Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Словените се Бугари

+2
Фири
хан Ацо
6 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 19:37

Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 19:40

хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy
И jугословените ли? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 19:41

Фири напиша:
хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy
И jугословените ли? Smile

Се разбира,дури и сврбите са поранешни Бугари.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 19:43

А хрватите?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 19:47

Фири напиша:А хрватите?

Исто така са Бугари.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 19:51

А чесите и полjаците?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Гостин Саб Јан 24 2015, 19:54

хан Ацо напиша:

Се разбира,дури и сврбите са поранешни Бугари.

Аааа, затоа ти пишуваш на Крстарица...Сакаш да бидеш близу до браќата...Словените се Бугари Happy-smiley18

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 19:55

Фири напиша:А чесите и полjаците?

Не,само южните словени Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 19:55

luxor напиша:
хан Ацо напиша:

Се разбира,дури и сврбите са поранешни Бугари.

Аааа, затоа ти пишуваш на Крстарица...Сакаш да бидеш близу до браќата...Словените се Бугари Happy-smiley18

Не,кеф ми прави да ги нервирам Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Гостин Саб Јан 24 2015, 19:59

А да не е Пат во право.Ако Србите се Бугари тогаш следствено Бугарите се...Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 20:02

Oва да било створено сега Андреj ке ми докажува дека нема поголем Бугарин од него Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 20:04

luxor напиша:А да не е Пат во право.Ако Србите се Бугари тогаш следствено Бугарите се...Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28
Види сеа ова да го беше кажал прави србин да држи вода инаку изгледа само србоманскоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 20:06

luxor напиша:А да не е Пат во право.Ако Србите се Бугари тогаш следствено Бугарите се...Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28

Не е можно кравата да цица од телето Wink
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 20:07

Е они се цицале од телето па за тоа треба кравата да не постои инаку се сбрква идентитетот Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 20:08

))))))))))))))))
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Гостин Саб Јан 24 2015, 20:09

хан Ацо напиша:
Не е можно кравата да цица од телето Wink

Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28 Словените се Бугари Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 20:14

Во име на вистината треба да кажам дека србите са биле Бугари некогаш,веке не са.Сега са поранешни Бугари.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 20:23

Не се били никогаш бугари. Пред да доjдат тука се од западната група словени додека бугарите се од источната. За тоа на исток вака мJакат битер казаци Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by reiter Саб Јан 24 2015, 20:28

Very Happy
[img]Словените се Бугари 2qbvxua[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 20:51

Еве я вистинската слика Very Happy

Словените се Бугари 1357131893_2
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Саб Јан 24 2015, 20:55

Не се замараjте со глупости Андреj веке докажа со изсечоци од српски источници дека Месецот не постои Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Андреј Саб Јан 24 2015, 23:02

хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy

Кога ке објасниш како тоа Симеон во 893 година го вовел словенскиот јазик меѓу СЛОВЕНИ, може да продолжам да ја читам темава ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by хан Ацо Нед Јан 25 2015, 10:07

Андреј напиша:
хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy

Кога ке објасниш како тоа Симеон во 893 година го вовел словенскиот јазик меѓу СЛОВЕНИ, може да продолжам да ја читам темава ....

Симеон вовел словенскиот за служебен язик,до тогаш државната администрация користела грчки язик.Ама не знам што те буни-германци и французи по истото време користели латински,па не са биле римляни,нели?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 12:52

хан Ацо напиша:
Андреј напиша:
хан Ацо напиша:Бугарите не са словени,словените са Бугари Very Happy

Кога ке објасниш како тоа Симеон во 893 година го вовел словенскиот јазик меѓу СЛОВЕНИ, може да продолжам да ја читам темава ....

Симеон вовел словенскиот за служебен язик,до тогаш државната администрация користела грчки язик.Ама не знам што те буни-германци и французи по истото време користели латински,па не са биле римляни,нели?

Е убо ... А да ни покажеш ЕДЕН СЛОВЕНСКИ ТЕКСТ ИЛИ ПАМЕТНИК ОД ВРЕМЕ НА АСПАРУХ ПА ДО САМОИЛ .....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:01

Абе стоко од Аспарух дпо симеон пишувале 0.00001% од лугето разбираj може би 3-jца во целата држава наjвероjатно грчки военопленници тоJ сакал документ на словенски, а азбуката уште не била измислена.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот