Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

+10
nino
defo
PRVOBOREC
TRAJCHE
OPOZICIONER
Luxor
reiter
Teo
трендафил
osa
14 posters

Страна 19 of 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 27, 2019 11:50 am

Што има врска тоа со твоите лаги дека СЈО плаќало само луѓе блиски на Заев. Плаќан беше и Тортевски и многу други. Да обвинуваш лажно е својствено само на небањатите како тебе што претерале со дрогата.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Ное 27, 2019 12:08 pm

И Тортевски беше плаќан само додека се бореше против Груевски. Кога почна да го критикува Заев престана и плаќањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Сре Ное 27, 2019 12:30 pm

Tortevski podnese ostavka posle obidot za potkup od strana na eden od obvinetite i toa go kazha javno. Zatoa prestani so glupite obidi da go involvirash Zaev.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Ное 27, 2019 6:49 pm

Во времето кога беше дел од СЈО Тортевски не го критикуваше Заев. Многу други, не само тој, се лажеа дека Заев ќе донесе правда во Македонија. И многу Германци се надевале дека Хитлер ќе ја подигне гордоста на нацијата, Италијанци дека тоа ќе го стори Мусолини, Бугари дека цар Борис е лидерот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Сре Ное 27, 2019 6:59 pm

Nevazhno shto pravel Tirtevski. Vazhno e shto ti so lazhni obvinuvanja se oboduvash da go povrzesh Zaev so site negativnosti shto izborot na Grujo za SJO Janeva gi pravela. Ako ti mislish deka nekoj e glup i ne pamti chij izbor e Kaneva i koj se glasashe za nea togash znaesh koj e glupiot, neli?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пет Ное 29, 2019 7:56 pm

Податоците што со помош на алатката што ја инсталираа американците, Отворени финансии, сега се достапни за сите, биле достапни за институциите на системот. Всушност се повлечени од компјутерот на Министерството за финансии. Заев до скоро покрај тоа што беше премиер беше и министер за финансии, да те потсетам ако си заборавил. Тие податоци покажуваат дека горе-долу СЈО работело легално пред доаѓањето на новата власт и со секоја година по смената на власта криминалот се зголемувал. Да потсетам дека според законите е точно определено колкава плата добива специјален обвинител и дека додатокот на таа плата по сите основи може да биде до 35%. Обвинителите од СЈО земале и поголеми плати и додатоци поголеми од платата. Членовите на ДИК од стариот состав немаа прекршено закон, па поради земени неколку плати во вид на бонус беа принудени да си заминат и ги вратија парите. Сега имаме криминал, па парите треба да се одземат од сторителите плус да одговараат кривично. А се работи за релативно големи пари. Само обвинителите без другите вработени во СЈО имаат земено пари во вредност на два блиндирани Мерцедеса. Во тој за кој има осудени и ден денес се возат странски државници и други, а од парите што ги лапнаа од СЈО нема заедничка полза. Настрана што СЈО се користеше како приватна фирма за дополнителен приход од рекет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Пет Ное 29, 2019 8:42 pm

Stradhno shto se napravipa kriminalkata shto tvojot lider Grujo ja izbra a tvoite pratenici od dpsmne predavnichka ja izglasaa za SJO.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Саб Ное 30, 2019 6:03 pm

Ако сакаш да кажеш дека СДСМ и нивните пратеници беа против Јанева Господ памет да ти даде. Сите сме сведоци дека ВМРО бара собранието да ја провери финансиската работа на СЈО и дека тоа не го дозволуваше СДСМ и евроатлантската меѓународна банда. Чудно е што уште нема суспензија на никој од тие што на криминален начин земале повеќе отколку што им следува по закон и актите на обвинителството, а не е ни почната постаhttps://www.facebook.com/remetMK/videos/422473632036640/за одземање на парите. Ако сами ги вратат може да си олеснат за добивање на помала казна и да платат помала камата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 05, 2019 10:51 am

Не важат помилувањата од фикусот, предвидено отповикување за судии кои заради непостапување ќе дозболат да ом застари делото, ќе си лежат.

СЈО истраги - Page 19 Img_2096СЈО истраги - Page 19 Img_2097

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 17, 2019 7:49 pm

Се спремате ли за пораз небањати? Дојде животот и за земјоделците.

СЈО истраги - Page 19 Img_2111

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пон Мај 18, 2020 5:21 pm

Интересно, СЈО не постои, а троши пари во време кога државата се радува кога ќе добие како милостина некоја маска или шишенце средство за дезинфекција. Со ребалансот на буџетот се предвидени и пари за плати, иако оваа одлука на владата ја укина Уставниот суд.

https://alsat-m.tv/mk/непостоечкото-сјо-и-натаму-јаде-држав/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 19 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот