Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OLIVER I KATICA

+5
tmoro
kiBik
reiter
трендафил
Hamad bim Khalifa
9 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by tmoro Пон Јан 25, 2016 2:21 pm

Добар ден Форумџии
Дали некој од монголско-криминална влада ќе бидит уапсен до Јуни?Што брже то боље...

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Гостин Пон Јан 25, 2016 2:55 pm

трендафил напиша:
трендафил напиша:
Забележавме и случај на ист лик кој се наоѓа на шест лични карти, кој има три различни идентитети и матични броеви и шест различни адреси!
Пази Бога ти. 6 лични карти, 3 имиња и три матични броја. Што би рекле две лични карти со исто име и презиме и матичен број, а различни адреси. Само многу голема будала или многу заслепен поради омраза човек, може да поверува дека во избирачкиот список со ист матичен број може да се гласа на две гласачки места. Па не знам дали непресметливи се новинарот и уредникот на Фокус кои објавиле таква глупост или навистина има такви луѓе во Македонија што веруваат во вакви луди спинови. Да потсетам дека списоците ги добиваат сите партии. И само ненормална партија не би забележала таков груб пропуст.
Еве го цитирам тоа што го напишав за личните карти и обвинувањата што ги ломотеше насилно избраниот министерот за внатрешни во кои некој веруваше. Истото важи и за возачките дозволи. Само сега нема да се трудам да објаснувам зошто. Едноставно, не вреди трудот. Не може секој да ги разбере обичните работи.

Pak si tresel zeleni...Za istiot toj minister glasavte vie dpmne-ovcite...A sega ne vi odgovara zatoa shto go otkriva kriminalot shto go pravite...A i normalno e da ne razbirash...Edinstvenoto neshto shto go znaesh e da obozhavash diktatori...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by трендафил Сре Јан 27, 2016 11:37 am

Нешто не видов дека министерот Проливер откри некој криминал, односно дека против некој е поднесена кривична пријава. СДСМ изгледа веруваше дека не загуби на изборите, туку дека преку министерството за труд и социјала се купуваат гласови од сиромашниот слој на населението и дека МВР овозможува изборна кражба. Сега дојде до „освестување“ па кога ги имате овие две министерства сакате да побегнете од избори. Затоа што е јасно дека во Македонија нема нешто такво.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by osa Сре Јан 27, 2016 5:58 pm

trendo ti ne slushash ? pa eve nekolku pati ti ja pushtija " na televiziite vo koja bomba sama gocka kazuva za kriminalot ...aj popushti malku tonot i slushni.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by osa Сре Јан 27, 2016 6:02 pm

i posle ova da ne si se pojavil i da tresesh zeleni ....tuka ne zboruvam jas ,ti ili nekoj od opozicija ...tuka zboruva VLASTA kako pravi falsifikat na izbori ......
toa e isto ko ti da si napraviush FALSIFIKAT DIPLOMA i da rabotish kako doktor ...ili jas na primer ...i sega koga ke me fatat jas da TVRDAM DEKA SUM DOKTOR ?????  sramota bre trendo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by трендафил Сре Јан 27, 2016 9:30 pm

osa напиша:trendo ti ne slushash ? pa eve nekolku pati ti ja pushtija " na televiziite vo koja bomba sama gocka kazuva za kriminalot ...aj popushti malku tonot i slushni.....
Од каде тоа заклучи дека ВМРО ги фалсификувала парламентарните избори. Дали од тоа што се тврди дека Циц (градоначалникот на Куманово од редовите на СДСМ) ги ДРЖИ циганите. Нејасно ми е како и оваа и сите други снимки се стерео, кога немаме стерео мобилна телефонија. Потоа снимките се однесуваат на локалните избори. На кои победи тој што ги ДРЖИ „циганите“. Вкупниот број на Роми во Македонија е значително помал од разликата со која победи ВМРО на парламентарните избори. Ги има 54 илјади со голем процент на деца, односно малолетни кои не гласаат.
Не ти добар ни примерот за докторот. Ако на професорот му фрлиш нешто и го положиш испитот, тоа не е фалсификат. Исто така ако професорот е од твојата партија и те пушти на испитот. А такви доктори има многу во СДСМ, затоа што до скоро сите професори беа од таа, тогаш единствена партија. Но на 24 декември веќе е оневозможено, на барање на СДСМ, власта да прави наводни манипулации со социјалната помош. Министерка за труд и социјала е Фросина Ременски. Ваш член. Па ако биде иста, а можеби и поголема победата на ВМРО на овие избори, ќе верувате ли дека се работи за фалсификати и монтирани разговори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Гостин Сре Јан 27, 2016 10:39 pm

трендафил напиша:
Од каде тоа заклучи дека ВМРО ги фалсификувала парламентарните избори.

Од овде.

(ИНТЕГРАЛНО) Целиот извештај на Рајнхард Прибе за криминалот, корупцијата и прислушувањето

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Гостин Сре Јан 27, 2016 10:46 pm

А можеш и овде да прочиташ нешто за тоа.

Продолжува падот на слободите во Македонија според Фридом хаус

Македонија, Босна и Херцеговина и Косово во 2015 страдале од парализирачка нефункционалност на нивните влади, што ги уназадиле демократските придобивки и приклучувањето кон ЕУ го направило далечна перспектива. Ова стои во најновиот годишен извештај на невладината организација на Фридом хаус од САД „Слободата во светот во 2016“.

Во извештајот на организацијата се наведува дека Македонија бележи надолен тренд поради натамошните разоткривања на големи изборни недостатоци на гласањето во 2014, што предизвика и бојкот на опозицијата во Парламентот. Во истиот контекст, според Фридом хаус е и поврзаниот скандал со распространето владино прислушување на политички и верски водачи, новинари и обични граѓани.

На скалата од 1 до 7, според градација од најслободни до земји со најмала слобода, Македонија е рангирана во категоријата делумно слободна, има оценка 4 за политички права, заземајќи го последното место во регионот. Според граѓански слободи е на трето место, а слободата е оценета со 3,5.

Заедно со, Хондурас и Малдиви, Македонија го загуби статусот на изборни демократии.

http://plusinfo.mk/vest/55680/prodolzuva-padot-na-slobodite-vo-makedonija-spored-fridom-haus

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by osa Пет Јан 29, 2016 4:46 pm

E.beme radoznali ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by defo Пет Јан 29, 2016 9:13 pmСега, можам да признам дека „победивте“ , ама сите ќе изгубиме. Ама кој сфати сфати, кој не..тоа му е.......

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Prasica Нед Јан 31, 2016 2:33 am

GroookJasvazhnsigovrabotivmaliotsostranskaplataod3000evramesechno,paviepishuvajte mekolku sakate po forumive.
Groook...mi se jade...gladna sum...
Shto li sendvichisledniot pat ke spremat nashive od Bihachka...groook.

_________________
TO LEFT NO SANDWICH UNEATEN !
Prasica
Prasica

Број на мислења : 6
Join date : 2016-01-31

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by ribar1 Вто Фед 02, 2016 9:02 pm

Јанкулоска пријавена за: „човечиња, палење кафани, тепачки на избори, одземање лични карти“
ајде машала,ја чекаат во Шутка !!
Дали е точна информацијава?

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by defo Вто Фед 02, 2016 9:07 pm

Нови кривични против обвинители од тимот на Јанева

Затоа вака гризат:

На својата адреса Зврлевски има и три кривични пријави против непознати лица, една против вработен во МВР а сите во врска со наводно малтретирање лица кои сведочеле кај Јанева. Според дополнителниот заменик министер за полиција Митко Чавков и дел од медиумите, пријавените наводно користеле закани и поткуп за сведочење кај Јанева. Кривичните пријави доаѓаат во време на се позасилени шпекулации дека специјалното обвинителство наскоро ќе излезе со првите одлуки а можеби и обвиненија


defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by ribar1 Вто Фед 02, 2016 10:11 pm

Дефо шо мислиш кој ќе ги заменит во Шутка на брат Љубе и Велија?Знајш како одит во војска едни си одат нови идат,најдобро од наесен е да се бидит директор по затворите ќе скапаат од дупење ДПМНЕОВКИ.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by osa Вто Фед 02, 2016 10:16 pm

e ova e stvarno preterizam ...kakvi krivichni ...pa nivno e sudstvoto i obvinitelstvoto ,i kade tuka ima demokratija ,kade ima fer sudenje ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by osa Вто Фед 02, 2016 10:20 pm

ribar1 напиша:Дефо шо мислиш кој ќе ги заменит во Шутка на брат Љубе и Велија?Знајш како одит во војска едни си одат нови идат,најдобро од наесен е да се бидит директор по затворите ќе скапаат од дупење ДПМНЕОВКИ.
kaj si be shampione  Very Happy Very Happy Very Happy a toa direktorskite mesta ke se biraat na konkurs ? transparentno  bounce affraid

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by defo Чет Фед 04, 2016 8:50 pm

ФОТО: Убиецот на Мартин Нешковски донесен на распит кај Катица Јанева

Ајде Катица, возравти на „ударот"..ајде чекаме .......

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by трендафил Чет Фед 04, 2016 10:20 pm

luxor напиша:
трендафил напиша:
Од каде тоа заклучи дека ВМРО ги фалсификувала парламентарните избори.

Од овде.

(ИНТЕГРАЛНО) Целиот извештај на Рајнхард Прибе за криминалот, корупцијата и прислушувањето
После обелоденувањето на фабриката за фалсификувани афери на СДСМ веројатно и извештајот на Прибе не би бил ист. Извештајот не се базира на докази, туку на извештаи на т.н. невладини организации (платеници на Сорос). Секаде каде што Сорос објавува мислење за Македонија, виновни сме ние. Дури и за тоа што Грција го прекрши договорот според кој не смееше да не блокира за членство во НАТО(според пресуда на судот во Хаг, а не по релевантно мислење на некој платеник од најдолен вид).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Гостин Пет Фед 05, 2016 4:01 pm

Освен што лажеш за фабриката за фалсификати. за која е докажано дека работела за пастирот ти, се друго што си напишал се само празни флоскули. Очигледно дека Иво не е кадар за директор на центарот за лаги и манипулации. Со Иле бевте подобри. Не многу добри, ама поинвентивни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by трендафил Пет Фед 05, 2016 5:51 pm

luxor напиша:А можеш и овде да прочиташ нешто за тоа.

Продолжува падот на слободите во Македонија според Фридом хаус

Македонија, Босна и Херцеговина и Косово во 2015 страдале од парализирачка нефункционалност на нивните влади, што ги уназадиле демократските придобивки и приклучувањето кон ЕУ го направило далечна перспектива. Ова стои во најновиот годишен извештај на невладината организација на Фридом хаус од САД „Слободата во светот во 2016“.

Во извештајот на организацијата се наведува дека Македонија бележи надолен тренд поради натамошните разоткривања на големи изборни недостатоци на гласањето во 2014, што предизвика и бојкот на опозицијата во Парламентот. Во истиот контекст, според Фридом хаус е и поврзаниот скандал со распространето владино прислушување на политички и верски водачи, новинари и обични граѓани.

На скалата од 1 до 7, според градација од најслободни до земји со најмала слобода, Македонија е рангирана во категоријата делумно слободна, има оценка 4 за политички права, заземајќи го последното место во регионот. Според граѓански слободи е на трето место, а слободата е оценета со 3,5.

Заедно со, Хондурас и Малдиви, Македонија го загуби статусот на изборни демократии.

http://plusinfo.mk/vest/55680/prodolzuva-padot-na-slobodite-vo-makedonija-spored-fridom-haus
Сите знаеме дека Фридом хаус е спонзорирана од Џорџ Сорос. Не знам од каде оваа организација измисли дека владата прислушкувала, кога во јавност сите видовме и слушнавме дека прислушкувани беа владини функционери. Македонија на пример е една од нај слободните земји за бизнис на светот. Најверојатно повторно се работи за малоумен платеник од Македонија кој за пари ја оцрнил својата земја. На што се радуваат Македонците што се надеваат дека на „демократски“ начин, спротивно на волјата на мнозинството странци ќе ги назначат за вазали на нашата татковина.
Што се однесува до Катица излезе дека лажела во писмото до советот на обвинители дека двете обвинителки што незаконски и насилно ги избрка од работа самите си заминале. Обвинителството ја прифати и кривичната пријава и води истрага против функционер од МВР кој незаконски беше унапреден за 4 скалила за нудење поткуп од 100 илјади евра за лажно сведочење во обвинителството на Катица. Не знам дали ќе се потврдат и гласините што наводно доаѓаат од Франција дека Ван Хојте барал еден и пол милион, а добил еден милион и 250 илјади евра поткуп од СДСМ за да го протне законот според кој СДСМ ќе биде главен цензор и затварач на медиуми. Во име на слободата на информирање можеби.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Гостин Нед Фед 07, 2016 7:08 pm

E moj Trendafile, maloumni se onie koi rabotat protiv interesite na Makedonija...Kako tvojot pastir...I negovite poddrzhuvachi... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Гостин Нед Фед 07, 2016 7:14 pm

Каков поткуп од СДСМ бе Трендафиле? Според предлогот на Ванхојте влијание над регулацијата над медиумите ќе има и опозицијата. Бидејки вие сте новата опозиција, што ќе се потврди после фер и демократски одржани избори, изгледа вие сте тие што му нудите поткуп на Ванхојте. Благодарам на информацијата колку сте му понудиле.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OLIVER I KATICA - Page 2 Empty Re: OLIVER I KATICA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот