Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СПОРТСКИ ВЕСТИ

+7
Albatros
Teo
Luxor
delta
Dino
IVA
ribar1
11 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Саб Сеп 22 2018, 17:10

Na Old Traford posle mozocniot denes se pojavi Aleks Ferguson docekan so ovacii od publikata.

Фергусон се врати на „Олд Трафорд“, овациите кои ги доби не го оставија рамнодушен (Видео)

https://derbi.mk/ferguson-se-vrati-na-old-traford-ovaciite-koi-gi-dobi-ne-go-ostavija-ramnodushen-video/

Dino

Број на мислења : 623
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by delta Пет Окт 05 2018, 22:04

arno toj sto se pojavil ama koga murinjo ke go snema./.,/,.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Нед Окт 07 2018, 09:46

Sinoka vo Las Vegas Nurmogamedov go porazi Mekgregor vo cetvrta runad, posle toa veke stana podramaticno i od samiot mec. Se  ispotepaa i clenovite na timovite pa i publikata.

Link kon videoto od mecot ama moze da go gledate samo na YouTube.


Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Пет Окт 26 2018, 11:03

I ova e mozno.

Барса се откажа од 300 милиони евра за да го сочува името „Камп Ноу“
/ 26.10.2018

Менаџментот на Барселона доби изненадувачка понуда за преименување на својот стадион. Медиумскиот гигант „Медијапро“ понуди сума од 300 милиони евра за да ги добие правата на името „Камп Ноу“ во следните 20 години.

https://denesen.mk/barsa-se-otkaza-od-300-milioni-evra-za-da-go-sochuva-imeto-kamp-nou/

Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Nebula Нед Окт 28 2018, 09:48

Lester sinoka dozivea tragedija, vo pad na helikopter posle natprevarot zaginal sopstvenikot na klubot.

Сопственикот на Лестер бил во хеликоптерот кој се сруши синоќа

Во хеликоптерот кој синоќа се сруши после утакмицата меѓу Лестер и Вест Хем, бил сопстевникот на Лестер, тајландскиот милијардер Вичиа Шривадханапрабх, потврди Дејли Меил. Некои од медиумите јавуваат дека внатре имало шест луѓе. Се стравува дека во него бил и менаџерот на клубот Клод Пуел, како и ќерката на сопственикот на Лестер.

Потпретседателот на клубот и спортски директор, Џон Рудкин наводно не бил во хеликоптерот

Хеликоптер со кој сопственикот доаѓал и си заминувал од утакмица се срушил веднаш по полетувањата, во близина на стадионот.

Очевидци кои биле на натпреварот кажуваат како веднаш го проголтал оган.

„Перките на опашката не работеа, моторот престана да работи, по што се слушна силен звук. Кога се свртев елипсите почнаа да вртат, а хеликоптерот падна на земја. Се се претвори во џиновска топка од оган“, изјавил еден од навивачите кој бил на стадионот.

Хеликоптерот бил проектиран за шест патници и двајца членови на посадата. Причина за уривањето е дефект во моторот кој откажал веднаш по полетувањето.

Шеесетгодишниот Шривадханапрабх му помогна на клубот да се врати на врвот на англискиот фудбал, а под негово раководство во 2016 година освои прво место во Премиер лигата.

https://novatv.mk/sopstvenikot-na-lester-bil-vo-helikopterot-koj-se-srushi-sinoka/

Nebula

Број на мислења : 918
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Нед Окт 28 2018, 09:56

Prvite vesti bea deka vo helikopterot bil i sinot na gazdata i sportskiot direktor, strasna rabota.

Dino

Број на мислења : 623
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Пон Окт 29 2018, 09:00

Barsa ocigledno mkoze bez Mesi ama Real bez Ronaldo tesko nekako.

Популарното „Ел Класико“ вчера се одигра во комплетна доминација на барселона која со 5:1 го победи Реал Мадрид. Воедно ова беше првото „Ел Калсико“ во последните години без Меси и Роналдо.

https://sportclub.mk/barselona-mozhe-i-bez-najdobriot-a-mesi-ja-chestitashe-pobeda/

Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Вто Окт 30 2018, 11:08

Ostana Real bez trener, se znaese uste po katastrofata na Kamp Nou.

Dino

Број на мислења : 623
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Ное 05 2018, 19:07

Ke ima ili ke nema super liga? Ke pobedat klubovite ili UEFA?

УЕФА со сите сили ќе се бори против формирање на Суперлига

„Фудбал ликс“ откри заговор за формирање на Суперлига од страна на големите клубови и информацијата ја пласираше преку германскиот весник „Шпигел“.

Според нив Манчестер јунајтед, Манчестер Сити, Челси, Арсенал, Ливерпул, Реал Мадрид, Барселона, ПСЖ, Јувентус и Баерн Минхен и тие би имале загарантирано учество во натпреварувањето секоја година. Кон лигата би се приклучиле уште неколку клубови, тие би можеле и да испаѓаат од таа лига.

https://www.mkd.mk/sport/fudbal/uefa-so-site-sili-kje-se-bori-protiv-formiranje-na-superliga

Dino

Број на мислења : 623
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Пон Ное 12 2018, 12:46

Pomina skoro nezabelezano osven za vistinskite ljubiteli na boksot.

„Гонгот“ во рацете на Ромaнецот Вицол

Романскиот боксер Димитру Вицол (категорија до 75 кг) е освојувач на 48-от „Златен гонг“, кој викендов се одржа во малата сала во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Вицул, кој е прв Романец носител на ова признание, во финалната борба го совлада македонскиот претставник Октај Фератов, со 3-0.

За најдобар македонски боксер на турнирот е прогласен Јасин Лама, најборбен Патриот Бехрами од Косово, за странец Србинот Дамјан Грмуша, за техничар Бугаринот Бојо Асенов, за тренер Србинот Томо Антељ, а за најдобар судија Љатиф Демоли од Косово.

Осумте македонските боксери, предводени од селекторот Петар Чурлиновски, директно се пласираа во финалето. Од нив, само двајца, Бен Демиров и Лама, забележаа победи. На турнирот настапија боксери од осум земји (Македонија, Србија, Словенија, Полска, Романија, Бугарија, Албанија и Косово).

https://www.novamakedonija.com.mk/pecateno-izdanie/%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BCa%D0%BD%D0%B5%D1%86%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%BE%D0%BB/

Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Сре Ное 21 2018, 09:12

Kralicata na sportoviite gi bira najdobrite.

Познати финалистите за најдобар атлетичар во 2018
Светската атлетска федерација ги објави имињата на натпреварувачите кои се во конкуренција за наградата што му се доделува на најдобриот во годинава што изминува.

Меѓу петте финалисти што влегоа во најтесниот избор се американскиот спринтер Кристијан Колман, кој оваа година триумфираше на Светското првенство во сала и беше најдобар во Дијамантската лига. Шведскиот скокач со стап Арманд Дуплантис, кенискиот маратонец Елиуд Кипчоге, кој годинава го постигна најдобриот резултат на сите времиња, светскиот рекордер во десетобој Кевин Мејер од Франција и Абдеррахман Самба од Катар, кој оваа година не знаеше за пораз во трките на 400 метри со пречки.

Кај дамите во финалниот круг се пласираа британската спринтерка Дина Ашер Смит (европска шампионка на 100, 200 и 4Х100 метри), Кенијката, Беатрис Чепкоеч (светска рекордерка на 3000 метри со пречки), Катерина Ибаргуен од Колумбија која се натпреварува во трискок, спринтерката од Бахамите, Шона Милер Уибо и белгиската седмобојка Нафисату Тиам.

https://telma.com.mk/poznati-finalistite-za-najdobar-atletichar-vo-2018/

Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Дек 03 2018, 08:50

Vukojebina i toa ti e.

ОВА ГО ИМА САМО ВО МАКЕДОНИЈА – ЖЕНСКИ ФУДБАЛ
ЧУДО НЕВИДЕНО: ЖФК Истатов – ЖФК Плачковица 30:0!!!

Верувале или не. На вчерашниот меч во 13.коло во Првата лига на Македонија за женски фудбал, ЖФК Истатов славеше со неверојатни 30:0!!!

„Рекордите", зафрканциите и глупостите во нашиот женски фудбал навистина немаат крај. Како поинаку да се објасни резултатот од 30:0 меѓу ЖФК Истатов и ЖФК Плачковица, одигран вчера во рамките на 13.коло во нашата Прва лига.

Секако дека е за рубриката „верувале или не", но вистина е драги читатели. БРУКА е благ збор за се она што се случуваше на овој натпревар. И да, за стрелците, односно за девојките кои се „растурија" од голови. Ангела Стојковска постигнала седум голови а замислете Ели Јаковска дури единаесет.

Секоја чест... но што ли правеле „фудбалерките" на ЖФК Плачковица?

https://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/chudo-nevideno-zhfk-istatov-zhfk-plachkovica-300

Dino

Број на мислења : 623
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Чет Дек 06 2018, 12:21

Aj da videme do kaj ke odime na ovie.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП во У-17 и У-19

Македонските фудбалски репрезентации до 17 и 19 години ги добија своите ривали во квалифиикациите за Европското првенство во 2020 година.

Селекцијата до 19 години се најде во групата 11 заедно со селекциите на Англија, Босна и Херцеговина и Луксембург. Македонија ќе биде домаќин на квалификацискиот турнир, што ќе се игра во Скопје од 13 до 19 ноември 2019 година. Првите две репрезентации од групата ќе се пласираат во елитната рунда квалификации за пласман на континенталниот турнир.

Две години помалата генерација пак, се најде во групата 1, а противници ни се Полска, Белгија и Лихтенштајн. Овој квалификациски турнир се игра во Полска, а натпреварите се играат од 9 до 15 ноември 2019 година.

https://sport1.mk/fudbal/reprezentacija/poznati-se-protivnicite-na-reprezentaciite-do-17-i-19-godini-za-plasman-na-ep

Dino

Број на мислења : 623
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by delta Саб Дек 08 2018, 13:20

na prosetaka./?,partal praenje.//<?i doma da s pcueme koj e kriv././<,>?
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Пет Сеп 13 2019, 23:15

Edna slika iljada zborovi. Posebna vrednost ima ako poglednete cii znaminja se pod naseto. BRAVO.

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Eexij610

Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Саб Окт 12 2019, 11:53

Padna granicata od dva casa. neverojaten uspeh.
СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Untitl18

Albatros

Број на мислења : 771
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СПОРТСКИ ВЕСТИ - Page 2 Empty Re: СПОРТСКИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот