Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

+12
Albatros
Viktor
Kalinda
Luxor
TRAJCHE
Delta
SHARENI
IVA
хан Ацо
kiBik
Hamad bim Khalifa
osa
16 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА - Page 3 Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Nebula Сре Апр 07 2021, 11:40

Isti takvi nacionalisti ke prodolzat da ja vodat Bugarija. Borisov veke mu ponudi poddrska na Trifonov.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА - Page 3 Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by defo Пон Ное 15 2021, 11:18

Абе „нашиот“ Каракачанов изел стап а. Паднал на 1,2% clown clown clown clown clown
ОКОЛУ 650 БУГАРИ ГЛАСАА ВО МАКЕДОНИЈА, БОРИСОВ И КАРАКАЧАНОВ ОСТАНУВААТ НАЈПОПУЛАРНИ
На седум избирачки места во Македонија, ГЕРБ собра 207 гласови, што е 31,5 отсто од гласовите, според првичните неофицијални резултати на Централната изборна комисија. На второто место во Македонија е ВМРО-БНД на Красимир Каракачанов со 136 гласа, или 20,7 отсто. Овие две партии освоија најмногу гласови во Македонија и на претходните избори во јули и април.
За ова погоре, незнам шо да кажам идиоти.
Петков од „Промената продолжува“: Најверојатно ќе бидеме прва политичка сила во Бугарија
Најверојатно ќе бидеме прва политичка сила во Бугарија, напиша на Фејсбук копретседателот на Промената продолжува, Кирил Петков.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Петков во објавата ги повика сите да излезат на гласање.

Вториот копретседател на новата партија, која според излезните анкети освои најголем број гласови на денешните избори, Асен Василев, ги повика Бугарите во странство да гласаат.

Петков наведе дека уште еден час се гласа и оти не смее да се пропушти шансата. Според него, сите треба да излезат на гласање.

Сега е време, според него, да се покаже дека Бугарија тргнала на патот на промените и нема враќање назад.

Централната изборна комисија на Бугарија претходно соопшти дека во некои делови од земјата сѐ уште има редици и дека гласањето таму ќе биде продолжено за еден час.

Значи ЕУ по мое замеша прсти во Бугарија, реално партијава која победува е формирана пред два три месеци. Сигналите према Македонија се попозитивни, така да можно е да не огрее сонце, конечно.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА - Page 3 Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by трендафил Нед Мар 13 2022, 20:21

Тоа се гледа и од мислењето на Ангел Димитров, бугарскиот копретседател на историската комисија кој признава дека притисок се врши кон Бугарија, да за да ги одврати ги плаши со баба Рога. Тој вели:
„Од таква перспектива, дали Европската Унија и САД разбираат дека упатувајќи критики само кон Бугарија, тие всушност ја рехабилитираат Коминтерната, руските и српските интереси, Сталин и Тито и тоа идеолошко наследство кое е апсурдно далеку од научното прецизност, политичка коректност и европски вредности? И дека држава која е генетски поврзана со Србија и со Русија не може и не сака да им го сврти грбот? Во овој контекст, апсурдни се навестувањата дека позицијата на Бугарија им е на услуга, бидејќи Бугарија силно ја поддржа евроатлантската интеграција на Република Северна Македонија за да ѝ помогне да излезе од старата југословенска комунистичка орбита. Инаку, Москва нема ништо против евроинтеграциите на Белград и Скопје, бидејќи – со оглед на нивното политичко наследство – тие ќе бидат толку потребните „тројански коњи“ во Европската унија“.
Во овој цитат има повеќе контраверзи. Сан Стефанска Бугарија, што се обидуваат да ја возобноват нашите бугарски соседи е дело на Русија (но во време кога била царска), Сталин е Грузиец, а Тито Хрват. Македонците со Русите контактираат на Англиски, што не би можело да се каже за Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА - Page 3 Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by defo Пет Мар 18 2022, 08:34

Бугарската полиција го приведе Бојко Борисов, Петков вели дека никој не е над законот
Да му е честито и за многу години. Да си исчекаме и за Каракачанов и за онаа гускана од Стара Загора.
Затоа клошариве ко Левичариве скокаат против ЕУ и НАТО, пошо во ЕУ и НАТО нема курназлаци. Има владење на закон.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БУГАРСКА  ПОЛИТИЧКА СЦЕНА - Page 3 Empty Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот