Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 4 of 29 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 16:08

ЕУ му ги истргна ушите на Грујо.

Странските амбасадори во Македонија со силна поддршка за Катица Јанева

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 27163golema

Амбасадорите на земјите од ЕУ во Македонија изразија силна поддршка за независноста на специјалната обвинителката Катица Јанева и за нејзината работа.

Ваквата порака ја објави евромбасадорот Аиво Орав на Твитер, споделувајќи фотографија од средбата, која не беше јавно најавена.

Неодамна при средбата со техничкиот премиер Емил Димитриев, Аиво Орав и Џес Бејли во заедничка прес-конференција ги повикаа сите лидери на политичките партии да се дистанцираат од напади врз јавни службеници кои се задолжени за расчистување на политичката криза.

Јавна поддршка за Јанева и нејзината работа изразија досега неколку политички партии, претежно од опозициската страна, бидејќи таа е постојано цел на медиумски напаѓања од медиумите кои во јавноста важат за блиски до власта.

Последна во низата граѓани, функционери или организации која ја поддржува работата на специјалното јавно обвинителство се јави Кејт Брнс, претставничка на САД и вршителка на должност во Постојаниот совет на ОБСЕ во Виена, која неодамна ја повика ВМРО-ДПМНЕ јавно да ја поддржи работата на Специјалната обвинителка во текот на сите фази на нејзината работа.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=27163

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Фед 09 2016, 18:00

delmol напиша:Samo pomirisavte vlast i veke se zakanuvate na urednicki na televizii. Sto ke pravite ako slucajno pobedite ke otvorite goli otok za novinari vo Makedonija? Narodot go gleda ova i zatoa ke ve3 kazni koga i da se izbotrite.

DA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Фед 09 2016, 18:01

i vo toa da ne se somnevash!
Samo edna mala zabeleska: ne samo za novinarite..... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 23:03

Posle tegnenjeto za ushi doshle shamarite za Grujokio...

Ново и остро соопштение од ЕУ: Престанете со нападите врз Јанева

ЕУ ги повикува политичките партии да соработуваат со Специјалната јавна обвинителка, да прекинат со напади врз ова независно тело и да престанат со заплашувања врз јавни функционери чија што задача е да ги подготват изборите, се вели во соопштението на ЕУ.

“Подвлекуваме дека сите политички партии се согласија за именувањето на Специјалната обвинителка и тие сега треба да покажат конструктивна соработка со неа и нејзината екипа и да се воздржат од напади врз ова независно тело”, вели ЕУ.

ЕУ потсетува дека и дава огромна важност на примената на Пржинскиот договор за да се надмине тековната политичка криза, договор кој го потпишаа четири партии и го поздравува именувањето на Специјалниот обвинител, промените во владата, амандманите во Изборниот законик, одлуките во однос на Државната изборна комисија како и оставката на премиерот.

Но, како што редовно потсетуваат амбасадорите на ЕУ и САД во Македонија и комесарот Јоханес Хан, ЕУ потсетува уште еднаш дека има уште многу работа за целосна примена на Пржинскиот договор.

Како на пример работата на Анкетната комисија за прислушувањето.

“Пржинскиот договор ги обврза потписниците на структурни реформи, вклучително и оние во однос на изборите, како мерки кои треба да донесат поголена медиумска слобода, ревидиран изборен список и примена на препораките на ОБСЕ-ОДИХР. Овие реформи се неопходен услов за да се има услови за кредибилни избори на 24 април”, порачува ЕУ.

ЕУ, во согласност со САД, вели дека тие поставиле повеќе критериуми кои ќе ги употребат за да видат до каде се подготовките за изборите:

“ЕУ, заедно со САД, ја повторуваат неопходноста за кредибилни избори и потсетуваат дека тие поставија редица критериуми кои ќе бидат искористени за оценување на подготовките за изборите”, вели ЕУ и потсетува дека е понудена техничка помош и друга поддршка за македонските институции за да се создадат услови за фер избори.

“Ние ја охрабруваме привремената влада брзо да ги примени структурните реформи како што тоа го предвидуваат Итните реформски приоритети околу кои четирите партии дадоа согласност.

Бараме од сите партии и државни институции да и дадат поддршка на Државната изборна комисија.

И подвлекуваме дека сите политички партии се согласија за именувањето на Специјалната обвинителка и тие сега треба да покажат конструктивна соработка со неа и нејзината екипа и да се воздржат од напади врз ова независно тело”, вели ЕУ заедно со САД.

На крајот на долгото соопштение, ЕУ и САД потсетуваат дека Собранието, владата и политичките лидери треба ја вратат земјата на европскиот пат:

“Собранието, владата и политичките лидери се одговорни во донесувањето одлуки кои се потребни за може нивната нација да се врати на европскиот пат.

Ние ги охрабруваме сите партии, граѓани и граѓанското општество да учествуваат на кредибилни избори и нивното набљудување и да ја покажат потребата флексибилност за консензуален пристап кој е единствениот начин за трајно решение на политичката криза и долгорочна стабилност на земјата”, вели документот.

“Конечно, ги повикуваме сите партиски лидери за се воздржат од заплашување на јавните функционери чија што задача е создавањето услови за кредибилни избори; пред нив стои тешка задача. Таква реторика не помага и ја нарушува вербата на гласачите дека потребните услови се исполнети", вели ЕУ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 14:08

Izborite ke bidat kako sto e planiurano komunjari. Ke placete mnogu brzo.

Заоралек: Потребно е што побрзо да се одржат избори и да се изберат претставници кои ќе бидат способни да решаваат проблеми

http://kurir.mk/makedonija/vesti/zaoralek-potrebno-e-shto-pobrzo-da-se-odrzhat-izbori-i-da-se-izberat-pretstavnitsi-koi-ke-bidat-sposobni-da-reshavaat-problemi/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 14:46

Пак те хранеле бобинки во штабот. Читај внимателно.

Вознемирени сме од внатрешнополитичката криза во Македонија, особено во деловите на владеењето на правото и слободата на медиумите и сметаме дека овие проблеми треба да се решат што е можно побрзо.

Во превод за дпмне-овците јасно ви кажува дека немаме правна и слободна држава. А тоа не може да биде дело на опозицијата туку на власта.

Би сакал во Македонија навремено и што побрзо да се одржат избори и земјата да добие претставници кои ќе бидат способни да ги решаваат проблемите не само што ги има Македонија, туку и ЕУ, рече Заоралек.

Преводот гласи: Бидејки вие дпмне-овците се покажавте неспособни за сите наведени проблеми освен да ја испокрадете државата и да ги апсите и затварате политичките противници во монтирани судски процеси, време е да одите по ѓаволите и на ваше место да дојдат способни луѓе кои би ја повеле државата напред. Тоа што човекот посакува што побргу Македонија да се ослободи од вас, не е ништо чудно. Тоа го посакуваат сите чесни македонци освен дпмне-овците.

Тој прецизира дека Чешка има искуство со решавање на проблемите во интеграциските процеси, а особено во трансформациските процеси, но додаде дека им е неопходен партнер кој ќе биде навремено избран на избори за да може заедно со нив да разговара и да ги решаваат проблемите.

Јасно е дека Заоралек заклучил дека вие не сте партнерот со кого може да се разговара. Посебно затоа што на власт сте дошле со фалсификувани избори. Инаку за сите тие проблеми за кои зборува можело да се зборува и за време на вашата десетгодишна узурпација на власта.

Заеднички заклучиле дека е неопходно што поскоро да заврши политичката криза во Македонија, бидејќи е добар извор за секој кој би можел да посака да го продолжи одложувањето на почетокот на преговорите за членство во ЕУ, како и што поскоро да се исполнат обврските од Договорот од Пржино, вклучително и одржувањето на предвремените избори.

Во очи ви рекол дека сака што побргу Македонија да се ослободи од вашиот пастир. Затоа што тој е единствениот кој десет години го одложува започнувањето на преговорите. И уште појасно рекол дека пред да се исполнат обврските од договорот во Пржино, за избори може само да сонувате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 15:00

Додека пастирот бега од секакво соочување со новинари без нарачани прашања, а да излезе на дуел со политички противници му тече низ ногавиците, лидерот на опозицијата Заев покажа исклучителна храброст и се појави на сите платенички телевизии на дпмне.

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: ЗЕАВ ЌЕ ГОСТУВА НА СИТЕЛ

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Zaev1

Најверојатно домаќин на Зaeв ќе му биде уредникот Драган Павловиќ Латас, освен ако самиот Латас не одлучи поинаку, па да остави разговорот да го води некој од другите уредници.

http://fokus.mk/veruvale-ili-ne-zeav-k-e-gostuva-na-sitel/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 11:35

Kanal(izacija)5 se obiduva da se prodade kako neutralna...Staorcite go napushtaat brodot shto tone... Twisted Evil

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=90306

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 12:24

Апсолутна поддршка за СЈО од европските дипломати.

Кундерс-СЈО треба слободно да ја изврши својата работа

http://www.makdenes.org/archive/news/20160214/428/428.html?id=27551361

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 18:47

Tie sto sakaat da ne napravat begalski kamp?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 18:48

Од каде идејата?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 18:51

So mislis zosto site trcaat vo Makedonija bas sega?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by reiter Нед Фед 14 2016, 18:57

се шушка дека на криволак(засилено) се гради град а не камп за бегалците,има ли некој поточна инфо за ова

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Нед Фед 14 2016, 19:02

e pa super ...i posle site zaedno ke si ziveeme ....shto mora da bide Makedonija drzava na Makedonskiot narod ?!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14 2016, 19:34

reiter напиша:се шушка дека на криволак(засилено) се гради град а не камп за бегалците,има ли некој поточна инфо за ова

Vo kampot ke imalo i "soba za razonoda i praznenje"! Od edna strana na zidot dupka za vlez od druga strana Goca besni brk. Posto arapive obozavale mashki gazinja, i mile-kopile do nejze! Kolku de nepraat belji po domasnite cupinja! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Нед Фед 14 2016, 19:41

ti izgleda so arhitektite si muabetel i ova ke ti go rachuname kako informacija od prva raka Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14 2016, 19:44

osa напиша:ti izgleda so arhitektite si muabetel i ova ke ti go rachuname kako informacija od prva raka Very Happy
Ic da ne se somnevash...................i toa dupkite ke gi ima vo niza..... pobajagi! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Нед Фед 14 2016, 19:45

AJ CHESTITO NEKA IM E NA KONSUMENTITE Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14 2016, 19:50

Goca ke moram da ja razocaram: Vo takvoto, ne im dozvoluvaat koristenje bric i zileti... NAZDRAVJE MUSTAKJI!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 11:40

НАЈНОВ ПРОЕКТ НА ГОСПОДАРИТЕ НА ДРЖАВАТА “МАКЕДОНИЈА ВСЕЛУВА – 50 ЛУЃЕ ВО 40М2″

Денеска во 12 часот и 15 минути на Сквер Јадран ќе се одржи перформанс ”Македонија вселува – 50 луѓе во 40м2″ во организација на…

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 12657380_1685683748377334_2581878494295522205_o

Денеска во 12 часот и 15 минути на Сквер Јадран ќе се одржи перформанс ”Македонија вселува – 50 луѓе во 40м2″ во организација на Граѓанската акција “Заслужуваме подобро!”.

„Почитувани претставници на јавноста на предемократска, фер и слободна Македонија, Ви го претставуваме најновиот проект на господарите на државата со наслов “Македонија вселува – 50 луѓе во 40м2″.

Сите детали во врска со проектот кој е од суштинско значење во овој предизборен период ќе ги претставиме утре, за време на јавното вселување од страна на група послушни човечиња“ се вели во соопштението на Граѓанската акција “Заслужуваме подобро!”.

http://fokus.mk/najnov-proekt-na-gospodarite-na-drzhavata-makedonija-vseluva-50-luge-vo-40m2/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 12:43

Limon i kromid koga ke im stavaat?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 12:51

На човечиња лимон и кромид не се ставаат. Ним им се даваат по девет лични карти и за рака се водат по гласачките места.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 12:56

I ziveat kako hobiti po sto vo eden stan.Kako li se snaogaat cekajki red za kupatilo?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 13:18

Se mocaat u gaki.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 13:20

За 50 евричиња сешто се прави.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 4 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 29 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот