Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО

2 posters

Go down

СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО  Empty СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО

Пишување by osa Чет Јан 22 2015, 17:48

Повторно апсење во здравството .....

Вработени на Клиниката за гинекологија се приведени под сомнение за примање поткуп од 20.000 денари.

Според информациите кои ги објави телевизија Сител, револтиран граѓанин пријавил дека осомничените барале мито од 20.000 денари за да ја породат неговата сопруга со царски рез.

Случајот бил пријавен во Министерството за здравство и Министерството за внатрешни работи, по што, нивни екипи веднаш излегле на терен и ги привеле осомничените

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО  Empty Re: СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО

Пишување by osa Чет Јан 22 2015, 17:50

кој го јадеше сега?

остана државата без доктори !!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО  Empty Re: СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО

Пишување by Фири Чет Јан 22 2015, 20:28

Тоа и каj нас е голем проблем. Од една страна докторите и сестрите бегаат за подобри плати во странство, од друга се е ставено на пазарна основа и здравстовото се преврна во трговиjа. Нема Хипократова клетва нема ништо.Од друга страна мине не мине некоj ден и има по некоj малтретиран доктор, претежно од луге со ромско потекло ама и од Бугари.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО  Empty Re: СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО

Пишување by Гостин Чет Јан 22 2015, 20:45

Како и секогаш,што и да направат,постои сомневање.Овој пат не нашле пари кај лекарот.

Приведен гинеколог за земање поткуп

Под сомнение дека барал поткуп попладнето е приведен гинеколог од Клиника за гинекологија. Според информациите на НОВА гинекологот во моментот е на информативен разговор во полицијата. Случајот е пријавен од пациент, но кај гинекологот не биле пронајдени пари.

Извори за НОВА велат дека се се одвивало преку посредник, при што се сомневаат дека станува збор за наместен случај.

Според информациите лекарот се сомничи дека наводно земал поткуп од 20.000 денари за породување со царски рез за трудница од внатрешноста.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=19646

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО  Empty Re: СЕ АПСИ ВО ЗДРАВСТВО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот