Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

З.Б. БуреВесник

+2
osa
reiter
6 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo Сре Ное 25 2015, 23:22

Мачево е Катица Јанева.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa Чет Ное 26 2015, 08:15

reiter напиша:З.Б. БуреВесник - Page 2 Z
mache si e mache ....najmilo i najubavo zivotno za mene .....okolu klopcheto nemam mislenje ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Пет Ное 27 2015, 09:04

З.Б. БуреВесник - Page 2 Gero

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Саб Ное 28 2015, 12:26

овој зоран буре весник везе ли везе...колку само кошмари имаат некои луѓе...страв...страв од утрешнината Very Happy ..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo Саб Ное 28 2015, 15:44

овај човек, долго време сметав дека е луд, дека прераскажува кафански муабети, со шлаг, ама после бомбите сфатив дека е многу информиран , и тоа со вистински информации. Само ме интересира кој му ги доставува овие информации, а друго зошто овие сите информации не излегоа во медиуми, барем во опозициските.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Пон Ное 30 2015, 14:01

30.11.2015
Зоран Буревесник Божиновски додаде 7 нови фотографии. пред 34 минути · изменето ·
ŠEFOT, KIRE i MUNIR!!! Tri dena po red MVR DPMNE se obiduva da napravi budali od site nas pa počnaa horski da baraat MVR da gi otkrie falsifikatorite na LIČNITE KARTI na koi posoči FOKUS!!?? Horot go povede MILOŠOSKI, pa prodolži dirigentot GRUEVSKI! Na moite izvori od MVR i na vrabotenite tamu, izvršitelite na falsifikatot koj soddrži 130.000 lični karti ne im se nikakva tajna, tie dobro znaat KOI SE! Prv e KIRE TODOROVSKI (onoj GORDE u ,,bombite,,-razgovori što go spomnuva!). Nejzin šef na kabinet vo vreme koga taa beše ministerka. KIRE koordiniral masovno falsifikuvanje, ama ne znael deka GORDE tolku jako TRUBI preku telefon i deka se se SNIMA i dokumentira. A koordiniral po nalog na GORDE i DPMNE. Iako ne mu e vo opis na rabotno mesto, KIRE postojano se butal kaj sistemite za slikanje za lični dokumenti. Se grižel na tie rabotni mesta postojano na smena da bidat podobni i poslušni. KIRE vo kriminalot bil vo postojana vrska i se konsultiral so SPIRE RISTEVSKI i so komiteti na DPMNE za da mu davaat iminja i spisoci na odseleni i odamna počinati „glasači„-kvalifikuvani za ,,slikanje za LIČNI KARTI,,. Mal problem e što na KIRE TODOROVSKI mu se gadelo od toa što go rabotel, pa na šeficata GORDE i se žalel deka toa go pravi samo za nejzin kef i za dobro na partijata. Nikako za ličen profit! Kolku mu se gadelo od seto toa i kolku bilo od kef a kolku od moranje, KIRE će si kaže na soslušuvanje vo Specijalnoto javno obvinitelstvo, ako voopšto bide povikan. Ima indicii deka naskoro će bide povikan! Taka će snema potreba MVR da istražuva na povik od MILOŠOSKI i GRUEVSKI... Pod KIRE ima ušte eden KLUČEN IGRAČ! Se vika MUNIR PEPIĆ. Nego vo ,,bombite,, medjusEEBno si go vikaat ,,ovoj šo ni gi prai ličnite karti„. PEPIĆ e službenik vo policiska stanica BEKO. Po nalog na Gorde i Kire, MUNIR PEPIĆ gi štancal ličnite karti, pa gi daval direkt na MILE JANAKIEVSKI, (momentno lice vo obid za trajno begstvo od RM!). MILE potoa kontaktiral so policiski načalnici na MVR DPMNE niz Makedonija i im prakal mrtvi i odamna iseleni glasači. Problem nastanuva koga se ispostavuva deka MUNIR PEPIĆ osven što bil „profesionalec„ vo MVR DPMNE, da ti bil i golem aktivist na partijata i golem prijatel na site visoki funkcioneri na ova zlostorničko združenie. PEPIĆ bil naučen od iskusni deka porano ili podocna nekoj ke mora da ide ,,po voda,, i da leži zatvor za ovoj kriminal, PA SE SLIKAL SO SITE SVOI NALOGODAVAČI! A milosta od nalogodavačite i blizinata so niv, MUNIR ja iskoristil pa osven što odrabotil LIČNI KARTI za izborna interna zloupotreba, povremeno štancal i PASOŠI za kriminalci koi imaat zabrana za vlez vo zemji od EU. Za što zaedno so KIRE ke ima prilika da progovori vo SJO. Dokolku bide povikan, razbira se... напиша:


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Пон Ное 30 2015, 14:03

defo напиша:овај човек, долго време сметав дека е луд, дека прераскажува кафански муабети,  со шлаг, ама после  бомбите сфатив дека е многу информиран , и тоа со вистински информации. Само ме интересира кој му ги доставува овие информации, а друго зошто овие сите информации не излегоа во медиуми, барем во опозициските.
дефо незнам кој му дава информации,но ете материјали за Катица има еден куп...иако делимично ЗББ кажува дека добива инфо од пријатели од полиција..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa Пон Ное 30 2015, 22:21

mnogu interesni raboti reiter si postiral ...mnogu ....se zaprepastiv koga chitav ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Вто Дек 01 2015, 20:06

GOLD!!!!

З.Б. БуреВесник - Page 2 Zbb1

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo Вто Дек 01 2015, 23:15

Коментар на ова:
З.Б. БуреВесник - Page 2 Awdrn4
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa Вто Дек 01 2015, 23:50

mnogu vo "zaviena "forma se napishani NADIMCITE na akterite pa neznam za koj se raboti ,zatoa i nemam komentar ....mene savova mi e onaka kul ,no nemozam da ja razglabam ....ako jas se prashuvam ,posledniot sostav onoj shto uchestvuvashe vo nastanite od 24 dekemvri beshe mnogu jak ,site mi bea okej ,sakav da pobedat ...no ne uspeaa....isto i za nsdp mislam deka dobro se soglasuvaat vo koalicijata ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo Сре Дек 02 2015, 08:14

Куртизана од Радишани->Ивона(че)-Мече-Милионерче-Талеска
Др.Куротресина->„Др.“ Драган Павловиќ Латас.....

Савова никогаш не сум ја мониторирал, а колку дека во СДСМ има луѓе на кои не им е место таму има, и луѓе кои на пример работата против СДСМ.....жив пример беше Бучко и онај градоначалник на Карпош по потекло од Подржикоњ Стевче Јакимоски.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Дек 05 2015, 07:40

osa напиша:mnogu vo "zaviena "forma se napishani NADIMCITE na akterite pa neznam za koj se raboti ,zatoa i nemam komentar ....mene savova mi e onaka kul ,no nemozam da ja razglabam ....ako jas se prashuvam ,posledniot sostav onoj shto uchestvuvashe vo nastanite od 24 dekemvri beshe mnogu jak ,site mi bea okej ,sakav da pobedat ...no ne uspeaa....isto i za nsdp mislam deka dobro se soglasuvaat vo koalicijata ..

Mene savova mi e, onaka za na k.r
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин Саб Дек 05 2015, 10:40

A Ivor kaj kje go stavish??? З.Б. БуреВесник - Page 2 Happy-smiley17 З.Б. БуреВесник - Page 2 Happy-smiley17 З.Б. БуреВесник - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Дек 05 2015, 13:54

Nego na kriv k.. - brutalno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo Вто Дек 08 2015, 15:50

З.Б. БуреВесник - Page 2 15u921
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Вто Дек 08 2015, 19:07

defo напиша:З.Б. БуреВесник - Page 2 15u921
време на невреме и тешко бреме за спикерот...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Нед Дек 20 2015, 10:02

не држат кочниците изгледа веќе...

Зоран Буревесник Божиновски пред 7 часа · Od denes (nedela, 20.12.) do sreda predpladne (23.12.) gledajte gi i slušajte gi lagite i konstrukciite na MVR DPMNE i DUI za slučajot so ličnite karti. Veke večerva se preslušale i počnale da kočat. Se preispitale i sfatile deka na ,,osomničeniot,, ZAHIR BEKIRI ne možat da mu napakuvaat narkotrgovija, ni terorizam, ni izrabotka na falsifikat lični karti. Pa namesto vo pritvor BEKIRI go ispratile na izdržuvanje stara zatvorska kazna od pred nekolku godini, vo traenje od tri meseci. Taa kazna zastaruvaše na 26. 12. o. g. Vo nemok da mu spakuvaat što naumile, go pratija vo zatvor. Ajde, od denes do sreda predpladne neka se nasnimaat filmovi i neka zaglavat vo živ pesok. Vo sreda predpladne SVE DO POSLEDEN DETAL ke vi objasnam. Ajde da gi ostavime da se doizglupiraat, a jas do togaš da sozdadam TEHNIČKI uslovi za da go objavam ona što go imam i od što se tresat i MVR DPMNE i DUI poslednite šest godini deka ke stigne do mene. EVE STIGNA! Vetiv pred eden čas deka do sreda predpladne ke počekam - TEHNIKATA da si go završi svojot del i da podgotvi se što e do niv! Vi blagodaram za trpenieto i dokolku imate razbiranje za ova. Posle sreda veke nema nikoj da ve laže i manipulira! NAPOMENA: može da vrištat i molat kaj srpskite vlasti da bidam uapsen i sprečen. Se e organizirano taka da objavite ke si odat, me imalo mene na sloboda ili me nemalo... LikeКоментирајСподели напиша:

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Нед Дек 20 2015, 10:04

Shocked

Зоран Буревесник Божиновски пред 20 часа · Na denešen den pred 24 godini zagina JORDAN MIJALKOV... Vistinata, posebno POZADINATA na ovaa udbaška likvidacija kaj Bujanovac e tolku bolna što sinovite mu ne smeat ni da pomislat da istražuvaat. KE ZGASNE SVETLIOT LIK NA LAŽNIOT HEROJ! напиша:

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:05

Posle sreda veke nema nikoj da ve laže i manipulira!

Непоправлив оптимист. Лагите и конструкциите ќе си продолжат непречено. Грујо не се запира со објавување на било што.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Нед Дек 20 2015, 10:10

ако го разоткрие херојот како што вели ќе го сменат ли името на улицата што го носи неговото име?Ќе сноси ли некој одговорност ако ЗББ докаже дека тој херој не е херој како што го преставуваат дпмне?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:12

Реитер Божиновски нема ништо ново да каже. Што мислиш зошто со закон ја укинаа лустрацијата?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter Нед Дек 20 2015, 17:39

luхor напиша:Реитер Божиновски нема ништо ново да каже. Што мислиш зошто со закон ја укинаа лустрацијата?
има има како нема..ете гледај колку го следат на ФБ...Мислиш ново дека веќе се се знае па нема да има потресувања од неговите ајде да ги речеме бомби...Бомба си е бомба и да е од првата светска војна и колку да е рџава пак е бомба нели?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил Чет Дек 24 2015, 19:49

Не знам уште колку години ќе им се воодушевувате на типови како Божиновски, Геровски, Тричковски ... Додека СДСМ не се откачи од вакви странски платеници има поголеми шанси да престане да постои како партија отколку да дојде на власт. Веќе ни непријателите на Македонија претставени од нивните амбасадори не ве подржуваат. Молчат како риби.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa Чет Дек 24 2015, 20:10

трендафил напиша:Не знам уште колку години ќе им се воодушевувате на типови како Божиновски, Геровски, Тричковски ... Додека СДСМ не се откачи од вакви странски платеници има поголеми шанси да престане да постои како партија отколку да дојде на власт. Веќе ни непријателите на Македонија претставени од нивните амбасадори не ве подржуваат. Молчат како риби.
ohoooo dobro vecher trendafile ...mi nedostasuvashe na forumov ....kaj beshe cel mesec ???????????? ne ti dadoa plata i si vikash shto ima jas da pishuvam ????????????????????????a sega si se oparil za novata godina ,i op odma da tresesh zeleni ...stranski platenici????? ne mi se veruva ..i ovie shto gi nabroja se stranski ????? ha ha ha ..mnogu si mi smeshen koga branish neshto vaka glupavo i neodbranlivo ...ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 2 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот