Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МУДРИ ИЗРЕКИ

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:30 pm

Доколку моментално сте во состојба како на сликата од вашиот пасош, тогаш сигурно ви е потребно патување, спакувајте се и заминете!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:30 pm

Тенка е линијата помеѓу хоби и ментална болест, препознавајте ја.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:30 pm

Можностите секогаш изгледаат поголеми кога одиш кон нив, отколку кога самите доаѓаат кон тебе, подобро оди кон нив бидејќи задоволството ќе биде пропорционално со нивната големина.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:31 pm

Запомни дека човек кој е фин со тебе, а некултурен со келнерот, не е фин!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:31 pm

Одењето во црква не ги прави верници некои луѓе повеќе од човекот кој се моли дома секој ден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:31 pm

Во животот ќе се сретнеш со интелегентни личности кои се природно глупави, одмини ги!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:31 pm

Кога сите ќе заминат, запомни дека се имаш себеси, ти никогаш нема да се напуштиш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Гостин on Саб Сеп 26, 2015 3:32 pm

Ако забележиш црна мачка на патот, тоа значи дека таа оди некаде.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 6:53 pm

ah Teo te obozavam ...mnogu ubavo shto si gi postiral ovie MUDROSTI ...jas mnogupati gi upotrebuvam .....podocna ke ti gi citiram mozebi onie koi se spored mene epten SUPER

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:02 pm

Тео напиша:Кога сите ќе заминат, запомни дека се имаш себеси, ти никогаш нема да се напуштиш.


tochno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:02 pm

luхor напиша:3. Без причина човек може да се насмее, ама не и да заплаче.
tvrdam deka e TOCHNO

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:04 pm

luхor напиша:7. Вредноста на човекот се наоѓа во неговото срце и во неговиот јазик.

eve i so ova se soglasuvam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:05 pm

luхor напиша:9. Да сакаме некого совршено, треба да го сакаме како утре да ќе умре.

taka e ...ovie pogovorki (mudrosti) se navistina VISTINITI ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:08 pm

luхor напиша:12. Казната не поправа ниту една неправда, ама може да спречи стотици други.


mislam deka i ovaa mudrost e tochna

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:09 pm

luхor напиша:21. Еден пријател – не е малку, ако се илјада – не се многу.

se soglasuvash ?????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:10 pm

luхor напиша:24. Кога се караш со некого, остави простор за смирување.

prekrasna pogovorka (mudrost)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:13 pm

luхor напиша:26. Кога го немаш она што го сакаш, сакај го она што го имаш.

shto mislish za ovaa mudra izreka ,Teo ?


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:14 pm

luхor напиша:27. Кому му се доказите кратки, јазикот му е долг.

eve jas mislam deka e taka ,a ti ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:15 pm

luхor напиша:28. Лагата понекогаш му е одвратна и на самиот лажго.

se soglasuvash ????????????????????????????????????????????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:17 pm

luхor напиша:34. Знаење од кое нема корист е исто како лек кој не го лечи болниот.

go lechi .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:19 pm

luхor напиша:40. Зборовите кои доаѓаат од срцето допираат до срцето, а оние кои се од устата стигнуваат најдалеку до ушите.


nemam drugo da dodadam ...ova e tochno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 7:21 pm

luхor напиша:45. Три работи водат до пропаст: лакомост, алчност и самољубие.


tochno taka ....za samoljubieto tvrdam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:19 pm

luхor напиша:49. Човекот е господар на зборовите кои не ги изговорил, ама е роб на оние кои му излетале.


i toa rob zasekogash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:21 pm

luхor напиша:50. Чувај се од брзање, затоа што тоа секогаш доведува до каење: оној кој брза – зборува пред да дознае, одлучува пред да провери и куди пред да се увери.


e koga bi mozel ...neli super bi bilo ....mislam bez brzanje ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Саб Сеп 26, 2015 8:23 pm

Тео напиша:„ Не живејте во минатото, не сонувајте за иднината, концентријајте се на сегашниот момент“

ah kolku mi e ubavo na dushata ...pa jas sum bila mnogu pametna ...i bez da ja vidam ,ja znam mudrata izreka ,neli ....mislam se soglasuvash ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15886
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРИ ИЗРЕКИ - Page 6 Empty Re: МУДРИ ИЗРЕКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот