Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 6 of 29 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 21:02

Тоа за небањатите не е важно, важно е да тепаат по десети пут. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 20 2016, 22:31

defo напиша:Штип на шесто место на листа на Фајненшал тајмс

Браво за Грујо, Штип 6-ти град во Европа за инвестирање, кој го тоа направи Грујо го направи.П.С Па зошто и да не е кога може да плаќаат по 8000 денари работничка која ќе работи 10часаx7дена, без одмори и празници, ова го има во Кина и во Штип само.

Na boldiranovo - eve ja reakcijata na Ordanovski i voditelot Mishko (na kretenon Sotir): na 31:30 minut
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 22 2016, 18:23

Sto ne vi cini komunjari? Toa sto vladata vrabotuva ne4li? e pa zatgoa narodot i go saka gruevski. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 22 2016, 18:31

Koj vrabotuva be? kade toa? Oti jas ne mozam da najdam rabotaq?" Aj f akaj nekoja vrska mi trebaat pari za u menana.Nikoj ne saka da me casti veke i koga pecat dinosauri.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 22 2016, 18:45

Ajde sega bemoj da se pravish glup... Na forum si pa odgovori mu na chovekot...Mozhebi kje dobiete uste eden glasach...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 22 2016, 22:40

Stejt Deparmentot povika na odlozhuvanje na izborite...

Стејт департмент: Подготовките за избори да не се избрзуваат

Претставник на Стејт департментот коментира за најновите случувања во Македонија, на барање на Гласот на Америка на македонски јазик

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 A0B50CA0-26F8-4984-8074-5ED62F73A38A_w640_r1_s

22.02.2016

„Продолжуваме да ги поддржуваме напорите на Македонија за евро-атлантска интеграција. Во неделата, на 21-ви февруари, Соединетите Американски Држави и Европската Унија, до Владата на Македонија ја доставија заедничката оценка околу подготовките за одржување на веродостојни парламентарни избори. Во оценката се наведува дека во моментов не постојат услови за одржување на веродостојни избори на 24-ти април. Главната точка на таа оценка е дека на Државната изборна комисија и` е потребно дополнително време да ги изврши своите работни задачи.

Подготовките за изборите не треба да се избрзуваат. Ги охрабруваме законодавците да ја земат предвид вчерашната оценка и да ја разгледаат можноста за одредување на друг датум за избори. Иако времето е кратко, се` уште има време лидерите да реагираат пред закажаното распуштање на Парламентот на 24-ти февруари, за да се обезбеди дека условите за одржување на веродостојни избори ќе бидат исполнети.

САД, во координација со ЕУ, ќе продолжат да ги поддржуваат подготовките за избори, особено работата на Државната изборна комисија, како и потребата од итни реформи во медиумската сфера и пошироко“, се наведува во писмената изјава на американскиот Стејт департмент по повод актуелните случувања во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 12:00

Што знаат американците, се се тоа соросоиди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 12:01

Sakaat da ja okupiraat Makedonija. Ima nafta zlato i to.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 12:02

И лорандит од Алшар.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 12:02

I ovci za strizenje.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 12:30

Министрите и дополнителните министри од СДСМ поднесоа оставки во владата со образложение дека не сакаат да бидат алиби на пастирот и фамилијата за уште едно силување на волјата на народот и спроведување на криминални ифалсификувани избори.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 16:18

Албанските партии ДУИ и ДПА со иницијатива за одложување на изборите.

Груби: Потписите се собрани, се чека да се договори мнозинство за иницијативата да влезе во процедура

Пратениците На АЛи Ахмети и на Мендух Тачи, вклучетелно и лидерите ја потпишале иницијативата за повлекување на одлуката за распуштање ан Собранието на ПГ на ДУИ, потврдува за 24 вести шефот на кабинет на Али Ахмети , Артан Груби. Груби вели дека освен ДУИ и ДПА на иницијативата се потпишала аи пратеничката Лилјана Поповска.
Груби тврди дека иницијативата не им била понудена за потпис на СДСМ и на ВМРО ДПМНЕ.

„Иницијативата е подготвена со доволен број потписи ќе биде поднесена кога ќе иам договор за 62 пратеници кои ќе ја галсаат. Во моментов , ккао впрочем и целиот дена трата интензивни контакти со меќународните претставници  и претсавниците на партиите- ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ И ДПА, изјави за 24 вести Груби

Тој не сакаше да прецизира дали иницијативата ќе значи одложување на датумот за распуштање во Собранието или пак за поништување на одлуката за распуштање. Оваа втората би ја поддржале пратениците на СДСМ, но таа би  отворила повеќе дилеми околу повлекувањето на Груевски најмалку 100 дена пред избори, како и и формирањето на тн. преодна валда.
Неофицијално според дипломатски извори, иако се отворило евентиуланото враќање ан позицијата на Груевски и враќање назад на целиот процес, околу т.н преодна влада, тоа според истите извори не е опција.

http://24vesti.mk/grubi-potpisite-se-sobrani-se-cheka-da-se-dogovori-mnozinstvo-za-inicijativata-da-vleze-vo-procedura

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 23:46

Grujokio kje gi lazhe dpmne-ovcite vo zhivo...Klikni na linkot...

Во живо: Прес конференција од седиштето на ВМРО ДПМНЕ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 24 2016, 06:34

Abe kaj e aplauzot pred i po citanje na olitenive martin-prikaski?!?! Dobro so ne go poazaa od poloinata nadolu...... preku ekranov mu se osekja tecenjet od nogavici, b"zdi pa rastura! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 24 2016, 06:39Eve i aplauz sto znaci..... za govorot, nema potreba sto da se komentira! Starot ke bide rastrgan od macorite, ama bogami zajko nema da go poshtedi! Baravo Zoki i neka ni e srekjno. Uste 3,5 meseci ke izdrzeime , a posle SLAVENJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od ponedelnik AKCIJA! Narode spremajte katran, perduvi, a bogami i kolci - glogovi! KE IMA NABIVANJE!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Фед 24 2016, 09:31

Hamad bim Khalifa напиша:Abe kaj e aplauzot pred i po citanje na olitenive martin-prikaski?!?!  Dobro so ne go poazaa od poloinata nadolu...... preku ekranov mu se osekja tecenjet od nogavici, b"zdi pa rastura! Twisted Evil
Mu pleskaa u sebe da ne gi slushnat tie shto netreba ...moze ima pampers ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Фед 24 2016, 09:33

Hamad bim Khalifa напиша:

Eve i aplauz sto znaci..... za govorot, nema potreba sto da se komentira! Starot ke bide rastrgan od macorite, ama bogami zajko nema da go poshtedi! Baravo Zoki i neka ni e srekjno. Uste 3,5 meseci ke izdrzeime , a posle SLAVENJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od ponedelnik AKCIJA! Narode spremajte katran, perduvi, a bogami i kolci - glogovi! KE IMA NABIVANJE!

Bravo . epten go lichi za premier... I bez da mu napishat znae shto da kaze

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 24 2016, 17:30

Protesti pred ustaven zaradi odlukata Horhe da mozhe da gi pomiluva storitelite na izborni izmami...Vekje znaete koi se... Twisted Evil

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Iyj7sx

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by reiter Сре Фед 24 2016, 18:09

baraat i najmalo dupce za da se spasat Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 24 2016, 20:30

Sega e se pojasno...Dpmne-ovcite se spremaat za amnestija za izborniot kriminal...

Соработник на адвокатот на Јанкулоска и Темелко е иницијаторот до Уставен суд

НОВА трагаше по информации за непознатиот адвокат којшто ја поднел иницијативата за измени во Законот за помилување до Уставниот суд. Млад адвокат од Охрид кој е соработник во канцеларијата на Љубчо Наумовски, еден од адвкатите на Јанкулоска и Темелко

Адвокатот којшто ја поднел иницијативата до Уставниот суд е соработник во адвокатската канцеларија на Љубчо Наумовски, познат адвокат од Охрид којшто во процесот „Титаник“ покренат од Јавното обвинителство е дел од адвокатскиот тим на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко, двајцата обвинети за изборни измами.

Со името на адвокатот Ристо Китевски денеска се занимаваше целата јавност. Човекот чие име не даваше резултати ниту на Гугл покрена многу контроверзи - кој е адвокатот чија што иницијатива е најбрзо процесуирана во историјата на Уставниот суд и во која што тој цени дека е неуставно претседателот да не може да помилува лица осудени за изборни имами и нерегуларности. Кој е човекот кој за три недели од иницијатива стигна до процес и победа во институцијата кој би требало да го брани Уставниот суд.

Извори на НОВА говорат дека Ристо Китевски полагал правосуден испит во 2014 година. Ако се суди по неговиот фејсбук профил лиценца за адвокат добил пред три месеци, односно во декември 2015. Годинава во јануари, според добро упатени извори на НОВА станал соработник на адвокатската канцеларија на Наумоски. Адресата којашто ја оставил во Уставниот суд е иста со адресата од канцеларијата на Наумоски во Охрид, Даме Греув број 26.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Untitled(5)
Наумовски десно и Китевски лево со лиценцата за адвокат

Нова се обиде да стапи во контакт и со Наумовски и со Китевски. Наумовски грубо се развика на телефон и ја тресна слушалката, додека Китевски не одговораше на повиците и смс пораките. Ниту Наумовски не одговори на пораки по неуспешниот обид да поразговараме со него.

Љубчо Наумовски е и член на Управниот одбор на Адвокатската комора чијшто претседател е Никола Додовски, во јавноста познат како правен застапник на премиерот во неколку случаи. Додовски, исто така, е дел од адвокатскиот тим на обвинетите во „Титаник“.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 24 2016, 20:37

Intervju na Richard Hovit za Telma...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 08:52

Дванаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Boris-trajkovski-kinger620141223153832u56u56u56u5

Во Македонија и во Босна и Херцеговина денеска ќе бидат одбележани 12 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар, на 26 февруари 2004 година.
Во Скопје, во Алејата на великаните на Градските гробишта во Бутел цвеќе на гробот на Трајковски ќе положат членови од семејството на претседателот, повеќе делегации и граѓани.

Во авионската несреќа покрај претседателот Борис Трајковски, животот го загубија портпаролот Димка Илкова Бошковиќ, советниците Ристо Блажевски и Анита Лозановска, претставникот на Министерството за внатрешни работи Миле Крстевски, телохранителите Аце Божиновски и Борис Велиновски, како и пилотот и копилотот на авионот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 18:13

Bravo za TV Telma...Site treba da go sovladaat stravot i da se sprotivstavat na pritisocite od dpmne...

Редакциски коментар на ТВ Телма по соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Telma_novo_logo_0

Партијата ВМРО-ДПМНЕ лиферуваше соопштение во јавноста во кое ја нападна телевизија Tелма за пристрасно известување во вестите.

Според ВМРО ДПМНЕ, во нашите вести,  вчера имало четири прилози, во време траење од 650 секунди во кои, како што пишува во соопштението, индиректно, преку инсинуации било оцрнувано ВМРО, а биле застапувани позициите на СДСМ.

Веројатно се алудира на оној срамен чин на Уставниот суд, со кој за да се спасат осомничени за изборен криминал од владејачката партија, беше овозможено помилување и на педофили.

Такво дезавуирање на институциите во Македонија, поткопување на правната сигурност на граѓаните, и давање потстрек и храброст на изборните фалсификатори и предаторите педофили кои ги загрозуваат нашите деца, Телма телевизија секогаш ќе го осудува, независно од каде доаѓаат.

Инаку, осудата на чинот со кој петмина судии на Уставниот суд се самопонижија, дојде од проминентни авторитети и професори, а не во  директен редакциски коментар на телевизијата, кој не ни е пракса.

Но, со самото тоа, што ВМРО - ДПМНЕ се најде погодено од реакциите во јавноста, експлицитно признаваат дека тие стојат зад гласањето во Уставниот суд.

Едновремено, ВМРО ДПМНЕ протестира зошто сношти на Топ тема, и било отстапено време од три илјади и 900 секунди на потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска.

Целата македонска јавност знае дека не постоело издание на Топ тема, во кое не биле повикани и претставници на ВМРО- ДПМНЕ, во фер дебата да ги кажат нивните ставови.

За жал, ВМРО-ДПМНЕ, навикната  нејзините функционири да гостуваат само на нарачани интервјуа, во од нив контролирани медиуми, одбиваат да земат учество во јавна дебата.

Освен што десет години ја ускратуваат дебатата во која граѓаните ќе можат да ги видат реално спротивставените аргументи на сите страни, што е спротивно на демократските и европските практики, тие сега одат и чекор понатаму, и сатанизираат било каков обид на форма за политичка дебата и интервју.

Се разбира, во ВМРО ДПМНЕ знаат дека истите тие 3.900 секунди минатиот четврток му беа отстапени на актуелниот кминистер за надворешни работи Никола Поповски.

Како што знаат и дека има покана истиот тој простор да го искористи и нивниот лидер на партијата Никола Груевски.

Но, зад ова соопштение на ВМРО-ДПМНЕ има и подлабоки мотиви. Партијата која го урниса слободното и фер новинарство во изминативе десет години, за време на чиј мандат Македонија во слободата на информирањето падна од 34 на 140 место во свет, очајнички се обидува да прикаже дека сите медиуми се исти, и дека сите се пристрасни за едната или другата страна. Но, ова е провидна лага и спин.

Телма, која секогаш ќе биде објективна, балансирана и на страната на интересот на јавноста, а не на политичките партии кои се обидуваат да го киднапираат секој сегмент од општеството, одлучно ќе се спротивставува на ваквите обиди за релативизација и ставање знак на равенство меѓу објективните и крајно пристрасните и тенденциозните, и ќе продолжи со својата објективна уредувачка политика, без да подлегне на притисок од било која партија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 18:39

Dvoglav orel vo Chair...Krst vo butel...Bekiri go natepal Todor...Ne uspea so kumanovsko Divlje naselje pa sega se obiduvaat na ovoj nachin...Toa shto osven nivnite platenici vekje nikoj ne pagja na kartata na patriotizmot trba da im kazhe na Grujoshesku, Aljija i ostanata kriminalna banda deka denovite im se odbroeni...

Свеченност за споменикот Двоглав орел во Чаир

Осветен крстот во Бутел, донаторот претепан

Libertas na Kabranov...

ФОТО: Бекир Асани го исшамарал Тодор Петров?!

Граѓаните на социјалните мрежи коментираат дека двоглавиот орел и сега крстот, се дел од игрите на владејачките партии за создавање меѓуетнички тензии во пресрет на најавените избори

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by reiter Саб Фед 27 2016, 18:45

а бре Тошо,барем некој камен да имал до рака,вака срамота е претседател на СМК натепан во болница да лежи...ајде ум за друг пат обавезно по некој камен у леви и десни џеб

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 6 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 29 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот