Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

+12
Albatros
Viktor
Kalinda
Luxor
TRAJCHE
Delta
SHARENI
IVA
хан Ацо
kiBik
Hamad bim Khalifa
osa
16 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 12:35

Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 31 2015, 14:51

Neznam dali se zanimava so politika, ama za mene Glorija e No 1 za precedatel, premier, komplet ministerska lozha i ostanati raboti za "po doma"! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 21:41

Hamad bim Khalifa напиша:Neznam dali se zanimava so politika, ama za mene Glorija e No 1 za precedatel, premier, komplet ministerska lozha i ostanati raboti za "po doma"! Twisted Evil
BRAVO ZA TEBE KALIFU ...STANUVASH BLAGONADEZEN . Si ja zamenil Tanja za Glorija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Ное 01 2015, 00:07

Tanja ima Bg pasos?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa Нед Ное 01 2015, 00:42

neznam ,ama znam eden shto znae ...ili ke doznae pa ke ni kaze ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Нед Ное 01 2015, 09:05

Изгледа нашите бугарски пријатели не се многу заинтересирани да ни ги пренесат размислувањата за политичките случувања кај нив. Се плашат да не им ги дознаеме тајните. Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Нед Ное 01 2015, 09:40

mumley напиша:Изгледа нашите бугарски пријатели не се многу заинтересирани да ни ги пренесат размислувањата за политичките случувања кај нив. Се плашат да не им ги дознаеме тајните. Very Happy Very Happy
Nema nishto novo be! Rev za falsifikacii na izborite, vtori tur denes, edna-dve granati, ... nishto rabota.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Нед Ное 01 2015, 09:44

Се трудите да ги достигнете нашите дострели? БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Нед Ное 01 2015, 09:55

Pa chestno da ti kazham go imam chuvstvoto deka mnogu leb imate da izjadete ushte, za da gi nastignete nashite pishman mutropolitichari.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by хан Ацо Вто Ное 03 2015, 18:11

kiBik напиша:Pa chestno da ti kazham go imam chuvstvoto deka mnogu leb imate da izjadete ushte, za da gi nastignete nashite pishman mutropolitichari.

Они (ДПМНЕ) са като мали дечиня во однос на нашиве.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by хан Ацо Вто Ное 03 2015, 18:18

osa напиша:Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

На просечниот бугарин векье му се кеньа од политика.Све е криминал,лажни избори,притисок врз грагьаните и институциите и така натаму.Исто како и код вас.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa Вто Ное 03 2015, 18:47

хан Ацо напиша:
osa напиша:Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

На просечниот бугарин векье му се кеньа од политика.Све е криминал,лажни избори,притисок врз грагьаните и институциите и така натаму.Исто како и код вас.

jas samo sakav da vi kazam deka ve pochituvame kako nashi sosedi i chlenovi ,pa zatoa i ja otvoriv temata da vi bide prijatno i da se druzite so nas ,no i megusebe Very Happy Very Happy Very Happy ...pozdrav

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Ное 03 2015, 19:02

osa напиша:
хан Ацо напиша:
osa напиша:Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

На просечниот бугарин векье му се кеньа од политика.Све е криминал,лажни избори,притисок врз грагьаните и институциите и така натаму.Исто како и код вас.

jas samo sakav da vi kazam deka ve pochituvame kako nashi sosedi i chlenovi ,pa zatoa i ja otvoriv temata da vi bide prijatno i da se druzite so nas ,no i megusebe Very Happy Very Happy Very Happy ...pozdrav
БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Images?q=tbn:ANd9GcSpp4D4uqF9hMI_t9TTB5628rqoK-PTfjQyiQFu3TKXIUA6uU5SBQ
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Пет Ное 06 2015, 17:36

Бидејќи вие не сакате морам јас да ги откријам тајните на бугарската политичка сцена. Very Happy Very Happy

Штрајк на полицијата во Бугарија.

Синдикат: 2000 полицаи са поискали да напуснат системата

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/sindikat-2000-policai-sa-poiskali-da-napusnat-sistemata.html

И во бугарското здравство цвета.

Лекарите от ТЕЛК-Пловдив масово подадоха оставки

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2015/11/06/lekarite-ot-telk-plovdiv-masovo-podadoha-ostavki.282343

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Саб Ное 07 2015, 09:08

osa напиша:
jas samo sakav da vi kazam deka ve pochituvame kako nashi sosedi i chlenovi ....
Само толку??? Почит??? А яс си мислев, Оса, дека мегю нас любов цути! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa Саб Ное 07 2015, 11:29

i tva kiBiche i ljubov cuti ....shto pa da ne ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Саб Ное 07 2015, 18:13

osa напиша:i tva kiBiche i ljubov cuti ....shto pa da ne ....
Не, не е така, Оса! Яс имам впечаток за нашите взаимни односи не од вчера. Тоа що цути е се друго, но не е любов, за жал. Многу негативизам има во нив. Дури кога се сретнем се гледаме со едно наум.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Нед Ное 08 2015, 17:09

kiBik напиша:
Само толку??? Почит??? А яс си мислев, Оса, дека мегю нас любов цути! Twisted Evil

Kakva bre ljubov koga ne sakate da ni gi otkriete drevnite ajni na bugarskata politika... Very Happy Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 17:14

Тео напиша:...

Kakva bre ljubov koga ne sakate da ni gi otkriete drevnite ajni na bugarskata politika... Very Happy Very Happy Very Happy
Кхм, кхм... Па вие си ги знаете добро бе! Од древните Бугари! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Нед Ное 08 2015, 17:17

Drevnite bugari mozhat voda da im nosat na sovremenite vo odnos na politichki manipulacii...Za nivnata politika te prashuvam...Neli vie ste evropsko gragjani... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 17:25

Тео напиша:Drevnite bugari mozhat voda da im nosat na sovremenite vo odnos na politichki manipulacii...Za nivnata politika te prashuvam...Neli vie ste evropsko gragjani... Twisted Evil
Политиката е една - курвенско-мафиашка. Нема разлика кой е на власт. Кога едните се на власт - цутат едни фирми, кога другите - други. Секой гледа да се налапа до повракяне, пощо не се знае кога пак ке биде на власт. Тоа е тоа.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Нед Ное 08 2015, 17:29

Ajde mozhebi i nie kje stigneme do toa nivo...Zasega sme vo pochetna faza na otstranuvanje na diktaturata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 17:32

Тео напиша:Ajde mozhebi i nie kje stigneme do toa nivo...Zasega sme vo pochetna faza na otstranuvanje na diktaturata...
Подобро е, ако межете да го надскокнете тоа ниво - да минете директно на ниво законот за сите и над сите.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин Нед Ное 08 2015, 17:33

Go ima toa nekade?!?!?! Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik Нед Ное 08 2015, 17:44

Тео напиша:Go ima toa nekade?!?!?! Suspect
Па ми се сака да го има. Яс сум малце идеалист...
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот