Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

+3
Luxor
трендафил
defo
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by трендафил Пон Дек 05 2016, 21:36

Ако добро те разбирам се надеваш дека Заев направил уште еден криминал, односно дека успеал да направи уште една монтажа од илјадниците разговори снимени по негова нарачка? И дека сите материјали не ги предал на СЈО, како втор криминал?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by reiter Пон Дек 05 2016, 21:41

трендафил напиша:Ако добро те разбирам се надеваш дека Заев направил уште еден криминал, односно дека успеал да направи уште една монтажа од илјадниците разговори снимени по негова нарачка? И дека сите материјали не ги предал на СЈО, како втор криминал?
потврдено е дека не е монтажа,а нуклеарката сигурно ја има и во СЈО само што пред време ќе рокне.Ајде де не прави се дека не знаеш дека снимките се оригинал без монтажа и ние знаеме дека знаеш.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by трендафил Чет Фед 23 2017, 21:01

СДСМ ги загуби изборите, но успеа изгледа да ја освои власта. По традиција. Само еднаш победи на избори, а до сега владееше повеќе од 10 години, со тенденија да биде власт уште 4. Ќе ги паметиме по тоа што ни го наметнаа прекарот ФИРОМ, по приватизацијата, територијалната поделба ... Да се надеваме дека во овој мандат нема да направат нешто слично. Иако им е обврска да го исполнат тоа што им го ветија на своите гласачи, односно да спроведат двојазичност и федерализација .

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2017, 21:04

Не бе Трендо, ќе ги паметиме по тоа што ја ослободија Македонија од пастирот и фамилијата. И што ќе воведат демократија во општеството и правна држава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 21:39

Да почекаме да видиме. Со ваква силна опозициJа и ваква кревка победа воцелост зависна од албанците ке видиме шо ке биде и колку долго ке трае.Во БугариJа така го тргнавме борисов ама само за една година и нешто.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by SHARENI Чет Мар 02 2017, 10:49

vie bugarite za se ste podobri
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by трендафил Чет Мар 02 2017, 11:27

Кај нас има повеќе можности. Најдобро решение секогаш се нови избори, посебно сега откако картите се отворени и на маса и откако Албанците се откажаа од платформата за два победника. Иванов очигледно е цврст во своите ставови дека нема да даде мандат на партија што по изборите ја промени платформата што ја претстави на избори и изврши велепредавство, односно се обиде да пласира платформа напишана од премиер на странска држава. Останува на сила и понудата од ВМРО за малцинска влада на СДСМ која би ја поддржувала и оваа партија, но под услов СДСМ да се откаже од странски платформи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by misterija Чет Мар 02 2017, 13:28

Ne se razbiram od politika i nesakam da tapam glava so toa..no da VE prasam ako znaete-
Zosto Zaev ne si ja podnese ostavkata koja ja veti ako izgubel na izbori!?
Mrazam luge koi lizat toa sto plukaaat..bljak.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by трендафил Чет Мар 02 2017, 14:02

Затоа што има изгледа земено многу пари за да ја протурка платформата на глобализаторите и Албанците, па може да ја загуби главата ако не им биде послушник. Од нас може да заглави само во затвор. За жал смртната казна кај нас е укината, а не вреди некој да си ги валка рацете со таков изрод.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by Teo Чет Мар 02 2017, 17:10

Ne samo shto ima zemeno mnogu pari, tuku lichno tvojot pastir Grujoshesku ja dogovori platformata koja vo pochetna faza se narekuvashe majski dogovor za podocna da stane paltforma na vladata na uchkite i dpmne-ofcite objavena na sajtot na taa ista vlada...I ne e mozhe, tvojot pastir za toa predavstvo dogovarano so uchkata brat vi Alji sigurno kje odi vo zatvor...Nema da ve spasi nitu obidot na Alji za lazhna koalicija so SDSM a nitu vashata lazhna ponuda za poddrshka na vlada na SDSM so cel da ne odgovaraat i brat vi uchkata i vashiot Grujokio pred sud...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi - Page 2 Empty Re: SDSM ke gi izgubi izborite - mozebi

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот