако идам да купувам кола да не шетам многу и губам време.И има ли цол таблици?

Не знам коя е най ефтина кукьа,мора да прашам некой по упатен.А таблици има доволно.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by reiter Саб Дек 05 2015, 09:20

тука доста ги фалат боби м,елва кар и цвети...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by chargerburnout Саб Дек 05 2015, 09:26

luхor напиша:Јок, Банско е наше. Сосе царот. Na istok od rajot - Page 7 Happy-smiley21

Хотел Цар Самуил (Банско) Струмица Улица Банско, бб

Na istok od rajot - Page 7 953_001

Zastava 101 [Very Happy]
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by chargerburnout Саб Дек 05 2015, 09:27

kiBik напиша:

Eve Luxore, opredeli ti toa od kade e.

ovie sigurno se profesionalci, ne moze amateri vaka
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Дек 05 2015, 09:28

Sigurno, no dobro igraat. So srce i so dusha.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by chargerburnout Саб Дек 05 2015, 09:29

kiBik напиша:Sigurno, no dobro igraat. So srce i so dusha.

da prekrasen tanc, ja ne obozavam tanc, ama ova mi se dopadna mnogu
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik Саб Дек 05 2015, 09:32

Kaj nas vo posledno vreme interesot kon narodnite tanci e mnogu golem. Ima mnogu amaterski klubovi, sostavi i t.n.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Na istok od rajot - Page 7 Empty Re: Na istok od rajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот